Makyaj

Microblading ile İlgili Merak Edilenler

Microblading Nedir?

Reklamlar

Microblading çılgınlığını siz de duydunuz, değil mi? Son zamanlarda eğer bir ormanda yaşamıyorsanız, muhtemelen kaş dövmelerinin yeni, yarı kalıcı versiyonu olan microblading’i duymuşsunuzdur. Bunlar çatık kaşlar yerine narin, süper ince kıl vuruşları, birinci nesil versiyonların asla yapmadığı bir şekilde doğal ve gerçekçi görünüyor. Microblading’in son zamanlardaki popülerliği, tercihlerinize bağlı olarak size farklı bir kaş görünümü veren iki teknik olan mikro renklendirme ve mikro kıl atışı tekniklerini ortaya çıkardı. Bu yazımızda microblading nedir, nasıl yapılır, hangi teknikler kullanılır gibi soruların yanıtlarını bulacağız.

Microblading Nedir?
Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Microblading, pigmenti cilde biriktirmek için süper ince bir kalem (teknik olarak, on iki ila on beş iğneli bir demet) kullanan bir tekniktir. Aslında ipucu o kadar iyi ki, eşit kıl vuruşları yaratabilir ve iğneler sadece cildin yüzeysel katmanlarına ulaşır, bu da yöntemi yarı kalıcı kılan şeydir (geleneksel kozmetik dövmeler gibi kalıcı değil). Her vuruşu küçük bir kağıt kesiği olarak düşünün. Ne merak ettiğinizi biliyoruz. Evet, acıtıyor, ancak estetisyen önce bölgeyi uyuşturabilir. 

Bazı influencerlar çok, çok tehlikeli bazı alışkanlıkları ve teknikleri teşvik ediyor. Bunu örneğin RachelXXNicole kullanıcısı tarafından ele alalım. Bu videoda Rachel, mikroblading’in en bariz ve en önemli kurallarından bazılarını çiğniyor. Eldiven giymiyor, pigmentini tutmak için temiz, tek kullanımlık plastik bir kapak yerine kahve kapağı kullanıyor ve sadece birkaç isim vermek için uygun acil bakım önlemlerini uygulayamıyor. Evde microblading yapmakla ilgileniyorsanız, sadece doğru önlemleri aldığınızdan ve dikkatli işlem yaptığınızdan emin olun.

Reklamlar

Diğer tekniklerle karşılaştırıldığında, microblading çok doğal bir görünüm veriyor ve tüyleri daha iyi simüle ediyor. Microblading’de birkaç farklı yöntem vardır.

Microblading

Fiyatlar, uzun ömürlülük ve estetisyen uzmanlığına göre değişir, ancak kaliteli bir işin 400 lira ile 700 lira arasında bir yerde olmasını bekleyin. İlk birkaç gün, kaşların etrafında plan yapmak isteyebilirsiniz. Microblading işleminden sonraki ilk gün, kaşlarınızı damıtılmış suyla ıslatılmış pamuklu ped üzerinde nazikçe temizleyin ve her dört saatte bir son bakım kremi uygulayın. İkinci gün bunu üç kez tekrarlayın. Önümüzdeki beş gün boyunca bu sabah ve gece yapın. Kaş bölgeniz kırmızı ve kabuklanmış olabilir, bu nedenle ilk veya iki hafta için büyük şeyler (örneğin, büyük bir iş görüşmesi veya nişan fotoğrafları) planlamamaya çalışın. Ayrıca spor salonuna gitmekten kaçının, kaşların etrafında oluşabilecek aşırı terleme pigment tutulmasını önleyecek ve enfeksiyona neden olabilir.

Microblading sonrasında, yaklaşık bir ay içinde bir rötuş yapmanız gerekecektir (bunun maliyeti genellikle ilk hizmet ücretine göre bütçelenir). Daha sonra microblading, yaşam tarzınıza bağlı olarak on iki aydan üç yıla kadar sürebilir. Uzatmanın birkaç yolu arasında pigmenti soldurabileceği için güneşten uzak durun ve kaşlarınıza peelingler (retinol ve glikolik asit gibi) koymaktan kaçının çünkü sürekli kullanımla cildinizin üst katmanlarını kaldırırlar. 

Microfeathering

Microfeathering, kaş sanatçısı Kristie Streicher tarafından oluşturulan ve ünlülerin kullandığı bir tekniktir ve bir mikro kıl vuruşu biçimidir. En çok tüylü görünümlü kaşlarıyla tanınır, tamamen doğal, kabarık görünümlü bir kaşla ilgili iğnesiz bir şekillendirme yöntemi. Bu buna benzer ancak pigment ile. Microblading gibi, küçük kesikler oluşturmak için ince bir bıçak kullanıyor. Pigment daha sonra kesilere yerleştirilerek inanılmaz doğal görünümlü bir ‘kaş kılı’ oluşuyor. Genellikle sizin için kaşın çoğunu oluşturan microblading’in aksine, mevcut kaş kıllarınızı başlangıç ​​tabanı olarak kullanılır ve gerektiği gibi doldurur.

Reklamlar

Microfeathering, microblading’den biraz daha fazla bakım gerektirir. Pigmenti kaşlarınıza karıştırmaya yardımcı olacak yeterli doğal saç olduğundan emin olmak için bir konsültasyona ihtiyacı var. Öyle bile olsa, genellikle altı ila on iki aylık bir uzama dönemi vardır, bu nedenle mevcut kaş kıllarınızın tümü hesaba katılır. Bu aynı zamanda iki aşamalı bir işlemdir. İlk randevu sırasında, kaşın daha yoğun bazı bölgelerinde mikro tüylü vuruşlar yaratılır. Altı ila sekiz hafta sonra, cildinizin nasıl iyileştiğine ve tepki verdiğine bağlı olarak, daha sonra ek vuruşlar eklenir. Herkesin farklı şekilde iyileştiğini bilmelisiniz böylece cildinizin nasıl iyileşeceğini öğrendiğinde görünümü daha iyi tamamlayabilir.

Pigmentli ürünler çok daha ince ve doğal göründüğünden tipik olarak microbleading yönteminin kalıcı gücüne sahip değildir. Cilt tipiniz (yağlı cilt pigmenti tutmaz), yaş ve cilt bakımı rutini gibi belirli faktörlere bağlı olarak, mikro tüylenme genellikle en fazla sekiz ila on iki ay sürer.

Microshading

Microblading, boyama ve microfeathering daha çok eskiz gibi ise, microshading, bir empresyonistin aleti ele geçirmesi gibidir. Mikro gölgeleme tekniği, kaş tozuna benzeyen yumuşak, pudralı bir etki yaratan elektrikli bir el aleti veya manuel bir alet kullanılarak yapılır. Microblading ve mikrofeathering yöntemlerinin tipik olan kıl vuruşu yerine, microshading, tekrarlayan pigment noktaları kullanan bir noktalama yöntemi kullanır. Genel etki, herhangi bir Instagram fenomeninde bulacağınız kaş türüne daha çok benziyor.

Bazı insanlar microfeathering ve microblading kombinasyonundan faydalanabilir. Bu adayın cildi daha kuru ve incelmiş kaşları olacaktır bu nedenle, muhtemelen daha olgun ciltler için idealdir. İncelen kaşlar, ekstra renklendirme etkisinden yararlanabilir. İkisi arasındaki kaldıysanız, hiçbir şey Instagram’daki fotoğrafları kontrol etmekten daha iyi olamaz. Size bir kaş sanatçısının tarzını iyi bir şekilde anlatacaklar, böylece randevu aldığınızda ne bekleyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikriniz olacak. Ayrıca, resimler beceriksiz bir microblading veya microshading işini gizleyemediğinden işin kalitesini gösterir.

Buradaki tüm iyi haber şu ki microshading ve microblading yöntemlerinin kullanım ömrü arasında hiçbir fark yok. Bu nedenle, ilk rötuş hariç, estetisyene tekrar gitmeden önce sağlam bir yılınız var.

Microblading Kaş Kalemi Nedir?
Microblading Kaş Kalemi Nedir?

Microblading Kaş Kalemi Nedir?

Kaşlarınızı ister kendiniz düzeltip şekillendirmeye çalışın, ister gür potansiyellerinin tamamına ulaşmalarına izin verin her zamankinden daha kalın, daha dolgun kaşları kucaklıyoruz.

Sonuç olarak, kaş tedavilerinin ve bunların gelişmesine yardımcı olacak metodolojinin listesi sonsuzdur. Kaş dövmesi, mikro ağda ve kaş laminasyonunun tümü popüler olduğunu kanıtladı. Ancak, daha uzun süreli sonuçlar verdiği söylenen tedavi? Microblading.

Microblading, ince tüylerin görünümünü yeniden oluşturmak için saçınızla aynı renkli pigmentleri cildin epidermisine (yüzeyine) yerleştirmeyi içeren bir kaş tedavisidir. Kaşlarınız için yarı kalıcı makyajdır. Bu basit kaş rutini kalın, gür kaş görünümümü korumama yardımcı oluyor.

Standart bir kaş kaleminden farklı olarak, bu ürünlerin kullandığı formüller normalden çok daha uzun süre dayanır. Bu kalemlerin ucu, ortalama bir kalem veya jele benzemez. Aplikatör, düz, yayılmış, ancak doğal görünümlü saçlar oluşturmak için genellikle üç dişli veya dört uçlu bir şekle sahiptir. Bu yeni kaş ürünü türü popülerlik kazanmaya başlıyor. 

İnsanlar, yüzün çerçevelenmesinde kaşların ne kadar önemli olduğunu anlıyor. Microblading, çok doğal göründüğü için kaşları tanımlamak için harika bir çözüm, ancak bir yıla kadar sürdüğü için buna bağlı kalmak korkutucu olabilir. Ayrıca pigment zamanla değişebilir ve solabilir. 

Göründüğü kadar basit, microblading kalemler söz konusu olduğunda gerçekten telaşsız bir politika var. Sadece birkaç dokunuş kaşlarınızı saniyeler içinde tanımlayacaktır. Pigment katıksızdır, böylece tüm gün süren doğal bir görünüm için onu kademeli olarak oluşturabilirsiniz.

Ciaté Microblade Brow genel olarak uzun ömürlü formüldür. Vegan olan bu ürün, sıvıyı kaşlara dağıtmak için sağlam çatallı bir uçtan süzülür.

Benefit Brow Microfilling Brow Pen, kaş ürünlerinde ünlü olan Benefit markasının harika bir kaş kalemidir. Tüy benzeri hareketleri mükemmel şekilde taklit eden üç uçlu uca sahip benzersiz bir fırça başlığından yararlanır.

L’Oreal Paris Brow Artist Micro Tattoo Eyebrow Definer, tam yirmi dört saat sürdüğü söylenen bir mürekkep formülü olan bu kalem, daha az, daha kalın çizgiler çizmek için üç uçlu, üç dişli bir uca sahiptir.

Maybelline Tattoo Brow Micro Ink Eyebrow Pen, yüksek pigmentli renkler için, bu kaş kalemi leke bırakmaz ve aktarmaya karşı dayanıklıdır, tüm gün kullanım için mükemmeldir ve sarışından koyu kahverengiye üç farklı tonda gelir.

Lottie London Arch Rival Microblade Brow, bir başka dört noktalı hassas kalemdir, kaş kalemi formülü glutensiz, cruelty-free ve vegandır.

Microblading Fiyatı 

Microblading işleminin bir seansının fiyatları 400 lira ile 1.000 lira arasında değişir.

Microblading Nasıl Yapılır?
Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading, son zamanlarda talepte artış yaşadı. Birçok kişi bu tekniği her gün makyaj yapmaya tercih ediyor. Ancak pek çok kişi bu yöntemin kaşlarına uygulanmasını istese de, birçoğu o güzellik salonuna ne olacağını gerçekten anlamıyor. Yapmak için gerçekten uzun süredir ne yaptığınızı bilmek her zaman önemlidir böylece alıp alamayacağınızı belli bir mesafeden ölçebilirsiniz. Microblading, gerçekten bir şip şak işi değildir, olası bir müşteri olarak, gittiğiniz her adımda sadece şaşırtmakla kalmayıp, farkında olmanız gereken birkaç işlemi içerir. Microblading’e geçmeden önce anlamanız gereken bu çeşitli adımlardan oluşur.

Estetisyen ile görüşülür

Aynanız size yalnızca kaşlarınızın nasıl göründüğüne ve onları değiştirmek isteyip istemediğinize dair yüzde 100 sonuç vermez. Yapmanız gereken şey, işi yapmak için sertifikalı bir güzellik uzmanı bulmaktır. Kaşlarınızı, microblading işlemiyle istediğiniz şekilde görünmesi için oluşturduğunuzda oraya gitmelisiniz. Güzellik uzmanının size neyin uygun olduğunu bilmesi için net bir resme sahip olması gerekir, bu nedenle, daha rahat olduğunuz birine dinlenene kadar kaşlarınızı farklı stillerde yapmakta özgür olacaksınız.

Kaş ölçümü yapılır

İşte bu sürecin en önemli kısmı… Güzellik uzmanı, doğrudan kaşlarınızda ölçüm yapmak için özel aletlerini kullanır. Bu, kaşların başlangıç ​​ve bitiş noktalarının belirlenmesine yardımcı olacaktır. Bu, yeni kaşınızın şeklinin doğal kaşlarınızın şeklinden çok uzaklaşmamasını sağlamak içindir. Ayrıca bir güzellik uzmanı, kaşlarınız için en iyi şekli ve ten renginize ve saçınıza uyan en iyi rengi önerebilir.

Kalemle çizim yapılır ve anahat oluşturulur

Bu süreç, sadece seçilen yeni kaş stilinin nasıl uyacağına dair bir fikir sahibi olmak için kaşlarınıza bir kalemle kaba bir eskiz çizmeyi içerir. Çizilen eskiz sadece geçicidir ve ayrıca daha koyu bir renge sahiptir, bu sizi korkutmasın çünkü sadece çıkarılabilir. Çizim bölümünden sonra, güzellik uzmanı ana hatlarını pigmentle yapacak, bu yapılır çünkü uyuşturma kremi uygulandıktan sonra kalem çekilebilir ve bu, gerçek microblading işleminin yanlış yapılmasını zorlaştırabilir.

Pigmentler eşleştirilir

Bu aslında görmezden gelemeyeceğiniz çok önemli bir şey, seçilen tüm renkleri karıştırmayı içerir ve cilt tonunuzla saçınıza uyduğunu tekrar doğrular çünkü cilt tonunuzu tamamlamayan bir yıldan fazla sürecek kaşlara sahip olmak sinir bozucu olabilir.

Kaş bölgesi uyuşturulur

Daha önce de söylediğimiz gibi, bu yöntem sadece ağrı hissetmemek için kaş derisinin uyuşturulmasını içerir, unutmayın deride kesikler yapılması gerekir. Bu yüzden biraz ağrı olması gerekir. Kaşlara anestezik olan uyuşma kremi sürülür, cildinizin hassasiyetine bağlı olarak sadece bir veya birkaç kez yapılabilir ve tipik olarak on dakikadan az sürdüğü için uzun bir işlem değildir.

Microblading işlemi yapılır

Bu, katmanlar halinde yapılan bir işlemdir; uyuşma kremini kullanmamaya karar verirseniz biraz ağrılı olabilir. Pigmenti uygulayan çok küçük birkaç iğneye sahip bir microblading aleti kullanarak kaş derisine çok küçük kıl benzeri pigment darbeleri eklemeyi içerir. Önceki süreçler yeni başlayan bir güzellik uzmanı tarafından yapılabilir, ancak bu belirli süreç çok hassastır bu yüzden bir güzellik uzmanı mutlaka bu işlemi yapmalıdır. İşlemden sonra, işlem boyunca küçük kesikler nedeniyle kaşlarınız biraz şiş ve kırmızı hissedecek, ancak bu uzun sürmeyecek ve kulağa geldiği kadar kötü görünmüyor. Bu yüzden korkmayın ve kendinizi odanıza kilitlemeyin.

İyileşme süreci başlar

Şimdi güzellik merkezindeki işlemi tamamladınız, peki sonra ne olacak? Doğru eğitimi almış kalifiye bir güzellik uzmanı, size çok önemli olan bakım sonrası talimatlarını çok iyi açıklamalıdır. Eğer bu yeni kaşları mümkün olduğunca kuru tutarsanız, size verilen bakım sonrası talimatlara göre, sadece alabilir tamamen iyileşmek için bir ila iki hafta sürür.

İlk başta pigment çok koyu görünecek ve istediğiniz şeyin bu olmadığını düşünebilirsiniz, ancak bu renk kısa sürede kaybolacak ve tercih ettiğiniz görünüme kavuşacaksınız. Aynı zamanda beklentilerinizin ötesinde kaybolabilir ancak sonunda renk tekrar ortaya çıkacaktır. Bu yüzden endişelenmeyin, sadece sabırlı olun çünkü bu zaten iyileşme sürecidir. Vücudun herhangi bir yerinde cilt iyileştiğinde her zaman kaşıntı hisseder. Cilt iyileştikçe kaşınmaya başlar ama sadece orayı kaşımaya kalkmayın çünkü o sadece başka sorunlara yol açabilir.

Rötuş yapılır

Bunlar, ilk seanstan sonra çoğunlukla sekiz hafta ilerledikçe daha fazla pigment eklemek isteyeceğiniz ardışık rötuş seanslardır, bu hiçbir şeyin kaçırılmamasını sağlar ve süreci etkili kılmak çok önemlidir. Bunda da ilki ile aynı prosedür var, bu yüzden buna gelmeden kaşlarınıza su uygulamamalısınız.

Microblading Sonrası Nasıldır?
Microblading Sonrası Nasıldır?

Microblading Sonrası Nasıldır?

Microblading sonrası kaşlar kalın görünür ve kızarıklık da vardır, kızarıklığın yoğunluğu her bireye göre değişebilir. Hassas hissedebilirler ve düzensiz görünebilirler. Kaşlarınızı temiz ve kuru tutun, kaşlarınıza dokunmayın!

Microblading işleminden üç gün sonra kaşlar bir kabuk tabakası oluşturmaya başlayacak, kaşlarınızı kuru ve temiz tutmaya devam edecek.

Microblading işleminden dört gün sonra, kabuk gergin ve kaşıntı hissettirir, hafif bir merhem tabakası uygulamaya başlar. Her kaşın üzerine bir pamuklu çubukla ve temiz ellerinizle bir miktar pirinç tanesi sonrası bakım merhemi uygulayın, her sabah ve gece tedavi edilen bölgeye çok ince bir merhem tabakası sürün. Kaşlar yağlı, parlak veya parlak görünmemelidir. Eğer çok fazla kullandıysanız, bu cildi boğabilir ve iyileşmeyi geciktirebilir. Islak veya nemli dövmelere asla merhem uygulamayın. Kaşlarınız artık kabuklanmayana kadar merhem sürmeye devam edin.

Microblading işleminden yedinci gün sonra, kabukların soyulmasının başlangıç ​​aşamaları, kabuklara dokunmayın! Kabukları erken çekip düzensiz sonuçlara veya yara izlerine neden olabileceğinden, toplama veya çizmekten kaçının.

Microblading işleminden on iki gün sonra, kabuklar soyulur, soyma işleminden sonra kaşlar hafif görünür. Hafiflik her bireye göre değişebilir.

Microblading işleminden on dördüncü gün sonra, kaşlar sudan korunur. Müşteriler normal cilt bakımı rutinlerine dönebilir. Kaşlar çok açık görünecek, kabuklar çıktıktan sonra her hafta, altı haftaya kadar renk yüzeye çıkmaya devam edecek ve kaşlar koyulaşacaktır.

Microblading işleminden kırkıncı gün sonra, bu aşamada kaşların rengi tamdır ve tüm kızarıklıklar giderilir. Kaşlarınız tamamen iyileşir. Şimdi tadını çıkarın! Bazı müşteriler için gerekli ayarlamaları yapmak için bir rötuş yapmaları gerekir.

Yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Essence Kirpik Lifting Seti Ürün İncelemesi adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

begonyakadin adlı Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx