Magazin

Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun’u kimdir?

Reklamlar

Sezin Akbaşoğulları başarısı ve yetenekleri ile ekran başındakileri ve sosyal medya kullanıcılarını kendine hayran bıraktırmaya devam ediyor. TRT 1 ekranlarında Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde hayat verdiği, Zübeyde Hatun karakteriyle çok sevilen Sezin Akbaşoğulları izleyiciden tam not aldı. Başarılı oyunculuğu ile oldukça sevilen Sezin sosyal medyada da trend haline geldi. Başarılı oyuncunun hayranları güzel hakkında sıkı bir araştırmaya giriştiler.

Sezin Akbaşoğulları kimdir? Kaç yaşında? Burcu ne? Sevgilisi var mı? Bu ve bunun gibi merak edilen ve takipçileri tarafından arama motorlarında sıkça aranan bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun'u kimdir?
Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun’u kimdir?

Sezin Akbaşoğulları kimdir?

TRT1 ekranlarının sevilerek takip edilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu dizisi günden güne reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Eşsiz oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı dizinin Zübeyde Hatunu ise sosyal medyada da büyük ilgi gördü. 22 Nisan 1981 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu Sezin Akbaşoğulları’nın babası subay annesi ise öğretmendi.

Reklamlar

Babasının sürekli tayin olması nedeniyle şehir şehir gezen başarılı sosyal medya fenomeni isim henüz 13 yaşındayken oyuncu olmaya karar verdi. İzmir Atatürk lisesi’ni bitirdikten sonra Ankara Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olan başarılı oyuncu ilk zamanlar tiyatro oyunlarında rol almıştır. Beyaz Gelincik dizisinde hayat verdiği Ceren Aslanbaş karakteri ile ilk çıkışını yakalayan başarılı isim daha sonrasında oyunculuk yetenekleri ve güzelliği ile birçok yapımlar teklif aldı. 2010 yılında yayınlanan Kavşak filmindeki rolüyle Altın Koza’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü layık görüldü.

2014 yılında Ah Neriman adlı dizide başrol oynayan sosyal medya fenomeni oyuncu 2015 yılında ise Racon: Ailem İçin dizisinde Sedef karakterine hayat verdi. Son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Zübeyde Hatun karakterine hayat veren başarılı isim burada göstermiş olduğu oyunculuk yetenekleri ile ekran başındakiler den tam not aldı.

Sezin Akbaşoğulları kaç yaşında?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde hayat verdiği Zübeyde karakteri ile merak konusu olan başarılı oyuncunun takipçilerinin en merak ettiği konu ise yaşı oldu. 22 Nisan 1981 tarihinde dünyaya gelen başarılı oyuncu 40 yaşında.

Sezin Akbaşoğulları aslen nereli?

Malesef bu konu hakkında bilgi bulunmamaktadır. Yeni gelişmeler olur olmaz siz değerli okuyucularımız için yazımızı tekrar güncel hale getireceğiz. Güncel bilgiler ile siz değerli okurlarımızın karşısında olabilmemiz için takipte kalmayı unutmayın.

Reklamlar

Sezin Akbaşoğulları hangi burç?

22 Nisan 1981 tarihinde dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni isim, yaptığı paylaşımlar ile konuşulmaya devam ediyor. Magazin dünyasının yakından takip ettiği başarılı isimi en çok takipçileri yakın kadraja aldılar. Takipçilerinin en merak ettiği konu ise Sezin’in burcu oldu. 22 Nisan 1981 tarihinde dünyaya gelen başarılı fenomen isim aynı zamanda bir Boğa burcudur.

Sezin Akbaşoğulları’nın boyu ve kilosu?

Başarısı ile büyüleyen sosyal medya fenomeni oyuncu, düzgün fiziği ile de akıllarda soru işareti bıraktı. Bir çok gencin idolü aline gelen Sezin’in boyu ve kilosu merak konusu oldu. 1.64cm uzunluğunda olan başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu 54kg ağırlığında.

Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun'u kimdir?
Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun’u kimdir?

Sezin Akbaşoğulları evli mi?

Magazin gündeminde uzun bir dönem konuşulan bu konu hakkında çok detaylı bilgiler bulunmamaktadır. Başarılı oyuncunun hayatında birisi olup olmadığı konusunu siz değerli okurlarımız için araştırdık ancak ne yazık ki kayda değer bilgilere ulaşamadık. Yeni gelişmeler olur olmaz sizinle paylaşabilmemiz için takipte kalmayı unutmayın.

Sezin Akbaşoğulları’nın mesleği ne?

Sosyal medya dünyasının başarılı isimleri arasında ilk sıralarda yer alan başarılı İnstagram içerik üreticisi Sezin, şuan oyunculuk kariyerinde zirve noktalardadır.

Sezin Akbaşoğulları’nın yer aldığı dizi ve filmler

Beyaz Gelincik dizisinde hayat verdiği Ceren Aslanbaş karakteri ile ilk çıkışını yakalayan başarılı isim daha sonrasında oyunculuk yetenekleri ve güzelliği ile birçok yapımlar teklif aldı. 2010 yılında yayınlanan Kavşak filmindeki rolüyle Altın Koza’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü layık görüldü. 2014 yılında Ah Neriman adlı dizide başrol oynayan sosyal medya fenomeni oyuncu 2015 yılında ise Racon: Ailem İçin dizisinde Sedef karakterine hayat verdi.

Son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Zübeyde Hatun karakterine hayat veren başarılı isim burada göstermiş olduğu oyunculuk yetenekleri ile ekran başındakiler den tam not aldı.

 • 2000-2003 Bizim Evin Halleri – TV Dizisi
 • 2000-2003 Bizim Evin Halleri – TV Dizisi
 • 2005 Beyaz Gelincik – TV Dizisi
 • 2005 Eylül – TV Dizisi
 • 2007 Sır Gibi – TV Dizisi
 • 2008 Derdest – TV Dizisi
 • 2009 Ah Kalbim – TV Dizisi
 • 2010 Küstüm Çiçeği – TV Dizisi
 • 2011 Sen De Gitme – TV Dizisi
 • 2012-2013 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi – TV Dizisi
 • 2014 Ah Neriman – TV Dizisi
 • 2015 Racon Ailem İçin – TV Dizisi
 • 2015 Hatırla Gönül – TV Dizisi
 • 2016 Cesur ve Güzel – TV Dizisi
 • 2017 Fi – TV Dizisi
 • 2018 Babamın Günahları – TV Dizisi
 • 2018 Ağlama Anne – TV Dizisi
 • 2020 Kırmızı Oda – TV Dizisi
 • 2021 Uyanış Büyük Selçuklu – TV Dizisi
 • 2004 Gülizar – Sinema Filmi
 • 2004 Bir Aşk Hikayesi – Sinema Filmi
 • 2008 O… Çocukları – Sinema Filmi
 • 2010 Kardelen – Sinema Filmi
 • 2010 Kavşak – Sinema Filmi
 • 2011 Yabancı – Sinema Filmi
 • 2014 Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku – Sinema Filmi
 • 2018 Sevgili Komşum – Sinema Filmi

Uyanış Büyük Selçuklu dizisine ne zaman dahil oldu?

TRT 1 ekranlarında Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde hayat verdiği, Zübeyde Hatun karakteriyle çok sevilen Akbaşoğulları izleyiciden tam not aldı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Zübeyde Hatun karakteri

 Büyük Selçuklu İmparatorluğu Sultanı Melikşah’ın eşi, Berkyaruk’un annesidir. Babası Çağrı Bey’in oğlu Emir Yakuti’dir. Sultan Melikşah ile evlendi. Kocası Melikşah üzerinde etkiliydi. 1081 yılında Berkyaruk’u dünyaya getirdi. Oğlu Berkyaruk Selçuklu Sultanı olunca bir süre sonra kayınbiraderi Tacüddevle Tutuş isyan etti.

Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun'u kimdir?
Sezin Akbaşoğulları kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Zübeyde Hatun’u kimdir?

 Berkyaruk’un isyanı bastırıp amcasını öldürmesi üzerine annesini yanına getirmek istedi ancak veziri Müeyyidülmülk buna karşı çıktı. Zübeyde Hatun, Müeyyidülmülk’ün karşı çıktığını öğrenince Fahrülmülk’ün de kışkırtmalarıyla vezire kin beslemeye başladı. 

Bu durum neticesinde Müeyyidülmülk azledilerek yerine kardeşi Fahrülmülk vezirliğe getirildi. Vezirlikten azledilen Müeyyidülmülk’ün Zübeyde Hatun’a karşı intikam duyguları kabardı. Müeyyidülmülk’ün teşvikiyle isyan edip sultanlığını ilan eden Muhammed Tapar Müeyyidülmülk’ü vezirliğe getirdi. Muhammed Tapar, Rey şehrine geldiğinde Zübeyde Hatun’da oradaydı. Müeyyidülmülk Zübeyde Hatun’u önce hapsetti ardından da öldürttü

Sezin Akbaşoğulları ne kadar kazanıyor?

 Ünlü sosyal medya fenomenin takipçilerinin bir diğer merak ettiği önemli konu ise ünlü sosyal medya fenomenin ne kadar kazandığı oldu? Bizler de siz değerli takipçilerimiz için bu konuyu araştırdık ne yazık ki kayda değer bilgilere ulaşamadık.

Sezin Akbaşoğulları İnstagram

İnstagram hesabında sznakbas hesabıyla paylaşımını yaptığı postlarla ve video içerikleri ile takipçilerinin dikkatlerini çeken Sezin’in instagram da ise 30B takipçiye sahip.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Masumlar Apartmanı Ege ( Emir Özden) kimdir? hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx