Saç Modelleri

Merve Özkaynak | Topuz Süngeri ile Kolay Saç Topuzu – İki Kolay Topuz

Merve Özkaynak Topuz Süngeri ile Saç Topuzu

Reklamlar

Merve Özkaynak, topuz süngeri ile kolay saç topuzu yapmayı bir videosunda anlatmış. Bu yazımızda, bu videodaki önerileri sizler için yazdık.

Herkese merhaba, ben Merve Özkaynak. Kanalıma hoş geldiniz. Bu videoda sizlere topuz yapımını göstereceğim. Kullandığım malzemeler aslında çok basit son zamanlarda belki de bir çoğumuzun hayatını kurtaran boy boy topuz tokaları. Eğer saçımı yaparken şuralarda özellikle, böyle kalkma olursa diye ek malzemeler kullanıyorum. Mesela bu tarak. Bu aslında benim çok sevdiğim bir tarak kıl fırça da deniliyor. Daha doğrusu tarak da değil, kıl fırça. Kıl fırça kullanacağım. Minik tokalar olarak hem lastik hem de tel toka kullanacağım.

Saçımın rengine uygun renk kullanacağım saçım sarı olduğu için. Bir de ben genelde sprey yerine deniz tuzu spreyi kullanıyorum. Siz isterseniz deniz suyu spreyi de kullanabilirsiniz, normal saç spreyi de kullanabilirsiniz. iki model göstereceğim. Bir tanesi ensede topuz, benim daha çok gece dışarı çıkarken ya da toplantıya giderken kullandığım, biraz daha böyle resmi görüntüsü olan daha şık bir topuz modeli. Diğeri de minik topuz tokalarıyla yapacağım tepeden topuz.  O daha böyle eğlenceli ve gün içinde spor kıyafetinizle bile uyum sağlayabilen güzel bir topuz oluyor. O zaman başlayalım.

Reklamlar
Topuz Süngeri ile Kolay Topuz Merve Özkaynak
Topuz Süngeri ile Kolay Topuz Merve Özkaynak

Şimdi, ilk olarak tepeden topuz yapmak istiyorum. Bunun için saçımı hemen şu şekilde ayıracağım, bunu ortadan ayırarak da yapabilirsiniz isterseniz. Aslında röfleli saçlarda ortadan ayırmak daha mantıklı olabilir. Ama ben şimdi komple bütün saçımı yukarıda toplayarak yapacağım. Şu kenarlarını, arkasını her tarafını yanlardan çıkmayacak şekilde önce sıkı sıkı saçımızı topluyoruz. Gördüğünüz gibi şu minik kalanlar var. İsterseniz bunları bırakabilirsiniz bu da bir alternatif, şu şekilde bırakıp da kullanabilirsiniz, ya da ben sevmiyorum derseniz bunları deniz tuzu spreyi ile yapıştırabilirsiniz.

Deniz tuzu spreyini o yüzden aldım mesela minik bir tane de buradan çıktı, bunları hepsini düzeltmek için kullanıyorum.  Elime sıkıp şöyle yapıştırıyorum yine.  İsterseniz şurada bir bombe bırakabilirsiniz eğer çok kafama yapışmış gibi görünmesin diyorsanız orayı hafif gevşetebilirsiniz. Ya da aynı şekilde daha sıkı da yapabilirsiniz. Şunu birazcık daha sıkalım. Dediğim gibi küçük olan tokayı kullanacağım.

Bu arada ben size bu tokaların boylarını göstermeyi de unuttum. Bunlar genelde üç ya da dört boy oluyor, bu görmüş olduğunuz en büyük boyu ki bence herkes kendi saçına uygun olan rengi ve boyu kullanmalı. Ben sarışın olduğum için ve bunu kaplayacak saçım olmadığı için bunu seçtim çünkü saçım ince telli ve zayıf. O yüzden siyah rengi benim için doğru bir renk değil aynı zamanda boy da değil. Ama eğer gür saçlarınız ve koyu saçlarınız varsa bu boy ideal. Ayrıca bununla muhteşem doygunlukta bir topuz oluyor. Neredeyse bunu yapıp düğüne bile gidebilirsiniz bu saçla, o kadar büyüklükte oluyor.

Topuz Süngeri ile Saç Topuzu
Topuz Süngeri ile Saç Topuzu

O yüzden ben daha orta boyunu ve daha saçımın rengine uygun olanını seçtim. Bir de böyle minik boyu var. Şimdi ben, tepeden topuzu minik boyla yapacağım. Tokamızı taktık sonra topuz tokamızı da aynı toka takar gibi elimize geçirdik. Bunun farklı yöntemleri de var ama ben en çok bunu seviyorum, çok derli toplu oluyor. Tokayı taktıktan sonra şu şekilde bırakıyoruz. Aynı zamanda saçın bütün topuz tokasını iyice kavradığından emin oluyoruz. Saçın tam toplandığından emin olduktan sonra yine bir lastik toka yardımıyla topuzumuzu sabitliyoruz. Görüntü aslında bu şekilde, tabii ki saçları bu şekilde bırakmayacağız. Bu kalanları da isterseniz tek taraftan da döndürebilirsiniz şu şekilde. 

Reklamlar

Şu şekilde de yapabilirsiniz, bunun için tel tokayla tutturacağız veya ben bazen şöyle yapıyorum, onu da göstereyim size sanki şuradan şöyle saçımı düğüm yapar gibi yapıp, çok bir fark yok aralarında ama bende iki kat gibi olmuş oluyor şurada. İsterseniz böyle de yapabilirsiniz. Tercih tamamıyla size ait. Hemen yine saçıma daha uygun olduğunu düşündüğüm altın renginde, sarı renginde tel tokalarımı alıyorum. Şöyle öne doğru çevirelim, evet bu kadar basit işte. İlk modelimiz tepedendi.

Dediğim gibi eğer benim gibi röfleli, meçli veya gölgeli saçlarınız varsa ortadan ayırarak da yapabilirsiniz şu çizgilerin görünmemesi için. Bunu dediğim gibi daha sevimli, daha tepeden tek düz renk saçlarda kullanabilirsiniz. Bu daha kullanışlı. Şimdi diğer modele geçeceğiz bu topuzu hemen açıyorum. Şimdi tabi biraz sprey sıktım saçıma. Bu topuz biraz daha abiye gibi bir topuz. Ortadan ayırıp enseden yaptığımız için bu saç modelini daha çok seviyorum. Siz de saçınızı ortadan ayırıp istediğiniz yükseklikte topuz yapabilirsiniz. İstiyorsanız yani biraz daha şöyle kulağınızın üstüne getirip de daha yüksekten de alabilirsiniz saçınızı. Şimdi şöyle bir, şöyle

Tam ortadan ayırdım, yani benim ayrılma çizgimden siz de kendi ayrılma çizginizden alın. Tokamı taktım. Bir kere daha döndürebilirim aslında, tam sıkı sıkı olsun ki açılmasın bu sefer küçük boyu değil de orta boyu kullanacağım.

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Topuz Süngeri
Topuz Süngeri

Benim tokam şöyle açılabilen cinsten. Ama siz normal standartlardan da alabilirsiniz. Bunun açılabilen cinsini aldım farklı topuz modelleri denemek için.

Taktım topuz tokamı. Yine aynı şekilde, az önce yaptığım gibi şimdi biraz kafamı eğeceğim çünkü saçların üstünü kapatmasını istiyorum eğer saçlarınız üstüne kapatmayacak hacimliyse bu arada, mesela benim dediğim gibi, biraz saçım zayıf olduğu için, şöyle çok hafif havalandırır gibi saçınızın o kısımlarını biraz kabartabilirsiniz. Lastik tokamı alıyorum ve geçiriyorum. Evet, lastik tokamı geçirdim. Yine tepede olduğu gibi şu kalan saçlar var yanlarda, şunları dediğim gibi birer kere etraflarından döndürüyorum hemen tel tokamı alıyorum şimdi, şöyle minik çıkan yerler var, onları da başta bahsettiğim tel fırçamla düzeltiyorum.

Biraz saç var üstünde şu şekilde. Şöyle bir tane daha tel toka takalım şu çıkan kısma. İsterseniz şöyle hafif kulağınızın üstünde bırakırsanız daha şık oluyor. Belki burayı daha böyle spreyleyip şu kısmı hafif kulağınızın üstüne getirebilirsiniz. Veya daha yandan alabilirsiniz, buradan toplayabilirsiniz saçınızı. O zaman daha yan topuz gibi olur, hem ensede durur hem de daha yan bir topuz olmuş olur. Ya da iki tarafı da şöyle bollaştırıp, biraz saçları, çok kulaklarınız çıksın istemiyorsanız şöyle kulaklarınızın üstüne getirebilirsiniz. Bu da böyle kendince çok derli toplu bir topuz. Şöyle biraz yan döneyim, siz yandan da görün. 

İkinci saç videomun sonunda geldik. Hatırlarsanız daha önce de “Isı Kullanmadan, Yalnızca Saç Bandıyla Dalgalı Saçlar” videosu hazırlamıştım sizler için eğer aranızda izlemeyen varsa linkini şuraya koyuyor olacağım buradan izleyebilirsiniz. Eğer bu saçı ben çok beğendim ve günlük hayatımda da kullanırım diyorsanız o zaman videoyu beğenmeyi unutmayın. Kanalıma yeni geldiyseniz; diğer videolarımı da izlerseniz, videolarımı beğenirseniz, kanalıma da abone olursanız çok sevinirim. Yeni videolarla görüşmek üzere diyorum, hoşça kalın.

Topuz süngeri ile saç topuzu hakkındaki yazımızı beğendiyseniz, Mor Şampuan Faydaları Nelerdir? Evde Mor Şampuan Nasıl Yapılır? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx