Magazin

Songül Öden’in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!

Reklamlar

Songül Öden, 17 Şubat 1979 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Zaza kökenli olduğu bilinen başarılı oyuncu müteahhit bir babanın ve ev hanımı bir annenin kızıdır. Yer almış olduğu dizilerde göstermiş olduğu Üstün başarıları ile adından sıkça söz ettiren Songül Öden, özel hayatı ile de merak edilmektedir. Songül Öden kiminle evli? Songül Öden kaç kez evlendi? Songül Öden’in çocuğu var mı? Songül Öden dizileri? Kullanıcıların merak ettiği bütün soruları araştırdık ve yazımızda derledik.

Songül Öden kimdir?

Songül Öden 17 Şubat 1979 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu Zaza kökenlidir. Müteahhit bir babanın ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Songül Öden’in bir abisi bir kız kardeşi ve üç ablası vardır. Songül Öden, 6 aylık iken annesi ve babası boşanmıştır. Başarılı oyuncu annesi ve kardeşleri ile birlikte Ankara’ya yerleşmiş çocukluğu ve gençliğini burada geçirmiştir. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünde Oyunculuk Anasanat Dalı bölümünden mezun olan isim aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında yarı zamanlı şan eğitimleri de almıştır.

1999 tarihinde Ferhunde Hanımlar dizisinde rol almaya başlayan Songül Öden, ilk dizi deneyiminden sonra 2001 tarihinde vasiyet isimli dizide Ruhinaz karakterine hayat vermiştir. 2002 tarihinde Havada Bulut isimli dizide Ayşe karakteri ile ekran karşısına çıkan Songül Öden, 2005 ile 2007 tarihleri arasında Gümüş isimli dizide Gümüş Şadoğlu karakteri ile baş rol oynamıştır. 

Reklamlar
Songül Öden'in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!
Songül Öden’in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!

2008 tarihinde Vazgeç Gönlüm isimli dizide Ezra karakterini canlandıran oyuncu 2010 yılında Mükemmel Çift isimli dizide Ayşe karakteri ile ekran karşısına çıktı. 2011 ile 2014 tarihleri arasında Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Yasemin karakteri ile yıldızını parlatan başarılı isim 2022 yılından bu yana ise Oğlum isimli yapımcı Zeynep karakterini hayat vermektedir. 2007 yılında ilk sinema filmi deneyimini yaşayan oyuncu Songül Öden Sınır isimli yapımda Didem karakterini canlandırmıştır.

2009 yılında Acı Aşk sinema filminde Ayşe karakteri ile ekran karşısına çıkan Songül Öden, 2011 yılında 72. Koğuş sinema filminde Meryem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Rüzgarda Salınan Nilüfer sinema filmi ile beğenilen oyuncu 2016 yılından Ekşi Elmalar yapımında Türkan karakterine Hayat vermiştir.

Songül Öden kaç yaşında?

Songül Öden 17 Şubat 1979 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu 43 yaşındadır.

Songül Öden aslen nereli?

Songül Öden, Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu Zaza kökenlidir.

Reklamlar

Songül Öden hangi burç?

17 Şubat tarihinde dünyaya gelen başarılı oyuncunun burcuda merak edilmektedir. Zaza kökenli olan başarılı oyuncunun kova burcu olduğu bilinmektedir.

Songül Öden'in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!
Songül Öden’in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!

Songül Öden boyu ve kilosu

43 yaşında olmasına rağmen düzgün fiziği ve güzelliği ile gençlerin merak ettiği isimlerden olan Songül Öden, 1.70 boyunda 55 kilodur.

Songül Öden mesleği

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünde Oyunculuk Anasanat Dalı bölümünden mezun olan isim aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında yarı zamanlı şan eğitimleri de almıştır.

Songül Öden dizileri

1999 tarihinde Ferhunde Hanımlar dizisinde rol almaya başlayan Songül Öden, ilk dizi deneyiminden sonra 2001 tarihinde vasiyet isimli dizide Ruhinaz karakterine hayat vermiştir. 2002 tarihinde Havada Bulut isimli dizide Ayşe karakteri ile ekran karşısına çıkan Songül Öden, 2005 ile 2007 tarihleri arasında Gümüş isimli dizide Gümüş Şadoğlu karakteri ile baş rol oynamıştır.  2008 tarihinde Vazgeç Gönlüm isimli dizide Ezra karakterini canlandıran oyuncu 2010 yılında Mükemmel Çift isimli dizide Ayşe karakteri ile ekran karşısına çıktı. 2011 ile 2014 tarihleri arasında Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Yasemin karakteri ile yıldızını parlatan başarılı isim 2022 yılından bu yana ise Oğlum isimli yapımcı Zeynep karakterini hayat vermektedir.

 • 1999 Ferhunde Hanımlar
 • 2001 Vasiyet (Ruhinaz)
 • 2002 Havada Bulut (Ayşe)
 • 2005 2007 Gümüş (Gümüş Şadoğlu)
 • 2008 Vazgeç Gönlüm (Ezra)
 • 2010 Mükemmel Çift (Ayça)
 • 2011-2014 Umutsuz Ev Kadınları (Yasemin)
 • 2015 Serçe Sarayı (Serçe)
 • 2017 Kayıt Dışı (Zeynep)
 • 2019 Bir Aile Hikayesi (Reyhan Güneş)
 • 2022 Oğlum (Zeynep)

Songül Öden filmleri

2007 yılında ilk sinema filmi deneyimini yaşayan oyuncu Songül Öden Sınır isimli yapımda Didem karakterini canlandırmıştır. 2009 yılında Acı Aşk sinema filminde Ayşe karakteri ile ekran karşısına çıkan Songül Öden, 2011 yılında 72. Koğuş sinema filminde Meryem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Rüzgarda Salınan Nilüfer sinema filmi ile beğenilen oyuncu 2016 yılından Ekşi Elmalar yapımında Türkan karakterine Hayat vermiştir.

 • 2007 Sınır (Didem)
 • 2009 Acı Aşk (Ayşe)
 • 2011 72. Koğuş (Meryem)
 • 2015 Rüzgarda Salınan Nilüfer (Handan)
 • 2016 Ekşi Elmalar (Türkan)
Songül Öden'in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!
Songül Öden’in hangi dizilerde oynadığını öğrenince şaşıracaksınız!

Songül Öden kimle evli?

Kariyeri ile bir çok dizi ve filmde yer alan Songül Öden, özel hayatı ile de merak edilmektedir. 2002 tarihinde kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Canberk Uçucu ile evlenen Songül Öden, bu evliliği uzun bir süre sürdürmüştür. Başarılı oyuncu Songül Öden, 2011 yılında eşi Canberk Uçucu ile boşanmıştır. 2020 tarihine kadar kimse ile ilişkisi olmayan Songül Öden, 27 Temmuz 2020 tarihinde iş insanı Arman Bıçakçı ile dünya evine girmiştir. Başarılı oyuncu sosyal medya hesabından eşi Arman Bıçakçı ile birlikte olduğu fotoğrafları paylaşmıştır.

Songül Öden kaç kez evlendi?

2002 tarihinde ilk kez evlenen Songül Ödene, ilk evliliğini Canberk Uçucu ile gerçekleştirmiştir. Başarılı oyuncu daha sonrasında 2020 yılında iş adamı Arman Bıçakçı ile evlenmiştir.

Songül Öden çocuğu var mı?

Başarılı oyuncunun geçirmiş olduğu iki evliliğinden de çocuğu olmadığı biliniyor.

Songül Öden İnstagram adresi

Sosyal medya platformları içerisinde İnstagram’ı aktif olarak kullandığı bilinen Songül Öden’in bu platformda 768B takipçisi bulunmaktadır.

Songül Öden İnstagram adresi https://www.instagram.com/sngloden/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Onur Seyit Yaran silahlı saldırı kurbanı oldu!  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx