Cilt Bakımı

Şems Arslan Kırışıklık Maskesi Tarifi

Şems Arslan Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Şems Arslan kırışıklık maskesi, son yıllarda doğal maskeler konusunda yükselen trendler arasındadır. Ünlü güzellik uzmanı Şems Arslan kırışıklık maskesi ünlülerin vazgeçilmezidir. Çeşitli sanatçıların güzellik sırları arasında yer alan Şems Arslan kırışıklık maskesi nasıl yapılır ve nasıl uygulanır sorularına bu yazıda cevap arayacağız. Fakat daha önce kırışıklıkların nedenleri ve kırışıklıkların önlenmesi için yapılması gerekenlere dair ipuçları vereceğiz. Şems Arslan kırışıklık maskesinin sırları burada…

Kırışıklık
Kırışıklık

Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Kırışıklıklar veya ince çizgiler, derideki çizgiler, kırışıklıklar ve oluklardır. Yaşlanma sürecinin normal bir parçası olarak gelişir çünkü cilt zamanla incelir, daha kuru hale gelir, kendini yenilemek ve onarmak için yavaşlar ve yerçekimi ile aşağı doğru çekilir. 

Kadınlarda menopoz ile ilişkili hormonal değişiklikler, kırışıklıkların gelişmesine de katkıda bulunur. Kırışıklıkların sayısı ve şiddeti güneşe maruz kalma, sigara tüketimi ve hatta tekrarlanan yüz hareketleri gibi yaşam tarzı faktörlerinden etkilenebilir bu yüzden özellikle yüz ve özellikle göz ve ağız çevresinde belirginleşirler.

Reklamlar

Yaşam boyu cilt, yaşlanma, güneşe maruz kalma, serbest radikal hasarı, sigara içme ve yüz kaslarının tekrarlayan hareketlerinin etkilerine maruz kalır. Bütün bunlar değişen derecelerde kırışıklıkların gelişmesine katkıda bulunur.

Yaşlanma 

Yaşla birlikte cilt, kırışıklıkların gelişmesine katkıda bulunan birden fazla değişikliğe uğrar. Cilt hücreleri daha yavaş bölünür ve cildin orta tabakası dermis incelir. Kollajen ve elastin, deriye elastikiyetini ve şeklini veren, cilt yüzeyinde kırışıklıklara neden olan gevşeyen ve çözülen deri tabakasındaki protein lifleri azalır. Cildin daha derin katmanlarını oluşturan subkutan dokuda yağ azalır.

Cilt nemi daha az emer hale gelir ve yağ bezleri daha az sebum (yağ) üretir. Bu da cildin daha kuru olmasına sebep olur ve kırışıklıkların görünümünü şiddetlendirir.

Rete ridges, cildin dermal ve epidermal katmanlarına katılan doku uzantıları düzleşir, cildi kırılgan hale getirir ve kesiklere, yaralara ve kırışıklıklara elverişli hale getirir.

Reklamlar

Daralmış kan damarları, cildin normal onarım sürecine müdahale eden cilt hücrelerine kan ve oksijen akışını engeller. Yerçekiminin zamanla çekilmesi cildi gevşetir, cildin sarkmasına neden olur ve çizgi ve kırışıklıkların görünümünü vurgular. Kadınlarda menopoz ile ortaya çıkan östrojenin azalmasına, kollajende yüzde 30’a kadar bir düşüş eşlik eder.

Yüz Hareketleri

Çatık kaş, şaşı bakmak ve gülümsemek gibi tekrarlayan yüz hareketleri küçük yüz kaslarının kasılmasına neden olur. Zamanla, bu kaslar gevşemez, kasılı kalırlar. Yerçekimi ile birleştiğinde, kırışıklıklara katkıda bulunur. Bunlar, üst dudaktan (sigara çizgileri) dikey olarak uzanan küçük çizgilerden, gözler arasındaki (çatlak çizgileri) derin burun deliklerine, burnun yanından ağzın köşesine kadar uzanan (gülümseme çizgileri) nazolabial kıvrımlara kadar değişir.

Yaşam Tarzı Risk Faktörleri

Kırışıklıklara neden olan yaşa bağlı cilt değişiklikleri kaçınılmazdır. Katkıda bulunan diğer faktörler ise yaşa bağlı değildir.

Güneşe Maruz Kalma

Hem UVA hem de UVB ışınları olan güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalma, cildin erken yaşlanmasının yüzde 90’ını veya foto yaşlanma olarak bilinen durumu açıklar. Güneşin sebep olduğu deri hasarının ciddiyeti, yaşam boyu ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın yanı sıra cilt rengine yani cilt pigmentine göre değişir. Bir kişinin cildi ne kadar koyu olursa ve koyu tenli olursa, radyasyonun etkilerinden daha doğal bir korumaya sahip olur.

Güneşe maruz kalmak cildin katmanlarını farklı şekillerde etkiler. Dermiste kollajen liflerine zarar verir ve elastin lifleri anormal seviyelerde birikmeye başlar. Bu birikim, metaloproteinaz adı verilen enzimlerin büyük miktarlarda üretilmesine neden olur. Genel olarak, metaloproteinazlar cildi kolajen üreterek onarırlar ancak güneş hasarı, “güneş izleri” adı verilen liflerin oluşumuna yol açarak arızalanmasına ve aslında kolajeni parçalamasına neden olur. Cilt bu kusurlu yeniden inşa sürecini tekrar tekrar tekrarladıkça kırışıklıklar meydana gelir.

Serbest Radikaller

Serbest radikaller, bir hücrenin genetiğini değiştiren ve kolajeni parçalayan metaloproteinazları aktive ederek kırışıklıklara ve cilt hasarına neden olan kararsız oksijen molekülleridir. Fazla miktarda UV radyasyonu, sigara içmek veya hava kirliliğine maruz kalmak bu hasarı kötüleştirebilir.

Sigara Tüketimi

Sigara içen kişiler erken kırışıklıklar yaşama eğilimindedir ve derileri genellikle aynı yaştaki sigara içmeyen insanlardan çok daha yaşlı görünür. Tütündeki zararlı kimyasallar cilde çeşitli şekillerde zarar vererek elastikiyet, doku, renk ve kimyasal yapıyı etkiler. Bunlardan biri fazla metaloproteinaz üretmektir.

Ek olarak, sigaralardaki nikotin, cildin en dış katmanlarındaki kan damarlarının daralmasına neden olarak, cilde ulaşan ve besleyen A vitamini gibi kan, oksijen ve besin miktarını sınırlar. Sigara içenlerin cilt hücrelerinin yenilenmesi de daha yavaştır.

İnce çizgilerden derin oluklara kadar, cilt kırışıklıkları yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçasıdır. Bazı insanlar, kaz ayaklarını, gülümseme çizgilerini ve benzerlerini, iyi yaşamış bir yaşamın simgesi olarak kucaklar veya en azından kabul eder. Diğerleri ise kabul etmez. 

İkinci gruptaysanız, muhtemelen kırışıklıkların görünümünü azaltmak için tasarlanmış birçok yaşlanma karşıtı cilt ürününün farkındasınızdır. Bununla birlikte, bu ve diğer yaşlanma belirtileri ile başa çıkmak için daha iyi bir yaklaşım, gençken onları önlemek için adımlar atmaya başlamaktır. Ciltte kırışıklıklara neden olan değişikliklerin çoğu önlenemez. Korunmasız güneşe maruz kalma, sigara içmek, sağlıksız beslenmek, fast food tüketmek ve az su içmek gibi yaşam tarzı uygulamaları kırışıklıkların erken başlamasına katkıda bulunabilir. Yaşam tarzınız genel olarak ne kadar sağlıklı olursa, kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak o kadar iyi olur.

Kırışıklıkları Önlemek İçin Yapılması Gerekenler
Kırışıklıkları Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Kırışıklıkları Önlemek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yaşlandıkça cildiniz çatlar ve kırışır ve kaçınılmaz olsa da bir dereceye kadar önlenebilir. Kırışıklıkların ilk etapta oluşmasını nasıl önleyeceğinizi biliyorsanız, göğsünüz, boynunuz ve yüzünüz korunabilir. Korkmayın! Cildinizi korumak için basit ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Bol su tüketin

Kırışıklıkların önlenmesi içeriden başlar ve hiçbir şey sağlıklı hidrasyondan daha önemli değildir. Günde sekiz bardak su için. Fakat günde on bardak su içmek daha harikadır, bunu unutmayın!

Cildiniz yaşayan, nefes alan bir organdır ve güzellik gerçekten içeriden başlar, bu nedenle su şişelerinizi doldurun ve içmeye başlayın. Her sabah uyandıktan sonra büyük bir bardak su içerek güne başlayın. Vücudunuz anında beslenir ve güne başlamak için canlanır.

Gün boyunca yudumlamaya devam etmeniz gerekir. Masanızda bir bardak tutun ve özellikle egzersiz yapıyorsanız daima bir şişeyi yanınızda taşıyın. Tat nedeniyle yeterince su içmekte zorlanıyorsanız, serinletici bir etki için suyunuza limon veya salatalık dilimleri ekleyin.

Tersine, alkol ve kahve gibi sizi susuz hale getiren içeceklerden kaçının. Bu sadece yaşam tarzınız için gerçekçi değilse, içtiğiniz her martini veya latte için 220 gram su kullanmalısınız.

Cildinizi nemlendirin

Artık içeriden yeterli suyu aldığınıza göre, dışarıdan da cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Günlük olarak cildinizi nemlendirdiğinizden emin olun! Her duştan veya banyodan sonra cildinizi besleyici bir krem, yağ veya losyonla nemli hale getirin. Küçük bir tüp veya krem kabını çantanızda taşıyın ve cildiniz ekstra susadığında kullanın.

Gece yatmadan önce, endişe duyduğunuz alanları da (yüzünüz, elleriniz, boynunuz ve göğsünüz) nemlendirmeye dikkat edin. Shea yağı ve hindistan cevizi yağı gibi cildinize kolay ve derinlemesine nüfuz edebilecek doğal olarak türetilmiş bileşenleri arayın.

Bazı mucize nemlendiricilere de çok para harcamanıza gerek yok. Daha pahalı demek, daha etkili demek değildir. Ev tipi zeytinyağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı doğal, nemlendirici ve cüzdan dostudur!

Güneş koruyucu krem kullanın

Gerçekten kırışıklıkları en etkili şekilde nasıl önleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, güneşten ne pahasına olursa olsun kaçının. En etkili stratejiniz bu ama biraz gerçekçi değil ve açıkçası çok eğlenceli değil!

Plajda bir yaz tatili yapabilmek ve deniz kenarında rahatlamak istiyorsunuz ancak bu konuda akıllı olmanız gerekiyor. SPF 30 ile bol miktarda güneş kremi sürün. 

Her zaman hem UVA hem de UVB ışınlarından koruma sağlayan bir güneş kremi seçmeniz çok önemlidir. Güneş kreminin içinde çinko oksit ve titanyum dioksit gibi bileşenleri arayın. Kimyasaldan ziyade fiziksel güneş koruyucularını kullanın. Yani zararlı ışınların cildinize nüfuz etmesini fiziksel olarak engelleyen şapka ve şemsiye gibi eşyaları da kullanın.

Güneşin tadını çıkarmayı planlamasanız bile, yüzünüz, boynunuz, göğsünüz ve elleriniz gibi sorunlu bölgelere günlük güneş kremi uygulayın. Bu alanlar genellikle ortaya çıkar ve işe gidip gelirken güneşe maruz kalır bu nedenle kırışıklıkları önlemek için korunmaya devam edin.

Daima bol miktarda güneş koruyucu krem uygulayın. Yapabileceğiniz en büyük hata, güneş kremi kullanmayı ihmal etmektir.

Doğru gıdalar tüketin

Doğru diyet cildinizde bir fark yaratabilir. Vücudumuzun içine aldığımız, kırışıklıkları önlemek için vücudumuza sürdüğümüzden daha önemli olmasa da önemlidir. Antioksidan bakımından zengin yiyecekler yiyin.

Doğru! Sadece yaşlanma karşıtı kremlere güvenmeyin ve yaşlanma karşıtı yiyecekler yiyin! Antioksidanlarla patlayan yiyecekleri seçin.Örneğin A vitamini, C vitamini, E vitamini ve beta karoten vitaminleri ve serbest radikaller ve içerideki hücre hasarıyla savaşacaklar.

Meyve ve sebzeler olmazsa olmazlardan! Market alışverişinde yaban mersini, ahududu, ıspanak, lahana ve kivi almayı düşünün. Ceviz ve fasulye de harika antioksidan kaynaklarıdır.

Diyetinize bol miktarda doymuş yağ ve Omega 3 ekleyin. Bunlar sağlıklı bir cilde sahip olmak için gereklidir. Cildin elastikiyetini arttırır ve güneş hasarına karşı daha dayanıklı hale getirir. Bu kırışıklıkları önlemeye yardımcı olmak için diyetinize daha fazla avokado, hindistan cevizi yağı ve somon eklemeyi düşünün.

Güzellik uykunuzu alın

Uyurken vücudunuz hücre çoğalmasını ve döngüsünü artıran büyüme hormonu üretir. Bu, teninizi parlak ve sekiz saat süren bir uykudan sonra, sizi enerjik yapan, gençleştiren ve onaran şeydir.

Vücudumuz çok az uykudan tükendiğinde, temel olarak insan büyüme hormonunun yaptığı tüm iyiliği geri alan bir stres hormonu olan kortizol üretir. Hücre onarımını ve doku bakımını yavaşlatır ve cildi kuru ve mat bırakır. Vücudunuzun onarım yapabilmesi ve kendini beslemesi için sağlam bir gece uykusunu öncelik haline getirin.

Sırtüstü uyuyun

Güzellik uykusuna ek olarak, nasıl uyuduğunuza dikkat etmeniz gerekir. Bazı uyku pozisyonları aslında kırışıklıklar yaratır. Ne yazık ki, dikkatli değilseniz, kırışıklıklar sadece uyuyarak ortaya çıkabilir.

Yan dönerek veya yüzüstü uyuyayarak, uyku çizgilerinin oluşma olasılığını arttırmış olursunuz. Uyku çizgileri, cildinizin yüzeyine kazınmış ve sonunda kalıcı hale gelen kırışıklıklardır. Örneğin, yan dönerek uyumak özellikle yanaklarınızda kırışıklıklara neden olabilir. Bu yüzden, doğru şekilde uyumaya dikkat edin.

Bir gece boyunca sırt üstü uyumak sizin için mümkün değilse, yastığınızı veya yastık kılıfınızı yükseltmeyi düşünün. Gece boyunca yanınıza yuvarlanmanızı engelleyecek özel yastıklar alın. Yan uyurken bile cildinize fayda sağlayan ipek bir yastık kılıfı da kullanabilirsiniz.

Takviyeler alın

Doğru vitaminler kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olabilir. Örneğin fermente morina karaciğeri yağı, güneş hasarının neden olduğu cilt iltihabı ile savaşmaya yardımcı olur. Vitaminler ve omega 3 gibi yararlı maddeler ile doludur ve sabah vitamin desteğinize eklemek için harika bir tamamlayıcıdır.

Bir başka büyük gıda takviyesi ise jelatindir. Pişmiş kollajenden yapılmış olan jelatin bu yüzden özellikle güçlüdür. Bir hayvansal yan ürün olduğu için sorumlu ve insancıl bir şirketten kaliteli bir jelatin takviyesi almaya çalışın.

C ve E vitaminlerini günlük olarak almak, kırışıklıkların nasıl önleneceğinin anahtarı olan sağlıklı hücre rejenerasyonunu da teşvik edecektir. Ayrıca ek olarak beslenme programınıza üzüm çekirdeği ekstresi eklemeyi düşünün. Enflamasyon ve serbest radikallerle savaşır ve hücrelerin ve dokuların nemli kalmasına yardımcı olur.

Kaliteli ve yumuşak yüz temizleme ürünleri kullanın

Ne pahasına olursa olsun sert sabunlardan ve sert yüz temizleme ürünlerinden kaçının. Bu günlerde raflarda saklanan pek çok sabun, aslında cildin doğal yağlarını soyan bileşenler içeriyor. Bu yağlar cildi nemlendirir, korur ve kırışıklığı engeller.

İyi bir kural, malzemelerin çoğunu telaffuz edemiyorsanız, kullanmamanızdır. Tanıdık ve doğal olarak türetilmiş bileşenler arayın ve özellikle sıyırma yapabilen köpüren ajanlar olan sülfatlardan kaçının.

Ayrıca, cildinizi dehidrate edebilecek ve çatlamasına ve kırışmasına neden olabilecek cildinizi aşırı yıkamaktan kaçınmak istersiniz. Cildinizin hassas olduğunu ve özel bir bakımı hak ettiğini asla unutmayın. Cildinizi temizleyecek ancak soymayacak nazik yüz temizleme ürünleri uygulayın.

Bir temizleme yağı veya balsamı kullanmayı düşünün. Sağlıklı hidrasyonu teşvik ederken cildi temizlemenin harika bir yoludur.

Sigara içmeyin

Sigara içmenin sizin için kötü olduğunu ve cildinizi kaplayan kırışıklıklardan çok daha korkutucu olan kansere neden olduğunu biliyorsunuz.

Sigara içmek ayrıca cildinizin kırışmasına neden olur! Hiçbir şey nemi dışarı alamaz ve kimyasallarla ve nikotinle bağlanmış tütün içmek gibi hiçbir şey cildi on yıl yaşlandırmaz. Yani sigara içmeyin!

Yıllık olarak göz doktoruna kontrole gidin

Görme problemleriniz olmasa bile, gözlerinizi ve görüşünüzü yıllık olarak kontrol ettirmek akıllıca olacaktır. Farkında olmadan bile şaşı olabilirsiniz. Eğer bu kadar uzun süre yaptıysanız, bu yüz hareketine alışırsınız.

Şaşırtıcı olan yüz kaslarınızı aşan tekrarlayan bir hareketin kırışıklıklara neden olmasıdır. Şaşılık, cildinizin altında bir kırışıklık haline gelen bir oluk oluşturur. Çözümünüz gözlük olabilir.

Görmeniz netse, güneş gözlüğü takmayı unutmayın. Gözlerinizi güneşe maruz bırakmak gözlerini kısmaya neden olur. Tıpkı cildinizi güneşten koruduğunuz gibi, gözlerinizi de korumak istersiniz. Güneş gözlüğü takmak gözlerinize güneşten bir koruma katmanı verecek ve bazı ışınları emerken şaşılık olasılığını ortadan kaldıracaktır!

Günlük yüz egzersizleri yapın

Vücudunuzdaki diğer kasları çalıştırmak için egzersiz yaparken, yüz kaslarınızı çalıştırmak için egzersiz yapabilirsiniz. Yüz kaslarınız genişlediğinde, aslında yüzünüzdeki çizgileri doldururlar. Bu, özel anti-aging yüz egzersizleri ile cildinizi sıkabileceğiniz ve kırışıklıkları düzeltebileceğiniz anlamına gelir.

Günlük yüz egzersizleri ve yüz yogası yapmanın, her ikisi de daha genç görünümlü bir cilde ulaşmak için çok önemli olan kolajen ve elastin üretimini teşvik ettiği gösterilmiştir. 

Bir ısınma hareketi ile başlayın. Parmaklarınızı piyano çalıyormuş gibi yüzünüzde hareket ettirin. Bunu yüzünüz için bir “ısınma” olarak düşünebilirsiniz. Egzersizlere başlamadan önce kanın akmasını sağlayacaktır.

Dudaklarınızlla gülümseyin ama ağzınızı açmayın. Yanak kaslarınızın kalktığını hissedeceksiniz. Bu konumda birkaç saniye kalın. Yüzünüzü serbest bırakın ve rahatlayın.

Şimdi ağzınız hala kapalıyken dudaklarınızla kaşlarını çatın. Birkaç saniye bekleyin. Yüzünüzü serbest bırakın ve rahatlayın. Yanak kaslarınızı kaldırmak ve güçlendirmek için bir gülümseme ve kaşlarını çatarak tekrarlayın.

Kaşlarınızı olabildiğince yükseğe kaldırın ve bu konumda beş saniye boyunca kalın. Yüzünüzü rahatlatın. Gözlerinizdeki hassas cildi güçlendirmek için bu hareketi on kez tekrarlayın.

Ellerinizi parmaklarınız içe bakacak şekilde alnınıza koyun. Parmaklarınızı alnınız boyunca kaydırın ve şakaklarınıza doğru hareket ettirin. Alın bölgesini pürüzsüzleştirmek için sıkı bir baskı uygulayın. Yüz kaslarınızı gevşetin ve bu hareketi tekrarlayın. 

Şems Arslan
Şems Arslan

Şems Arslan Kırışıklık Önleyici Maske Tarifleri

Kırışıklıkların yukarıda bahsettiğimiz gibi pek çok farklı sebebi vardır. Kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmek için Şems Arslan kırışıklık maskesi tarifini uygulayabilirsiniz. Bu maske cildinizdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmekle kalmaz aynı zamanda sivilceleri de giderir. Ayrıca Şems Arslan kırışıklık maskesi cildi canlandırır, genç ve enerjik görünmenizi sağlar.

Bu maskeyi yapmak için önce bir solüsyon ile cildinizi temizlemeniz gerekir. Bunun için bir yemek kaşığı limon suyu ve yarım çay bardağı ılık suyu bir cam kasede iyice karıştırın. Bir pamuk topu bu karışıma daldırın ve yüzünüzü bu pamuk topla temizleyin. Daha sonra yüzünüzü kağıt havluyla bastırmadan kurulayın. 

Daha sonra maskeyi hazırlamak için bir cam kaseye bir poşet yaş mayayı dökün ve yarım çay bardağı ılık suyla mayayı iyice karıştırın. Yoğun bir krem kıvamına gelince bu maskeyi yüzünüze, dekolte bölgesine ve boyun bölgesine fırça yardımıyla sürün. 

Daha sonra gazlı bezi bir yüz maskesi şeklinde kesin ve yaş maya maskesinin üzerine gelecek şekilde yüzünüze kapatın. Bir sonraki aşamada sıcak suyun içine batırılmış yumuşak bir havluyu yüzünüze kapatın. Beş dakika kadar bekleyin. Sıcak suyu yüzünüze kapatma işlemini beş kez yapın. Son olarak cildinizi bol suyla durulayın. Buz küpleriyle cildinize masaj yapın. Nemlendirici yerine zeytinyağıyla yüzünüze masaj yaparak uygulamayı tamamlayın.

Şems Arslan
Şems Arslan

Şems Aslan Yüz Çizgileri Gideren Maske

Şems Arslan kırışıklık maskesi gibi bu maske de oldukça etkilidir. Cildinizin gergin ve sıkı görünmesini sağlar. Üstelik ince çizgileri ve kırışıklıkları pürüzsüz hale getirir.

Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle bir tane orta boy patatesi haşlayın. Bir kasenin içinde patatesi bir çatal ile iyice ezerek püre hale getirin. Kasenin içine bir çay bardağı kadar süzme yoğurdu alın ve tahta kaşıkla karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze ellerinizle sürün. On beş dakika kadar maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın ve ardından nemlendirici krem uygulayın. Bu maskeyi haftada iki defa sürekli olarak yapmanız önemlidir.

Şems Aslan Balmumu Kremi

Şems Arslan kırışıklık maskesi tariflerinden bir tanesi de meşhur balmumu kremidir. Bu krem ciltte kolajen üretimini arttırdığı için cilde gençlik, canlılık ve parlaklık kazandırır.

Bu balmumu kremini hazırlamak için iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı balmumunu bir tavada eritin. Malzemeler tamamen eriyince bu karışımı geniş bir cam kaseye boşaltın. Kasenin içine bir tatlı kaşığı ezilmiş muz ve bir çay kaşığı buğday nişastası ilave edin. Tahta kaşık yardımıyla tüm malzemeleri iyice harmanlayın. Tam bir krem kıvamına gelince bu kremi cam bir kavanoza alın ve kapağı sıkı bir şekilde kuru ve serin bir yerde saklayın.

Balmumu kremini her gece yüzünüze sürün. Sabah uyandığınızda hemen cildinizi ılık suyla temizleyin. Bu maske tüm cilt tipleri için uygundur. Fazla hassas bir cildiniz varsa bu maskeyi kullanmadan önce yama testi yapmanızı öneriyoruz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx