Sağlık

Hydryllin Şurup Ne İşe Yarar? Hydryllin Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Hydryllin Şurup genel olarak pek çok farklı hastalığa ve soruna iyi gelen bir ilaçtır. Bu yazımızda Hydryllin Şurup fiyatı ne kadar, Hydryllin Şurup ne için kullanılır, ne işe yarar, Hydryllin Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve Hydryllin Şurup nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Hydryllin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Hydryllin Şurup öksürük, sırt ağrısı, solunum yolu tıkanıklığı, vücuttaki yağları azaltıcı, burun akıntısı giderici, hapşırma, kaşıntı, sulu gözler, burun kaşıntısı, saman nezlesi veya alerji nedeniyle boğaz kaşıntısı, soğuk algınlığı, burun akıntısı ve buna bağlı hapşırma için kullanılır. Hydryllin Şurubu, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Hydryllin Şurubu, aktif maddeler olarak alkol, aminofilin, amonyum klorür, difenhidramin ve mentol içerir.

Reklamlar

Hydryllin Şurubu, fosfodiesteraz enzimine etki ederek akciğerlerin hava yollarını genişleterek çalışır, histamin etkisini bloke etmek, hücre dışı elektrolitlerin ve suyun vücuttan atılımını arttırmak, küçük ağrıyı geçici olarak gidermek, inhibitör nörotransmitter gama-aminobütirik asidin etkilerini arttırmak gibi işlevleri vardır.

Hydryllin Şurup Ne İçin Kullanılır?
Hydryllin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Hydryllin Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Işık ve nemden uzakta 15 ila 30 derece derece arasındaki oda sıcaklığında saklayın. Bu şurubu kesinlikle banyoda saklamayın. Tüm ilaçları ve şurupları çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzakta saklayın.
 • Araba kullanırken, makine kullanırken veya diğer tehlikeli faaliyetlerde bulunurken dikkatli olun. Aminofilin (Hydryllin) baş dönmesine veya uyuşukluğa neden olabilir. Baş dönmesi veya uyuşukluk yaşarsanız, bu faaliyetlerden kaçının.
 • Doktorunuzun onayı olmadan sigaraya başlamayın veya sigarayı bırakmayın. Sigara içmek vücudunuzun Aminophylline (Hydryllin) kullanma şeklini değiştirir ve doz ayarlaması yapmanız gerekebilir.
 • Bir dozu atlarsanız, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza devam edin. Yakalamak için ilacı çift doz almayın. Dozunuzu değiştirmekten veya günlük dozlarınızın zamanını değiştirmekten kaçının.
 • Kullanmakta olduğunuz Aminophylline (Hydryllin)’in markasını, jenerik formunu veya formülasyonunu (tablet, kapsül, sıvı) doktorunuzun onayı olmadan değiştirmeyiniz. Farklı markalar veya formülasyonlar farklı dozajlar gerektirebilir.
 • Aşırı miktarda ızgara veya kömürde kızartılmış yiyecekler yemekten kaçının. Bunu yapmak, ihtiyacınız olan Aminophylline (Hydryllin) dozunu da değiştirebilir.
 • Kahve, çay ve kola gibi kafeinli içeceklerden kaçının. Aminofilin (Hidrilin) ​​kimyasal olarak kafeinle ilişkilidir ve çok fazla kafein tüketirseniz bazı yan etkiler yaşayabilirsiniz.
 • Bu bilgiler, bu ilacın güvenli ve etkili kullanımına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Tüm olası olumsuz veya amaçlanan etkilerin bir açıklaması değildir.
 • Hastalar bu ilacı açken almaları gerektiği ve ilaç uygulamasının yemeklerden bir saat önce veya iki saat sonra olması gerektiği konusunda bilgilendirilmelidir.
 • Bazı tıbbi durumlar Aminofilin (Hydryllin) ile etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi sorununuz varsa, özellikle hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.
 • Reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilaç, bitkisel preparat veya diyet takviyesi alıyorsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.
 • İlaçlara, yiyeceklere veya diğer maddelere alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.
 • Kalp sorunlarınız (örn. konjestif kalp yetmezliği, kor pulmonale), düzensiz kalp atışı, ülser veya ülser öyküsü, akciğerlerde sıvı (akciğer ödemi), karaciğer sorunları, ateş, viral enfeksiyon, şiddetli enfeksiyon (örn. kan enfeksiyon), tiroid sorunları, kistik fibroz, vücutta artan asit seviyeleri, beyin veya sinir sorunları veya nöbetler (örn. epilepsi) doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Hydryllin Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu şurup, on iki yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılır. Bu ilacı, günde iki defa iki tatlı kaşığı almanız gerekir. Bu şurubu hastaların durumuna göre dört ila altı saatte bir içebilirsiniz.

Bu yazımızda Hydryllin Şurup fiyatı ne kadar, bu şurup ne için kullanılır, Hydryllin Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve Hydryllin Şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

İlginizi çekebilir: Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır?

Reklamlar

Faydalı ve güncel içerikler için: Begonya Kadın Instagram

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx