Burçlar

Oğlak Burcu Özellikleri (22 Aralık-20 Ocak)

Reklamlar

Oğlak burcu tarihi, 22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğan herkes Oğlak burcu doğar. Oğlak burcu özellikleri bakımından, Dünya’nın elementlerinin bir işareti olarak astrolojide de yerini almıştır. Oğlak burcu özelliklerine sahip çalışkan, paraya ve güce değer veren birçok insan vardır. Oğlak, 22 Aralık ile 20 Ocak arasında doğan insanlar için geçerli bir takımyıldızdır. Astrolojik açıdan, bu günlerde doğanlar için güneşin işareti Oğlak’tır. Oğlak burcu tarihleri ​​22 Aralık ile 20 Ocak arasındaki günleri kapsar. Astrolojik açıdan bakıldığında, Güneş burçları belirlenirken Oğlak burcu evresi bu tarihlerdedir. 

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri

Oğlak burcu özelliklerine bakacak olursak, kadınları hırslı, yaratıcı ve çalışkandır. Başarılı olmaya kararlı ve bir kadın olarak ihtiyacı olduğunda kararlı olabileceğini garanti ediyor. Her zaman büyük resme bakar ve felsefi olarak iyiyi ve kötüyü birlikte tanır. Zorluklarla nasıl başa çıkacağını biliyor, gerçek bir hayatta kalma uzmanı. Oğlak burcu kadınları için başarı en önemli hedeftir. Kendine güveni ve girişimciliği var. O doğal bir liderdir. Başarıya giden yolda, her başarı ile biraz daha yükseğe tırmanır. Genelde çok az arkadaşı olur çünkü hayatında sadece gerçekten güvendiği insanları tutar. Kendisine yapılan küçümsemeyi kabul etmez ve size sırtını döner.

Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri
Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

Oğlak erkekleri her fırsatta kendine güvenen, hırslı ve inatçıdır. Aynı zamanda içine kapanık Oğlak erkekleri otoriter ve kendinden emindir. Bu burçtaki erkekler çok çalışkandır. Oğlak burcu erkeği için iş hayatı çok önemlidir. Oğlak burcu erkekleri, güçlü yapıları ve ayırt edici yüz özellikleri nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda Oğlak erkeği oldukça inatçı ve otoriter bir görünüme sahiptir. Ciddi bir Oğlak erkeği kesinlikle sevgi dolu ve şefkatli bir kalbe sahiptir.

Reklamlar

Bu zorlu takımyıldızda doğan adam aslında utangaç ve duygusaldır. Oğlak erkeği doğası gereği çok sakindir. Bu sakin doğasından dolayı bazen soğuk olarak da bilinen Oğlak erkeği aslında duygularını kendi içinde yaşar. Oğlak adamları otorite sahibi olmayı severler.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak, aşk hayatında da kendi kişilik özelliklerini sergiler. Oğlak, aşk hayatında sağlam bir ilişki ister. Ciddi ilişkilerin bir işareti olan Oğlak, aşk hayatınızın düzenini ve istikrarını da ister.  Oğlak, aşk hayatında da soğuk ve mesafelidir. Fakat tüm bu tavrın aksine oldukça sadık bir yapıya sahip olan Oğlak burcu, aşk hayatlarının tutarlılığını arar. Oğlak, sevgi dolu bir kalbe sahiptir ve duyguları kontrol etmeye ve bastırmaya çalışır. Bu nedenle romantizm bölümüne geçmek uzun zaman alabilir.

Oğlaklar her geçen gün daha fazla âşık olurlar ve ilişkilerinden nasıl zevk alacaklarını bilirler. Partnerlerine güvenirler ve onlarla konuşmadan önce birçok düşünceyi tartarlar. Oğlak, muhtemelen Zodyak’ın en sadık işaretidir. Ama aşk onun için genellikle ikinci plandadır, bu yüzden bu sadakati kazanmak için çok çalışmanız gerekir. Gerçekten âşık olabilmesi için başkalarına güvenmesi gerekiyor. 

Oğlak Burcu İş Hayatı
Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak Burcu İş Hayatı

İş dünyasında Oğlak, esas olarak yönetim ve yönetim gibi alanlarda bulunur. İş hayatında son derece başarılı olan Oğlak burcu, pratik ve parlak zekâsı sayesinde ilk günden itibaren patronların ve iş arkadaşlarının gözünde çabucak ortaya çıkar. Aşağılamaya tahammül edemezler. Çalışanlarıyla sık sık iletişim kurmak isterler ancak duygularının kontrolünü kaybetmekten korkmazlar. Kriz zamanlarında bile temkinli ve soğukkanlı bir tavır sergileyebilirler. Sadakatleri ve güvenilirlikleri nedeniyle herkes tarafından sevilirler. Teknolojiyi sıkı bir şekilde takip ederler ve ders çalışmayı severler. Bu nedenle arkeolog, araştırmacı veya mimar olabilirler. Soğukkanlıdır. Sorumluluklarının farkındadır ve yapması gereken her şeyi yapar.

Reklamlar

Oğlak Burcu Eğlence Hayatı

Oğlak, doğada ciddi, boş zamanlarında bile sıkıcı ve hareketsizdir. Ancak iş spora gelince, bunu sadece görmezden gelebilirsiniz. Kendileriyle güçlü bir bağ hissederler ve uzun süre oturmaktan ve okumaktan keyif alırlar. Bowling, bilardo ve dağcılık gibi rahat sporlardan hoşlanırlar.  Jimnastik severler ve bunda iyidirler, ancak zayıf fiziği nedeniyle hareket edemezler. Oğlak, müzikte iyidir ve dinlemeyi ve korolara katılmayı sever. Hem sert müziği hem de klasik müziği severler.

Para harcamak söz konusu olduğunda çok katı ve verimsizdirler, bu nedenle çok pahalı faaliyetlere asla para harcamazlar. Oğlak onların gece hayatını pek sevmez.  Ağır içici olmayan Oğlak burcunda çok fazla içmek baş dönmesine neden olabilir.

Oğlak Burcu Sağlık

Oğlak, dişleri ve kemikleri kontrol ettiği için ortopedik problemlerden ve diş rahatsızlıklarından mustariptir. Ayrıca romatizmal ağrıdan da mustarip olabilirler. Oğlak burcu yüksek kişilerin fiziksel yapısı: kısa boy, ince boy, uzun ve ince yüz, uzun çene öne çıkan özelliklerdir. Saç genellikle siyahtır. Göğsü dar ve dizleri şekilsiz, bu yüzden yürüme şekli çirkin. Oğlak, gençken esnek değildir, ancak diş büyümesi sorununu aştığınızda hastalıklara karşı çok esnektir. Ölçülü ve eğitimlidirler, bu yüzden aşırı yemezler. Hastalandıklarında kendileriyle ilgilenirler, ancak hemen tıbbi yardım veya doz almaları gerekmez. Gerçekten hasta olduklarında mantıklı ve disiplinli davranışları onları iyi birer hasta yapar ve doktorun talimatlarına harfiyen uyarlar.

Oğlak Burcu Ünlüleri

Barış Manço, Bradley Cooper, Cenk Gürpınar, Ceza, Colin Morgan, Erkan Petekkaya, Ferman Akgül, Jeremy Renner, Jude Law, Keremcem, Mel Gibson, Mustafa Sandal, Nicolas Cage, Olivier Martinez, Orlando Bloom, Nergis Öztürk, Öykü Karayel, Seda Sayan, Selen Soydemir, Sienna Miller, Zara, Özgü Namal ve Ömür Gedik’dir.

Oğlak Burcu Yükseleni
Oğlak Burcu Yükseleni

Oğlak Burcu Yükseleni

Oğlak burcunun yükselişinin ne kadar ciddi olacağını tahmin etmek zordur. Ama en önemlisi, ciddiyetlerini asla kaybetmezler. Her şeye karşı çok sabırlıdır ve acele hareket etmekten nefret eder. İstediği her şey önceden düşünülmüş ve planlanmıştı. Bu nedenle Oğlak burcunda yükselenlerin ne istediğini bilen kişiler olduğu söylenebilir. Pek neşeli oldukları söylenemez, yüzleri genel olarak asıktır. Melankolikliğe gidebilecek ruh halleri vardır. İnsanları eleştirmeyi çok severler ve bu davranışlarına engel olamazlar. Bunun sonucunda insanlar ile aralarında bir takım sorunlar yaşanabilir.

Oğlak Burcu Çocuğu

Oğlak burcuna normal bir çocuk gibi davranılamaz. Size karşı o kadar aşağılayıcı olacak ki, onun yanında deneyimsizliğinize şaşıracaksınız. O kararlı ve sevinç takıntısı var. Bir şeyi gerçekten istiyorsa mutlaka elde eder. Grup arkadaşlığı yerine sevdiği tek kız arkadaşını tercih eder ve tüm zamanını onunla geçirecektir.   İnatçı kişiliği yemek saatlerinde değişikliğe izin vermez ve yaşlandıkça alıştığı şeylerden vazgeçmez.  Alışverişin eğlencesi çok garip. Koleksiyon yapmaya bayılıyor. Özellikle farklı kalemler, anahtarlıklar ve logolar içeren eşyaları toplayabilirsiniz. Kameralar, dürbünler ve mikroskoplar satın almak istediği şeylerdir. Klasik deri okul çantaları ve cüzdanlar da saat gibidir. İlginç araştırma kitaplarını ve nadir bulunan müzik aletlerini sever.

Oğlak burcu çocukları sosyal bir yapıya sahip değildir. Bir arkadaş onun için yeterli, çok değil. Yaşından dolayı olgun ve onurludur. Genellikle içe dönük görünüyor. Ama arzularını düşünmek konusunda çok takıntılıdır. Zamanını etkin ve verimli kullanmak ister. Hayatını plan ve düzen üzerine kurmak ister. Ani kararlar ve talepler onu rahatsız eder. Ne zaman birine randevu verse, onu yapar. Başladığı işi bitene kadar bırakmaz.

Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?
Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Geleceği detaylı bir şekilde planlamaya çalışan Oğlak, bu özellikleri nedeniyle sıklıkla kuruntulara ve depresyona girer. İşle çok meşguller ve insanlarla ilişki kurmakta zorlanıyorlar. Bu nedenle, onları tanımlayan kelime “kullanıyorum”. Çabalarıyla başkalarının saygısını kolayca kazanabilirler. Oğlak burcu özelliklerinden en önemli ikisi güvenilirlik ve dürüstlüktür. Çok güçlü bir görev duygunuz var. Bazen başkalarının eksikliklerini abartırlar. Oğlak, arkadaşlarıyla çok iyi bir arkadaştır, paraya önem verirler ama cömert insanlardır. Geleneksel insanlar oldukları için duygusal özgürlüğü anlamakta zorlanırlar. 

Oğlak Burcu Sevdikleri

Oğlak sevenler için ciddiyet önce gelir. Hem aşkta hem de işte ciddiyete değer veren Oğlak, istikrar ve güven arar. Oğlak burcu için finansal güvenlik çok önemlidir. Nostaljik dokulu hatıralar, etkinlikler ve güzel antikalar Oğlak burcunun ilgisini çekmiştir. Eski ve nostaljik esinti, Oğlak burcunun favorilerinden biridir. Çalışkan, disiplinli, titiz, inatçı ve çalışkan bir Oğlak burcu için iş hayatınız için bir hediye seçebilirsiniz. Markalı giysiler, saksılar, taze çiçekler, ahşap süs eşyaları, evrak çantaları, günlükler, oğlak burcu kadın kalemleri satın alabilirsiniz. Oğlak burcu kadınına alabileceğiniz en güzel hediye tektaş yüzüktür.

Oğlak Burcu Diyeti

Oğlak denilince akla kemik sağlığı gelir. Kemik sağlığını korumak için Kalsiyum fosfat mineral besinlere öncelik verilmelidir. Lahana, kereviz, ıspanak, yağsız et, limon, portakal, süt, peynir, yoğurt, balık, yumurta sarısı, buğday, çilek ve incir tüketimine özen gösterilmelidir. Cildiniz özellikle hassastır. Kayısı ve badem yemek cildinizi korumak için önemlidir. Yedikleri yiyecekleri çeşitlendirmeli, şeker ve tuzu hayatlarından çıkarmalıdırlar. Taze meyve ve sebzeler, diyetlerinin kahramanları olmalıdır.  En büyük sorunu, yanlış zamanda ve yanlış miktarda yediği yiyeceklerdir. Diyetin yapılması gereken bir iş olduğunun farkında olmalı ve tek amacı bu hedefe ulaşmak olmalıdır. Böyle bir psikolojiyle yapamayacağı diyet yoktur.

Bu yazımızda sizlerle oğlak burcu özelliklerini paylaştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Yay Burcu Erkeğine Alınabilecek Hediyeler

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx