Saç Modelleri

3 Numara Saç Kimlere Yakışır?

Reklamlar
3 Numara Saç Kimlere Yakışır?

Kısa saç modelleri, özelikle de erkeklerin en sık kullandığı tarzlardan bir tanesidir. Saçını kestirmek isteyen erkeklerin büyük bir çoğunluğu 3 numara saç kimlere yakışır? Sorusunu sıklıkla sormaya devam etmektedir.

Ancak 3 numara saç modelleri herkesin yüz tipine uyum sağlayamayabilir. Bu saç modeli kafa yapınızı tamamen ortaya çıkaracağı için, kestirmeden önce hangi yüz tipine ve nasıl bir kafa tası yapısına sahip olduğunuza dikkat etmeniz çok önemlidir.

3 Numara Saç Kimlere Yakışır? 2024 3 numara saç
3 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Yakışır?

3 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Yakışır?

3 numara saç kestirmek istiyorsanız; kafa tasınızda çıkıntılı görünüm gösteren bölgeler varsa, 3 numara modeller kötü bir görünüm sağlamanıza sebep olabilir. Örneğin bazı kafa tası yapılarının arka tarafları çıkıntılı bir şekildedir. Bazen bu çıkıntılar kafanızın üst kısmında da bulunabilir. Bu tarz yapılar, kafanızda bulunan kusurlu yerleri direk olarak ortaya çıkarır ve kötü bir görüntü oluşmasına da neden olabilir.

Reklamlar

Eğer çene yapınız daha dışarıysa ve çıkıksa ya da oval bir kafa yapısına sahipseniz, 3 numara saç modelleri sizde harika bir görüntü oluşturacaktır. Fakat kısa saçı kötü gösteren faktörlerden yalnızca bununla da sınırlı değildir. Örneğin kulaklarınız büyükse, ya da dışa dönükse, kısa saç sizde pek hoş durmayabilir. Daha küçük yüz hatlarına sahipseniz ve yüzünüzdeki organlar daha minimalistse 3 numara saç modelleri dış görünüşünüzün daha cool ve daha tarz görünmesini sağlayacaktır. Özellikle de burnu küçük olan erkekler ya da kadınlar 3 numara saçlara çok güzel uyum sağlayabilir.

Kadınlar 3 Numara Saç Kullanabilir mi?
Kadınlar 3 Numara Saç Kullanabilir mi?

Kadınlar 3 Numara Saç Kullanabilir mi?

Kadınlar 3 numara saç kullanabilir mi? Sorusu en çok araştırılan konulardan da bir tanesi olmuştur. Bu saç modelleri yalnızca erkekler tarafından kullanılıyor gibi gözükse de kadınların da kolaylıkla uyum sağlayabileceği modeller arasında da yer almaktadır. Özellikle de oval yüz şekline sahip olan ve yüzündeki organları küçük olan kadınlar bu saç modelini rahatlıkla kullanabilirler. Kısa saçın en önemli ve en güzel taraflarından bir tanesi de saçınıza doğal bir bakım yapmış olmanız olacaktır.

Özellikle de boya kullandıysanız ve saçlarınız yıprandıysa, saçınızı 3’e vurdurmanız sizin için çok sağlıklı olacaktır. Bu sayede saçlarınız bütün kırıklarından arınacak ve hem hacimli hem de sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Ancak bu tarz bir saç modeline başvurmadan önce iyi düşünmeniz gerekmektedir. Bu tarz saçlar riskli modeller olduğu için; saçlarınız beklediğinizden daha geç de uzayabilir.

3 Numara Saçın Sağladığı Kolaylıklar
3 Numara Saçın Sağladığı Kolaylıklar

3 Numara Saçın Sağladığı Kolaylıklar

Hem erkeklerin hem de kadınların en mustarip olduğu konulardan bir tanesi de saç şekillendirme kısmıdır. Özellikle de yoğun çalışan biriyseniz, uzun saçla uğraşmak ve bu saçları düzgün bir şekle sokmak sizin için çok zor olacaktır. Kısa saçın faydaları ise, tam bu noktada başlayacaktır. Üç numara saç modeline herhangi bir işlem yapmanıza ya da bir ısı uygulamanıza kesinlikle yoktur. Saçlarınızı bu modelde kestirdiğiniz zaman uyandığınız şekilde ya da duş alıp derhal evden çıkabilmeniz de mümkün olacaktır. Tüm bu ayrıntılar göz önünde bulundurulduğu zaman kadın erkek demeden birçok insan saçını kestirmeye ve daha rahat etmeye karar vermiştir.

Reklamlar

İlginizi çekebilir: Saçınızı Boyadıktan Sonra Yapmamanız Gereken 9 Şey

3 Numara Saça Nasıl Bakım Yapılır?

3 Numara Saça Nasıl Bakım Yapılır?

Eğer saçınızı kestirme kararı aldıysanız, öncelikle iyi bir kuaför bulmanız gerekmektedir. Bu tarz saçlar riskli olduğu için; kuaförünüzün görünümünüzde olan etkisi de oldukça büyük olacaktır. Eğer kuaförünüz kısa saç konusunda tecrübeli bir kişi değilse, saçlarınız eskisine göre daha kötü bir görüntüye de sahip olabilir. Fakat doğru ve tecrübeli bir kuaföre gittiyseniz, saçlarınız oldukça freş ve cool bir görüntüye sahip olacaktır. Bu tarz saçları kullanan insanların büyük bir çoğunluğu ise; kısa saça nasıl bakım yapılır? Sorusunu sıklıkla sormaya devam etmektedir. Üç numara saç modellerine bakım yapmak uzun saçlara göre çok daha kolay ve zahmetsiz de bir iş olacaktır. Aktarlarda ya da bazı kozmetik mağazalarında satılan doğal yağlardan ya da çeşitli maskelerden yararlanarak saçınıza bakım yapmanız mümkündür. Özellikle bu tarz saçlara yaptığınız bakımlar normale göre daha fazla işe yarayacaktır. Çünkü bakım yağlarınız, saç derinize iyice işleyecek ve uzayan saçlarınızın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz, Kısa Saç Kimlere Yakışır? adlı yazımız da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx