Saç Modelleri

Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Reklamlar

Kısa saç kimlere yakışır? Sorusu da sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Hemen hemen her kadın sık sık saçlarını değiştirerek motive olur. Özellikle de uzun saç kullanan insanlar saçlarını kestirerek kendilerini motive ederler.

Kısa Saç Kimlere Yakışır? 2024 kısa saç
Kısa Saçın Yakışıp Yakışmayacağını Nasıl Anlarız?

Kısa Saçın Yakışıp Yakışmayacağını Nasıl Anlarız?

Kısa saç modelinin size yakışıp yakışmayacağınızı anlamanın pek çok yolu bulunmaktadır. Siz saçınızı kestirmeden önce sizin yüz şeklinize uyum sağlayıp sağlayamayacağından emin olmak istiyorsanız, bazı adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise; oldukça basittir. Öncelikle bir kalem ve bir tane de cetvel bulmanız gerekmektedir. Daha sonra ise; çenenizin bitiş kısmında kaleminizi koymanız gerekmektedir. Yerleştirdiğiniz kalemin uç kısmı cetvelde 5,5 ya da daha fazla bir sayıya geliyorsa, uzun saç kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ancak bu sayının daha altına denk geldiyse kısa saç modelleri size çok yakışacak demektir. Bu oran bazen 5,7 olarak da değişiklik gösterebilir.

Küt Saç
Küt Saç

Küt Saç

Küt saç modelleri, son zamanlarda trend olmaya devam etmektedir. Günümüzde birçok kadın saçlarını küt kestirerek tarz değişiklikleri yapmaya devam etmektedir. Özellikle yoğun bir hayatınız varsa, uzun saç kullanmanız sizin için çok zor olacaktır. Örneğin; yoğun bir iş temposunda çalışıyorsanız ve her gün işe gitmeden önce saç yapmaktan rahatsız oluyorsanız, kısa ve küt saç modelleri sizin için kurtarıcı niteliğine sahip olabilir.

Reklamlar

Aynı zamanda saçlarınızı kısa ve küt kestirmeniz, uzun saçlarınıza yapmak zorunda kaldığınız bakımlardan da sizi kurtaracaktır. Kısa saçın bakımı ve yıkanması her zaman daha kolaydır. Aynı zamanda saçınızı sıklıkla kestirmeniz, daha güzel ve sağlıklı bir şekilde uzamasına büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Saçınızın bütün kırıklarının temizlenmesi, daha canlı ve daha bir freş bir görünüm sağlayabilmeniz için de daha doğru bir tercih olabilir.

Özellikle de yüz yapınız yuvarlak ya da oval hatlardan oluşuyorsa, küt kesimler size de çok yakışacak demektir. Ancak artık saç kesimleri ve değişik saç modelleri daha fazladır. Bu nedenle farklı tekniklerde kesilen birçok model, herkese uyum sağlayacak niteliktedir. Özellikle de, tarz sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız, kısa kesimler sizi daha güzel gösterecektir. Hatta bazı durumlarda risk almanız ve daha önce hiç kullanmadığınız bir model seçmeniz görüntünüzü tamamen değiştirebilir ve size ayrı bir hava katabilir.

Özellikle de saçlarınız cansız gözüküyorsa ve belli bir hacme sahip değilse, küt modeller saçlarınızın ağırlığını arttırabilir ve daha gür saçlara sahip gibi görünmenize katkı sağlayabilir. Bu saç modellerini birçok yerde kullanabildiğiniz için, fazla işlem yapmanıza ve şekillendiricilerle fazla haşır neşir olmanıza gerek yoktur. Doğal saç şekillendiriciler kullanarak saçınıza hoş bir görünüm vermeniz ve vakitten tasarruf etmeniz de fazlasıyla mümkün olacaktır.

Kare Yüz Tipine Kısa Saç Uygun Mudur?

Kare Yüz Tipine Kısa Saç Uygun Mudur?

Kare yüz hattı kısa saç için uygun mudur? Sorusu bayanların en sık araştırdığı konulardan bir tanesi olmuştur. Kare yüz hattına sahip olan kişiler de küt ya da kısa boyutta saçlara çok rahat uyum sağlamayı başaracaktır. Hatta saçlarınızı, dalgalı ya da kıvırcık yaparsanız daha dolgun hatlara sahip olabilir ve yüzünüzün daha toplu bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak küt saç modelleri de farklı tarzlara göre de değişiklik gösterebileceği için iyi araştırmanız gerekmektedir. Bütün modellere detaylı bir şekilde baktıysanız, saçlarınızı güvendiğiniz bir kuaföre emanet etmeniz çok önemlidir. Çünkü bazı kuaförler saçlarınızı da harika bir görünüme kavuşturabileceği gibi, sektöre yeni giriş tecrübesiz bir kuaföre giderseniz saçlarınız beklediğinizden daha kötü bir görüntü sergileyebilir.

Reklamlar
Kısa Saça Katlı Kesim Uygulanır mı?
Kısa Saça Katlı Kesim Uygulanır mı?

Kısa Saça Katlı Kesim Uygulanır mı?

Kısa saç katlı kesim için, en doğru modellerden bir tanesidir dememiz mümkündür. Özellikle de saçlarınız cansızsa ve hacim sahibi değilse, katlı kesim yaptırmanız saçlarınızın hacmini arttıracak ve daha cool bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında, saçlarınızın rengini kendi tonlarınıza uygun seçmeniz çok önemlidir. Son zamanların en trend modası ise; kısa saç üzerine yapılan ombre modelleridir. Eğer siz de bu tarz renklere uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, saçınızı kestirebilir ve ombre yaptırabilirsiniz. Özellikle de sarı tonlarına yapılan ombre modelleri kısa saçta harika bir görüntü sergilemektedir.

Kısa saç hakkındaki yazımızın yararlı olduğunu umuyoruz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Merve Özkaynak | Topuz Süngeri ile Kolay Saç Topuzu – İki Kolay Topuz adlı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx