Sağlık

İaluset Krem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

İaluset krem genel olarak çeşitli cilt lezyonlarının ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir üründür. Peki İaluset krem nedir, faydaları nelerdir, fiyatı ne kadardır, özellikleri nelerdir, cilde faydaları nelerdir, ne işe yarar, yan etkileri var mıdır? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız hepsi yazımızda…

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

İaluset Krem Nedir?

Hyaluronik asit, bu kremin ana bileşenidir. İyileşme sürecinin tüm aşamalarında hyaluronik asit oldukça etkilidir. Cilt lezyonlarının iyileşmesini ve yeniden onarımını hızlandırır. Bu kremde kullanılan hyaluronik asit, biyofermentasyon yoluyla elde edilir. Bacak ülserleri de dahil olmak üzere enfekte olmamış, sızıntı yapan veya enfekte yaraları iyileştirmek için kullanılır. 

İaluset Krem Ne İşe Yarar?

Hyaluronik asit, epidermisin doğal bir elementidir ve elastin gibi, bu bileşen sayesinde genç bir cildin doğal olarak dolgun, tatlı ve kırışıksız olması cilt arasındaki boşlukların doldurulmasına katkıda bulunur. Bununla birlikte, 20 yaşından itibaren, cildimizdeki doğal hiyalüronik asit stokları azalır ve 50 yılda bu değerli molekülün sermayesinin sadece % 50’si kalır. O zaman cildin lifleri arasındaki boşlukların doldurulması daha zordur ve kırışıklıklar zamanla ortaya çıkar.

Reklamlar

Hyaluronik aside dayanan nemlendirici ve dolgunlaştırıcı kremler, kırışıklıklara karşı savaşmak için dolgu enjeksiyonlarına etkili ve alternatif bir çözümdür.

Ialuset kremi, iyileşme sürecinin tüm aşamalarında etki eden hyaluronik asitten oluşan dermatolojik bir tedavidir. Cildin iyileşmesini ve kutanöz lezyonların reepitelizasyonunu hızlandırır. 

Ek olarak, hyaluronik aside dayanan bu krem, temizlendikten sonra susuz kalan ve kuruyan ciltler için idealdir. Bu nemlendirici tedavi, erkek veya kadınlarda ilk kırışıklıkları önlemek veya tedavi etmek için yüz bölgesinde gündüz veya gece kremi olarak da kullanılabilir.

Cildin yaşlanmasına etki eden yüksek derecede nemlendirici, düzeltici, kırışıklık karşıtı veya gevşetici, yaşlanma karşıtı kremler genellikle dermisin üst katmanlarının cilt hareketini onarmak için özel olarak seçilen bileşenleri içerir. Yüzün nemlendiricisi, cildinizin küçük problemlerini çözmeye yardımcı olan aktif bileşenler ekleyerek bu hidrolipidik bariyeri geri yükler.

Reklamlar
İaluset 100g Krem
İaluset 100g Krem

İaluset Krem Faydaları

Hyaluronik asit içeren bu krem ciltteki kutanöz lezyonları, enfekte olmuş ve enfekte olmamış yaraları tedavi etmek için kullanılır. Üstelik bu kremin içinde bulunan hyaluronik asit, ciltteki kırışıklıkları tedavi eder, cildin nemlenmesini sağlar ve ciltte yeni kırışıklıkların oluşmasını önler.

İaluset Krem Muadili

Bu kremin muadili yoktur.

İaluset Krem Fiyatı

Bu krem ülkemizdeki eczanelerde satılmamaktadır. Yurt dışından 29 dolara satın alabilirsiniz.

İaluset Krem Kullanımı

Yüzünüzü her zamanki gibi bir yüz temizleme ürünü ile yıkayın. Bu kremi, doğrudan 2-3 mm kalınlığında yara bölgesine ince bir tabaka halinde uygulayın veya gazlı beze bu kremi ince bir tabaka halinde sürün ve gazlı bezi yaranın üzerine kapatın. Pansuman uygun bir bandaj kullanılarak korunabilir. Uygulamaları yenilemeden önce yaranın fizyolojik tuzlu su ile temizlenmesi önerilir. Günde bir kez kullanabilirsiniz.

İaluset Krem Nereden Alınır?

Bu kremi Amazon’dan satın alabilirsiniz.

İaluset Hyaluronik Asit Krem

Bu Fransız güzellik ürünleri ile yarışan bir cilt bakım kremidir. Üstelik yara iyileşmesine yardımcı olması amaçlanan steril bir kremdir. Bu ürün, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan bir nemlendirici olarak kullanılabilir. Bu ürün, tahrişi hızlı bir şekilde iyileştirmeniz gerektiğinde kullanılan etkili bir nemlendiricidir.

Bu kremin rengi beyazdır ve kokusu yoktur. Bu kremin, steril ve hava geçirmez bir şekilde ambalajlanmıştır. Üstelik bu krem, gözenekleri tıkamaz. Yağlı bir dokusu yoktur ve yapışkan bir his bırakmaz.

Yani, bu ciltteki yaraları iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış steril bir kremdir. Tedavi olarak kullanılmasından dolayı, üretici bu ürünün iltihaplı yaralarda nemi iyileştirmeye ve tutmaya yardımcı olduğunu gösterdiği bazı araştırmalar sunmaktadır.

Bu kremi, nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz gündüz kremi ve gece kremi olarak kullanabilirsiniz. Günlük rutininizde cildinizi temizledikten sonra nemlendirici olarak bu kremi kullanın ve ardından güneş koruyucu kremi sürün. İşte bu kadar! Böylece ciltteki tahriş olmuş bölgeler iyileşir, ciltteki kızarıklıklar giderilir ve cilt neme doyrulmuş olur.

Cildiniz çok kuru olduğu zaman ya da cildinizde egzama olduğu zaman bu kremi kullanabilirsiniz.

Bu kremin çok yağlı bir dokusu olmadığı için, ciltte sebum oranını artırmaz. Ciltte hemen emilir ve hafif hissettirir. 

İaluset Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi hyaluronik asittir. Yardımcı maddeleri ise setearil glukozit, oleik asit desilester, setearil alkol ve sodyum loril sülfat ve sodyum setearil sülfat, gliserol, sıvı sorbitol, sorbik asit, metil ve propil parahidroksibenzoat, sodyum sitrat dihidrat ve sudur.

İaluset Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, cildi derinlemesine nemlendiren bir hyaluronik asit kremidir. Taze, nemli, canlı ve sağlıklı bir cildiniz olmasını sağlar. Ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların dolgunlaştırılması ve yumuşatılmasında yardımcı olur.

Enfekte olmamış sızan yaraların ve bacak ülserlerinin tedavisinde bu krem uygulanır. Ayrıca nemlendirici olarak gündüz kremi ya da gece kremi olarak da kullanılabilir. Gece onarım maskesi için bu krem harikadır. Bu kremden kalın bir tabaka cildinize uygulayın ve uyuyun. Sabahları cildinizi pamukla silin.

İaluset Plus Krem

Bu krem, ciltteki yanıkların, iltihaplı yaraların, kesik, çizik ve sıyrıkların iyileştirilmesi için kullanılan bir üründür. Ayrıca ciltteki ülserler, sızan yaralar ve iltihaplı olmayan yaraların tedavisinde de kullanılır.

Begonya Instagram hesabı: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx