Burçlar

Koç Burcu Özellikleri (21 Mart -20 Nisan)

Reklamlar

21 Mart -20 Nisan arası doğan herkes Koç burcu doğar. 21 Mart ve 20 Nisan tarihleri de Koç burcuna dahildir. Koç burcu özellikleri ateş grubuna aittir. Yönetici gezegeni de Mars’tır. En sevdikleri renk ateş kırmızı ve nar çiçeğidir. Uğurlu taşları pırlanta, yakut, demir ve ameisttir. Şanslı sayıları 9 iken şanslı günleri Salı olarak bilinir. Karşıt burçları Terazidir. Metalleri demir olarak bilinir. Koç burcunun en sevdiği çiçekler arasında lale, gelincik, renkli sardunya ve hanımeli vardır. Sevdikleri ağaç arasında da kara çam, selvi ve al diken yer alır. Koç burcu genel olarak fiziki görünüşüne önem verir. Genel olarak zayıf ve uzun boyludurlar. Kolları ve bacakları oldukça güçlüdür. Esmer ve kıvırcık saçlara sahiptirler. Keskin bakışlara sahiptirler. Gözleri gülerek bakarlar.

Koç Burcu Kadını Özellikleri
Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç burcu özellikleri, kadınları ihtiyatsızdırlar. Coşkulu ve dik kafalı bir yapıya sahiptirler. Ancak koç kadınları için hayat görüldüğü kadar da kolay değildir. Tutkulu ve idealist hayat tarzlarını her zaman benimserler. Korumacı iç güdülerine ayak uyduracak ve kafa dengi bir sevgili arayışında olurlar. Koç burcu kadınları ilişkilerinde oldukça kıskanç bir yaklaşım gösterirler. Aşk hayatında tutkuları derin ve hisleri içtendir. Sevdikleri erkeğin de iyi kötü gününde yanlarında olurlar. Hayatlarında çocuklarının önemi oldukça büyüktür. Çocuklarla iyi vakit geçirerek ayrı bir dünya oluştururlar. Diğer annelerden farkları çocuk her ağladığında koşup bakmak yerine hayata karşı savaş vermelerini sağlarlar.

Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç burcu erkeği oldukça çekicidir. Otoriter bir yapıya sahiptirler. İstedikleri olmadığında hiçbir engel tanımazlar. Çok da cüretkar bir yapıya sahiptirler. Karşı cinsi de avlanması gereken bir av olarak görürler. Koç erkek ile ilişki yaşamak hiç kolay değildir. Uzun soluklu bir beraberlik yaşamayı düşünüyorsanız her an her şeye hazırlıklı olmalısınız. Çünkü bu erkeklerin her şeye meydan okuyan bir karakterleri vardır. Yaşamlarında ikinci planda olmaktan hiç hoşlanmazlar. Birlikte oldukları kişiyi nefesini kesecek kadar hareketli bir yapıya sahiptirler. Disipline gelemeyecek kadar özgürdürler. Gururlu bir kişiliğe sahiptir ve kırılırsa kolayca affetmezler. Sürekli takdir edilmeyi de severler.

Reklamlar

Koç Burcu Aşk Hayatı

Koç burcu özelliklerinden aşk hayatında kadın erkek fark etmeksizin çok kıskançtırlar. Sevdiklerini kimseyle paylaşmak istemezler. Fakat kendisine kur yapabilecek birden fazla sevgilisi olabilir. Koç insanı bir anda âşık olarak aniden âşık olduğu kişiden vazgeçebilir. Uğruna kendini feda edebilecek birini bulmaları oldukça zordur. Koçlar için sevgi çok ayrı bir öneme sahiptir. Herkes tarafından çok sevilen bir karaktere sahip olsa da kendisine güveni yoktur. Her zaman bir kusurlarının olduğunu düşünürler.

Koç Burcu İş Hayatı
Koç Burcu İş Hayatı

Koç Burcu İş Hayatı

Koç burcu özelliklerine bakacak olursak iş hayatında son derece çalışkandır. Onlarla tanıştığınız ilk anda farklı olduklarını hissedebilirsiniz. Böylece ya çok severek hayran kalır ya da buz gibi soğursunuz. Hiçbir engel onları korkutamaz. Ne olursa olsun başarıya ulaşmak için uğraşırlar. Hayatlarında daima belli bir hedefleri vardır ve ne kadar büyük engel olsa da hedeflerine koşarak ulaşırlar. Onlarla işyerini paylaşmak hiç kolay değildir. Çünkü genelde iş konusunda geçimsiz ve inatçılardır. Kolay kolay emekli olmak istemezler. Çünkü her zaman çalışıp başarmak isterler. Liderlik doğuştan taşımış oldukları özelliklerdir.

Koç Burcu Eğlence Hayatı

Koç kadını sizi her manada hayran bırakarak yapacakları çılgınlıklar ile hayretlere düşürür. Koç kızları büyümeyen bir bebektir. Kaç yaşına gelirse gelsin maceradan her zaman çok hoşlanır. Kimseye rahatsızlık verdiğinin farkında değillerdir. Her şeyden önce kendinin ne istediği önemlidir. Tek silahları korkusuz ve saf olmalarıdır. Koç insanı tam bir parti insanıdır. Hiçbir partiyi kaçırmazlar. Gittikleri ortamlarda dantelli mini etek ve ipek bluz giymeyi çok severler. Baharat kokulu parfüm giymekten çok hoşlanırlar. Kendisini merak eden ailelerine hesap vermekten hiç hoşlanmazlar. Hiçbir şeye aldırmadan gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenmeyi çok severler.

Koç Burcu Sağlık

Koç burcu hayatının her alanında sık sık baş ağrısı yaşar. Telaşlı tavırları yüzünden genelde sakarlıkla bilinirler. Sakarlıkları nedeniyle vücutlarında çok sık kesik izleri olur. Koç burcu insanların salgı bezi çok fazla adrenalin ürettiği için çok fazla enerjiktir. Sinirleri bozulduğunda genelde mideleri ağrır. Çalışmak hayatının anlamı iken hasta olduklarını ancak yatağa düşünce anlarlar. Hasta olmaktan nefret ederler. Doktora gitmekten de pek hoşlanmazlar bu nedenle ileri hastalık olduğunda ancak anlarlar.

Reklamlar

Koç burcunun metabolizması çok hızlı çalışır bu nedenle hızlı kilo verirler. Dönemsel bir şekilde kilo alsalar da hızlıca kilolarından kurtulabilirler. Bol vitamin, protein ve fosfor içerikli beslenirler. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerden hoşlanırlar. Özellikle geniş yapraklı sebzelerden ve et ürünlerinden sıklıkla tüketirler. Balık ve tavuk başlıca yiyecekleridir.

Koç Burcu Ünlüleri
Koç Burcu Ünlüleri

Koç Burcu Ünlüleri

Descartes, Tenesse Williams, Vincent Van Gogh, Herbert von Karajan, Neşe Karaböcek, Yüksel Üzel, Johann Sebastian Bach, Charlie Chaplin, Marlon Brando, Ömer Şerif, Fatih Sultan Mehmet, Zeki Alasya, Sakıp Sabancı, Kadir İnanır, Yaşar, Nurgül Yeşilçay, Deniz Akkaya, Hüner Coşkuner ve Kayahan koç burcuna sahip ünlüler arasındadır.

Koç Burcu Yükseleni

Yükselen burcu koç olan kişiler yöneticilik kriterine sahiptir. Hatta tam anlamı ile liderlik özelliklerine sahiptirler. Ne isteyip ne istemediklerini iyi bilerek ona göre davranırlar. Koç burcu kişiler cesur olduklarından macerayı severler. Çok çabuk sinirlenirler ancak kin tutmazlar. Koç burçları gelenekleri sevmezler. Durmadan yeniliklerin peşinden koşarlar. Israrcı tavırları ile düşüncelerini başkasına kabul ettirmeyi başarırlar. Sürekli bakış açıları değişir ve ileriye dönük düşünürler. Başkalarının gerçeğini çok düşünmezler. Neresi olduğu fark etmeden gezmeyi severler. İş gezisi de olsa seyahat de olsa gezmeye bayılırlar. Şehir ve ülke değiştirmeyi de çok severler.

Koç Burcu Çocuğu

Koç çocukları rekabeti sever ve her istedikleri yerine gelsin isterler. Fakat Koç çocuğunun tek isteği sevgidir. İstemediği mamayı yemeyecek kadar inatçı bir yapıya sahiptirler. Son derece enerjiktirler ve hiç yerinde durmazlar. Bebekken çok hassas bir yapıya sahiptirler bu nedenle çok çabuk hasta olurlar. Okul çağı dönemi hırslı ve başarılı geçer. Genelde bencildirler. Rengarenk eşyalardan hoşlanırlar. Erkek koçlar da daha çok mekanik şeylerden hoşlanırlar. Toplara da asla hayır demezler.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?
Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Ben egoları fazla yükselmiştir. Koç burcu kişiler son derece pratiktir. Meraklı oldukları için son derece yaratıcıdırlar. Yeni bir olay olduğunda coşkularını gizleyemezler. Bencil oldukları için sabırsızdırlar ve asla söz dinlemezler. Çok abartılı konuşmalara sahiptir hatta bazen bire bin katarak anlatırlar. Kavrama yetenekleri oldukça fazladır bir olayı çabuk anlar ve öğrenirler. Yaşam sahnelerinde hep başrolde olmayı tercih ederler. Çok kıskanç ve bağımsız karakterlere sahiptirler.

Koç Burcu Sevdikleri

Koç burcundaki kişiler tam anlamı ile çocuk gibidir. Sabırsız ve aceleci tavırları mevcuttur. Hediye seçiminde de çok titiz davranmak gerekir. Janjanlı hediyelerden çok hoşlanırlar. Kendisini enerjik hissettirecek hediyelerden almanız en doğrusu olacaktır.

Koç Burcu Diyeti

Koç burcu kişiler 3 günde 2 kilo verebilecek kadar hızlı metabolizmaya sahiptirler. Diyet uygulayacakları zaman da 1 hafta arayla diyeti bırakabilirler.

İlginizi çekebilir: Başak Burcu Özellikleri

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx