Sağlık

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Trosyd krem ya da diğer adı ile Dermo-Trosyd krem ciltteki mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Peki Trosyd krem nedir, faydaları nelerdir, özellikleri nasıldır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sizler için bu yazıda yanıtladık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Trosyd Krem Nedir?

Dermo-Trosyd krem, bir mantar veya mayadan kaynaklanan enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan antifungal adı verilen ilaç ailesine ait bir üründür. Mantar veya mayayı öldürerek veya oluşumunu önleyerek çalışırlar.

Bu krem vücuttaki saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor (güneş mantarı) ile ciltteki maya enfeksiyonu (kutanöz kandidiyaz) gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için uygulanır. Bunların dışında Trosyd krem uçuk tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Vajinal enfeksiyonlarda ve vajinada oluşabilecek mantarların tedavisinde trosyd krem kullanılmaktadır.

Reklamlar

Duyarlı mantarlara (dermatofitler ve mayalar) bağlı ve duyarlı gram pozitif bakterilerle enfeksiyonla komplike olan bu durumlarda dermal enfeksiyonların topikal tedavisi için uygulanır. Tinea pedis, tinea cruris, tinea corporis ve tinea versicolor gibi enfeksiyonlar bu krem ile tedaviye yanıt verir.

Trosyd Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi tiokonazol adlı bir bileşendir. Bu kremin etken maddesi tiokonazol adlı bir bileşendir. Yardımcı maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, 2-Oktil-dodekanol, setil ester wax, benzil alkol ve saf sudur.

Trosyd Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Trosyd Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Trosyd Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu ilacı kullanmaya karar verirken, ilacı almanın riskleri yapacağı faydaya karşı tartılmalıdır. Bu sizin ve doktorunuzun alacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler dikkate alınmalıdır.

Alerjiler

Bu ilaca veya diğer ilaçlara herhangi bir olağandışı veya alerjik reaksiyon yaşadıysanız doktorunuza söyleyin. Ayrıca gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa mutlaka doktorunuza söyleyin. Bitkisel haplar, bitki çayları, vitaminler ve gıda takviyeleri gibi reçetesiz ürünler için prospektüsü veya ambalaj bileşenlerini dikkatlice okuyun.

Reklamlar

Çocuklar

Bu ilacın diğer yaş gruplarında kullanımı olan çocuklarda kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi olmamasına rağmen, bu ilacın çocuklarda yetişkinlere göre farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.

Yaşlılar 

Birçok ilaç özellikle yaşlılarda araştırılmamıştır. Bu nedenle, genç erişkinlerde olduğu gibi çalışıp çalışmadığı bilinmeyebilir. Diğer yaş gruplarında kullanılan yaşlılarda tiyokonazol kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi olmamasına rağmen, bu ilacın yaşlılarda, genç yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.

İlaçlarla etkileşimler

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamalıdır ancak bazı durumlarda bir etkileşim olsa bile iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda, doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz ilaçlar alıyorsanız mutlaka doktorunuza bildirin.

Gıda / tütün / alkol ile etkileşimler

Etkileşimler meydana gelebileceğinden, bazı ilaçlar, yemek yeme veya belirli yemek türlerini yeme sırasında veya hemen sonrasında kullanılmamalıdır. Alkol veya tütünün bazı ilaçlarla kullanılması da etkileşimlerin oluşmasına neden olabilir. İlacınızın gıda, alkol veya tütün ile kullanımını mutlaka doktorunuza sorun.

Trosyd Krem Eşdeğeri

Dermo-rest Krem, Dermo-rest Tırnak Solüsyonu, Dermo-trosyd Solüsyon, Gyno-trosyd Vajinal Merhem, Tiocan Krem, Tioderma Krem, Tioderma Pudra, Tioderma Losyon ve Tiogyn Vaginal Ovül bu kremin eşdeğerleridir.

Trosyd Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanın. Bu kremi uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi ve çevresindeki bölgeyi kaplayacak kadar bu kremden ince bir tabaka şeklinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu ilacı gözlerden uzak tutun. Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, bu ilacın üzerine tıkayıcı bir pansuman uygulamayın, etkilenen bölgeyi sarmayın, kapatmayın ya da bandajlamayın. Bunu yapmak cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeye yardımcı olmak için, belirtileriniz birkaç gün sonra iyileşmeye başlasa bile, tam tedavi süresi boyunca bu kremi kullanmaya devam etmeniz çok önemlidir. Mantar enfeksiyonlarının temizlenmesi çok yavaş olabileceğinden, bu ilacı bir hafta, birkaç hafta veya daha uzun süre kullanmaya devam etmeniz gerekebilir. Bu ilacı çok erken kullanmayı bırakırsanız, belirtileriniz geri gelebilir. Herhangi bir dozu kaçırmayın.

Trosyd Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak bir mantar veya mayadan kaynaklanan enfeksiyonları iyileştirmek için kullanılan antifungal adı verilen ilaç kategorisine ait bir kremdir. Mantar veya mayayı öldürerek veya büyümesini önleyerek tedavi ederler. 

Bu krem vücuttaki saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), tırnak mantarı, kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor (güneş mantarı) ile ciltteki maya enfeksiyonu (kutanöz kandidiyaz) gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirmek için kullanılır.

Trosyd Kremi Faydaları

Bu krem genel olarak dermatofitler, mayalar ve tiyokonazole duyarlı diğer mantarların neden olduğu dermatomikozlar için kullanılır. Ayrıca ilaca duyarlı gram pozitif bakterilerin cilt enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır ve eşzamanlı faaliyetler için antifungal ve antibakteriyel ve özellikle karışık cilt enfeksiyonları için uygundur.

Bu ürün genel olarak vücuttaki saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), tırnak mantarı, kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor (güneş mantarı) ile ciltteki maya enfeksiyonu (kutanöz kandidiyaz) gibi dermatolojik hastalıkların iyileştirmesi için kullanılır.

Begonya Instagram hesabı: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx