Saç BakımıSaç Modelleri

Perçem Modelleri

Her Kadına Yakışan Perçem Modelleri

Reklamlar

İddialı ve efektif bir görünüm elde etmek ve tarzınızı en iyi yansıtmak adına kullanılabilecek perçem modelleri, saç modelleri arasından en belirgin şekilde ön plana çıkan modellerdir. Kadınsı ve naif bir görünüm elde edebilmek adına kullanılması durumunda eşsiz bir stil oluşturulmasına büyük katkılar sağlayacak olan perçem modelleri ile daha etkileyici görünmek son derece mümkündür.

En Efektif 7 Perçem Modeli

Etkileyici görünmek şüphesiz her kadın için önemli bir meseledir ve bazı durumlara dikkat edilmesi halinde eşsiz bir görünüm elde etmek de sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Özellikle yüz ve cilt yapısına uygun bir saç modelinin tercih edilmesi halinde geri kalan tüm bileşenler kendiliğinden zamanla oturtulabilmektedir. Özellikle saçlar üzerine dizayn edilmiş bir tarz hem kalıcı hem de iz bırakıcı olacaktır. Bu kapsamda perçem modelleri ile perçem aracılığıyla iz bırakan bir tarza sahip olmak oldukça mümkündür. İşte hoş ve etkileyici bir görünüme sahip olarak tarz yaratmak için en efektif 7 perçem modeli!

Yana Doğru Taranabilen Perçem
Yana Doğru Taranabilen Perçem

Yana Doğru Taranabilen Perçem Modeli

Yana doğru taranabilen perçem modeli ile yüz hatlarının daha ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modelin tercih edilmesi halinde çene yapısı ve elmacık kemikleri de aynı oranda ön plana çıkabileceği gibi özellikle sarı saçlar ile kombine edilerek etkileyici, efektif ve naif bir görünümün aynı anda sağlanması oldukça olasıdır. Ayrıca bu saç modeli topuz ile de kullanıma oldukça uygun olduğundan kullanım konusunda geniş bir alternatif sunar.

Reklamlar

Uzun Saçlar ile Kullanıma Uygun Perçem Modeli

Klasik modellerinden biri olan uzun saçlar ile kullanıma uygun perçem modeli, sizi olduğunuzdan çok daha fazla büyüleyici ve prenses gibi gösterebilmektedir. Uygun saç tarzı ve cilt tipi ile tercih edilmesi durumunda masal kahramanı gibi görünüm elde edilmesini sağlayacak olan bu saç modeli konusunda endişe uyandırıcı tek durum bakımıdır. Saçlar uzun olduğundan bakım konusunda ciddi bir emek harcamak ve önem vermek gerekecektir.

Kısa Perçem
Kısa Perçem

Kısa Saçlar İçin Kısa Perçem Modeli

Pixie kesim, yani kısa kesim saçlara sahip olunması durumunda büyüleyici bir görünüm elde etmek adına kısa saçlar için kısa perçem modeli denenmesi oldukça makuldür. Pürüzsüz bir cilt tipine ve daha belirgin göz hatlarına sahip olan kadınlar için oldukça ideal olan bu saç modeli aynı zamanda kulakların kapanmasını da engeller ve elmacık kemikleri ile alın tam olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahip olan kadınlara tavsiye edilmektedir.

Kıvırcık Saçlara Uygun Perçem Modeli

Kıvırcık saçlar he ne kadar perçem kullanımı konusunda dezavantaj gibi görünüyor olsa da özellikle esmer tenliler için kıvırcık saçlara uygun perçem modeli tercih etmek ikonik bir hava kazanılmasını sağlar. Bu kapsamda kumral ve sarı tene sahip olan kadınların bu saç modelinden uzak durması tavsiye ediliyor olmakla birlikte kıvırcık saç zaten başlı başına özel bir aura kattığından ekstra bir şey yapılmasına gerek de yoktur.

Yandan Simetrik Ayrılmış Klasik Perçem Modeli

Simetrik olarak ayrılmaya uygun olan ve perçem modelleri arasından en dikkat çekici modellerden biri olan yandan simetrik ayrılmış klasik perçem modeli özellikle düz saçlı kadınlar için vazgeçilmezdir. Bu kapsamda sarı ve siyah saçlarda oldukça işlevsel olarak kullanılabilen bu model ile eşsiz ve büyüleyici bir görünüm elde etmek oldukça olasıdır. Aynı zamanda bu model saçların şekillendirilmesi konusunda da geniş bir seçenek yelpazesine sahip olunmasını sağlamaktadır.

Reklamlar

Kaşları Kapatan Perçem Modeli

Oldukça iddialı bir saç modeli olan kaşları kapatan perçem modeli çoğunlukla küt kesim ile tercih edilmektedir fakat buna karşın her kadın için uyumlu bir özellik göstermez. Dolayısıyla bu modeli tercih ederken oldukça dikkatli olunması ve en sağlıklı kararın verildiği konusunda da emin olunması gerekir. Kaşları kapatan perçem modeli tercih edilirken bir uzmana danışmakta fayda vardır.

Asimetrik Kesim Perçem
Asimetrik Kesim Perçem

Asimetrik Kesim Perçem Modeli

Asi ve farklı görünebilmek adına asimetrik kesim perçem modeli aynı zamanda daha kadınsı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Asimetrik kesim perçem modeli modelinde alın ve yüzün tamamı da ön plana çıkıyor olduğundan tercih edilmesi durumunda dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Kolay Saç Modelleri yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Siz hangi perçem modelini daha çok beğeniyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Her Kadına Yakışan Perçem Modelleri
Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx