Genel

Kedi Mamasının İyi Olduğunu Nasıl Anlarız?

Reklamlar

Kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesi hem hasta olmasının önüne geçer hem de sağlıklı, uzun bir hayata sahip olmasını sağlar. Bu nedenle kedi sahipleri için en önemli konulardan biri, doğru mamayı seçmektir.  Ancak bu durumda endişelenen çoğu kişi için kedi mamasının iyi olduğunun  nasıl anlaşılacağı soru işaretidir.

Kedi Mamasının Kalitesini Belirleyen Unsurlar

Kedi maması seçerken ilk olarak içeriğine bakılmalıdır. İçerikte yazanlar o mamanın kalitesini doğrudan gösterir. İyi bir kedi mamasında yüksek kaliteli protein kaynaklar yer almalıdır. Et veya balık gibi doğal proteinler, kedinizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için olmazsa olmazlar arasındadır. Kaliteli mama sadece dengeli beslenmeyi değil, cilt ve tüylerin sağlığını da etkiler. Kedilerin tüylerinin parlaklığı ve cildinin sağlığı, beslendiği mamaya bağlı olarak değişmektedir. Kediler kedi maması yedikten sonra enerjik ve mutlu bir şekilde gününü geçiriyorsa, normal dışı tüy dökme sorunu yaşanmıyorsa, sindirim problemleri yoksa mamanın kaliteli ve kedi için uygun olduğu anlaşılabilir.

Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi maması 15 kg gibi büyük paketler alırken, paketin üzerinde belirtilen son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Kedinin normal beslenme rutininde ne kadar mama yeme gerektiği bilindiği için kedi maması 15 kg paketlerin son kullanma tarihine göre hesaplamalar yapılabilir. Son kullanma tarihinin yanı sıra içeriğin tazeliğine ve mama içeriğinde nelerin olduğuna özellikle dikkat edilmelidir. Yapay renklendiriciler, kimyasal maddeler, koruyucular bulunan mamalar tercih edilmemelidir.

Reklamlar

Kedi mamalarında bu tip ana kriterlerin dışında kedinin yaş, cinsi ve durumuna da dikkat edilmelidir. Yavru kediler için özel üretim mamalar tercih edilmelidir. Yavrular için hazırlanan mamalarda, yavruların büyümesi ve sağlıklı gelişmesi için özel içerikler kullanılır. 1 yaş sonrasındaki kedilerde ise standart destekleyicilerle mamalar hazırlanır. Ayrıca kısırlık gibi durumlar sonrasında da özel diyetlerin uygulanması gerektiğinden bu tip durumdaki kediler için de özel mamaların kullanılması gerekir.

Kedi Maması Alışverişinizi Yapın

Kedi maması alışverişinizi yaparken, PetPal gibi güvenilir adreslerden yapmanız, kaliteli ve güvenli ürünler satın almanızı kolaylaştırır. Kedi maması 15 kg gibi büyük paketlerde de seçeneklerin yer aldığı online adreste kedinizin severek yiyeceği yeni kedi mamaları keşfedebilir, satın alabilirsiniz.

admin

Reklamlar
Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx