Pratik Bilgiler

Polietilen su deposu için mutlaka şunları bilmeniz gerekiyor!

Reklamlar

Karmod Plastik 1986 yılından beri sektöründeki uzmanlığıyla su deposu üretiminin öncü ve lider markasıdır. Polietilen su deposu üretimlerini yeni nesil teknolojideki makine hatları, modern üretim tesisi ve alanında uzman personelleriyle gerçekleştirmektedir. Karmod Plastik, standart polietilen su deposu üretimleri haricinde modern üretim tesisi sayesinde özel imalat ile her türlü ihtiyacınıza çözüm sunmaktadır. Üretim hatlarını sürekli geliştiren, modern teknolojiyi yakından takip eden ve üretimlerinde en iyi kalite LLDPE polietilen hammadde kullanan Karmod Plastik depoları kalitesiyle ön plana çıkmaktadır.

Polietilen su deposu yapmak uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir. Yaptığı su deposu üretimleriyle Karmod Plastik, gıda güvenliği standardı, uzun ömürlü kullanım imkanı, darbe dayanımı ve yüksek mukavemeti sayesinde polietilen su deposu üretimlerinde öne çıkmaktadır. 50 litreden 25.000 litre kapasiteye kadar dikey, yatay ve prizmatik köşeli modellerde üretim yapmaktadır. Çeşitli ölçülerde ve kapasitelerde üretilen polietilen su deposu modelleri su haricinde çeşitli sıvıların depolama işlemi içinde kullanılmaktadır. Tüm sıvı çeşitlerini depolamak için kullanabileceğiniz polietilen depoları su deposu hakkında detaylı incelemek için tıklayınız.

Polietilen olarak tabir edilen su depolarını tercih ederken iyi bir şekilde araştırma yapılmalıdır. Gıda güvenliğinden dayanıklılığına kadar birçok konuda dikkat edilmesi gerekmektedir. Polietilen su deposu alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor ve hangi konuları bilmeliyiz beraber inceleyelim.

Reklamlar

Polietilen su deposu alırken hammadde önemlidir

Karmod Plastik olarak Avrupa’dan özel olarak getirdiğimiz 1. kalite LLDPE polietilen hammadde kullanarak üretimlerimizi yapmaktayız. Kullandığımız hammadde “food grade” olarak bilinen gıda sıvısı barındırmaya uygun olan bir yapıdadır. Bu sayede polietilen su deposu içerisinde içme suyu ve gıda sıvıları barındırması güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Polietilen depo satın alırken üretiminde kullanılan hammaddenin diğer plastik ürünlerden geri dönüştürülmüş hammadde olmamasına dikkat etmelisiniz. Karmod Plastik olarak üretimlerimiz içerisinde geri dönüştürülmüş hammadde kullanmamakta, insan sağlığına ve doğamızın korunmasına önem vermekteyiz.

Deponun et kalınlığına dikkat etmelisiniz

Karmod Plastik olarak sektörünün en yüksek et kalınlıklarına sahip depolarını yapıyoruz. Polietilen su deposu seçimlerinde et kalınlığı önemli bir faktördür. Deponun üretiminde kullanılan hammaddenin normalden daha fazla konulması ve kaliteli hammadde kullanılması sayesinde et kalınlığı yüksek olmaktadır. Yüksek olan et kalınlıkları da deponun dayanıklılığını ve kullanım ömrünü arttırmaktadır. Aynı zamanda içerisindeki sıvının daha iyi korunmasını sağlamaktadır.

Polietilen su deposu tek parçadan oluşmaktadır
Polietilen su deposu tek parçadan oluşmaktadır

Polietilen su deposu tek parçadan oluşmaktadır

Polietilen su deposu kalıplar kullanılarak üretildiğinden dolayı tek parçalı bir yapıya sahiptir. Kalıp içerisinden bütün olarak çıkarılmaktadır. Monoblok bir gövde yapısına sahiptir. Üzerinde ek bir birleştirme, kaynak ve yama işlemi bulunmamaktadır. Tek parçalı gövde yapısı sayesinde sızdırma ve su kaçırma gibi problemleri engellemektedir. Bu nedenle alacağınız depo üzerinde birleştirme ve kaynak yapılmış bir alanın olmaması gerekmektedir.

Polietilen su deposu istenilen renkte üretilmeye uygundur

Polyester ve paslanmaz depolardan farklı olarak polietilen su deposu istenilen renkte üretilmektedir. Üretilen renkler hem ergonomik olarak deponun konulacağı alana uyum sağlamasını hem de içerisindeki sıvının korunmasını sağlamak içindir. Kapalı alanlarda barındırılacak depolar için en uygun renk beyazdır. Depo güneş ışığına ve çevre etkenlerine maruz kalmayacağından içindeki sıvının korunması için yeterlidir.

Reklamlar

Fakat güneş ışığı altında yer alacak depolar mavi renkte olması gerekmektedir. U.V. stabilizasyonu yüksek olan mavi renkteki hammadde ile üretimi yapıldığından güneş ışığının zararlı etkenleri depo içerisindeki sıvıya erişemeyecektir. Mavi depolar güneş ışığını iyi bir şekilde yansıttığından dolayı polietilen su deposu içerisinde yosunlaşma, kirlenme ve bakteri oluşumu yaşanmayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus renkli depoların hammaddesinin orijinal olması gerektiğidir. Bazı üreticiler depoyu renklendirmek için içerisine boya karıştırmaktadır. Bu nedenle depoların güneş ışınlarından korunması imkansız hale gelmektedir.

Polietilen su deposu 3 farklı modelde üretilmektedir

Dikey, yatay ve prizmatik köşeli olarak 3 farklı modelde üretim yapılmaktadır. Polietilen su deposu alırken standart olarak üretilen 3 model içerisinden en uygun ölçülere ve kapasiteye sahip olan depoyu seçmeniz gerekmektedir. Polietilen su deposu hakkında bilgi alın ve tüm modellerimizi inceleyerek sektörünün en çeşitli su deposu ürün yelpazesine sahip olan firmasıyla tanışın.

Polietilen su deposu dayanıklı bir yapıya sahiptir

Güneşe, ısıya, sürtünmeye ve darbelere karşı dayanıklıdır. Polietilen depolar gövde yapısı sayesinde delici bir cisimle sert bir müdahale maruz kalmadıkça uzun kullanım ömrüne sahiptir. Her türlü çevre koşuluna uygundur ve kolaylıkla kullanılmaktadır.

Polietilen su deposu çeşitli sıvılar için uygundur

Su depoları genel itibariyle sadece içme suyu ve genel kullanım suyu barındırma işlemleri için kullanılmaktadır. Fakat bazı durumlarda atık, asit, kimyasal, yakıt, deterjan, sıvı gıda veya küçük taneli katı gıdalar gibi çeşitli ürünlerin depolanması içinde kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda konulacak sıvının aşındırma özelliği, sıcaklığı ve yapısı iyi analiz edilmelidir. Gerekli görüldüğü durumlarda polietilen depolar %100’e kadar güçlendirilebilir yapısı sayesinde depolanacak sıvıya uygun hale getirilmelidir.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx