Saç Modelleri

Kalın Kaş Modeli Kimlere Yakışır?

Reklamlar

Kalın kaş modeli özellikle son yıllarda hem kadınlar, hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen kaş modellerinden biri olmuştur. Kalın kaş doğal görünmesinin yanı sıra, yüz hatlarının daha iyi görünmesine de yardımcı olmaktadır. Trend haline gelen kalın kaş modası, genellikle her yüz tipine uymaktadır.

Kadınların ve erkeklerin tercih ettiği kaş modellerinden biri olan kalın kaş her yüz tipine uyum sağlasa da, yine yüz tipine göre kalın kaşların farklı tasarım çeşitleri de bulunmaktadır. Yuvarlak, oval, uzun, dikdörtgen ya da kare yüz tiplerinin her birine uygun olan kalın kaş modelleri mevcuttur.

Kaşlar, yüzün ve yüz ifadesinin anlamlı ve güzel gözükmesinde büyük bir etkiye sahip olduğu için, herkesin yüz tipine uygun olan kalın kaş modellerinden birini seçmesi de büyük önem taşımaktadır. Kalın kaş modelleri temel olarak; kavisli kaş modelleri ve doğal kalın kaş modelleri gibi çeşitlilik göstermektedir.

Reklamlar
Kalın Kaş Modelleri Nelerdir?
Kalın Kaş Modelleri Nelerdir?

Kalın Kaş Modelleri Nelerdir?

Kalın kaş modelleri kadınların ve erkeklerin yüz tiplerine uygun olacak şekilde birçok seçeneğe sahip bulunmaktadır. Herkesin kendi yüz şekline uygun olarak tercih edebileceği bu kalın kaş modelleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Kalın gizemli kaç modeli
  2. Kalın şaşkın kaş modeli
  3. Kalın dramatik kaş modeli
  4. Kalın seksi kaş modeli
  5. Kalın egzotik kaş modeli
  6. Kalın sofistike kaş modeli
  7. Kalın kışkırtıcı kaş modeli
  8. Kalın çekici kaş modeli

Bütün bu kaş modelleri hem kadınlarda, hem de erkeklerde yüz ifadelerinin farklı anlamlarda gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Erkekler İçin Kalın Kaş
Erkekler İçin Kalın Kaş

Erkekler İçin Kalın Kaş Nasıl Olmalıdır?

Erkekler için kalın kaş modelini uygulamak kadınlara göre her zaman daha kolay olmaktadır. Erkeklere en çok yakışan kaş modeli kalın olmaktadır. Doğal olarak bütün erkeklerde genellikle zaten kalın kaşlar bulunmaktadır. Bu nedenle erkeklerde doğal olarak bulunan kalın kaşların, sadece ortasını almak, kaşların güzel gözükmesi için yeterli olmaktadır.

Görünümüne önem veren, bakımlı erkeklerin kaşlarının güzel gözükmesi, bir kaç ince dokunuşla kolaylıkla sağlanmaktadır. Çoğu erkekte kalın olan kaşların, biraz boyunu küçültmek ya da kaşların ortasını almak yeterli olmaktadır.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Evde Saça Nasıl Işıltı Atılır?

Kadınlar İçin Kalın Kaş
Kadınlar İçin Kalın Kaş

Kadınlar İçin Kalın Kaş Nasıl Olmalıdır?

Kadınlara yakışan kalın kaş modelleri arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Her kadının kendi yüz tipine göre tercih edebileceği bu kalın kaş modelleri, kadınların yüz ifadelerinin daha güzel ve doğal gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Bu kalın kaş tasarımları arasında kadınların en çok tercih ettikleri kaş modelleri ise şunlar olmaktadır; Kalın egzotik kaş modeli, kalın dramatik kaş modeli, kalın gizemli kaş modeli, kalın seksi kaş modeli, kalın şaşkın kaş modeli ve kalın çekici kaş modelidir.

Her kadının zevkine ve yüz tipine göre tercih ettiği bu kalın kaş modelleri, doğal bir yüz ifadesi elde edebilmenin en büyük unsurlarından biri olmaktadır. Erkeklere göre daha ince kaşlara sahip olan çoğu kadın içinse, kalın kaşlara sahip olmanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu bağlamda kaşları ince olan kadınlar, kaşlarını kalınlaştırmak için ten renklerine ve kaş renklerine uygun olan kaş kalemleri ile bunu kolaylıkla yapabilmektedirler. Kaşları bu kaş kalemleri ile boyamak, kaşların kalın gözükmesini sağlamaktadır. Kaş kalemi ile kaşların boyanmasından sonra üstünden maskara ile geçmek ise boyanın daha da kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Kalın Kaş Modeli Kimlere Yakışır ?

Kalın Kaş Modeli Yüz Tiplerine Göre Nasıl Olmalıdır?

Kalın Kaş Modeli Yüz Tiplerine Göre Nasıl Olmalıdır?

Hafif kavisli ve hafif kıvrımlı kalın kaş modellerinin, yüz tiplerine göre uygun olacak şekilde seçilmesi lazımdır. Bu nedenle uzun olan yüzlerde, yüzün uzunluğunu azaltmak için düz kalın kaş modelini tercih etmek gerekmektedir. Oval yüz tipine sahip olanlar ise en şanslı kesim olup, bu yüz tipine sahip olanlara her türlü kalın kaş modeli yakışmaktadır.
Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların ise kalın ve kavisli olan kalın kaş modellerini seçmesi lazımdır. Kalın kaş modellerini uygulamadan önce kadınların ve erkeklerin yüz hatları hakkında bilgi sahibi olması, kalın kaş uygulamalarından daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Dikdörtgen ya da kare yüz hatlarına sahip olanların ise kavisli ve hafif kalkık kalın kaş modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Böylelikle uygulanan her kalın kaş modeli, tatbik edilen yüzün doğal ve çekici gözükmesini sağlayacaktır.

Kalın Kaş Modeli Kimlere Yakışır? adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Kumrallara Yakışan Saç Renkleri adlı yazımız da ilginizi çekebilir, okumanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx