Reklamlar
Sağlık

Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Madecassol krem, çok farklı türdeki yaralara ve cilt hastalıklarına iyi gelen harika bir üründür. Peki her evde bulunması gereken Madecassol krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Madecassol Krem Nedir?

Bu krem, aslen Afrika’nın güneydoğu kıyısında bir ada ülkesi olan Madagaskar’dan gelen şifalı bir bitki olan centella asiatica özünden yapılır. Oradaki insanlar yüzyıllarca cilt enfeksiyonlarını veya cüzzamı tedavi etmek için bu tıbbi bitkiyi kullandılar. Centella asiatica adı da bitkinin kökeni Madagaskar’dan gelir.

Yeni derinin ortaya çıkmasına yardımcı bir bitki olan centella asiatica’dan elde edilen ekstraktlara ek olarak, Madecassol diğer bileşenlerin yanı sıra antibiyotik olarak neomisin ve antienflamatuar olarak hidrokortizon içerir. Centella asiatica özütü, iyileşme sürecinde normal kolajen sentezine yardımcı olur, yeni cilt dokusunun büyümesini hızlandırır ve yara izlerinin oluşumunu önler.

Reklamlar

Madecassol cilt bakım kremi, nispeten daha küçük bir enfeksiyon riski olan ya da hassas ciltler için uygundur ve yetişkinlere ek olarak bebekler ve küçük çocuklar için şiddetle tavsiye edilir. Hastaneden taburcu olan veya yatak yaraları gibi kanaması olan yaralara uygulanabilir. Ameliyat dikişlerini iyileştirmek için de bu krem kullanılır. İkinci bir enfeksiyon riski olmayan yaralara uygulanabilir. Bir kabuk oluşmadan önce veya sonra tekrar tekrar uygulanırsa, yara izlerini önlemede etkilidir.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Ebeveynler her zaman çocuklarının oyun oynarken düşmesi ve incinmesi konusunda endişelenir. Çeşitli yaralardan dolayı oluşan yara izleri geçirmek ve iyileşmeyi hızlandırmasına yardımcı olmak için, herhangi bir ikincil enfeksiyondan kaçınmak önemlidir.

Bu krem, tıbbi bir bitki olan centella asiatica özünden yapılan bir merhemdir ve yara izlerinin oluşmasını önlemek için tasarlanmıştır. Pek çok ülkede, ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri, insanlar tarafından yara iyileştirici bir bakım kremi olarak sürekli kullanılır.

Bu krem genel olarak küçük yaralar, sedef hastalığı, varisli damarlar ve kronik venöz yetmezlik gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. İltihaplı yaralar, küçük yaralar, sıyrıklar, kesikler, incinme ve morarmalar, ameliyat izleri, sivilce izleri ve akne izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

Reklamlar

Madecassol Krem İçindekiler

Bu kremin içerisinde centella asiatica, glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin, kalın terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı ve saf su vardır.

Madecassol Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 25,94 TL’dir.

Madecassol Krem Kullanımı

Bu kremi, mutlaka doktorunuz tarafından belirtilen şekilde kullanın veya ürün ambalajında yazılı talimatları takip edin. Bu kremin, dozajı hastalığınızın durumuna bağlıdır. Hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Bu krem sadece cilt üzerinde haricen kullanılır. Bu ilacı açık yaralarda, kuru ciltlerde, çatlamış ciltlerde, tahriş olmuş ciltlerde veya güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu kremi gözler, burun, ağız ve kulak gibi bölgeler ile kesinlikle temas ettirmeyin. Yanlışlıkla krem bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla ilgili bölgeyi durulayın.

Uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın. Bu kreminde az miktarda aldıktan sonra etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın. Bu kremi uyguladıktan hemen sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe tedavi edilen bölgede başka ürünler kullanmaktan da kaçının.

Madecassol Krem Sivilce Tedavisi

Madecassol Faydaları

Bu kremin en büyük özelliği, yeni cilt dokusu oluşumuna yardım etmesi ve cildin yenilenmesine olanak sağlamasıdır. Yaralar, yanıklar, sivilce izleri, ameliyat izleri, yara izleri, koyu lekeler, çatlaklar ve akne izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. 

Bu kremi hamile kadınlar ve emziren anneler gönül rahatlığı ile kullanabilir. 

Açık yaralara kesinlikle uygulanmaması gereken bu kremin cilt tahrişini yatıştırma özelliği vardır. Lazer epilasyon, ağda ve profesyonel cilt bakımı gibi işlemlerin sonrasında oluşan cilt tahrişini tamamen iyileştirir.

Bunun dışında yüzeysel yanıklar, bölgesel deri ülserleri, radyoterapiden dolayı oluşan radyo epidermitis ve dekübitus ülserlerini tedavi eder. 

Madecassol krem cilt bakımında da sıkça kullanılan bir üründür. Farklı şekillerde cilde maske olarak uygulanabilir. Fakat cilt hastalıkları olan kişilerin mutlaka bir doktor gözetiminde bu kremi kullanması gerekir. 

Bu krem doğum sonrasında göğüs ucunda oluşan çatlaklar ve yaraların iyileştirilmesi için de kullanılabilir. Emziren anneler, bebeklerini emzirdikten sonra bu kremi uygulayabilir. Daha sonra tekrar emzirecekleri zaman göğüs ucunun bol suyla yıkanması ve temizlenmesi önemlidir.

Soğuktan çatlayan yüz bölgesini, elleri, ayakları ve çatlak dudakları tedavi etmek için de bu krem kullanılabilir. 

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri vardır. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Cilt alerjisi, baş ağrısı, midenin bozulması, mide bulantısı, baş dönmesi ve uyuşukluk gibi yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz derhal kremi kullanmayı bırakın ve mutlaka doktorunuza danışın.

Madecassol Çeşitleri Nelerdir?

Bu ürünün krem ve pomad olmak üzere iki farklı türü bulunur. Bu ürünün krem formunu yanıklar, kapanmayan yaralar, ameliyat izleri ve dikiş izleri, vücut çatlakları, ciltte soğuktan dolayı oluşan kuruluk ve çatlaklar, sivilce izleri, akne izleri ile koyu lekeler için kullanabilirsiniz. Ayrıca lazer epilasyon, ağda ve profesyonel cilt bakım işlemlerinden sonra oluşan cilt tahrişini iyileştirmek için de krem uygulanabilir. Bu kremin cilt soyucu özelliği olduğu için cildin rengini eşitliyor ve cildi aydınlatıyor. 

Bu ürünün pomad formu ise daha yağlı bir dokuya sahip olduğu için cildi hızlıca onarıyor, yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor ve eski yara izlerini iyileştiriyor. Bunun dışında cildi nemlendirme özelliğine sahip olduğu için kuru ciltlere iyi geliyor. Ciltte oluşan kızarıklıkları ve tahrişi gideriyor. Cilt yenileyici özelliği sayesinde yüz bölgesinde oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları tamamen yok ediyor.

Reklamlar
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı