Teknoloji

En İyi 8 Blender Markaları

Reklamlar

Blender, mutfak aletlerinin en önemlilerinden biri olduğu için en iyi 8 blender markaları hakkında merak oluşmuş olabilir. İçecek yapmaktan çorba yapımına kadar uzanan geniş bir skalada kullanım alanı olan blender hem küçük hem de işlevsel bir alettir. Katı nesnelerin parçalanmasında ve sıvı içeceklerin daha akıcı olmasında kullanılır.

Blender gibi küçük ev aletleri önemli görevler üstlenir. Çünkü normalde el ile yapmanız durumunda saatlerinizi alacak işleri saniyeler içerisinde yapar. Örneğin bir yiyeceği püre haline getirmek normalde uzun zaman alırken blender ile bir dakikadan bile daha az sürebilir.

Arzum Vacuumix
Arzum Vacuumix

En İyi 8 Blender Markaları – Arzum Vacuumix

Hava ile karışım yapılacak sebze ve meyvelerin temasını minimuma indirerek besin değeri yüksek, pürüzsüz ve daha doğal renkli karışımlar elde etmenizi sağlar. 6 akıllı programı vardır ve tek tuşla çalıştırmanıza olanak sağlar. Buz kırma özelliği sayesinde buz kütlelerini de kolayca parçalayabilirsiniz. Paslanmaz çelikten imal edilmiş 8 kanatlı bıçağa sahiptir.

Reklamlar

Motor gücü 1500 Watt’dır ve 1.5 litrelik hacme sahiptir. Bulaşık makinesine atılabilir ve sürahisi BPA içermez. Vakum teknolojisini kullanması da bu modeli en çok öne çıkaran özelliğidir. Bu bağlamda Arzum Vacuumix model blenderın yüksek teknolojili ve kaliteli bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat olarak ise piyasa ortalamasının üzerinde bir etikete sahip.

Arnica Diva Pro
Arnica Diva Pro

En İyi 8 Blender Markaları – Arnica Diva Pro

En iyi 8 blender markaları listemizde kendisine yer bulan Arnica Diva Pro, siyah rengi ve şık tasarımıyla kendisini ön plana çıkartıyor. Paslanmaz çelik bıçaklara sahip blenderda turbo özelliği de bulunuyor. 1200 Watt’lık motor gücüyle isteklerinize kolayca çözüm üretebilen makine, rendeleme ve dilimleme fonksiyonları ile birlikte geliyor.

Kolay çıkartılabilen sürahisi tam olarak 1.75 litrelik bir hacme sahip. Ergonomik bir tasarımı bulunan blender, bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Ayrıca kolay kavramayı ve güvenli çıkarmayı sağlayan tutacak kısımları da şık bir tasarıma sahip. Arnica Diva Pro modeli piyasa ortalamasında bir fiyata sahip.

Zwilling Enfinigy
Zwilling Enfinigy

En İyi 8 Blender Markaları – Zwilling Enfinigy

290 yıllık bir üretim mazisine sahip olan Zwilling markası, kaliteli ürünleri ve dayanıklılığı ile tanınıyor. Enfinigy model blenderda da bu kaliteyi yansıttığını görebilmek mümkün. Yüksek performanslı ve güçlü AC motora sahip olan blender, güvenli kilit sistemi ve 2 otomatik program ile birlikte geliyor.

Reklamlar

İçerisindeki otantik doğrama bıçakları ile birlikte hoş bir görüntü oluşturan blender, 500 ml’lik bir hacme sahip. Her ne kadar sürahi haznesi küçük olsa da kişisel kullanımlar için ideal olarak düşünülebilir. Ayrıca portatif sürahisini çıkartarak içecek kabı olarak da kullanabilirsiniz. Zwilling Enfinigy için anlattığımız önemli özelliklerine rağmen fiyatının çok yüksek olduğunu da belirtmek lazım.

Bosch VitaPower
Bosch VitaPower

En İyi 8 Blender Markaları – Bosch VitaPower

Güçlü motoru sayesinde yüksek performans almanızı sağlayacak VitaPower, Bosch kalitesini de yansıtıyor. ThermoSafe özellikli 1.5 litre hacme sahip haznesi ve üç boyutlu tasarımı sayesinde şıklık ve işlevselliği bir araya getiriyor. Ayrıca ürünün pulse fonksiyonu ve iki hız ayarı bulunuyor.

BPA içermeyen sağlıklı maddeden üretilen blender, en ideal sonuçları almanız için harika bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bosch’un Avrupa fabrikasında üretilen ürün, uzun süreli kullanım ve kaliteli bir blender deneyimi vaat ediyor. Tüm bu özelliklerinin yanında Bosch VitaPower için uygun fiyatlı değerlendirmesini yapabiliriz.

Karaca Maximix
Karaca Maximix

En İyi 8 Blender Markaları – Karaca Maximix

İlk bakışta rengiyle hemen dikkatleri üzerine toplayan ürün, yerli üretim olma etiketini taşıyor. Kırmızı renginin tasarımına çok yakıştığını da belirtmemizin lazım olduğu ürün paslanmaz çelik bıçaklı ve 1.5 litrelik hacimli ve 1000 Watt’lık bir güce sahip. Ayrıca sürahisinde BPA içermeyen maddeler kullanıldığı için sağlığınıza olumsuzluk yaratacak herhangi bir unsur bulunmuyor.

40 cm yüksekliğe sahip olan ürünün ağırlığı ise 3 kg. Tasarımında şık detaylar barındıran ürün retro kırmızı renkle birleşmesi ile birlikte zarafetin doruğuna ulaşmış durumda. Adil bir fiyat etiketine sahip olan Karaca Maximix güven ve kalite konusunda da tüketiciye güven veriyor.

Philips HR2041
Philips HR2041

En İyi 8 Blender Markaları – Philips HR2041

Ürettiği ürünlerdeki kalite ve geliştirdiği teknolojilerdeki üstünlük ile bilinen Philips, blender konusunda da bizleri şaşırtmadı. HR2041 model blender, 450 Watt gücü ile yüksek performans sergiliyor ve buz kırmaya kadar uzanan geniş özellikler ihtiva ediyor. 1 hız ayarı ve darbe özelliğine sahip olan ürün 1 litrelik sürahi hacmine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

ProBlend sistemi ile sadece 45 saniye gibi bir sürede harika sonuçlar ortaya çıkaran blender, buzları dahi paramparça hale getiriyor. Aslında motor gücü küçük olmasına rağmen bu denli yüksek bir performans sergilemesi, Philips kalitesinin yine kendisini gösterdiğinin kanıtı durumda. Gündelik kullanım için harika sonuçlar verecek Philips HR2041 geniş nüfuslu aileler için uygun bir çözüm olamayabilir.

WMF Kult X
WMF Kult X

En İyi 8 Blender Markaları – WMF Kult X

1000 Watt’lık motor gücüyle güçlü bir parçalayıcı özelliğe sagip olan WMF Kult X model blender, aynı zamanda tasarım konusunda da iddialı. 5 farklı hız modu olan ürün birçok farklı içecek türü için ayarlama yapmanıza olanak sağlıyor. Sağlamlık, kolaylık ve güvenliği bir arada buluşturan ürün gerçekten dikkat çekici özelliklere sahip.

6 kanatlı bıçağı paslanmaz çelikten imal edilmiş olan ürün, meyve ve sebzeden buza kadar olan birçok sertlikte ürünü parçalara ayırabiliyor. 1.5 litrelik hacmi ile kişisel kullanımdan da öte fırsatlar sunan blender, dayanıklı camdan üretilmiş. WMF Kult X özellikleri ile kendisini ön plana çıkarmayı başarıyor.

Smeg Blender
Smeg Blender

En İyi 8 Blender Markaları – Smeg Blender

Listemizin son sırasında yer alan Smeg blender, yüksek fiyat etiketiyle dikkat çekmeyi başarıyor. Piyasa ortalamasının bir hayli üzerinde olan blender, 1.5 litrelik sürahi hacmine sahip. 4 hız seviyesi bulunan ürün kaydırmaz taban özelliği ile birlikte geliyor. 800 Watt gücünde motora sahip olan model aynı zamanda buz parçalama fonksiyonuna da sahip.

Dayanıklılık ve kalite konusunda iddialı olan Smeg Blender, tasarımı ile de dikkat çekiyor. Özellikle krem renk ile şeffaf sürahinin birleşimi çok hoş bir görüntü yaratıyor. Çelik materyalden üretilen model, çıkartılabilir çift uç özelliğine de sahip. Smeg Blender görüntüsü ve özellikleriyle kullanım için çok uygun olsa da fiyat açısından herkese hitap etmeyebilir.

En İyi 8 Blender Markaları 2022

Blender alırken dikkat etmeniz gereken özellikler arasında sürahi hacmi yer alır. Eğer kalabalık bir aile iseniz mutlaka geniş bir sürahi hacmine sahip olmak isteyeceksinizdir. Fakat kişisel kullanım için arıyorsanız orta ya da küçük hacimli bir sürahi sizler için yeterli olacaktır.

Ayrıca blenderın çalışma modları ve motor gücüde önemlidir. Çünkü bu doğrudan ürünün performansına etki eder. Buna ek olarak, eğer ihtiyacınız varsa buz kırma özelliğine de bakabilirsiniz. Özellikle sporcular ve spor yapan kişiler için çok elzem olan bu özellik en iyi 8 blender markaları listemizde de belirtildi.

İlginizi çekebilecek içerik: En İyi Elektrikli Süpürge Modelleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx