Saç Modelleri

Kahkül Kesimi Kimlere Yakışır?

Reklamlar

Kadınların en önem verdiği hususlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz saç tipleri olmuştur. Saçınızın rengi ve modeli her zaman ruhunuzu yansıtan faktörler arasındadır. Bu nedenle kahkül kesimi kimlere yakışır? Sorusu sıklıkla sorulmaya devam etmektedir.

Kahkül kestirmek için, yüzünüzün şeklini ve saç tipinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Fakat her saça ve yüz tipine yakışan bir modelin olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Kahkül seçimi yalnızca sizin isteğinize bağlıdır. Dilerseniz kısa Kahkül seçebilir dilerseniz de uzun seçebilirsiniz. Ancak saçlarınızın yapısı dalgalı ya da kıvırcıksa, kahkül kesiminizi uzun yaptırmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Aynı zamanda saçmalarınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız, kahküllerinizin üzerine balyaj attırmanız farklı bir görüntü sergilemenize sebep olacaktır.

Kahkül Kesimi Kimlere Yakışır? 2024 Kahkül Kesimi
Hangi Saçlara Perçem Kahkül Uygulanır?

Hangi Saçlara Perçem Kahkül Uygulanır?

Uzun zamandır kahkül kestirmek isteyen fakat emin olmayan birçok kadın hangi saçlara perçem kahkül uygulanır? Sorusunu sıklıkla sormaya devam etmektedir. Kahkül son zamanların en popüler modellerinden bir tanesi olduğu için, dış görünüşünüzü daha modern bir hale getirecektir.

Reklamlar

Dalgalı saç yapısına sahip birçok insan, kahkül kestirirken bazı tereddütlere düşer. Saçlarınız dalgalı ya da kıvırcık diye kahkül kestirmekten korkuyorsanız, büyük bir yanılgı içerisine girmişsiniz demektir. Perçem kahkülün en güzel durduğu saç tiplerinden bir tanesi de dalgalıdır. Perçem kahkül kestirdiğiniz zaman, dış görünüşünüz ve saçlarınız daha havalı ve daha hoş bir görünüme sahip olacaktır.

Ancak kahkül kestireceğiniz zaman doğru kuaförü bulmanız çok önemli bir faktördür. Kahkül kesiminiz hoşunuza gitmediği zaman, saçınız yeniden uzayıp toplanacak bir kıvama gelmediği süreçte bu durumu değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle uzun süredir gittiğiniz ve güvendiğiniz bir kuaföre giderek kahkül kestirmeniz sizin için daha doğru olacaktır.

Kahkül Kesimi Hangi Yüz Tipine Daha Çok Yakışır

Kahkül Kesimi Hangi Yüz Tipine Daha Çok Yakışır

Kahkül hangi yüz şekline yakışır? Sorusu kadınların en sık araştırdığı hususlardan bir tanesidir. Özellikle de yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz, doğru modeli seçmeniz çok önemlidir. Yuvarlak yüze kestireceğiniz kahkülün parça parça ayrılması ve kesiminin yanlışsız bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yüz yapınıza uyum sağlayamadığı gibi, kahküllerinizi yok edemeyeceğiniz için de bir hayli canınızı sıkacaktır. Eğer kare bir yüz hattına sahipseniz, gözünüzün üstüne düşen bir kahkül kesimi yaptırmanız size fazlasıyla uyum sağlayacaktır. Eğer yüz şekliniz bir kalbi andırıyorsa ve kahkülün size yakışmayacağını düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Sağ ya da sol tarafa doğru taranmış olan kahkül modelleri, yüz tipinize fazlasıyla uyum sağlayacaktır.
Eğer üçgen biçimine sahip bir yüz şekliniz varsa, kahkül kestirmek sizin için çok doğru bir tercih olabilir. Özellikle de çene yapınız dar bir biçimde olacağı için, kahkül kestirmeniz yüz hatlarınızın daha fazla ortaya çıkmasına ve daha güzel bir görünüm elde etmenize de katkı sağlayacaktır. Özellikle de, saçını kestirirken katlı kesim tercih etmeniz kahkülünüzün ve saçlarınızın ön plana çıkmasına katkı sağlar.
Kahkül uzunluğunuzu sabit bir şekilde tutmanız için ise; uzama dönemlerine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer uzun kahküller hoşunuza gitmiyorsa ve göz hizanıza inmesinden rahatsızlık duyuyorsanız her 3 haftada bir kahküllerinizi yeniden kestirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kahküllerinize maşa ya da düzleştirici gibi ısıtıcıları çok uygulamamanız da kahküllerinizin sağlıklı olması için çok önemlidir. Eğer düz kullanmak istiyorsanız; düzenli bir şekilde sadece kahküllerinize fön çektirmeniz yeterli olacaktır. Kahküllerinizin zamanla yüzünüzün şeklini almaya başladığı da fark edeceksiniz. Ancak bazı insanların cildinde, kahkül alerjik durumlar meydana çıkartabilir.
Kahkül kesimi yaptırdıysanız ve cildinizde sivilcenmelerle karşılaşıyorsanız hem cilt bakımınızı hem de saç bakımınızı doğru bir şekilde de yapmanız gerekmektedir.  Eğer kahküllerinizin hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız; saçlarınıza bakım yağları uygulamanız sizin için faydalı olabilir. Kahkül şeklinizi oluşturmak ve düzenli bir şekilde kullanmak için ise; biraz da zaman geçmesi gerekmektedir. Saçınızı yapa yapa ve farklı şeyler deneyerek hangi şeklin size daha fazla uyum sağlayacağını da bulmuş olacaksınız. Özellikle de kıvırcık saça yapılan kahkül kesimi son yılların en trend saç modellerinden olmuştur. Eğer saçınız kıvırcık değilse de, sürekli yapmasanız da, maşa ile kahkülünüze şekil vermeniz de mümkün olacaksınız.

Kahkül Kimlere Yakışır konulu yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Platin Röfle Kimlere Yakışır? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Reklamlar
Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx