Magazin

Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!

Özcan Deniz sevgilisi kim? Özcan Deniz evli mi? Özcan Deniz filmleri?

Reklamlar

Özcan Deniz birçok nesil tarafından hayranlık ile izlenen ve dinlenen başarılı bir oyuncu ve aynı zamanda sanatçıdır. 19 Mayıs 1972 tarihinde Ankara’nın Elmadağ ilçesi Yenidoğan mahallesinde dünyaya gelen Deniz, aslen Ağrılıdır. 4 kardeştir ve 5 yaşındayken ailesi ile birlikte Aydın’a taşınmıştır.

Yazımızın devamında ise Özcan Deniz sevgilisi, Özcan Deniz yaşı, Özcan Deniz boyu, Özcan Deniz evli mi? gibi başlıkların ve daha birçok sorunun yanıtını bulabilirsiniz.. Keyifli okumalar.

Özcan Deniz kimdir?

19 Mayıs 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir, ve beş yaşına kadar Ankara’da yaşamıştır. Aslen Ağrılı olan Deniz, 1977 yılında ailesinin Aydın’a göç etmesiyle çocukluğu ve gençliğinin ilk yıllarını Aydın’da geçirmiştir.

Reklamlar

Eğitimi süresince, kendi yazdığı küçük hikayeleri oyunlaştırarak, arkadaşları ile kurduğu küçük amatör tiyatro topluluğu ile çevre yörelere turneler yapmaya başlamıştır. Bu yıllarda müziğe olan yatkınlığının da farkına varmıştır.

1985 yılında ilk orkestra çalışmasını yaparken Aydın’da tanınan ve aranılan bir orkestra solisti olmuştur. Ardından İzmir ve Antalya’da sahne çalışmaları yapmaya başlamıştır. Aydın’ın Sultanhisar kasabasında düzenlenen Geleneksel Ses Festivaline katılıp birincilik ödülünü alınca, hedefi İstanbul’a gelme olmaya başlamıştır. 1988 yılında İstanbul’a gelip, 1989 yılında Almanya’ya gitmiştir. Orada müzik çalışmalarına devam eden Özcan Deniz’i İstanbul’da fark edemeyen yapımcılar; Münih’te keşfetmişlerdir.

İlk albüm çalışmasını 1992 yılında yapmış ve Yine Ağlattın Beni isimli albümünü piyasaya sunmuştur. 1993 yılında yaptığı Meleğim adlı albüm ile şöhreti yakalamıştır. 1994 yılında Beyaz Kelebeğim albümünü çıkarmıştır.Art arda çıktığı televizyon programlarında Sinema camiasının da dikkatini çekmeyi başarmıştır. 1994 yılında Türk Sinemasının önemli isimlerinden Memduh Ün’ün Ona Sevdiğimi Söyle adlı filminde oynayarak, bu sektöre de ilk adımını atmıştır.
1997 yılında Yalan mı albümü ile müthiş bir çıkış yapmış ve aynı yıl Yalan mı adlı dizi ile televizyon izleyicileriyle buluşmuştur. Bir taraftan kendi öykülerini yazmak ve bunları hayata geçirmek en büyük hayali iken bir taraftan da müzikal yolculuğuna devam eden Deniz, bu sürede milyonlarca insan tarafından izlenmeye ve dinlenmeye başlamıştır.

Sırasıyla Çoban Yıldızı, Aslan Gibi, Leyla, Ses ve Ayrılık, Hediye albümlerini çıkarmıştır. 2009 yılında Sevdazede isimli albümünü çıkarmıştır. Mercan Dede’nin Su ve 3 Hürel Şarkıları albümlerinde birer şarkıyla yer almıştır.

Reklamlar

Müzik çalışmalarının yanı sıra oyunculuk da onun için vazgeçilmez bir meslek olmuştur. 1999 yılında öyküsünü kendisinin yazdığı Aşkın Dağlarda Gezer adlı dizi ile tekrar seyircileri ile buluşmuştur. 2002 yılında Asmalı Konak ile müzikte yakaladığı başarılı kariyeri, oyunculukta da devam ettirmiştir. 2004 yılında Haziran Gecesi, 2007 yılında Kader, 2008 yılında Aşk Yakar adlı projelerde yer almıştır. Daha sonra Samanyolu ” adlı dizi ile televizyon izleyicilerinin karşısına geçmiştir.

1994 de çektiği Ona Sevdiğimi Söyle den sonra 2002 yılında Kolay Para, 2003 yılında O Şimdi Asker, Asmalı Konak – Hayat, 2004 yılında öyküsü kendisine ait Neredesin Firuze, 2006 yılında Keloğlan Kara Prense Karşı, daha sonra ise Dışişleri Bakanlığı’nın desteklediği Mevlana Aşkın Dansı adlı belgesel ile sinema seyircileri ile yeniden buluşmuştur.

Özcan Deniz,2011 Şubat ayında vizyona giren, Ya Sonra isimli senaryosunu üstlendiği filmde bu kez oyunculuğunun dışında yönetmen kimliği ile sevenleriyle buluşmuştur.2012 yılında 11. Albümü Bi’ Düşün ile müzik hayatına devam ederken son olarak Araf filminde kamyon şoförü Mahur karakterini canlandırmıştır. Yine yönetmenliğini üstlendiği 2. sinema filmi Evim Sensin ile birçok ödülün sahibi olmuştur. Yine senaryosunu, başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği 3. Sinema filmi Su ve Ateş 15 Kasım 2013 tarihinde izleyicisi ile buluşmuştur. Daha sonra da Fox TV’de yayınlanan Karagül adlı dizide rol almıştır.

2015 yılında ise “Kaderimin Yazıldığı Gün” adlı dizide rol almıştır. Şimdi gelelim Özcan Deniz sevgilisi, Özcan Deniz yaşı, Özcan Deniz boyu, Özcan Deniz evli mi? gibi başlıkların ve daha birçok sorunun cevabına..

Özcan Deniz kaç yaşında?

19 Mayıs 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelen Deniz, 2022 yılının Mayıs ayı itibariyle 50 yaşında olacaktır.

Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!
Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!

Özcan Deniz aslen nereli?

Ankara’da dünyaya gelen ve beş yaşına kadar burada yaşayan, daha sonrasında ise Aydın’a taşınan karizmatik oyuncu ve sanatçı aslen Ağrı’lı olup Kürt kökenlidir.

Özcan Deniz hangi burç?

Yıllar geçmesine rağmen yakışıklılığından ödün vermeyen ve herkes tarafından çok benimsenen Deniz Boğa burcudur.

Özcan Deniz boyu ve kilosu

Karizmatik duruşu ve fit görünümü ile binlerce kişiyi kendine hayran bırakan, oyunculuğu ve sesi ile gönüllerde taht kuran Özcan Bey 1.80 boyunda ve 80 kilodadır.

Özcan Deniz mesleği

Birçok farklı alanda başarı elde eden ve adından söz ettiren Deniz’in birden fazla mesleği bulunmaktadır. Günümüze kadar birçok projede yer almış olan ve gerek kendi yazdığı hikayelerle gerekse farklı senaryolarla sık sık ekranlarda karşımıza çıkan bu yetenekli beyefendinin meslekleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Oyuncu
 • Senarist
 • Şarkıcı
 • Film Yönetmeni
Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!
Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!

Özcan Deniz filmleri

Bugüne kadar hayatında birçok projeye dahil olan ve gerek dizi gerekse filmlerde yer alan Deniz’in oynadığı filmler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • 1994 – Ona Sevdiğimi Söyle
 • 1995 – Yer Çekimli Aşklar
 • 2001 – Kolay Para
 • 2002 – O Şimdi Asker
 • 2003 – O Şimdi Asker
 • 2003 – Asmalı Konak-Hayat
 • 2003 – Neredesin Firuze
 • 2004 – Haziran Gecesi 2006 – Keloğlan Karaprens’e Karşı
 • 2008 – Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı
 • 2008 – Sakıkamış Beyaz Hüzün
 • 2011 – Ya Sonra
 • 2012 – Araf
 • 2012 – Evim Sensin
 • 2013 – Su ve Ateş
 • 2015 – Sevimli Tehlikeli
 • 2016 – İkinci Şans
 • 2017 – Öteki Taraf

Özcan Deniz dizileri

Benzersiz sesi ve başarılı oyunculuğu ile kısa sürede geniş kitlelere hitap eden ve milyonlarca insana kendini tanıtan Deniz’in yer aldığı diziler aşağıdaki gibidir;

 • 1997 – Yalan
 • 1999 – Aşkın Dağlarda Gezer
 • 2002 – Reyting Hamdi
 • 2002 – Asmalı Konak
 • 2007 – Kader
 • 2008 – Aşk Yakar
 • 2009 – Samanyolu
 • 2012 – Bir Zamanlar Osmanlı
 • 2013 – Karagül
 • 2014 – Kaderimin Yazıldığı Gün
 • 2017 – 2019 İstanbullu Gelin
 • 2021- Seni Çok Bekledim

Özcan Deniz yeni dizi

Deniz, İrem Helvacıoğlu ile başrol oynadığı ‘Seni Çok Bekledim’ isimli dizi ile yeniden izleyicileri ile buluşmuştu. Fakat dizinin reyting oranı beklenildiği gibi olmadğı için dizi final yapmak durumunda kaldı. Hemen sonrasında ise Özcan Deniz ‘Senkron’ isimli suç ve gerilim konulu dizide oynayacağını belirtmişti. Bunun haricinde Deniz’in yönetmen koltuğunda oturacağı ‘Maun ve Güzel’ adlı bir dizi çekeceği iddiaları da bulunmaktadır.

Özcan Deniz evli mi?

Yakışıklı oyuncu daha önce iki evlilik yapmıştır. 1991-2000 yılları arasından Handan hanım ile evli kalan Deniz’in 2000 yılında evliliği son bulmuştur. Sonrasında ise 2018 yılında Feyza Aktan ile dünya evine giren yetenekli şarkıcının bu evliliği ise 2019 yılında sona ermiştir.

Deniz’in şuan İran’lı modacı Samar Dadgar ile aşk yaşadığı bilinmektedir. İkili sosyal medyada mutluluk pozlarını paylaşırken  Deniz sosyal medya hesabından aşkını, ”Tam “kaybettim” dendiği zaman bulunansın. Vicdansın, Baharsın, Denizsin, Kumsalsın…Küçük kalbinle koca dünyaya kafa tutansın…İyi ki de “inatsın”,sabırsın. Onca “yok”luğa sahiplerin arasında nadide bir “VAR”SIN..” notuyla yaptığı paylaşımı ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

Samar Dadgar ise ”Gülüşüne dünyaları vermeye hazır olduğum. Damarlarıma aşk pompalayan, karnımın içinde asırlardır kelebekler uçuşturan, ondan çok şey öğrendiğim, canım yoldaşım, sırdaşım, her şeyi danışabildiğim, bana hayatımda imkansız diye bir şey olmadığını gösteren, benim değerlim, gözyaşlarımın da gamzemin de kahkahalarımın da en güzel yıllarımın anlamı, nefesimi kesen adam. Sen benim ömrümsün, sen bana can oldun. Ben de canımın değerini bileceğim. İyi ki varsın benim yârim…”  cümleleri ile sevgilisine eşik etti.

Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!
Özcan Deniz kaç yaşında? Özcan Deniz filmleri!

Özcan Deniz Fahriye Evcen

Başarılı oyuncu Deniz, bir dönem Fahriye evcen ile aşk yaşamıştı. 4 yıllık birlikteliğe kıskançlık yüzünden son veren ikilinin ayrılık sebebi olarak, Fahriye Evcen’in Deniz’i kıskanması gösterilmişti.

Özcan Deniz Feyza Aktan

Deniz‘in 2019 yılında boşandığı Feyza Aktan’dan olan bir çocuğu bulunmaktadır. 2018 yılında dünya evine giren çift 2019 yılında yollarını ayırmıştır. Çocuğun velayeti ise anneye yani Feyza Aktan’ a verilmiştir. Feyza Aktan verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştır; Büyük konuşmak istemiyorum ama evlilik çok radikal bir karar. Oğlumla birlikte yaşıyorum. Evlenmek, oğlumun bir yabancıyla aynı eve girmesi demek… Bu nedenle oğlum belli yaşa gelmeden, asla böyle bir karar alamam.

Oğulları Kuzey’in velayeti konusunda anlaşamayan çift bu sorundan kaynaklı olarak defalarca mahkemeye gitmişti. Son olarak Kuzey’in velayeti anneye verilmiştir fakat Deniz buna itiraz etmiştir. Bu konu ile ilgili açıklama yapan Feyza Aktan; Ayrıldığımızdan bugüne kadar onların baba oğul ilişkisine asla olumsuz yaklaşmadım. Tam tersi nasıl yapıcı olurum dedim. Hatta Özcan’ın çalışma saatleri ağır olduğu için mahkemenin verdiği görüş günleri dışında da birlikte olmalarına müsaade ettim. Ancak Özcan bu durumu bile velayet davası açtığında bana karşı kullandı. Dava dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “Oğlum zaten hep fiilen benim yanımda. Annesi gece hayatına çok düşkün olduğu için oğlumuz Kuzey’i hep bana gönderiyor, ilgilenmek istemiyor.” Bu maddeyi okuduğumda beynimden vurulmuşa döndüm’ cümlelerini kullanmıştır.

Özcan Deniz Selin Yağcıoğlu

Özcan Bey bir dönem Spiker ve Youtuber Selin Yağcıoğlu ile de aşk yaşamıştır. Fakat ikilinin ilişkisi çok uzun sürmeden ayrılık ile sonuçlanmıştır. Daha sonra tekrar bir araya gelen çiftimiz bir süre sonra tamamen ilişkilerini sonlandırma kararı almış ve bu kararı sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşmıştır.

Özcan Deniz İnstagram adresi

Sempatik ve yakışıklı oyuncu, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlüler arasında yer almaktadır. Gönderileri binlerce beğeni alan Deniz’in İnstagram hesabında 2,4 milyon takipçisi bulunmaktadır. Sizin için aşağıya eklediğimiz linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Özcan Deniz İnstagram adresi; https://www.instagram.com/ozcandeniz/?hl=tr

En güncel magazin olaylarından haberdar olmak için bizi takipte kalınız.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx