Saç BakımıSaç Modelleri

Kahkül Modelleri

Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri

Reklamlar
En Güzel Kahkül Modelleri

Her zaman ve her şart altında kadınlar için bir risk gibi görünen kahkül modelleri doğru şekilde ve kişiye özel olarak düşünülürse oldukça havalı bir görünüm elde edilmesini de sağlamaktadır. Şıklık ve güzellik konusunda kadınların vazgeçilmezi olan kahkül modelleri her saç tipi ve yüz hattına uygun bir şekilde dizayn edilebilmektedir. Bu sebepten dolayı kahkül saç modelleri konusunda tercih de bulunmaktan çekinilmemelidir ve cesur olunmalıdır.

Kakül Kesim Saç
Kahkül Kesim Saç

Kahkül Kesim Saç Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer kakül bırakarak saçlar ile efektif bir görünüm elde etmek isteniyorsa belirtilmiş olduğu gibi cesur olunması yeterlidir. Çünkü hemen her yüz tipi ve saç tarzı için uygun kahkül modelleri bulunmaktadır. Bu noktada sadece bazı hususlara dikkat etmek belirleyici olacaktır. Kahkül kesim saç tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Alın büyüklüğüne ve çene yapısı oldukça belirleyicidir.
  • Yüz şekli ve yüz hatlarına oldukça dikkat edilmelidir.
  • Saç tellerinin yapısına dikkat edilmelidir.
  • Kakül bakımı ve temizliği zorlu bir sürece işaret edebilmektedir. Bu konuda hazır olunmalıdır.

Tüm bunlara rağmen kahkül modelleri ile klasik tarzını yenilemek isteyen kadınlar için diğer belirleyiciler şu şekildedir:

Reklamlar

Saç Modellerine Uygun Kahkül Kesimleri

Sahip olunan saçın ve saç yapısına uygun bir kakül modeli bulmak en şık ve etkileyici görünümü elde edebilmek adına oldukça belirleyici olacaktır. Bu kapsamda saç modeline uygun kakül kesimleri en sağlıklı şekilde tercih edilmelidir ve son derece bol seçenek de bulunduğundan en uygun modelin tercih edilebilmesi adına yelpaze geniştir.

Dalgalı Saçlar İçin Kahkül Modelleri

Dalgalı saçlar her zaman daha dolgun ve hacimli göründüğünden kakül kesimi konusunda dezavantaja sahipmiş gibi görünse de perde kahkül modeli bu noktada dalgalı saçlar için muhteşem bir çözüm önerisidir. Aynı zamanda dalgalı kakül modelinin de tercih edilebilmesi modern bir görünüm elde etmek adına oldukça mümkün olmaktadır.

Yandan Kahkül Modeli
Yandan Kahkül Modeli

Katlı Saç Kesimleri İçin Kahkül Modelleri

Katlı saçlar için kakül kesim saç stilleri adına kullanılabilecek en uygun saç modeli şüphesiz yandan kahkül modeli olarak bilinen kakül saç modelidir. Saçların hacimli durmasının mümkün olmadığı bu tarz durumlarda kısa saç kullanımı tavsiye edilir.

Kısa Saçlara Uygun Kahkül Modelleri 

Kısa saçlar için uygun kahkül modelleri arasında ön plana çıkanlar daha maskülen bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda daha kadınsı ve dişi görünebilmek adına kısa saçları tercih edenler kakül kesimleri konusunda başvurması gereken model ise pixie kahkül modelidir.

Reklamlar
Saç Rengine Uygun Kahkül
Saç Rengine Uygun Kahkül

Saç Rengine Uygun Kahkül Modelleri

Saç rengine uygun kahkül saç kesim modelleri kapsamında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, cilt tipi ve cilt rengidir. Burada çok fazla risk alınmasına gerek olmamakla birlikte eğer kesilen kakül stili ve modeli beğenilmezse saç renginde değişikliğe cilt tipi ve rengi üzerinden gidilmesi oldukça olasıdır.

Yüz Hatlarına Uygun Kahkül Modelleri

Belirtilmiş olduğu gibi kahkül saç modelleri arasında en belirleyici olan faktörlerin başında yüz hatlarına uygun kahkül modelleri gelmektedir. Bu kapsamda yüz hattına en uygun modelin tercih edilmesi eşsiz bir uyumun yakalanabilmesine olanak tanır. Dolayısıyla tercihte bulunurken öncelikli olarak yüz hattının mahiyetine bakılması tavsiye edilir.

Kare Yüz Tipine Uygun Kahkül Modelleri

Kare bir yüz tipine sahip olunması durumunda kullanılabilecek en makul kakül saç kesimi şüphesiz düz ve geniş kakül saç modelidir. Bakımı zor olmasına karşın efektif bir görünüm elde edilebilmektedir.

Volümlü Kahkül
Volümlü Kahkül

Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Kahkül Modelleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar için uzun kahkül kesim modelleri tercih edilmesi tavsiye edilir bu kapsamda volümlü kahkül saç modelini tercih etmek oldukça makul olacaktır. Oldukça hareketli olan bu saç modelinin bakımı kısmen zorlayıcı olabilir.

Oval Yüz Tipine Uygun Kahkül Modelleri

Oval yüz tipine sahip olan kadınlar bilineceği üzere kahkül kesim modelleri kapsamında seçenek bakımından en geniş yelpazeye sahip olan yüz tipleridir. Bu bağlamda hemen hemen her türden kakül kesim saç modelinin bu yüz tipine sahip olunması durumunda tercih edilmesi mümkündür.

Üçgen Yüz Tipine Uygun Kahkül Modelleri

Üçgen yüz yapısına sahip olan kadınlara kahkül saç modelleri kapsamında en makul öneri kısa saç ile kakül kullanımıdır. Daha efektif, ışıltılı ve kadınsı görünüm elde edilmesine yüksek oranda katkı sağlar.  

Kahkül saç modelleri yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Bir başka saç modeli Kolay Saç Modelleri yazımızı da ilgiyle okuyabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx