Saç Modelleri

Kumrallara Yakışan Saç Renkleri

Reklamlar

Diğer ten rengi sahiplerine göre, kumral tenliler kumrallara yakışan saç renkleri konusunda oldukça şanslılardır. Çünkü kumral tenlilere, her renk tonundan saç rengi yakışmaktadır. Kızıl, kahverengi, gri ve sarı gibi renk tonlarının hepsi kumrallara çok yakışmaktadır.

Saç ve ten renklerinin birbirine uygun olması gibi tene uygun saç rengi seçimleri de bir insanın görünüşünün iyi olmasında büyük önem taşımaktadır. Kumrallar sıcak bir ten rengine sahip olduğu için hem sıcak renk tonları, hem de soğuk renk tonları yakışmaktadır. Bu yüzden kumrallar için saç rengi seçimlerinde,  istediği tonlara boyamak her zaman mümkün olmaktadır.

Koyu Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?
Koyu Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Koyu Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Koyu kumrallar, açık kumrallara nazaran saç renkleri ve tonları konusunda daha çok seçeneğe sahiptirler. Koyu kumral tenliler saçların tümünü boyamak yerine, aralarda kullanılan farklı ışıltılı renk tonları ile gayet doğal ve iyi bir görünüm sağlayabilmektedirler. Saçlara atılacak bu ara renkler koyu ve sıcak sarı tonları, turuncu tonları, kızıl tonları ve kahve kızıl gibi tonlar olabilmektedir.

Reklamlar

Tüm saçı boyamak içinse koyu kumrallar açık gri, pembe, gümüş pembe, açık mavi ve açık yeşil gibi marjinal ve iddialı tonları rahatlıkla kullanabilmektedirler. Bu renk tonları kumrallara çok yakışmakta olup, yüz ifadelerinin daha belirgin ve keskin hatlarda gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda yine tüm saçı boyamak için koyu kumrallar küllü kumral, sultan bakırı, böğürtlen kızılı, açık kumral, kestane tonları ve küllü gri tonlarında saç renklerini de rahatlıkla tercih edebilmektedirler. Bu sıcak renk tonları da, koyu kumralların yüz ifadelerine güzel bir doğallık vermektedir.

Koyu kumrallara en çok yakışan saç rengi tonlarından biride sarı olmaktadır. Sarının her tonu koyu kumrallarla uyumlu bir birliktelik sağlamaktadır. Platin sarısı, koyu altın sarısı, kum sarısı, bal rengi ve kül sarısı koyu kumrallara yakışan saç renkleri arasında en çok yakışan sarı tonları arasında bulunmaktadır. Sıcak kızıl saç rengi tonları ise koyu kumralların çekici yüz hatlarına sahip olmasını sağlamaktadır.

Hafif yanık koyu kumrallara ise en çok yakışan saç rengi tonlarından biri de karamel tonları olmaktadır. Karamel saç rengi tonları, koyu kumrallara sıcak ve güzel bir görüntü vermektedirler. Sert bir renk tonu olan siyah renk ise koyu kumrallara en çok giden saç renklerinden biri olmaktadır.

Reklamlar

Siyah renkli saç boyaları, koyu kumralların yüz ifadelerinin daha sert ve keskin gözükmesini sağlamaktadır. Sıcak ve yumuşak bir ten rengi olan koyu kumrallara, yine yumuşak bir saç rengi tonu olan fındıkkabuğu rengi de çok yakışmaktadır. Fındıkkabuğu saç rengi, koyu kumrallara sade ve hoş bir hava vermektedir.

Açık Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?
Açık Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Açık Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Beyaz tenlilere göre daha sıcak ve yumuşak bir ten rengi olan açık kumrallara, hemen her renk tonundan olan saç rengi yakışmaktadır. Açık kumral, küllü kumral, bal kumral, bakır kızıl, dore kumral, bebek kumral, pastel pembe, bakır pembe ve gri renkli saç rengi tonları, açık kumrallara doğal ve samimi bir hava vermektedirler.

Daha keskin ifadelere sahip olmak isteyen açık kumrallara ise platin sarısı, kızıl kahve, kestane tonları, soğuk sarı, çikolata kahve, koyu kızıl, ateş kızılı, gümüş pembe, koyu yeşil ve koyu mavi renk tonunda olan saç renkleri yakışmaktadır.

Açık kumrallara yakışan saç renkleri tonlarından biri de kızıl saç tonları olmaktadır. Kızıl rengi saç tonları, açık kumral ten rengine sahip olanların yüz hatlarının daha çekici ve güzel gözükmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda karamel renk tonundan olan saç rengi tonları da, açık kumrallara doğal ve sade bir hava vermektedir.

Açık kumrallara en iyi giden saç rengi tonu arasında siyahta bulunmaktadır. Sert bir saç rengi tonu olan siyah, açık kumralların yüz ifadelerinin sert ve güzel gözükmesine yardımcı olmaktadır. Yazın bronzlaşmış olan açık kumral tene sahip olanlara, en iyi giden saç rengi tonlarından bir diğeri de karamel tonları olmaktadır. Güneşten bronzlaşmış açık kumrallara, karamel tonlu saç renkleri ayrı bir güzellik vermektedir. Tüm saçı boyamadan, hafif dalgalar halinde atılan saç rengi tonları da açık kumrallara çok yakışmaktadır. Kızıl, sarı ve kahverengi renk tonuna sahip olan saç boyaları ile atılan bu gölgeler ile açık kumrallar doğal ve güzel bir görünümü kolaylıkla elde edebilmektedirler.

Bunun gibi yazılar için sitemize göz atabilirsiniz. Kahkül Kesimi Kimlere Yakışır? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx