Moda

Göbek gizlemenin yolları? Zayıf gösteren kıyafet hileleri

Reklamlar

Bu yazımızda sizlerle göbek gizlemenin yollarını paylaşacağız. Göbek bölgesi birçok kişinin saklamaya ihtiyaç duyduğu bir yerdir. Fazla kilonuz bulunmasa bile bir bakmışsınız, şişmiş bir mideniz bulunmaktadır. Bu durum için aklınıza ilk gelen şey şüphesiz ki diyet ve egzersizdir. Fakat bunun sonuç alabilmesi için zamana ihtiyacınız vardır. Tam aksine sizin de zamanınız yoktur. Akşama çok güzel bir yere davetlisinizdir ve zayıf gösteren kıyafet hilelerine ihtiyacınız vardır. Özellikle de yanlış parçalar kullanmanız, sizi fazla da kilolu gösterecektir. Bu nedenle göbek bölgenizi gizlemenin yollarını öğrenerek uygulamanız gerekmektedir. Giydiğimiz kıyafetlerle göbeğimizi kamufle edebilirsiniz. İşte zayıf gösteren ve göbek gizleyen kıyafet hilelerine gelin beraber göz atalım.

6 Adımda Göbeği Gizleme

Göbek gizlemek için dar parçalardan kaçının

Dar parçalar vücut haltlarınızı çok daha ortaya çıkaracağı için göbek bölgeniz için oldukça risklidir. Bol parçalar giydiğinizde daha kilolu gözüktüğünüzü zannedebilirsiniz ama bu büyük bir yanlıştır. Çünkü fazla kilolunuzu dar kıyafetler çok daha göstereceği için daha kilolu gözükecektir. Tabi çok bol parçalar da doğru tercih olmayacaktır. Ne çok dar ne de çok bol olan tercihler yapmalısınız. Tercih edeceğiniz bol tişörtler, gömlekler ve elbiseler göbeğinize yapışmaması yeterli olacaktır.

Göbek gizlemek için kemer kullanmayın

Kemer kullanımı belinizi ve göbek bölgenizi direkt olarak gösterecektir. Tabi bu durum göbeği olan kişiler için çok da doğru bir tercih olmayacaktır. Kemer kullanmak, en geniş noktanın etrafına bir daire çizmek gibidir. Eğer göbeğinizi saklamak istiyorsanız kemer kullanmayınız.

Reklamlar
Göbek gizlemek için yüksel bel pantolonlar tercih edin
Göbek gizlemek için yüksel bel pantolonlar tercih edin

Göbek gizlemek için yüksel bel pantolonlar tercih edin

Düşük bel modası ara sıra geri gelse de siz siz olun göbek belgenizde fazlalıklarınız var ise bu modadan uzak durun. Çünkü düşük bel göbeğinizi daha da belli edecektir. Göbek bölgenizde fazlalık var ise yüksek bel pantolonlar tercih etmelisiniz. Yüksel bel pantolonlar o bölgeyi toparlayarak sizi çok daha zayıf gösterecektir.

Göbek gizlemek için büyük çantalar tercih edin

Büyük çantalar dikkati karın bölgenizden uzaklaştıracağı için göbeği gizlemekte önemli etmendir. Özellikle de yan profilden bakıldığında göbek bölgenizi büyük ölçüde kapatacaktır. Dikkatleri başka bir tarafa çekmek ve başka şeylerle kapatmak her daim çözüm olacaktır.

Göbeğinizi gizlemek için toparlayıcı iş çamaşırı tercih edin

Tercih edeceğiniz iç çamaşırlar giydiğiniz kıyafetlerin doğru bir şekilde gözükmesi için oldukça dikkat etmeniz gereken durumdur. Kıyafetlerinizin kusursuz gözükmesi için doğru iç çamaşırlar tercih etmelisiniz. Göbeğinizi gizlemek için de body şeklindeki toparlayıcılar hem mide hem alt ve üst göbeğinizi daha sıkı görünmesini sağlayacaktır. Hatta iz bırakmayan korseler de bu konuda harika etkilere yaratabilir.

Göbeğinizi gizlemek için dikey çizgiler kullanın

Çok önemli bir detay gibi gözükmese de göbeğinizi gizlemek için dikey çizgiler tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Yatay çizgiler çok daha geniş bir görünüm verecektir. Dikey çizgiler ise göbeğinizi saklamak için en iyi yöntemlerden biridir.

Reklamlar

Bu yazımızda göbek gizlemenin ve zayıf gösteren kıyafet hilelerini detaylarıyla sizler için derledik. Fakat siz yine de kendiniz ile barışık olursanız çok daha mutlu olacağınızı bilmenizi isterim. Sağlıklı ve mutlu günler diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Smart Casual Giyim Tarzı Kombinleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx