Magazin

İdo Tatlıses’in eski halini görenler tanıyamadı!

İdo Tatlıses dövme! İdo Tatlıses boy! İdo Tatlıses Yasemin Şefkatli

Reklamlar

İdo Tatlıses, eski fotoğrafları ile sık sık gündeme gelen ünlüler arasında yerini almıştır. Kendisi de daha önce ‘Neden beni hiç uyarmadınız’ diyerek eski halinin şuan ki halinden farklı olduğunu belirtmiştir. Bunun yanı sıra İdo Tatlıses dövme, İdo Tatlıses boy,İdo Tatlıses Yasemin Şefkatli, İdo Tatlıses kaç yaşında gibi başlıklarda internette sıkça aratılan cümlelerden olmuştur. İdo’yu kısaca tanıyıp bu başlıkların yanıtlarına geçeceğiz. Keyifli okumalar..

İdo Tatlıses kimdir?

İdo Tatlıses, 15 Şubat 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Şanlıurfalı’dır ve gerçek ismi İbrahim’dir. İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna çiftinin oğlu olan İbrahim’in ismi kısaltılarak İbrahim ve Derya’nın oğlu anlamına gelen İdo olarak kullanılmaya başlamıştır. İdo, eğitimini İsviçre’de College du Leman’da tamamlamıştır.İş hayatına babası İbrahim Tatlıses’e ait olan Tatlıses Tv’de başlayan İdo Tatlıses, o dönem Dj’lik yapmış ve bunun yanı sıra Tatlıses Kebap işletmesinde görev yapmaya başlamıştır.

Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümünde tamamlayan İdo mezuniyetinin ardından Amerika Boston’da olan Berklee müzik okuluna giderek 15 ay müzik eğitimi almıştır. Müziğe ilgisi olan bir ailede büyümesinin de etkisiyle müzik sektörüne giren İdo, 2014 yılında Sonsuz Teşekkürler adlı single ile müzik sektörüne ilk adımını atmıştır. Dönemin en hit parçaları arasına giren şarkı müzik alanındaki başarısının en büyük kanıtı olmuştur. Tatlıses daha sonra Satır Satır isimli ikinci şarkısını piyasaya sunmuştur. 2015 yılında ise Kaç kere ve Aşk Bunun Adı isimli şarkılarına klip çekmiştir.

Reklamlar

2016 yılında televizyon dünyasına atılan İdo, ilk olarak Mc Donald’s’ın reklam yüzü olmuştur. Ardından ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Kapıda dizisinde rol almıştır.

2021 yılının Ekim ayında Yasemin Şefkatli ile dünyaevine giren başarılı şarkıcı, 1,93 boyunda ve 80 kilodur. Burcu ise hava burçlarından olan Kova’dır.

Babasından gelen ün ve şöhretin yanı sıra son yıllarda kendi şarkıcı kimliği ile tanınan İdo, yapılan bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştır; “Yokluk görmedim ama ne olduğunu biliyorum, öyle arkadaşlarım vardı. Şimdi bana ‘Baba parası harcıyorsun’ diyorlar. E babam çocukları rahat etsin diye kazanmış… Şimdi kendi paramı kazanıyorum, yine aynı şeyi söylüyorlar. Ayrıca artık ‘İbrahim Tatlıses’in oğlu’ olarak değil, ‘İdo Tatlıses’ olarak tanınıyorum. Kendi müziğimi yapıyorum. Kendime özgü bir tarzım var. Yine de sokakta bazen ‘A şemmamenin oğlu değil mi’ diyenler çıkıyor” demiştir.

Şimdi gelelim İdo Tatlıses dövme, İdo Tatlıses boy,İdo Tatlıses Yasemin Şefkatli, İdo Tatlıses kaç yaşında gibi başlıkların yanıtlarına..

Reklamlar

İdo Tatlıses kaç yaşında?

1992 yılının Şubat ayında dünyaya gelen ve son yılların en gözde isimlerinden olan İdo, 2022 yılının Şubat ayı itibariyle 30 yaşındadır.

İdo Tatlıses aslen nereli?

İstanbul’da doğup büyüyen ve kendine özgü stili ile tam bir İstanbul beyefendisi olan İdo, aslen Şanlıurfalı’dır. Babası İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa’da doğmuş ve yaşamının bir kısmını orada geçirmiştir.

İdo Tatlıses hangi burç?

15 Şubat’ta dünyaya gelen yakışıklı sanatçı Kova burcuna mensuptur.

İdo Tatlıses'in eski halini görenler tanıyamadı! İdo Tatlıses kaç yaşında?
İdo Tatlıses’in eski halini görenler tanıyamadı! İdo Tatlıses kaç yaşında?

İdo Tatlıses boy

Dansları ve şarkılarıyla gündeme gelen şarkıcının fiziğinin eskiye göre değiştiği de hayranlarının gözünden kaçmamıştır. Düzgün ve fit görünümü ile büyük kitleler tarafından beğenilen İdo’nun 1,93 boyunda olduğu bilinmektedir.

İdo Tatlıses kilo

Son zamanlarda verdiği kilolar ile dikkatleri üzerine çeken Tatlıses’in kilosuda büyük bir merak konusu haline gelmiştir. Kilo verdiği dönemde sevgilisi Yasemin Şefkatli ile yeni ayrılmış olan Tatlıses’in aşk acısı çektiği için zayıfladığı düşünülse de annesi yaptığı bir açıklamada; ‘İdo günde 3-4 işe birden gidiyor, dans ediyor ve sürekli hareket halinde. Aşk acısı çektiği için zayıflamadı ve sağlığı yerinde’ ifadelerini kullandı. Bir dönem oldukça fazla kilo veren olan İdo’nun güncel kilosu ise 80’dir.

İdo Tatlıses mesleği ne?

Kendi kebap dükkanlarında çalışmasının yanı sıra İdo Tatlıses’in iki tane mesleği daha vardır. Bunlar ise şu şekildedir;

 • Şarkıcı
 • Dj

Şuanda ise güncel olarak şarkıcılık yapmaktadır.

İdo Tatlıses şarkıları

Yaptığı birçok şarkının hit haline gelmesiyle son yıllarda çok geniş kitlelere ulaşan Tatlıses’in şarkıları ve albümleri aşağıdaki gibidir;

Albümleri:

 • Sonsuz Teşekkürler
 • Çünkü

İlk albümü olan ‘Sonsuz Teşekkürler’ i 2014 yılında çıkaran başarılı şarkıcı daha sonra uzun bir ara vermiştir. İkinci albümünü ise geçtiğimiz sene 2021 yılında çıkarmıştır. Her iki albümünün de büyük ilgi gördüğü ve beğenildiği bilinmektedir. Sıngle şarkılarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yağmurlar
 • Kehanet
 • Bileklerime Kadar Acıyo
 • Sen
 • Buluşacaktık
 • Kaça Böldün?
 • Ya Da Boşver
 • Çünkü
 • Aşk Bunun Adı
 • Marifet
 • Gözlerle Iki Laf Etsem?
 • Kaç Kere
 • Satır Satır
 • O Seni Sevmiyor
 • Kanayan Yara
 • Ölebilirim
 • Satır Satır
 • Olmadı
 • İşimi Bilirim
 • Seveni Bul da Gel

İdo Tatlıses eski hali

Bir süre önce burun estetiği yaptırarak, burnundaki kemerli görüntüden kurtulan yakışıklı şarkıcının, yıllar önceki fotoğrafları sosyal medyada oldukça ilgi gördü. Özellikle fazla kilolarından kurtulması ile değişimine başlayan İdo, tarzını değiştirerek ve burnuna yaptırdığı ufak operasyon ile adeta bambaşka biri haline geldi. Görenler ‘adeta yüz nakli yaptırmış’ gibi ifadeler kullansada başarılı şarkıcı sadece ufak bir rötuş yaptırdığını söylemiştir.
Daha önceki yıllarda da yaşadığı değişim ile gündeme gelen İdo, her yıl hayranlarını ve izleyicilerini şaşkınlığa uğratmaya devam ediyor. Yıllar öncesine göre bambaşka biri haline gelen Tatlıses’in eski halini internette ve kendi sosyal medya hesaplarında bulabilirsiniz.

İdo Tatlıses'in eski halini görenler tanıyamadı! İdo Tatlıses kaç yaşında?
İdo Tatlıses’in eski halini görenler tanıyamadı! İdo Tatlıses kaç yaşında?

İdo Tatlıses Yasemin Şefktali

2017 yılından beri Yasemin Şefkatli ile aşk yaşayan ve zaman zaman ayrılık haberleri ile gündeme gelen çiftimiz, sosyal medyada paylaştıkları mutluluk pozları ile oldukça ilgi çekiyor. 2018 yılında yaşadıkları ayrılık sonrası İdo ve Yasemin çifti birbirlerini İnstagram platformundan takipten çıkarak fotoğraflarını silmişlerdi. Ayrılma sebebi olarak ise Şefkatli’nin paylaştığı fotoğraf gösterilmişti. İdo’nun model sevgilisinin paylaştığı bir fotoğrafı kıskanarak sildirdiği daha sonrasında ise kavga ettikleri bilinmekteydi. Tatlıses ayrılık sonrası şu şekilde açıklama yapmıştı; ”Her güzel şeyin bir sonu varmış. Böylesi güzellikleri yaşamama sebep olan bir birlikteliği sonlandırmak kolay değil. Ama hayat devam ediyor. Yasemin’le ortak karar alarak ilişkiyi sonlandırdık. Hatırasının, iki insan arasında yaşanılan mutlulukların hâlâ değerli olduğunu unutmamak lazım”. Neyse ki çiftin bu ayrılığı uzun sürmemiş ve bir süre sonra barışmışlardır.

7 Ekim 2021 tarihinde evlenen çiftin düğününe ise 550 kişinin katıldığı söylenmektedir. Sade bir düğün istemelerinin yanı sıra İbrahim Tatlıses’in hiçbir masraftan kaçınmayarak görkemli bir düğün yaptığı biliniyor.  İbrahim Tatlıses’ın gelinine taktığı düğün hediyesi ‘altın kemer’in işçiliği ve kalınlığı dikkat çekerken fiyatı ise dudak uçuklatacak düzeyde. Yasemin Şekatli’ye takılan kemerin 450 bin tl olduğu söylenmektedir.  İbrahim Tatlıses, Derya Tuna, Ayşegül Şarlı ve Sinan Şefkatli’nin nikah öncesi aile pozu verdiği görüntülendi.

İdo Tatlıses'in eski halini görenler tanıyamadı! İdo Tatlıses kaç yaşında?
İdo Tatlıses’in eski halini görenler tanıyamadı! İdo Tatlıses kaç yaşında?

İdo Tatlıses İnstagram adresi

Geçmişten günümüze kadar yıllar geçtikçe değişen tarzı ve çıkardığı şarkılar ile şöhrete kavuşan Tatlıses, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlüler arasında yer almaktadır. Son zamanlarda çıkardığı tüm şarkılar hit haline gelen İdo’nun İnstagram profilinde 784 bin takipçisi bulunmaktadır. Profiline ise sizler için aşağıya bıraktığımız linkten ulaşabilirsiniz.

İdo Tatlıses İnstagram adresi; https://www.instagram.com/idotatlises/

En güncel magazin haberlerinden haberdar olmak için bizi takipte kalın.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx