Teknoloji

En İyi Masa Lambaları

Reklamlar

Bütün insanların evlerinde bulunan lambalar evin her odasında kullanılır. Gece evlerin içerisini aydınlatan lambalar bütün ülke insanları için önemli bir aydınlatma aracıdır. Lâmba veya odalara takılan ampuller her evde ve işyerlerinde hastanelerde ve okullarda  birçok işyerlerinde kullanılır. Günümüzde bu aydınlatma aracı odalarda çalışma masalarında veya meslekleri gereği  masa lambaları kullanılmaya başlamıştır. Bu lambaların farklı kullanım çeşitleri vardır. En iyi masa lambaları modellerine göre farklı ışıklandırmaları vardır. Lamba, ampul veya camlı ışık olarak ifade  edilen lamba, insan hayatının karanlık gecelerinde evlerini aydınlatan bir ışıktır.

Masa Lambası
Masa Lambası

Masa Lambası Nedir? Nasıl kullanılır?

En iyi masa lambaları, evlerde bazı işyerlerinde kullanılır. Masa Lambası veya lamba nedir? Olarak konuyu açıklarsak; Lambalar genelde her mekanda evlerde ofislerde iş yerlerinde  ve sokaklarda caddelerde aydınlatmak için kullanılan  elektriğin ışıklandırma sistemidir.  Lamba,  elektrik enerjisini ışığa çevirmek için kullanılan aydınlatma aracına lamba veya ampul denilir. Başka  bir çeşidi tuz lambasıdır. Son yıllarda kullanımı artmıştır. İnsan sağlığı üzerinde de olumlu etki oluşturduğu düşünülmüştür. Tuz lambası Himalaya Tuzu ya da çakır tuzu kullanılarak yapılır. Bu nedenle tuz lambası adı ile bilinir.

Lambaları birçok çeşitleri vardır Bu çeşitleri; Akkor flamanlı lambalar,  floresan lambalar, gazlı şarjlı lambalar ve Led lambaları olarak bilinir. En çok kullanılan akkor flamanlı lambalardır.
En iyi masa Lambaları, ofislerde çoğu işyerlerinde kullanılan farklı kullanım amaçlarına hitap eden aydınlatma aracıdır. Özellikle bazı kişilerin ya da mesleği gereği kullanılan masa lambaları daha çok tercih edilir. Masa Lambası, bir çalışma masası için tasarlanmış bir tür görev aydınlatma unsurudur. Bu lamba, yukarı aşağıya veya sağa sola hareket ettirilerek kullanılan ışığa yön verilebilir. Aydınlatma amacıyla kullanılır. Bir de ortam  ambiyansı oluşturmak için kullanılır. En iyi masa lambaları çoğu kişilerin evlerinde bulunur.

Reklamlar

Hangi Masa Lambalarını Seçmeliyiz?

Masa lambalarımızı seçerken oldukça titiz davranmalıyız. Öncelikle nerede kullanacağımıza karar vermeliyiz. Gözlerimize zarar vermeyecek, yormayacak en iyi masa lambaları seçmeliyiz. Zira kalitesiz masa lambası seçimi istenmeyen sebepler doğurabilir. Gözlerimize zarar verir ve sulanmasına, kaşınmasına hatta göz bozukluklarına sebebiyet verebilir. Bunun sonucunda ise gözlük kullanmak zorunluluğu ortaya çıkabilir. Çeşitli göz damlaları veya merhem kullanmak zorunda kalabiliriz. O yüzden masa lambası seçimimizi dikkatli yapmak durumundayız.

Masa Lambasının Kullanıldığı Yerler
Masa Lambasının Kullanıldığı Yerler

Masa Lambasının Kullanıldığı Yerler ve Kullanım Nedenleri

En iyi masa lambaları genellikle kitap okumak ders çalışmak ile birlikte rapor hazırlamak evrak düzenlemek gibi işler için kullanılır. Masa lambalarının kullanan meslek sahipleri de vardır. Modern kullanımlar masa lambalarının bir görev ışığından daha fazlası olduğunu göstermiştir. Birçok iç mimar ofis alanlarını dekore etmenin bir yolu olarak masa lambalarını kullanır. Ayrıca proje çiziminde de bu lambalar kullanırlar. Masa lambalarının  diğer kullanım alanları ise, yatak odasında kullanacağınız bir masa lambası uyku öncesi kitap okuma seanslarına, çalışma masanızda kullanacağınız masa lambası iş ve ödevlerinizi yapmanıza yardımcı olabilir. Masa lambası seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar verimlilik boyut ve ergonomiklik olur. Bu üç öge  fiyatlar üzerinde de etkileyicidir. Farklı kullanım amaçlarına göre özel tasarlanan masa lambası modelleri farklı büyüklüklere, özelliklere ve içeriğe sahip olur.

İhtiyaçlara Göre Farklı Masa Lambası Modelleri

En İyi masa lambaları masanın üzerinde sabit duracak hafif bir aydınlatma ihtiyacınız varsa  standart  masa lambaları ihtiyacınızı karşılayabilir. Çalışma masası olarak kullanılabilen bu diplerin fiyatları diğer modellere nazaran daha ucuz oluyor. Kitap okumak için masa lambası düşünürseniz  sizin istediğinize göre az loş bir ışık mı ya da yüksek voltta masa lambası mı tercihen ders değil de kitap okumak içinse 6 watt led  ampüller geçerli olacaktır. Daha detaylı  işler içinse  8 watt veya 9 watt led seçenekleri değerlendirilebilir. Sizde istediğiniz ve size uygun modelleri ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

En İyi Masa Lambası Model Çeşitleri
En İyi Masa Lambası Model Çeşitleri

En İyi Masa Lambası Model Çeşitleri

En iyi masa Lambaları kullanım yerlerine göre ve kişilerin isteklerine göre belirlenir. Masa lambaların birçok çeşitleri vardır. İhtiyaçlara göre masa lambaları oldukça çeşitlidir. Kendimize en uygun olanı seçmeliyiz. İyi araştırıp, bize en uygun olan masa lamba tercihimizi yapmalıyız.

Reklamlar

Pelsan Masa Lambası

En iyi masa lambaları seçiminde kullanılan pelsan marka ürünü olarak, pelsan maya E27 masa lambası esnek ve ayarlanabilir başlığı sayesinde kolay ve rahat bir kullanım imkanı yakalayabilirsiniz kaliteli metal malzemesine sahiptir. Bu lambaların kullanıldığı renkler, piko, kırmızı, mavi, pembe renklerdir. En iyi masa lambaları olan diğer kullanılan lamba 40 watt E 27 kaliteli metal malzeme kullanılan lamba çeşididir. Diğer modelleri ise sara, arya, artem gibi çeşitleri bulunan marka masa lambalarıdır.

Tekzen Home Masa Lambası

Tekzen markası da bilinen bir marka olarak Tekzen home en iyi masa lambaları olarak bilinen kullanılan modelleri ise Tekzen home mandal masadır. Kitap okuma lambası 1 led- BH 5057, Roy aydınlatma dizayn masa lambası, Roy aydınlatma banker masa lambası, Agromak 72 LED’li çalışma masası ve agromak seramik masa lambası modeli Tekzen Markasına ait  ürünleridir. Absorsiyon masa lamba BH-6156 modeli  Tekzen markanın bir farklı model çeşididir.

Nisaluce Ledli Masa Lambası
Nisaluce Ledli Masa Lambası

Nisaluce Ledli Masa Lambası

Genişliği 13 santim yüksekliği ise 36 santim olan led lambalı masa aydınlatıcısının ürün çapı 13 santim başlık çapı ise 11 santimdir. Özellikle çocuk odalarındaki masaların aydınlatılmasında yeterli derece ışık sağlanması için alternatif ürünlerden bir tanesidir. Oynar başlı sayesinde istediği yöne dönebilme özelliği vardır. Fiyat uygunluğu ile de tercih edilebilir. Özellikte bir lambadır. 6 wattlık led lamba ile çalışır. Genellikle siyah rengi tercih edilir. Şarj ile ya da pil ile çalışmamakta olup sadece elektrik bağlantısı ile çalıştırılabilir

Nisaluce Demo Masa Lambası Ahşap Siyah

60 santimlik yüksekliğe sahip olan bu masa lambası çeşidinde kullanılan ahşabın masif rengi her ortama şıklık ve tarz katar. Tasarımında kullanılan telefon tutucu özelliği ile aynı anda iki farklı aksi sorun masa üzerinde bulunmasını sağlar. Başlık kısmı metalden yapılmış olan demo masa lambası içerisinde normal ampul kullanılır. Meşe ağacı ve metalin birlikte uyumu sayesinde ortamdaki ışığın verimli bir şekilde kullanılması sağlanır. En iyi masa lambaları arasındadır.

İkea Tertial Çalışma Masası Lambası
İkea Tertial Çalışma Masası Lambası

İkea Tertial Çalışma Masası Lambası

Satışa sunduğu bütün ürünlerle farklılıkları evlerine götürmek isteyenlere imkan sunan iki yanı siyah renkli bu çalışma en iyi masa lambaları adına en çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Her yere kolaylıkla monte edilebilir özelliğe sahiptir. Oynar başlığı 360° dönebilir özelliktedir. Üretiminde alüminyum Polietilen malzemeler kullanılarak doğal ve dayanıklı bir üretim gerçekleştirilmiştir. Abajur çapı yaklaşık 17 santimdir. 1 metre 60 santimlik kablo uzunluğuyla istenilen yükseklik ayarını çıkartılabilir. Özellikle ofis ortamlarında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Star Master Yıldızlı Gece Lambası Projeksiyon Tavan Işık Yansıtma

Odasında her daim farklı olmayı isteyenler için teknolojinin son ürünlerinden bir tanesi olan projeksiyon tavan ışık yansıtma gece lambası tavsiye edilir.İster romantik bir ortam oluşturmak için isterseniz çocuğunuzun odasında farklı bir dünya yaratabilmek adına bu lambayı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. En iyi masa lambaları sınıfındadır.

İlginizi çekebilir: En İyi Mutfak Tartısı Önerileri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx