Magazin

Najwa Nimri Kimdir?

Reklamlar

La Casa de Papel dizisi ile popülerlşeşen Najwa Nimri Kimdir başlıklı yazımız ile kendisi ile ilgili detaylı bilgiler edineceğiz. La Casa de Papel dizisi 2017 yılının Mayıs ayında başlayan Netflix dizisidir. Şimdilerde 5. Sezonu yayınlanan dizi çok sevilmiştir. Dizinin başrol oyuncuların Alicia Sierra karakteri Najwa Nimri kaç yaşında, nereli, şarkıları, yaşı, boyu, ve hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Nawja Nimri Doğum Tarihi Kaç?

Nawja Nimri 14 Şubat 1972 yılında İspanya’da dünyaya gelmiştir.

Reklamlar

Nawja Nimri Tam Adı Nedir?

Nawja Nimri tam adı Najwa Nimri Urrutikoetxea şeklinderdir.

Nawja Nimri’nin Burcu Ne?

Nawja Nimri 14 Şubat tarihinde dünyaya geldiği için Kova burcudur.

Nawja Nimri’nin Boyu Kaç?

Nawja Nimri’nin boyu 1.72 cm’dir.

Nawja Nimri’nin Kilosu Kaç?

Nawja Nimri 57 kilodur.

Reklamlar

Najwa Nimri Evli Mi?

Najwa Nimri 1991 yılında evlenmiştir. Evlendiği kişi Barcelonalı yönetmen Daniel Calparsoro’dur. 2000 senesinde ayrılmışlardır.

Nawja Nimri Ailesi

Nawja Nimri’nin annesi İspanyol babası ise Ürdünlüdür. Kardeşlerinin ismi Karim Nimri ve Andre Nimri isimli iki kardeşi vardır. Sara ve Nadia isimli iki tane de üvey kardeşi vardır. Ailesi kendisi küçükken bir İspanya şehri Bilboa’ya taşınmıştır.

Najwa Nimri Kimdir & Nawja Nimri Hakkında

Najwa Nimri, 14 Şubat 1972 yılında İspanyol bir anne ve Ürdünlü bir babanın kız çocuğu olarak Pamplona İspanya’da dünyaya geldi.

Najwa Nimri Kimdir
Najwa Nimri Kimdir

Najwa Nimri Kariyeri

Najwa Nimri, Barcelonalı bir yapımcı olan Daniel Calparsoro ile 1991 yılında evlendikten sonra ilk kez 1995 yılında Salto al Vacio (Boşluğa Atlarım) isimli filmde oynamıştır. Filmde Alex karakterini canlandırmıştır. Sinema dünyasına adım attıktan sonra eskiden beri hep ilgi duyduğu müziğe yönelmiştir. Respect ve Clan Club gibi müzik gruplarında vokalistlik yapmıştır. Sonrasında Carlos Jean ile birlikte NajwaJean isimli müzik grubunu kurmuşlardır. Bu müzik ile birkaç tane albüm çıkarmıştır. Bu albümler 1998’de No Blood, 2002’de Selection ve 2007’de Ten Years After isimli albümlerdir. Aynı grubu ile Asfalto, Guerreros ve 20 santimetros gibi filmlerin de müziklerini yapmışlardır. 2001 yılında ilk defa Carrefuly solo albümünü yayınladı. Ardından 2003 yılında Mayday 2006 yılında Walkabout gibi solo albümler ile devam etti. Bugün halen müzik kariyerine devam etmektedir.

Najwa Nimri oyunculuk ile ilgili eğitim de almıştır. 1997 senesinde Penelope Cruz ve Eduardo Noriega ile birlikte Abre Los Ojos isimli filmde oynamıştır. 2015 yılında müzik grubu kurdukları Carlos Jean ile  bir araya gelerek müzik için dünya turuna çıkmaya karar verdiler. 2015 senesinde FOX İspanya kanalında yayınlanan ve cezaevinde geçen Vis a Vis dizisinde Alba Flores ile birlikte rol almıştır. 2017 senesinde Vampir müzikali olarak bilinen Drac Pack’te sahne almıştır.

2019 senesinde Netflix dizisi olan Türkiye’de de çok sevilen La Casa de Papel dizisinin kadrosunda yer almıştır. Bu dizide Alicia Sierra karakteri ile bir müfettişi canlandırmıştır. Sonrasında Vis a Vis dizisinde Zulema Zahir karakterini canlandırmıştır.

Najwa Nimri Instagram Hesabı

Najwa Nimri’nin instagram hesabı najwanimri şeklindedir.

Najwa Nimri’nin Filmleri

1995 yılında Salto al vacío filminde rol almış ve Álex karakterini canlandırmıştır. 1996 yılında Pasajes Gabi filminde oynamıştır. 1997 yılında Abre los ojos isimli filmde Nuria Blindness karakterini canlandırmıştır. 1998 yılında Los amantes del círculo polar filminde Ana (young) karakteri ile sinemada yer almıştır.

1999 yılında The Citizen filminde, 2000 yılında Guerreros filminde, 2001’de  Fausto 5.0 , 2002’de Piedras Leire, 2003’de Utopía  Ángela, 2004’de A + (Amas)  Dam filminde yer almıştır.

2005 yılında El método isimli birçok ödül alan sinema filminde Nieves karakterini canlandırmıştır. Aynı yılı 20-centímetros  adlı sinema filminde La Conejo karakterini canlandırmıştır.   

2006 ‘da Trastornom sinema filminde Natalia karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında Mataharis isimli sinema filminde Eva karakterine can vermiştir.        

2010 senesinde Todo lo que tú quieras isimli filmde Marta karakterini canlandırmıştır.   2011 yılında Verbo filminde Inés karakteri ile sinemalarda yer almıştır. 2012 yılında The Wine of Summer filminde Ana karakterini canlandırmıştır.       

2013 yılında 10.000 noches en ninguna parte filminde oynamıştır. 2018 yılında Quién te cantará sinema filminde Lil karakterini canlandırmıştır.

Najwa Nimri’nin Dizileri

Najwa Nimri’nin 2015 ve 2019 yılları arasında Vis a Vis  dizisinde Zulema Zahir karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında Nexflix dizisi olan La Casa de Papel dizisinde Alicia Sierra Montes karakterine can vermiştir. 2020 yılında Vis a Vis El Oasis  dizisinde Zulema Zahir karakterini canlandırmaktadır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx