Makyaj

Makyaj Masası Düzenleme Nasıl Yapılır?

Makyaj Masası Düzenleme İpuçları

Reklamlar

Makyaj masası düzenleme konusu, pandemi kapanmasıyla birlikte milyonlarca insan tarafından çok merak edilmeyen başlandı. Evde bolca vakit geçirdiğimiz şu günlerde insanlar, can sıkıntısından dolayı makyaj masası düzenleme çalışmaları yapmaya başladı. Bu yüzden sizler için makyaj masası düzenleme tekniklerini ve ipuçlarını sizler için yazdık. 

Makyaj Masası Modelleri
Makyaj Masası Modelleri

Neler Okuyacaksınız? →

Makyaj Masası Modelleri

Hepimiz makyaj eşyalarının, kozmetik ürünlerinin ve aksesuarlarının banyonuzda ve yatak odanızda çok fazla yer kaplayabileceğini biliyoruz ve alanı başkalarıyla paylaşıyorsanız bu hızla bir sorun haline gelir! Makyajı toplamayı, kullanmayı ve makyajı denemeyi seviyorsanız, o zaman mükemmel makyaj düzenleyicisine ihtiyacınız var.

Makyajınızı düzenlemenin küçük bir alanlarda bile en iyi yollarını bu yazıda öğreneceksiniz.  Makyaj fırçalarını ve kozmetik ürünlerini daha uzun süre dayanmaları için saklamak için ipuçlarını öğreneceksiniz. Makyaj masanızı şık ve işlevsel hale nasıl getireceğinizi öğreneceksiniz. Küçük bir alan için en iyi makyaj masası düzenleme ipuçlarını öğreneceksiniz. Makyajınızı ister banyoda ister makyajınızda saklayın, koleksiyonunuzun küratörlüğünü ve verimli hissetmesine yardımcı olacak birkaç evrensel makyaj organizasyonu ipucu var.

Reklamlar

İlk olarak, makyaj masası organizasyonu yerine bir çekmece içi makyaj organizatörü seçin. Birkaç şeyin erişilebilir olması yararlı olsa da, herhangi bir şeyi tezgahın üzerinde tutmak, alanı anında darmadağın ve küçük hissettirecektir.

Makyaj masası için en iyi düzenleyiciler şeffaf, düz ve istiflenebilirdir. Bu, alanı optimize edebileceğiniz ve sahip olduğunuz her şeyi kolayca görebileceğiniz anlamına gelir. Her şeyi çantalarda düzenlerseniz, koleksiyonunuzda ne olduğunu unutacak ve değerli yer kapma riskini almış olacaksınız.

En iyi sonuçlar için akrilikten yapılmış makyaj düzenleyicileri bulun, böylece şeffaf ve temizlenebilirler. Sepetler, çantalar ve açık kaplar çok fazla yer kaplar ve makyaj malzemeleriniz daha küçük kaplarda olsa bile düzensiz görünür.

Küçük bir alanda makyaj organizasyonu için bir diğer önemli ipucu, sürekli kullandığınız eşyaları ayırmaktır. Bu, ihtiyacınız olanı bulmak için her gün özenle organize edilmiş tüm kozmetik ürünlerinizi incelemenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Reklamlar

Peki, daha uzun süre dayanmaları için makyaj fırçaları ve kozmetik ürünleri nasıl saklanır? Sadece mükemmel makyaj düzenleyicisine yatırım yapmamalısınız, aynı zamanda kozmetik ürünlerinizi daha uzun süre dayanacak şekilde saklamalısınız. Kaliteli makyaj fırçaları ve paletleri fiyat açısından ekleyebilir. Bu, onları doğru şekilde saklamanın ve organize etmenin uzun vadede paradan tasarruf etmenize yardımcı olacağı anlamına gelir! İşte banyonuzda ve makyaj masanızda düzenleme için birkaç faydalı ipucu…

Makyaj fırçalarınızı ayırın

Makyaj fırçaları yumuşaktır ve diğer ürünlerle birlikte atıldığında kolayca zarar görebilir. Raf ömürlerini uzatmak için bunları dik olarak kavanozlarda saklayın veya bir rulo fırça tutucusuna yatırım yapın. Mümkünse, her kullanım arasında yıkayacak vaktiniz yoksa sıvı ve toz ürünler için kullandığınız ayrı fırçaları kullanın.

Makyajı görebileceğiniz şekilde saklayın. Makyajınızı nasıl düzenlerseniz düzenleyin, her zaman hepsini görmenize izin veren bir makyaj organizatörü seçmelisiniz. Bu şekilde, koleksiyonunuzu taze ve hijyenik tutmak için süresi dolmuş veya artık kullanmadığınız şeyleri kolayca seçebilirsiniz.

Makyaj düzenleyicilerin su geçirmez olduğuna dikkat edin

Makyajınızı banyo dolabında düzenli tutuyorsanız, su geçirmez şeffaf kapları tercih edin. Doğrudan üzerinde su olmasa bile havadaki nem pahalı tozlarınızın daha hızlı bozulmasına neden olur.

Her kozmetik ürününü düz bir şekilde yatırın

Mümkünse makyajınızı düz şekilde konumlandırın veya dik durabilecek şekilde saklayın. Bu, özellikle dökülme ihtimali olan kaseler ve sıvılar içinde fırlatıldıklarında kolayca kırılabilen toz paletler için önemlidir. Her şeyi düz kaplara ve çekmecelere koymak, alanı optimize etmeye de yardımcı olacaktır.

Güzel ve düzenli bir makyaj masası için ipuçları

Masa üstü makyaj organizasyonu için, mekanı iyileştirmek ve estetik açıdan hoş bir hale getirmek için biraz zaman harcamak isteyebilirsiniz. İstediğiniz son şey, masaüstünüze dağılmış kirli fırçalar ve uyumsuz öğelerdir!

Eğer makyaj masası, bir makyaj organizatörü için sahip olduğunuz tek seçenekse, güzel ve düzenli hissettirmek için bu ipuçlarından bazılarını uygulamayı deneyin.

İlk olarak, hepsini kontrol altında tutmanın bir yolunu bulun

Her şeyi tek bir yerde saklayacak ve aynı zamanda makyajınız için bir dekor parçası görevi görecek güzel bir tepsi yerleştirmeyi deneyin. Ekstra bir zarif dokunuş için aynalı bir tepsi bulun. Her şeyi bir arada tutmak, masanın daha az dağınık hissetmesini sağlayacaktır.

Bir tepsi kullanmanın yanı sıra, makyajınızı vurgulamak ve odak noktasına dönüştürmek için birkaç dekorasyon objesi kullanın. Örneğin, makyaj fırçalarınızı yerleştirmek için bir cam veya mermer kavanoz kullanabilir, bir mum ekleyebilir veya ayakta duran öğelerin etrafına peri ışıkları ekleyebilirsiniz.

İkinci olarak, mümkün olan her yerde sergilenen makyaj malzemelerinin rengini koordine edin. Makyaj düzenleyicileriniz basit ve uyumlu olmalı, yoksa ne kadar organize olursa olsun dağınık görünecektir. Son olarak, sadece ihtiyacınız olanı saklayın. Hijyen nedenlerinden ötürü, son kullanma tarihi geçmiş eşyaları düzenli olarak temizlemelisiniz, ancak bu aynı zamanda makyajınızı düzenli tutacaktır.

Tuvalet Masası Düzenleme Nasıl Yapılır?
Tuvalet Masası Düzenleme Nasıl Yapılır?

Tuvalet Masası Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bu kolay adımlarla makyaj koleksiyonunuzu düzenleyerek güzellik rutininizi düzene koyun. Güne harika bir başlangıç ​​yapmak için derli toplu bir tezgah veya makyaj çekmecesi gibisi yoktur.

Fırçaları (özellikle göz çevresinde kullanılanları) en az ayda iki kez temizleyerek, akneleri önleyin.

Makyajınızı çekmecelerinizde saklamaya karar verirseniz, her şeyi ayrı tutmak için modüler makyaj çekmecesi düzenleyicileri kullanmak isteyeceksiniz. Çekmeceniz yeterince derinse, katlı ve kayan düzenleyicileri düşünün. Tezgaha kaldırılabilen ve işiniz bittiğinde kolayca çekmeceye geri döndürülebilen kulplu derin bir tepsi bile kullanmak isteyebilirsiniz.

Makyaj koleksiyonunuzun durumunu belirleyin

Önce tüm makyajınızı, rujunuzu ve fırçalarınızı gözden geçirin. Kırık veya son kullanma süreleri geçmiş olanları atın. Paket üzerinde belirtilen son kullanma tarihine bakın. İster inanın ister inanmayın, zararlı bakterileri barındırabileceğinden özellikle maskara ve sıvı göz kalemi olmak üzere tüm makyaj malzemelerinizi bir yıl sonra atmalısınız.

Makyaj malzemelerinizi sıralayın ve ayırın

Ardından, kozmetik ürünlerinizi kategoriye göre sıralayın. Çoğu insan için, günlük makyajı özel günler veya akşam görünümleri yaratmak için kullanılan makyajdan ayırmak mantıklıdır. Bu, makyajınızı bir tezgah üstü makyaj düzenleyicide mi yoksa bir ya da iki çekmecede saklamak isteyip istemediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Makyaj organizatörlerinizi seçin

Makyaj malzemelerinizi tezgahta saklıyorsanız, dikey alanınızı istifleyen düzenleyiciler kullanmak isteyersiniz. Bu, özel bir çözüm oluşturmanıza olanak tanır. Bambu, plastik ve akrilik gibi çeşitli malzemelerden seçenekler bulacaksınız. Her şeyinizi erişilebilir durumda tutmak için, altta çekmeceli modüler düzenleyicileri kullanarak çözümünüzü oluşturun. Çok sayıda göz farı paletiniz veya yüz paletiniz varsa, çekmecelerinize sığacaklarından emin olmak için bunları ölçmeniz gerekir. Ardından, küçük göz farlarınızı, pudralarınızı, allıklarınızı ve bronzlaştırıcılarınızı düzenli tutmak için bölünmüş bölmelere sahip tepsileri kullanın. Çok fazla makyaj fırçası kullanıyorsanız, bunları ayrı kalem kaplarında veya benzeri kaplarda saklamak isteyebilirsiniz.

Makyaj masasını aydınlatın

Son olarak, ışıklı bir makyaj aynası ekleyerek bölgenizi gerçek bir makyaj istasyonuna dönüştürün. İyi ışık altında makyaj yapmanın ne kadar büyük bir fark yarattığına şaşıracaksınız. Büyütülen ve mükemmel açıya ayarlanabilen bir aynaya sahip olmanın ne kadar kullanışlı olduğundan bahsetmiyorum bile.

Makyaj Masası Düzenleme Fikirleri
Makyaj Masası Düzenleme Fikirleri

Makyaj Masası Düzenleme Fikirleri

Makyajı seviyorsanız, muhtemelen makyaj malzemelerinizi düzenlemeyi ve yeniden düzenlemeyi de seviyorsunuzdur. Sonuçta, koleksiyonunuzu oluşturmak için yıllar harcadınız ve bu yüzden onu etkili bir şekilde sergilemek istiyorsunuz. Ne yazık ki, makyajı düzenlemek her zaman göründüğü kadar kolay değildir. Bir ton ürününüz varsa, bunları üst üste koyabilir veya bir çekmecenin derinliklerinde saklayabilirsiniz. Bu da ihtiyacınız olan her şeyi her zaman bulamayacağınız anlamına gelir.

Bu hafta sonu, satın alabileceğiniz veya kendin yapabileceğiniz bu basit makyaj organizatörü fikirleriyle toparlanmanın keyfini çıkarın. Bu eğlenceli saklama kapları – sevimli kurabiye kavanozlarından raflı tekerlekli arabalara kadar – tüm rujlarınızı, göz farı paletlerinizi ve parfümlerinizi mümkün olan en verimli ve güzel yollarla düzenleyecektir. Siz farkına varmadan, makyajınız olabildiğince temiz olacak ve koleksiyonunuza en iyi makyaj ürünlerinden daha fazlasını eklemeye hazır olacaksınız.

Favori mutfak araçlarınızı makyaj masasına getirin

En çok satan merdiven görünümlü baharat rafı, tüm makyaj düzenleme ikilemlerinizi çözmek üzere. Kozmetik çantanızı düzenleyin ve bu katmanlı raf setini kullanarak bunları sergileyin. Daha da iyisi, kaymaz yüzeyi, kozmetik ürünlerinizin her yere düşmesini önleyecektir.

Kozmetik ürünlerinizi bir lazy susan ile düzenleyin

Bu atlıkarınca stili makyaj düzenleyici, makyaj çekmecenizi, aradığınız her şeyi bir bakışta bulmanızı sağlayan dönen bir cihaza dönüştürerek yapar.

Rengarenk rujları cam kavanozlara koyun

Elinizde fazladan birkaç kavanoz var mı? Rujlarınızı ve dudak parlatıcılarınızı düzenlemek için kullanın. Daha sonra bunları istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Formlara, renge veya hatta markaya göre düzenlemeniz mümkün.

Fırçaları bir gözlük kılıfına yerleştirin

Tüm fırça setinizi aynı sevimli durumda tuttuğunuzda, göz farı karıştırma fırçanızı bir daha asla kaybetmeyeceksiniz. Başka bir ikramiye mi? Bu ipucu aynı zamanda koleksiyonunuzu son dakika yolculuğuna hazır hale getirir.

Makyaj malzemelerinizi kağıt gibi dosyalayın

Masa düzenleyicileri, nihai makyaj organizasyon istasyonlarıdır. Geleneksel olarak evrak işlerini dosyalamak için kullanılan kat kat makyaj düzenleyici, tüm temel ihtiyaçlarınız için çok büyük olan dört farklı çekmeceye sahiptir.

Ojeleri bir kurabiye kavanozunda saklayın

Oje, çikolata parçacıklı bir kurabiye kadar tatlı olmasa da, bir zevktir. Şeffaf kurabiye kavanozunda, renkli ojeler kenarlardan göz atabilir ve makyaj masanızı aydınlatabilir.

Bir buz kalıbı kullanın

Göz farlarınızı tek tek tonlara göre (büyük bir palet yerine) satın almayı tercih ediyorsanız, muhtemelen her rengi ayırmak için kavanozlarınız ve renkli kavanozlarınız vardır. Bunun yerine tek tek göz farlarını bir buz kalıbında saklayabilirsiniz. Bu silikon buz kalıbı ihtiyacınız olan her şeye uyacak ve tozlandığı zaman yıkanması çok kolay olacaktır.

Makyaj Masası Düzenleme Önerileri
Makyaj Masası Düzenleme Önerileri

Makyaj Masası Düzenleme Önerileri

Makyaj masası düzenlemeden önce bu önerilerimize mutlaka göz atın.

Makyaj ürünlerinizi bir kek standı üzerinde sergileyin

Güzel bir kek standı, oje ve parfüm gibi daha küçük makyaj ürünlerini düzenlemenin mükemmel bir yoludur. Tepsinin etrafına ruj ve göz kalemi gibi bardak ürünleri de koyabilirsiniz. Nihai erişilebilirlik için dönen bir kek standı harika olacaktır.

Makyaj ürünlerinizi kolaylıkla yuvarlayın

Bazı sabahlar banyoda hazırlanmaktan hoşlanırken, diğer günler yatak odanızı tercih edebilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı ileri geri taşımak yerine, makyaj malzemelerinizi bir IKEA Raskog arabasına doldurun böylece ihtiyacınız olan her şeye sadece hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Makyaj ürünlerinizi bir tepside toplayın

Makyaj masanıza eski bir servis tepsisi koyun ve ürünlerinizi tek bir yerde saklamak için kullanın. Göz kalemi ve makyaj fırçaları gibi şeyleri tutmak için birkaç mason kavanoz ekleyin.

Çatal bıçak takımı kutusunda makyaj ürünlerinizi organize edin

Mutfak malzemesi düzenleyicileri, banyonuzdaki veya makyaj masanızdaki çekmecelere sıkıştırıldığında da aynı derecede kullanışlıdır. Bıçakları bir saç düzleştirici aletle, çatalları makyaj fırçalarıyla ve kaşıkları eyeliner ile değiştirin.

Makyaj koleksiyonunuzdaki fazla ürünleri asın

Yıllar boyunca topladığınız tüm paletler için yeterli çekmece saklama alanı bulamıyorsanız, daha fazla alan için kapınızın arkasına bakın. Burada bir cep düzenleyici, makyaj için pek çok bonus cep sağlar.

Makyaj ürünlerinizi şeffaf çekmecelere yerleştirin

Göz kalemlerinizi, eyelinerlarınızı, makyaj fırçalarınızı, rujlarınızı ve aklınıza gelebilecek her şeyi saklamak için bağımsız, şeffaf bir düzenleyici bulun. Haznedeki sürgülü çekmeceler, gideceğiniz ürünleri bulmanızı daha da kolaylaştırır.

Kalem kutunuzu makyaj çantası olarak kullanın 

Muhtemelen evinizin bir yerinde duran eski bir kalem kutusu vardır. Büyük bir yolculuktan önce, mutlaka sahip olmanız gereken makyaj ürünlerinizle doldurun. Kalem kutunuz, bagajınıza sığacak kadar küçüktür ve çeşitli bölmeler sizi gideceğiniz yere gidip gelirken organize tutar.

Makyaj ürünlerinizi şık çekmecelere koyun

Bu katmanlı çekmeceler, ürünlerinizi meraklı gözlerden gizler ancak her şeyi mükemmel bir şekilde görmenizi sağlar. Ayrıca bu set, herhangi bir banyo veya yatak odası rafında mükemmel şekilde şık görünecektir.

Makyaj Masası Düzenleyici Nasıl Yapılır?
Makyaj Masası Düzenleyici Nasıl Yapılır?

Makyaj Masası Düzenleyici Nasıl Yapılır?

Organize makyajın güzelliğini keşfedin. Ev yapımı makyaj düzenleyicilerinden, makyajın sona ermesiyle ilgili gerçeğe kadar, bu makyaj saklama rehberi sizi her adımda yönlendirecek.

Makyaj ve güzellik ürünlerinden bunalmak çok kolay. İster bir güzellik blog yazarı, ister yeni başlayan bir makyaj sanatçısı, bir aktör veya sanatçı olun veya makyajı keşfetmeye yeni başlıyor olun, bu makyaj saklama rehberi tam size göre.

Makyaj organizasyonu için eksiksiz rehberiniz. Bilmen gereken her şey. Makyaj saklama çantasının etrafında başka makyaj türleri vardır.

Makyaj malzemelerinizi düzenli tutmak yüzünüzü daha sağlıklı tutar böylece zararlı olabilecek ürünleri kullanmayı bırakırsınız ve zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Böylece makyaj malzemeleriniz kaybolmaz.

Bu bölümde evde nasıl makyaj düzenleyici yapacağınızı, makyaj çekmecesinin nasıl düzenleyeceğinizi, en çok kullanılan makyajlar ve bunların nasıl organize edileceği, takı kutusu organizasyon fikirleri ve küçük bir banyo için makyaj saklama fikirlerini burada bulacaksınız. İlk olarak en eğlenceli kısma geçelim. Kendi makyaj deponuzu nasıl hazırlayacaksınız. Bu fikirlerin maliyeti yüksek olmayacak ve kullandığınız her şeyi bir anda bulabilmeniz için sergilenecek.

Ayakkabı kutusundan makyaj düzenleyici yapın

Tüm makyaj malzemelerinizi saklamanın en popüler yollarından biri bir ayakkabı kutusunun içindedir. Ama durun, her şeyi boş bir ayakkabı kutusuna atıp bunun organize olduğunu düşünmeyin. Tüm makyajınızı sergilemek ve ayırmak için ayakkabı kutusunu kullanmak istiyorsunuz. Ayakkabı kutusunu süslemek daha da eğlenceli. En sevdiğiniz ambalaj kağıdını ve hatta en sevdiğiniz güzellik mağazalarından alışveriş çantalarını kullanabilirsiniz! O kadar kolay ki, yeni başlayanlar bile başarabilir.

Şarap kadehinden makyaj düzenleyici yapın

Bir şarap kadehinin amacını değiştirerek makyaj fırçalarınızı şık bir şekilde sergileyin. Bunun için çeşitli şablonlardan yararlanın. Ardından bu şablonlarla şarap kadehini boyayın ve makyaj fırçalarınızı yerleştirin.

Rujlarınızı düzenleyin

Rujlar her zaman renkleri dışa bakacak şekilde sergilenmelidir. Tüm renkleri aynı anda görebilmek ve mükemmel ruj renginizi hızlıca seçebilmek istiyorsunuz. Bunları yatay veya dikey olarak saklayabilirsiniz. Seçim size kalmış. İşte ruj saklama için bazı süper hızlı fikirler…

Ruj çekmecesi düzenleyici kullanabilirsiniz. Geniş ve büyük bir cam kavanozda renkli rujlarınızı saklayabilirsiniz. Rujları ayrıca bir takı kutusuna yerleştirebilirsiniz.

Ojelerinizi düzenleyin

Oje renkleri dışa bakacak şekilde sergilenmelidir. Bir kutuyu bir ton oje ile doldurmak, istediğiniz rengi bulmanızı neredeyse imkansız hale getirecektir. İşte ojenizi sergilemek ve saklamak için bazı fikirler…

Ojelerinizi saklamak için evdeki baharatlıkları kullanabilirsiniz. Bunun için genel olarak baharatlığı bir sprey boya ile boyayabilirsiniz. Bunun dışında oje şişesinin bir yüzeyine mıknatıs yapıştırın ve manyetik bir tahtaya yan yan sıralayarak takın. Alternatif olarak takı düzenleyicilerine ojeleri yerleştirin ya da kitaplığınızın yan tarafına mini raflar ekleyin.

Makyaj fırçalarınızı düzenleyin

Daha uzun süre dayanmalarına yardımcı olmak için makyaj fırçalarınızı daima temizleyin. Kullanılmış ya da kirli fırçalarınızı temiz olanlarınızdan ayırmanız çok önemlidir. İki farklı cam kavanozu “kirli fırçalar” ve “temiz fırçalar” olarak etiketleyin böylece farkı görebilirsiniz.

Ayrıca, şekillerini kaybetmelerini önlemek için fırçalarınızı daima kabarık üstleri yukarıda olacak şekilde saklayın. Makyaj fırçalarınızı saklamak için herhangi bir dikey kap işe yarayacaktır, ancak işte bazı popüler fikirler…

Cam kavanozlar, dekoratif taşlı balık figürlü kaseler, kalemlikler, kahve kupaları ve mini kovaları makyaj fırçaları düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.

Göz farı paletlerinizi düzenleyin

Renk paletleri ve kompakt tekli göz farları için ne yaparsınız? Kolay çözüm, onları rastgele bir şekilde bir kutuya istiflemek ve kapağı kapatmaktır. Ancak, kompakt göz farı paletleri için bir depolama çözümü oluşturmak için biraz zaman harcarsanız, daha uzun süre dayanmalarına yardımcı olacak ve herhangi birinin kaybolmasını engelleyeceksiniz.

Göz farlarınızı, onları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak şekilde saklayın. Her şeyin tam olarak nerede olduğunu bilmeniz sadece bir bakış atmanız gerekir. İşte size yardımcı olacak bazı ipuçları…

Kompakt göz farlarını dikey olarak saklayın böylece hepsini aynı anda görebilirsiniz. Ya da göz farlarını renklere göre düzenleyin. Küçük yuvarlak tekli göz farları, boncuk düzenleyici kutuların içine mükemmel bir şekilde sığar. Ya da tekli göz farlarının arkasına mıknatıs yapıştırın ve manyetik bir tahtanın üzerine yan yana asın.

Kremler ve fondötenleri düzenleyin

Kremler, fondötenler, aydınlatıcılar ve benzer ürünlerin, renk dışa bakacak şekilde saklanmanın yararına olan her şeydir. Hazırlanırken, o mükemmel renkleri hızlı bir şekilde bulmanız gerekir. İşte güzellik rutininizi hızlandıracak bazı saklama ipuçları…

Makyaj masası düzenlerken mutlaka fondöten ve aydınlatıcı ürünleri bir arada tutun. Hazır olduğunuzda onları daha kolay yakalayın. Makyaj masanızın üzerine oturan şeffaf plastik çekmeceler kullanın. Bu, çekmeceleri her şeyi görmenize ve tam olarak ihtiyacınız olanı almanıza yardımcı olacaktır. 

Ayrıca bir kumaştan kanguru adı verilen cepli düzenleyiciler dikebilirsiniz ve kapının arkasına ya da dolap içlerine asabilirsiniz. Bu cepli düzenleyicilere makyaj malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Şık bir makyaj düzenleyici arıyorsanız caboodle kullanabilirsiniz.

Beauty blender makyaj süngerlerini düzenleyin

Karıştırma süngerleri her yere düşme eğilimindedir ve organize olmaları zordur. Bunları kapaklı kaplarda saklayın. Bu makyaj süngerlerini cam kavanozlarda ya da cam kurabiye kavanozlarında saklayın. İsterseniz bu cam kavanozları farklı renklerle boyayarak dekoratif hale getirebilirsiniz. Yeniden dekore edilmiş ve başka bir amaca uygun hale getirilmiş kutu mendil tutucu kullanabilirsiniz böylece kolayca içeri girip bir süngeri hemen alabilirsiniz.

Takılarınızı ve Aksesuarlarınızı Nasıl Düzenlemelisiniz?
Takılarınızı ve Aksesuarlarınızı Nasıl Düzenlemelisiniz?

Takılarınızı ve Aksesuarlarınızı Nasıl Düzenlemelisiniz?

Kıyafet kombinleri yaparken ve makyaj yaparken ayrıca takılar ve aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Öyleyse bonus olarak, mücevherleriniz için bazı zeki organizasyon çözümlerinden de bahsedelim.

Kolye ve bi̇lekli̇kleri̇nizi asın

Kolyelerinizi ve bilekliklerinizi asmak, birbirlerine dolanmalarını önleyecektir. Mücevher kutunuzda kancalar yoksa, süslenmiş bir kontrplak parçasına birkaç kanca koyun, çerçeveleyin ve duvarınıza asın. Kolay bir ev yapımı takı düzenleyici!

Küpeleri̇ küçük kutularin i̇çi̇nde tutun

Küpeler, küçük boyutları sayesinde kaybedilmesi en kolay şeylerdir. Bu yüzden bir ila üç çift küpeyi her biri daha küçük bir yüzük kutusu içinde tutun. Fazladan mesafe kat etmek istiyorsanız, her kutuyu içine ait küpe türleriyle etiketleyin.

Yüzük yastıkları kullanın

Ardından yüzüklerinizi, yüzük yastıklarının içinde saklayarak çizilmesini önleyin. Mücevher kutunuzda hiç yoksa, piyasada oldukça düşük bir fiyata yüzük yastıkları bulabilirsiniz.

Mi̇ni̇ fermuarlı plasti̇k çantalarla çılgınlaşın

Mini plastik çantaları mücevherlerle etiketleyin ve her şeyi ayrı tutun. Bu, gezginler için harika bir ipucu. Paketlemeyi çok kolaylaştırıyor.

Keçe takı kutusu yapın

Keçe, çekmecelere sürtünme sağlar, böylece aksesuarlar çok fazla kaymaz. Ayrıca çekmecenin altından veya yanlarından çizilmelerini de önler. Keçeden yapılma astarsız bir takı kutusu isterseniz, kendiniz yapabilirsiniz. Sadece biraz kumaş tutkalı ve keçeye ihtiyacınız var.

Küçük Banyolar İçin Düzenleme Nasıl Yapılır?
Küçük Banyolar İçin Düzenleme Nasıl Yapılır?

Küçük Banyolar İçin Düzenleme Nasıl Yapılır?

Artık makyajınızı ve mücevherlerinizi nasıl düzenleyeceğiniz konusunda bazı fikirleriniz olduğuna göre, pek çok insanın sahip olduğu çok yaygın bir sorundan bahsedelim: süper küçük bir banyo. Tüm güzellik malzemelerinizi, temelde tezgah alanı veya dolapları olmayan bir banyoda nasıl saklarsınız? İşte her banyoda işe yarayacak beş basit çözüm. Birini deneyin!

Bir tahta parçasına birkaç cam kavanoz takın ve bunu duvarınıza asın. Bu aksesuar çok basittir ve makyaj ve makyaj malzemelerini böylece aynanın hemen yanında saklayabilirsiniz.

Cam kavanozların içine bakın, gözünüze bir oyun oynayın. Aralarından görebildiğiniz için alanı daha az kalabalık hissettirirler. Bu küçük hileyi kendi yararınıza kullanın. Küçük bir banyonuz varsa, makyaj malzemelerinizi koyu plastik kaplar yerine cam kavanozlarda saklayın.

Banyonuzda çok fazla alanınız yoksa makyajınızı tekerlekli bir makyaj arabasının üzerine koyun, böylece odadan odaya kolayca taşıyabilirsiniz.

Sadece katmanlı bir lazy susan kullanarak tezgahınızda saklayabileceğiniz miktarı ikiye katlayacaksınız. Ayrıca “kozmetik karuseller” olarak da adlandırılırlar ve çok işlevseldirler. Onları çevirerek, ihtiyacınız olanı bulabileceksiniz ve bunlar birden çok seviyede sıralanmıştır.

Kapının arkası, cepli bir organizatörü saklamak için mükemmel bir yerdir. Kapı açılıp kapandığında makyajın düşmesine izin vermeyecek bir şey asın. Hatta o kadar yakın ve kilitli olanı bile bulabileceksiniz.

Banyonuzu ve makyajınızı temizlerken tam olarak en çok kullanacağınız yerde saklamayı unutmayın. Makyajınızı banyonuzda saklarsanız, derli toplu tutmanız ve kaldırmanız daha kolay olacaktır. En kötü fikir, makyajınızı dolabınızdaki kutularda tutmaya çalışmaktır.

İdeal olarak, tüm makyajınızı on beş dakikada yapmanız gerekir. Yeni sezonun başında, tüm güzellik malzemelerinizi yeniden düzenleyin ve kullanmadığınız veya süresi dolmuş veya kullanamayacak kadar eski makyaj malzemelerinizi atın.

Makyaj malzemelerinin son kullanma tarihi vardır. Maskara topaklanır ve kıvamını kaybeder. Göz farları çatlayacak ve kullanılamaz hale gelecektir. Sezonda bir kez makyaj malzemelerinizi düzenli olarak düzenliyorsanız, kötü bir göz farı paletini açmanıza veya kuru göz kalemi kullanmanıza engel olabilirsiniz. Son kullanma tarihi geçmiş olabilecek tüm ürünlerden kurtulun. 

Yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Microblading ile İlgili Merak Edilenler adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx