Sağlık

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Madecassol Krem, Sivilce ve akne tedavisinin yanı sıra yanık ve yara izi gibi sağlık sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Reklamlar

Madecassol krem, çok farklı türdeki yaraları ve cilt hastalıklarını tedavi eden etkili bir cilt kremidir. Madecassol krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, madecassol yan etkileri nelerdir, muadili nedir, madecassol ne kremi, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, aslen Afrika’nın güneydoğu kıyısında bir ada ülkesi olan Madagaskar’dan gelen şifalı bir bitki olan centella asiatica özünden yapılır. Centella asiatica bitkisinin içerisinde bulunan özler sayesinde yaraları iyileştirir, cildi onarır ve cilt hücrelerini yeniler. Bunun yanı sıra leke giderici özelliği bulunur. En iyi leke kremi listeleri arasında olduğu bilinmektedir.

Oradaki insanlar yüzyıllarca cilt enfeksiyonlarını veya cüzzamı tedavi etmek için bu tıbbi bitkiyi kullandılar. Centella asiatica adı da bitkinin kökeni Madagaskar’dan gelir.

Reklamlar

Yeni derinin ortaya çıkmasına yardımcı bir bitki olan centella asiatica’dan elde edilen ekstraktlara ek olarak, Madecassol diğer bileşenlerin yanı sıra antibiyotik olarak neomisin ve antienflamatuar olarak hidrokortizon içerir.

Centella asiatica özütü, iyileşme sürecinde normal kolajen sentezine yardımcı olur, yeni cilt dokusunun büyümesini hızlandırır ve yara izlerinin oluşumunu önler.

Madecassol cilt bakım kremi, nispeten daha küçük bir enfeksiyon riski olan ya da hassas ciltler için uygundur ve yetişkinlere ek olarak bebekler ve küçük çocuklar için şiddetle tavsiye edilir.

Hastaneden taburcu olan veya yatak yaraları gibi kanaması olan yaralara uygulanabilir. Ameliyat dikişlerini iyileştirmek için de madecassol krem kullanılır. İkinci bir enfeksiyon riski olmayan yaralara uygulanabilir.

Reklamlar

Bir kabuk oluşmadan önce veya sonra tekrar tekrar uygulanırsa, yara izlerini önlemede etkilidir.

Madecassol Krem
Madecassol

Madecassol Krem Neye Yarar?

Ebeveynler her zaman çocuklarının oyun oynarken düşmesi ve incinmesi konusunda endişelenir. Çeşitli yaralardan dolayı oluşan yara izleri geçirmek ve iyileşmeyi hızlandırmasına yardımcı olmak için, herhangi bir ikincil enfeksiyondan kaçınmak önemlidir.

Madecassol pomad, tıbbi bir bitki olan centella asiatica özünden yapılan bir merhemdir ve yara izlerinin oluşmasını önlemek için tasarlanmıştır. Pek çok ülkede, ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri, insanlar tarafından yara iyileştirici bir bakım kremi olarak sürekli kullanılır.

Madecassol merhem genel olarak küçük yaralar, sedef hastalığı, varisli damarlar ve kronik venöz yetmezlik gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Madecassol Krem Fiyatı 2023

İltihaplı yaralar, küçük yaralar, sıyrıklar, kesikler, incinme ve morarmalar, ameliyat izleri, sivilce izleri ve akne izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Madecassol bepanthen krem karıştırılarak sürülebiliyor.

Bu yazımızda madecassol krem ​​fiyatı 2023 konusunu detaylı olarak inceliyoruz.Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen ve beğenilen madecassol krem ​​hakkında güncel fiyat ve çeşitli detaylı bilgileri sizlere sunuyoruz. Elbette bu kadar popüler olmasının çeşitli sebepleri var. Gördüğü ilgi ve memnuniyet kesinlikle tesadüfi değildir. Birçok alanda kullanılabilen ve faydalı bir kremdir. Güncel fiyatı 84 TL.dir.

Madecassol Krem İçindekiler

Madecassol içerisinde centella asiatica, glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin, kalın terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı ve saf su vardır.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?
Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem, cilt dokusunu yeniler ve çeşitli tıbbi uzmanlık alanlarında kökeni açıklığa kavuşan ülserler, yaralar, fistüller, epizyotomiler, yanıklar, travma veya cerrahi, greft alma, radyoepitelit, yara izlerinin küçülmesi ve keloid izleri için profilaktik tedavi olarak iyileşmesini uyarır.

Varis hastalığından, varis ülserlerinden ve aynı zamanda flebit sekellerinden sorumlu olan venöz yetmezlik, venöz duvarların ve dermisin fibroblastlarındaki kolajen biyosentezi üzerinde bir uyarma etkisine sahiptir ve bu nedenle, gelişmiş gıda bağ dokusuna katkıda bulunur.

Fibroblastlardaki etkisiyle skar dokusunun seviyesini düzenleyen bir faktör olarak hareket eder, hücre yenilenmesi bozulduğunda, yetersiz, aşırı veya düzensiz olduğunda kolajen liflerinin üretimini kontrol eder.

Centella Asiatica adlı bir madde madecassol kremin etken maddesidir. Madecassol krem kolajen üretimini destekler. Yaşlanma karşıtı etkileri azaltan madecassol krem ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder.

Güneş hasarı koruması sağlayan madecassol merhem güneş hasarını onarır. Aynı zamanda yara izi bakımı için kullanılan madecassol krem ciltteki esnekliği artırır. Antioksidan etkileri vardır, cildi nemlendirir ve yaraları giderir. 

Madecassol Krem
Madecassol Krem

Madecassol Krem Cilde Faydaları

Hassas cilde sahip olan bizler, modaya uygun içerik maddelerine karşı dikkatli olduğumuzu zaten biliyoruz. Ancak özellikle hassas veya iltihaplı ciltler için iyi olduğu iddia edilen ürün Madecassol kremdir.

Çin, Japonya, Hindistan, Avustralya ve Amerika’da bulunan yapraklı bir bitki olan centella asiatica bitkisinden yapılan madecassol krem pek çok yaraya ve yara izine iyi gelir.

Bitkinin geleneksel tıpta uzun bir geçmişi vardır ve onu içeren ürünler onlarca yıldır uluslararası olarak mevcuttur. 

Centella asiatica içeren madecassol merhem tahriş olmuş cildi sakinleştirmeye ve yatıştırmaya yönelik olduklarını belirten “cica” olarak etiketlenir.

Temelde pek çok cilt bakımı ürünlerinde bulunan centella asiatica bitkisi cildinizi gerçekten sakinleştirmeye yardımcı olabilir mi?

Kötü reaksiyonlara eğilimli ciltte böyle bir şeyi düzenli olarak kullanmak güvenli midir? Bu büyüleyici bitki hakkında gerçekten ne kadar şey bildiğimizi ve hassas cilde sahip olanlar için onu kullanmanın gerçekten iyi bir fikir olup olmadığını araştırdık. 

Centella asiatica’nın etkilerinin çoğu, iltihabı yatıştırmak, kolajen üretimini teşvik etmek, bir antioksidan görevi görmek ve cilt nemini iyileştirmek için potansiyeline iner. 

Madecassol, keloid skarları için güçlü ve etkili bir cilt tedavisidir ayrıca bazı yan etkileri olan çok aktif bir skar iyileştirici olduğu söylenir.

Umbelliferae ailesinin bir üyesi olan centella asiatica’nın bir özüdür. Çok miktarda asiatik asit, madecassic asit ve asiaticoside asit içerir. Kaçınma ve skatrizasyonun önlenmesi için kullanılmaktadır.

Centella asiatica, Asya’dan gelen anti inflamatuar bir bitkidir, güçlü bitki, tıbbi nitelikleri nedeniyle yıllardır bilinmektedir. Yara iyileşmesini ve yara izlerini iyileştirme özelliğine sahiptir. Bu ilacın üretiminden bu yana, oluşturduğu zayıf duyarlılaştırıcılardan dolayı herhangi bir yan etkisi olmamıştır.

Bu yara kremi cenella asiatica’dan yapıldı aynı zamanda yara izlerini tedavi etmek ve önlemek içindir. Aloe veradan bile daha süper aktif hale getiren antibakteriyel ve nemlendirici özelliklere sahiptir.

Ünlü bir bilim adamına göre, bu krem ameliyat veya kozmetik cerrahi sonrası zorunlu bir tedavidir. Bu krem ameliyat izleri ve dikiş izlerini tamamen soldurur.

Madecassol krem, kötü ciltlerin tedavisinde kullanılabilir ve yaralanmaları, ameliyatları, sivilceleri ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Krem ayrıca lavanta ve ıtır özü içerir. Günde sadece iki ila üç kez cilde uygulanabilir. Ayrıca yeni yara izlerine yaklaşık altı ila yedi ay boyunca günde sadece dört ila beş kez uygulanabilir.

Bu krem hakkında sevdiğim iyi bir şey, vazelinden daha hızlı iyileşebilmesidir çünkü temelde yaralanmaları sırasında yara kasılmasına yardımcı olur. Piyasada hidrokotil içeren bir numaralı ticari ürün olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık yüzde altmış etilen glikol, sardunya, arıtılmış su ve diğer güçlü elementleri içerir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi, mutlaka doktorunuz tarafından belirtilen şekilde kullanın veya ürün ambalajında yazılı talimatları takip edin. Bu kremin, dozajı hastalığınızın durumuna bağlıdır. Hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Bu krem sadece cilt üzerinde haricen kullanılır. Bu ilacı açık yaralarda, kuru ciltlerde, çatlamış ciltlerde, tahriş olmuş ciltlerde veya güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu kremi gözler, burun, ağız ve kulak gibi bölgeler ile kesinlikle temas ettirmeyin. Yanlışlıkla krem bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla ilgili bölgeyi durulayın.

Uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın. Bu kreminde az miktarda aldıktan sonra etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın. Bu kremi uyguladıktan hemen sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe tedavi edilen bölgede başka ürünler kullanmaktan da kaçının.

Madecassol Faydaları

Bu kremin en büyük özelliği, yeni cilt dokusu oluşumuna yardım etmesi ve cildin yenilenmesine olanak sağlamasıdır. Yaralar, yanıklar, sivilce izleri, ameliyat izleri, yara izleri, koyu lekeler, çatlaklar ve akne izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. 

Bu kremi hamile kadınlar ve emziren anneler gönül rahatlığı ile kullanabilir. 

Açık yaralara kesinlikle uygulanmaması gereken bu kremin cilt tahrişini yatıştırma özelliği vardır. Lazer epilasyon, ağda ve profesyonel cilt bakımı gibi işlemlerin sonrasında oluşan cilt tahrişini tamamen iyileştirir.

Bunun dışında yüzeysel yanıklar, bölgesel deri ülserleri, radyoterapiden dolayı oluşan radyo epidermitis ve dekübitus ülserlerini tedavi eder. 

Madecassol krem cilt bakımında da sıkça kullanılan bir üründür. Farklı şekillerde cilde maske olarak uygulanabilir. Fakat cilt hastalıkları olan kişilerin mutlaka bir doktor gözetiminde bu kremi kullanması gerekir. 

Bu krem doğum sonrasında göğüs ucunda oluşan çatlaklar ve yaraların iyileştirilmesi için de kullanılabilir. Emziren anneler, bebeklerini emzirdikten sonra bu kremi uygulayabilir. Daha sonra tekrar emzirecekleri zaman göğüs ucunun bol suyla yıkanması ve temizlenmesi önemlidir.

Soğuktan çatlayan yüz bölgesini, elleri, ayakları ve çatlak dudakları tedavi etmek için de bu krem kullanılabilir. 

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri vardır. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir.

Cilt alerjisi, baş ağrısı, midenin bozulması, mide bulantısı, baş dönmesi ve uyuşukluk gibi yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz derhal kremi kullanmayı bırakın ve mutlaka doktorunuza danışın.

Madecassol Çeşitleri Nelerdir?

Bu ürünün krem ve pomad olmak üzere iki farklı türü bulunur. Bu ürünün krem formunu yanıklar, kapanmayan yaralar, ameliyat izleri ve dikiş izleri, vücut çatlakları, ciltte soğuktan dolayı oluşan kuruluk ve çatlaklar, sivilce izleri, akne izleri ile koyu lekeler için kullanabilirsiniz.

Ayrıca lazer epilasyon, ağda ve profesyonel cilt bakım işlemlerinden sonra oluşan cilt tahrişini iyileştirmek için de krem uygulanabilir. Bu kremin cilt soyucu özelliği olduğu için cildin rengini eşitliyor ve cildi aydınlatıyor. 

Bu ürünün pomad formu ise daha yağlı bir dokuya sahip olduğu için cildi hızlıca onarıyor, yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor ve eski yara izlerini iyileştiriyor.

Bunun dışında cildi nemlendirme özelliğine sahip olduğu için kuru ciltlere iyi geliyor. Ciltte oluşan kızarıklıkları ve tahrişi gideriyor. Cilt yenileyici özelliği sayesinde yüz bölgesinde oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları tamamen yok ediyor.

Madecassol Krem
Madecassol

Madecassol Krem Hakkında Merak Edilen Sorular

Bu krem hakkında google arama sonuçlarında merak edilen soruları ve bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.

 • Madecassol krem sivilce izleri için kullanılır mı?

  Evet, bu krem sivilce izlerini gideren bir üründür.

 • Madecassol krem yaraya sürülür mü?

  Madecassol, yara ve yanık tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Yaranın mikrop kapmasını önler ve yara sebebiyle oluşan ağrıyı alır.

 • Madecassol yanık kremi mi?

  Madecassol yanık tedavisinde kullanılabilen etkili bir kremdir. Sürülen bölgede yanıkların acısını alır ve hızlıca iyileşmesine yardımcı olur.

 • Madecassol mantar için kullanılır mı?

  Hayır, bu krem mantar tedavisinde etkili değildir.

 • Madecassol vajinaya sürülür mü?

  Hayır, bu kremi vajina içi bölgesine kesinlikle uygulamayın.

 • Madecassol krem aile hekimi yazabilir mı?

  Hayır, bu kremi aile hekimi reçete etmiyor.

 • Madecassol krem alerji yapar mı?

  Evet, bu kremin nadir de olsa alerjik yan etkileri vardır.

 • Madecassol krem akne tedavisinde kullanılır mı?

  Bu krem akne ve sivilcelerin iyileştirilmesi için kullanılır.

 • Madecassol krem Bepanthol E vitamini ile kullanılır mı?

  Evet, bu üç kremle cildi güzelleştiren bir maske yapabilirsiniz. Bir tüp Bepanthol kremi bir cam kavanoza sıkın. Ardından 1/4 Madecassol kremi cam kavanoza sıkın ve içine bir ampul E vitamini ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve cildinize uygulayın.

 • Madecassol krem beyazlatırmı?

  Evet, bu krem cildin rengini açar ve aydınlatır. Cilde daha beyaz ve porselen bir görünüm verir.

 • Madecassol krem cilt lekelerine iyi gelirmi?

  Evet, bu krem cilt lekelerini soldurur ve yok eder.

 • Madecassol krem ciltte ne kadar kalmalı?

  Bu kremi cilt üzerinde bir saat kadar bekletebilirsiniz.

 • Madecassol krem cildi beyazlatır mı?

  Evet, bu kremin cildi beyazlatıcı etkisi vardır.

 • Madecassol krem catlaklar için kullanılır mı?

  Evet, bu kremi vücut çatlaklarının iyileşmesi için kullanılır.

 • Madecassol krem makat çatlağı tedavisinde kullanılır mı?

  Bu krem makat çatlağına iyi gelen bir üründür.

 • Madecassol krem göz çevresine sürülürmü?

  Hayır, bu kremi göz çevresi ve gözlerle temas ettirmemeniz gerekir.

 • Madecassol krem güneşe çıkılır mı?

  Hayır, bu kremi kullandıktan sonra güneşe maruz kalmamanız gerekir.

 • Madecassol krem devlet karşılıyor mu?

  Hayır, bu kremi devlet karşılamıyor.

 • Madecassol krem dudağa sürülür mü?

  Hayır, bu krem dudağa uygulanmaz.

 • Madecassol krem doğum lekelere iyi gelir mi?

  Evet, bu krem doğum lekelerini gidermek için kullanılır.

 • Madecassol krem etken maddesi nedir?

  Bu kremin etken maddesi centella asiatica adlı bir bitkidir.

 • Madecassol krem egzamaya iyi gelir mi?

  Evet, bu krem egzama tedavisinde kullanılır.

 • Madecassol krem etkisini ne zaman gösterir?

  Bu krem iki ay sonra etkisini gösterir fakat düzenli olarak altı aya kadar kullanılması gerekir.

Madecassol krem kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sebebiyle oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda begonya.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx