Saç Modelleri

Kısa Saç Modeli Hangi Yüz Şekline Yakışır?

Reklamlar

Kısa bir saç modeli yaptırmak istiyorsanız ya da arayış içindeyseniz kendinizi bazı soruları sorarken bulursunuz. Örneğin kısa saç modeli hangi yüz şekline yakışır? Bu sorunun cevabı bir bakıma sizin yüz tipinizde saklıdır. Bu bağlamda kısa saç istiyorsanız ve yüz tipinizin uygun olduğunu düşünmüyorsanız kesinlikle endişelenmeyin! Elbette ki sizin yüz tipinize uygun bir saç stili vardır. Eğer cildiniz yuvarlak tipteyse diz ve kısa kesim kullanmanız, saçlarınızı daha da ön plana çıkartacaktır. Fakat küçük ya da kalp tipi bir yüze sahipseniz perçemli bir kısa kesim, muhteşem bir uyum yakalayacaktır.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli
Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Yüz şekline göre saç modelleri esas alındığında söylenecek birçok şey var. Bilindiği üzere birçok yüz hattı ve şekli var. Bu bağlamda kendi yüz tipinize en uygun tercihi yapmanız yararınıza olacaktır. Eğer yüzünüz oval bir biçimdeyse küt bir kesim sizde son derece güzel duracaktır. Aynı şekilde küt kesim, yüzü yuvarlak tipte olan bireyler için de ilk seçenek olarak görülebilir. Eğer yüzünüz kalp şekli tipindeyse hafif geçişli bir perçem, muazzam ve estetik bir görüntü yaratacaktır. Yüz tipiniz küçükse kısa saç modelini tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca küçük yüz tipine sahip bireyler omuz hizasındaki saç kesimini de son derece güzel taşıyabilir.

Küçük Yüzler İçin Saç Modelleri
Küçük Yüzler İçin Saç Modelleri

Küçük Yüzler İçin Saç Modelleri

Küçük yüzler için saç modelleri skalası oldukça açık. Fakat yanlış bir saç modeli tercihi, bütünüyle sizi de etkisi altına alabilir. Bu bağlamda kendi yüz tipinize en uygun seçeneği seçmelisiniz. Küçük yüz tipine sahip bireylerin genel anlamda kısa saç modeli kullanması daha uygun görülür. Bunun sebebini farklı bir açıdan ele alarak açıklayalım. Eğer küçük yüz hatlarına sahip birisi uzun saç modeli kullanırsa, yüzü sönük kalır. Bu da çoğu kıyafetin duruşu etkiler. Bunun yerine kısa ya da omuz hizasındaki bir saç stili, son derece güzel görünüp parlayacaktır. Aynı zamanda yüzün ve saçın uyumu gün yüzüne çıkacaktır.

Reklamlar
Oval Yüzler İçin Saç Modelleri
Oval Yüzler İçin Saç Modelleri

Oval Yüzler İçin Saç Modelleri

Eğer ki oval bir yüze sahipseniz, kullanmanızın yerinde olacağı birkaç saç modeli çeşidi var. Bu bağlamda oval yüzler için saç modelleri kapsamında ilk önerimiz kesinlikle uzun ya da orta bir saç kesimi modelidir. Oval yüze sahip olan bireyler, kısa saç kullanarak yüzünün hatlarını belli edemez. Aksine, daha da rahatsız olacağı bir görüntü ortaya çıkar. Buna mahal vermemek için uzun saç, oval yüzler için olmazsa olmazlardandır. Aynı zamanda oval yüz hatlarına sahip birisi, orta uzunlukta saç kesimini tercih ederek saçlarını günlük hayatta salık da kullanabilir. Her yüz tipine göre değişen saç stilleri, oval yüzler için de değişmektedir.

Kalp Şeklinde Yüz Tipi İçin Saç Modelleri
Kalp Şeklinde Yüz Tipi İçin Saç Modelleri

Kalp Şeklinde Yüz Tipi İçin Saç Modelleri

Kalp şekli yüz tipi için saç modelleri arayışındaysanız kendiniz adına en uygun modeli seçmelisiniz. Bu modeli seçerken sizin cilt yapısına uymadığına da dikkat etmenizde fayda var. Bunun için derinlemesine bir araştırma sürecine girmelisiniz. Yanılgıya düşüp yanlış bir model yaptırmanız, sizi üzüp derinden etkileyebilir. Bu aşamada kalp yüz tipleri için saç modellerinden ilk olarak hafif perçemli ve omuz kesim saç tercih edilir. Aynı zamanda bu saç stili, kalp şeklinde yüz hatlarına sahip olan bireyler tarafından oldukça rağbet görür. Bu bağlamda kısa saç modeli, kalp şeklinde yüz hatları olan bireylere önerilmez. Bunun yerine düz kesim ve hafif perçem, aradaki uyumu yakalamaya yardımcı olur.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

İlginizi çekebilecek içerik: Sentetik Saç Ekimi Nedir?

YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Reklamlar
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx