Sağlık

Locacortene-Vioforme Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Locacortene-Vioforme Krem Faydaları

Reklamlar

Locacortene-Vioforme krem çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Peki Locacortene-Vioforme krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Locacortene-Vioforme 30 Gr Krem Nedir?

Bu kombinasyon ürünü clioquinol ve flumethasone adında iki ilaç içerir. Clioquinol, bakteri ve mantarlarla savaşan anti-enfektif bir ajandır. Flumethasone, antiinflamatuar ve kaşıntı önleyici etkiye sahiptir ve kortikosteroidler adı verilen ilaç ailesine aittir.

Bu bileşen kombinasyonu, cildi enfekte eden bakteri veya mantara da sahip olan temas veya alerjik dermatit (egzama) veya seboreik dermatit gibi cilt koşullarından kaynaklanan iltihap ve kaşıntıyı hafifletmek için kullanılır. Bu krem nemli, sızıntılı yaralar ve cilt kıvrımları için faydalıdır.

Reklamlar

Doktorunuz bu ilacı, listelenenlerin dışındaki durumlar için önermiş olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm koşullar için kullanılmayabilir. Bunu doktorunuzla konuşmadıysanız veya bu ilacı neden kullandığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı kimseye vermeyin. Kişilerin bu ilacı doktorları reçete etmediyse kullanmaları zararlı olabilir.

Locacortene-Vioforme Krem Ne İşe Yarar?

Bu kombinasyon kremi clioquinol ve flumethasone adı verilen iki ilaç içerir. Clioquinol, bakteri ve mantarları öldüren anti-enfektif bir bileşendir. Flumethasone, antienflamatuar ve kaşıntı önleyici özelliklere sahiptir. Bu krem kortikosteroidler adı verilen ilaç kategorisine dahil bir bileşendir. 

Bu bileşen kombinasyonu, cildi enfekte eden bakteri veya mantara da sahip olan kontakt dermatit veya alerjik dermatit (egzama) veya seboreik dermatit gibi cilt rahatsızlıklarından dolayı oluşan iltihap ve kaşıntıyı hafifletmek için kullanılır. Bu krem cilde hafifçe emilir ve nemli, sızıntılı yaralar ve cilt kıvrımlarında etkilidir.

Reklamlar

Locacorten Vioforme Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bir ilacı kullanmaya başlamadan önce, doktorunuza sahip olabileceğiniz herhangi bir tıbbi durum veya alerji, aldığınız ilaçlar, hamile veya emziren olup olmadığınız ve sağlığınızla ilgili diğer önemli gerçekleri mutlaka bildirin. Bu faktörler, bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini etkileyebilir.
 • Flumethason uzun süreli geniş alanlarda ve nefes almayan pansumanların altında kullanıldığında, yan etkilere neden olacak kadar yeterli ilacın kan dolaşımına emilmesi mümkündür. Bu kremi kullanmayı ne zaman bırakmanız gerektiği konusunda doktorunuzla konuşun.
 • Bu kremin vücudun geniş bölgelerinde uzun süre kullanılması veya nefes almayan pansumanların altına uygulanması, bu ilacın kan dolaşımına emilmesine neden olabilir ve potansiyel olarak uzun süre ağız yoluyla kortikosteroid ilaçları aldıktan sonra görülenlere benzer etkiler yaratabilir. 
 • Bu ilacın kullanımıyla ilişkili yan etkiler yaygın olmamakla birlikte ve normal kullanımdan beklenmemesine rağmen, nadir durumlarda hassasiyet, tahriş ve iyileşme üretememe fark edilmiştir. Kremi kullandıktan bir hafta sonra durumunuz düzelmezse doktorunuzu arayın.
 • Bu ilacı göze yakın lezyonlarda dikkatli kullanın. Glokom olabileceğinden, göze girmemesine özen gösterin. Kortikosteroidlerin dahili kullanımının ardından katarakt bildirilmiştir.
 • Böbrek fonksiyonunuz azalmışsa veya böbrek hastalığınız varsa, doktorunuzla bu ilacın tıbbi durumunuzu nasıl etkileyebileceğini, tıbbi durumunuzun bu ilacın dozajını ve etkinliğini nasıl etkileyebileceğini ve herhangi bir özel izleme gerekip gerekmediğini tartışın.
 • Bu ilaç, bazı tiroid fonksiyon testlerinin ve fenilketonüri testlerinin sonuçlarına müdahale edebilir.
 • Karaciğer fonksiyonunuz azalmışsa veya karaciğer hastalığınız varsa, doktorunuzla bu ilacın tıbbi durumunuzu nasıl etkileyebileceğini, tıbbi durumunuzun bu ilacın dozajını ve etkinliğini nasıl etkileyebileceğini ve herhangi bir özel izleme gerekip gerekmediğini tartışın.
 • Bakımınızla ilgilenen tüm sağlık uzmanlarına bu ilacı kullandığınızı söylediğinizden emin olun.
 • Topikal kortikosteroid ilaçların uzun süre kullanılması cildin incelmesine veya yumuşamasına veya çatlaklara neden olabilir. Doktorunuz arada bir bu ilacı kullanmayı bırakmanızı veya her seferinde vücudun bir bölgesine uygulamanızı tavsiye edebilir.
 • Bu ilaç, faydaları risklerden daha ağır basmadığı sürece hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız, derhal doktorunuza başvurun.
 • Flumethasone ve clioquinol içeren bu kremin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren bir anne iseniz ve bu ilacı kullanıyorsanız, bebeğinizi etkileyebilir. Emzirmeye devam etmeniz gerekip gerekmediği konusunda doktorunuzla konuşun.
 • Bu ilacı kullanmanın güvenliği ve etkinliği iki yaşından küçük çocuklar için oluşturulmamıştır.
 • Bu kremi ​​clioquinol, flumethasone pivalate veya ilacın herhangi bir bileşenine alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi kortikosteroidlere, hidroksikinolinlere veya kinolon türevlerine alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi, iki yaşın altındaki çocuklarda kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi ciltte açık yaralar veya ülsere alanlar varsa kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi önceden var olan deri tüberkülozu veya deride viral enfeksiyonlar (örneğin su çiçeği, aşılamayı takiben deri döküntüleri, herpes simplex, herpes zoster) varsa, ağız çevresinde rosacea, akne vulgaris veya dermatit varsa kesinlikle kullanmayın.

Locacortene-Vioforme Krem Kullanımı

Önerilen doz günde iki veya üç kez ince bir uygulamadır. Bu ilacı gözlerin yakınına uygulamayın ve bu kremi doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe nefes almayan pansumanların altında kullanmayın.

Vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi birçok şey bir kişinin ihtiyaç duyduğu ilaç dozunu etkileyebilir. Doktorunuz burada listelenenlerden farklı bir doz önermişse, doktorunuza danışmadan ilacı alma şeklinizi değiştirmeyin. Bu krem, açık yara veya yaralara uygulanmamalıdır. Gözlere krem ​​kaçının. İlaç yanlışlıkla gözünüze kaçarsa, derhal bol su ile yıkayın.

Bu ilaç genellikle ilk birkaç dozda çalışmaya başlar. Enfeksiyonun geri gelmemesi için, sorun çözülmüş gibi görünse bile ilacı belirtilen süre boyunca kullandığınızdan emin olun. Bir hafta sonra cilt durumunda iyileşme olmazsa veya durum kötüleşirse, ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Bu ilaç havaya maruz kaldığında sararabilir. Bu normaldir ve kremin kullanımı hala güvenlidir. Bu ilacın kullanımıyla ciltte, tırnaklarda, saçta veya kumaşta lekelenme meydana gelebilir.

Bu ilacı aynen doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız önemlidir. Bir dozu atlarsanız, mümkün olan en kısa sürede alın ve düzenli programınıza devam edin. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli doz programınıza devam edin. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için çift doz kullanmayın. Bir dozu atladıktan sonra ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın, ışıktan ve nemden koruyun ve çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

İlaçları atık suya (örneğin lavabonun altına veya tuvalete) veya evsel çöplere atmayın. Eczacınıza artık ihtiyaç duyulmayan veya son kullanma tarihi geçmiş ilaçları nasıl imha edeceğinizi sorun.

Locacortene-Vioforme Krem Yan Etkileri

İstenilen etkiye ek olarak, bu ilaç bazı yan etkilere neden olabilir. Özellikle bu krem ciltte lokal tahrişe, yanma hissi, batma hissi ve karıncalanma hissi gibi yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini veya birkaç tanesini görürseniz hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Her kişi bir tedaviye ve bu kreme farklı tepki verebilir. Bu ilacın yan etkilere neden olabileceğini düşünüyorsanız (burada açıklanan yan etkiler veya diğer yan etkiler de dahil), doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Sorunun kaynağının ilacın olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. 

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx