Saç Bakımı

Mor Şampuan Faydaları Nelerdir? Evde Mor Şampuan Nasıl Yapılır?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Mor şampuan, rengi turuncuya dönmeye ve rengi bozulmaya meyilli sarı, gümüş veya beyaz saçlarınız için yeni en yakın arkadaşınız olabilir. Şampuanlar geleneksel olarak mavi veya mor renge sahiptir, bu da sarı tonları etkisiz hale getirerek saçın temiz ve parlak görünmesini sağlar. Mor şampuanın ne olduğuna, kimlerin kullanması gerektiğine, ne sıklıkta kullanılması gerektiğine ve saçların turuncuya dönmesinin dört ana nedenine bir göz atalım böylece uzun vadede düzeltmek için gerekli değişiklikleri yapmak için elinizden geleni yapabilirsiniz.

Mor Şampuan Fiyatı

Mor şampuanın fiyatları markalarına göre 75 lira ile 200 lira arasında değişir.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan, pirinç rengi, sarı tonlarını nötralize etmek için mor pigmenti dağıtan mor renkli şampuandır. Mor kullanılır çünkü renk çarkına bakarsanız, sarının tam tersi yani kontrası olan renktir. Bu, mor ve sarının birbirini nötrlediği anlamına gelir. Bu nedenle, pirinç rengi, sarı tonlarda mor pigment kullandığınızda, saçınızın rengini düzelterek eski parlak, daha soğuk sarı rengine geri döndürür.

Reklamlar

Mor şampuanı kimler kullanmalı?

Mor şampuan, sarı, platin, gümüş, gri, beyaz veya pastel gibi açık saçlar için kullanılır. Açık renkli saçlar için yapıldığından, esmerseniz hiçbir sonuç görmezsiniz. Ancak, saçlarınızda sarı gölgeler olan bir esmer iseniz, gölgelerin renginizi koruyacaktır. Alternatif olarak ağartılmış saçlarınız varsa, mor şampuanı mutlaka kullanmanız gerekir.

Mor şampuanı ne sıklıkla kullanmalısınız?

Saçınızı parlak tutamıyorsanız, mor şampuan istenmeyen turuncu rengi nötrlemek için iyi bir çözüm sunar. Renk korumalı şampuanlarla dönüşümlü olarak kullanın veya daha az mor tortu için bunları birlikte karıştırın. Haftada bir kullanmaya başlayın ve gerekirse kullanma sıklığını artırın.

Saçınızda mor bir ton fark etmeye başlarsanız, mor şampuanı bırakın! Mor tonlarını gidermek ve mor şampuan rutininizi haftada bir veya daha az tutmak için arındırıcı bir şampuan seçin. Mor şampuan, sadece sarı tonları nötralize etmekle kalmaz aynı zamanda saçları yumuşatır ve canlı tutar, solmaya karşı korur ve saç tellerini nemlendirir.

Doğal Temel Pigment

Sarı saçlarınız varsa: Parlaklık veya cila terimine aşinasınız (diğer adıyla ikinci adım veya boyama hizmetiniz), saç rengi açıldığında, altını çizen soluk sarı renkte, saçta açığa çıkan ve genellikle bir parlaklıkla “kontrol edilen” bir pigmenttir. Ziyaretler arasında zamanınızı uzatıyorsanız, saçınızın turuncu bir ton almaya başladığını fark edebilirsiniz. Bunun nedeni büyük olasılıkla bir renk işlemi için gecikmiş olmanızdır. Bu arada yapabilecekleriniz, mor şampuanı temizlik rutininize dahil etmenin yanı sıra, hizmetler arasında parlaklığınızı korumanıza yardımcı olmak için boyalı saçlar için bir şampuan kullandığınızdan emin olun.

Reklamlar

Beyaz saçlarınız varsa, bazen saçlar melanini (yani pigment) kaybedip beyaz veya griye döndüğünde, saçta hala sarı bir ton kalır. Bu, saçların donuk ve sıkıcı görünmesine neden olabilir. Mor şampuan zamanla yardımcı olabilir ancak kalıcı bir etki için salonda gümüş gölgeler veya parlaklık isteyin.

Mor Şampuan Kullanımı
Mor Şampuan Kullanımı

Yüzmeden kaynaklanan kirlilik, duman ve klor, saçlarda turuncu tonlara neden olabilir. Güneşin zarar görmesini önlemek ve saçınızı çevre kirliliğinden korumak için şapka giyin. Yüzücüyseniz, bone tercih edin. Duş suyunuzun bile yüksek demir içeren mineral birikintileri oluşturabileceğini unutmayın. Kimyasalları suyunuzdan çıkarmak için su filtreli bir duş başlığı takın.

Şampuanlar, saç kremleri, saç spreyleri, cilalar, aerosoller gibi ürünler saçlarda pirinç ya da turuncu bir tortu bırakabilir. Bu sadece açık renkli saç tellerinde olmaz aynı zamanda koyu renkli saç tellerinde de fark edilmesi daha zordur. Sıcak bir saç şekillendirme aletinin çok fazla ısı uygulamaktan dolayı turuncu bir ton oluşturabilir. Şekillendirirken daima bir ısı koruyucu sprey kullanın ve kullanım sırasında saçınıza zarar vermeyecek iyi sıcak aletlere yatırım yapın. Bu tür turuncu pigmenti dengelemek için, önce pirinç tonunu gidermek için arındırıcı bir şampuan kullanın ve ardından mor şampuana geçin.

Mor Şampuan Kullanımı

Her sarışının ihtiyacı olan bir ürün varsa o da mor bir şampuandır! Sarı saçınızı parlatmak ve pirinç tonlarından korumak ve mor şampuanı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için ipuçlarımızı kullanın.

Mor şampuan, sarı, gri, gümüş ve beyaz saçlar için özel olarak tasarlanmış tonlayıcı bir şampuandır. Stili bozan pirinç rengi ve sarı tonları nötralize eden ezilmiş menekşe pigmentleri içerir. Renk çarkında mor, sarının tam tersidir bu nedenle mor pigmentler pirinç rengi, sarı tonları nötralize eder. Kuaförde saçınızı boyattığınızda, kuaför genellikle ağartılmış saçlardaki pirinç sarısı ve turuncu tonlarını nötralize etmek için saçları tonlandırır. Mor şampuan, saçları tonlamak ve sertleşmeyi önlemek için harika bir evde çözümdür.

Mor Şampuan Sadece Sarışınlar İçin mi?

Mor şampuan ağartılmış sarışın bir görünüm için gerekliyken, daha koyu sarı tonlarında, gümüş, gri ve beyaz tonlarında da kullanabilirsiniz. Mor şampuan, saç rengindeki pirinç, sarı veya turuncu tonlarını azaltmak isteyen herkes içindir.

Mor Şampuan İşlevi Nedir?

Mor şampuan, pirinç tonlarından kurtulmak ve saçınızı daha cool bir sarışına döndürmek için bir tonik görevi görür. Mor şampuan kullanmak, boyalı sarı saçların canlı ve taze görünmesine yardımcı olan önemli bir adımdır.

Saçınızı sarıya boyadıktan sonra, sarı tonunuz zamanla sertleşebilir. Pirinç gibi sarı saçlara genellikle saçınızın, klorin ve hatta güneşten gelen UV ışınlarının yıkanması neden olur. Mor şampuan ve saç kremi, saç renginizi düzelterek sarı saçlarınızın korunmasına yardımcı olur. Sarı saçınıza düzgün bir şekilde bakmak, renginizi uzatabileceğiniz ve sık sık rötuş yapmak için salonu ziyaret etmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor ton veren şampuan, sarı, gri, gümüş ve beyaz rengi aydınlatmaya ve saç renginizi serinletmeye yardımcı olmak için sarı saç bakım rutininize kolay bir ektir. Saçınızda mor şampuan, ıslak saç ve köpük kullanmak içindir. Saçınızın pirinç tonu seviyesine bağlı olarak, mor şampuanı iki ila üç dakika açık bırakın. Şampuanı duruladıktan sonra, saçınızı beslemek ve kırılmayı önlemek için mor bir saç kremi uygulayın.

Mor şampuanımız, istediğiniz renge ulaşılıncaya kadar günlük şampuan olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Mükemmel sarı renginize ulaştığınızda, mor şampuan ile normal şampuanınız arasında geçiş yapın.

Mor Şampuan Ne Sıklıkta Kullanılır?

Mor şampuanın kullanım sıklığı aslında saç tipinize ve mevcut saç renginize bağlıdır. Mor şampuanımız günlük rutininizin bir parçası olarak kullanılabilir. Aşırı tonlama yapmadan pirinç tonlarını kademeli olarak nötralize eder bu nedenle daha önce hiç mor bir şampuan kullanmadıysanız, bu formül denemek için iyi bir formül olabilir.

Mor Şampuan Ne Sıklıkta Kullanılır
Mor Şampuan Ne Sıklıkta Kullanılır

Mor şampuanı çok sık kullanırsanız, özellikle çok açık veya yıpranmış saçlarınız varsa, saçınızda hafif mor bir ton fark edebilirsiniz. Bu durumda, mor şampuanı günlük yerine haftada birkaç kez kullanmayı deneyin.

Mor Şampuanı Saçıma Ne Kadar Süre Bırakmalıyım?

Yine, bu tamamen saçınıza ve hangi ürünü kullandığınıza bağlıdır. Farklı formüller değişiklik gösterdiğinden paket üzerindeki talimatlara uymanızı öneririz. Bir ürün mor şampuanı hemen durulamanızı tavsiye ederken, diğeri beş dakika veya daha uzun süre bekletmenizi tavsiye edebilir. Bu şampuan için, inatçı sertlikle savaşmak için şampuanı iki ila üç dakika açık bırakmanızı öneririz. En iyi sonuçları elde etmek için, sarı saçlarınızı eski haline getirmek ve nemlendirmek için mor saç kremi kullanmalısınız.

Mor şampuanı çok uzun süre açık bırakırsanız, saçlarınızda biraz leylak tonuyla bulabilirsiniz. Bu renk kalıcı değildir ve çok açık sarı saçlara sahipseniz veya saçınız kuru ve hasar görmüşse ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Mor tonu gidermek için, sonraki birkaç yıkamanız için normal şampuana geçin.

Sarı Saçlar İçin En İyi İpuçlarımız

Renginizi korumak ve geliştirmek için sarışın şampuan ve saç kremi kullanın. Bazı formüller saç renginizin daha çabuk solmasına neden olabilir. Duşta saçınızı sıcak suyla yıkamaktan kaçının. Aşırı ısı da saçın solmasına ve kurumasına neden olabilir.

Saçları ağartmak ve boyamak kurutabilir bu nedenle açık sarı saçları güçlendirmek ve gelecekteki hasarlardan korumak için sarı saçlar için bir saç maskesi kullanın.

Sarı saçlarınız donuk görünüyorsa, sarı saçınıza ışıltılı tonlar eklemek için aydınlatıcı bir uygulama deneyin. Kırık uçlardan kurtulmak ve saçınızın parlak ve taze görünmesini sağlamak için düzenli düzeltmeler yapın. Dışarıda bir şapka takarak saçınızı rengi solan UV ışınlarından koruyun.

Mor Şampuan Önerileri

Mor şampuan en basit haliyle renk teorisidir. Geçici renk tonu, her tür açık ve sarı saçın kuaförden yeni çıkmış parlak görünmesini sağlar. İster platin, havalı küllü sarışın, gümüş olsun, ister sadece doğal tonunuzu aydınlatmak isteyin, bu mor şampuanlar, duş alırken turuncu rengi durdurur ve saç renginizi canlandırır. Bir uyarı, saçlar çok mor veya mavi görünmeye başlarsa, haftada bir veya iki yıkamaya kadar azaltın ve normal şampuanınızla takviye edin. Şimdi, sizin için mükemmel mor formülü bulmak için tıklayın.

Mor Şampuan Önerileri
Mor Şampuan Önerileri

Violet Crush for Blondes Purple Shampoo

Bu bütçe dostu ürün, sadece bir kullanımdan sonra pirinç tonunu tersine çevirmeye başlar. Daha fazla pirinç tonu için durulamadan önce birkaç dakika bekletin.

Custom Purple Shampoo

Size özel şampuandan daha iyi ne olabilir? Bilgilerinizi markanın sitesine girin ve sadece sizin ve tam saç tipiniz için bir (sülfatsız!) Şişe alın.

Matrix Total Results So Silver Shampoo

Bu denenmiş ve doğru formül, bir sebepten dolayı kuaförlerin favorisidir. Gerçekten işe yarıyor. Bu harika bakım için, saçınıza masaj yapmadan önce elinizde normal şampuanınızla karıştırmayı deneyin.

SheaMoisture Strength + Color Care Shampoo

Hasar görmüş ve boyanmış saçları çok daha sağlıklı bir duruma getirmek için bu mor şampuan, nem ve parlaklık sağlamak için renkli pirinç suyu, yabani orkide, tatlı menekşe özü ve shea yağı kullanır. Tüm saç tipleri için harikadır ama özellikle saç buklelerini nemlendirir.

Oribe Bright Blonde Shampoo

Bu mor şampuan, sarı tonunuzu canlı tutmak için limon, zencefil kökü ve papatya özleri gibi parlatıcı maddeler ve onu parlak ve pürüzsüz tutmak için zeytin ve jojoba yağı gibi besleyici maddeler içerir.

DevaCurl No-Poo Blue Anti-Brass Zero Lather Curl Cleanser

Turuncu ve pirinç rengi önlemek için Devacurl, hafif buklelerinizi tonlamak için mavi lotus çiçeğinden yapılmış mavi renkli bir temizleyici yaptı. Bu şampuan buklelerinizin parlak, canlı ve canlı kalmasını garanti eder.

Amika Bust Your Brass Cool Blonde Shampoo

Ultra hafif, parlak tonları korumak için ultraviyole, bu vitaminle aşılanmış formül hem doğal hem de çok doğal olmayan sarışınlar için mükemmeldir.

R+Co Sunset Blvd Blonde Shampoo

Doğal mineral pigment, bu kremsi, zengin formüldeki tüm pirinç tonlarını düzeltir. Hindistan cevizi asidi ayrıca saçtaki doğal yağları soymadan kirleri nazikçe giderir.

Kérastase Blond Absolu Anti-Brass Purple Shampoo

Ultraviyole nötrleştiricileri saçın pirinç gibi veya çok sarı görünmesini önlerken, hyaluronik asit (evet, saçta da kullanabilirsiniz) saç tellerini güçlendirir. Her saç dokusu ve sarışın türü için mükemmeldir.

Nexxus Blonde Assure Şampuan

Zaten var olan pirinç tonlarını düzeltmek veya ağartılmış, platin veya gümüş rengi saçları aydınlatmak için bunu kullanın. Size en canlı sarı rengi vermek için saçı nazikçe temizler ve canlandırır.

Mor Şampuan Gratis

Gratis’te satılan Provoke Touch Of Silver Renk Koruyucu Mor Şampuan, sarı, gri, gümüş ve beyaz saçlardaki turuncu ve pirinç tonların oluşmasını önler. Saç rengini korur, saçları parlak hale getirir ve mat hale gelmesini engeller. Bu şampuanı nemli saçlara uygulayın ardından şampuanı köpürtün ve saçlarınızı temizleyin. Ardından saçlarınızı bol suyla durulayın. Daha sonra mor saç kremi uygulayın ve işlemi bitirin.

Mor Şampuan Markaları

En etkili mor şampuan markaları önerilerimizi bu bölümde bulabilirsiniz.

Clairol Shimmer Lights Blonde & Silver Shampoo

Bu son derece pigmentli mor şampuan, sarı ve gümüş tonlarını ve vurgularının en parlak görünmesini sağlar ve pirinç tonu uzak tutar. Etkili ve uygun fiyatlı olan bu mor şampuandan daha iyisi olamaz.

Rahua Color Full Shampoo

Saf, bitki bazlı bileşenlerden formüle edilen bu mor şampuan, rengi geliştiren ve uzatan özel bir renk koruma kompleksine sahiptir, rahua ve morete yağları saçı besler ve güçlendirir ve harika bir yıkama sağlar.

dpHUE Cool Blonde Shampoo

İstenmeyen sarı ve pirinç tonlarını nötralize etmek için özel olarak formüle edilmiş menekşe pigmentleri ile sarışın bukleleriniz için idealdir, bu özellikle çevre için de iyidir. Formülü sülfat, parabenve glüten içermez, cruelty free ve ek bir bonus olarak geri dönüştürülebilir ambalajlarda gelir.

Kristin Ess The One Purple Shampoo

Bu sülfatsız mor şampuan, tonlama için harika ve art arda birçok kez kullanılacak kadar güvenlidir. Daha koyu tonlar için, bunu yeni günlük gidilecek yeriniz yapın. Daha nötr tonlar ve istenmeyen pirinç tonu  için her seferinde kullanın.

Unite BLONDA Toning Shampoo

Bu, genel sarı rengi elde etmek için özel olarak tasarlanmıştır ve yalnızca bir dakika içinde daha açık ve daha parlak vurgular. Ultraviyole formülü, istenmeyen pirinç tonlarını temizler, arındırır ve nötralize eder ve rengin birkaç yıkamadan sonra kalıcı olmasını sağlar.

Philip B. Icelandic Blonde Shampoo

Erik özleri, üzüm çekirdeği yağı ve zamanla salınan bitkisel ilaçlarla yapılan bu mor şampuan, pirinç sarısı tonlarını nötralize ederken vurguları aydınlatır. Ayrıca büyük nem ve parlaklık bekleyin.

Joico Color Balance Purple Shampoo

Ton düzeltici pigmentleri, birden fazla şampuan boyunca dayanır ve istediğiniz sarı rengi olabildiğince uzun süre tutmanızı sağlar. Rengin solmaya karşı korunmasına yardımcı olmak için çok spektrumlu bir savunma kompleksi ve elektriklenmeye karşı savaşmak ve parlaklık katmak için biyolojik olarak gelişmiş bir peptid kompleksi ile yapılmıştır.

Paul Mitchell Platinum Blonde Shampoo

İster beyaz, sarı veya gümüş saçlarınız olsun, bu menekşe renkli şampuan, sarı buklelere parlaklık katarken herhangi bir pirinç renginden kurtulmanızı sağlar.

Kevin Murphy Blonde Angel Wash

Bu formüldeki ayçiçeği çekirdeği ekstresi kurumuş saç tellerine nem verirken rengin soyulmasını önler. Ayrıca saçı güçlü tutmak ve kırılmayı önlemek için zeytin yağı, keten tohumu yağı ve jojoba yağı ile yapılır.

Eva Nyc Tone It Down! Blonde Shampoo

Tüm saçları nemli tutmak önemlidir ama özellikle işlem görmüş saçları nemli tutmak çok önemlidir. Yabani kiraz kabuğu özü ve argan yağı ile yapılan bu şampuan, saçı sağlıklı ve güçlü tutmak için vitaminler ve besinler ile birlikte saçı nemlendirir.

Sachajuan Silver Shampoo

Bu şampuan, saçlara güçlü bir UV koruması sağlar. Sarı-nötrleştirici menekşe pigmentleri ve yosun türevi karragenan özleri, her bir teli besler ve saçları parlak ve şık bir görünüm verir.

Evde Mor Şampuan Yapımı

Kuaförde her iki haftada bir rengimizi yenilemek için hepimizin zamanı ya da parası yok ve hatta bazılarımız pahalı renk koruyucu şampuanları satın almak için bile mücadele ediyor! Bu tarif de aynı derecede etkilidir ve ihtiyacınız olan tek şey, muhtemelen evinizde bulunan birkaç basit malzemedir.

Pahalı olmayan herhangi bir nemlendirici şampuan ve seçtiğiniz saç kremi (ne kadar açık veya koyu mor yapmak istediğinizi daha kolay düzenleyebilmeniz için beyaz renkli olmalıdır).

Bu şampuanı yapmak için yarı kalıcı bir amonyak ve peroksit içermeyen bir mor saç boyası ya da mor gıda boyası kullanabilirsiniz. Malzemeleri karıştırmak için bir kase ve plastik kaşık, bir huni ve boş bir şişe gerekir.

Normal saç şampuanınızı kaseye boşaltın ve üç damla mor saç boyası ya da gıda boyası ekleyin. Daha fazla turuncu tondan kurtulmanız gerekiyorsa mavi renk ekleyebilirsiniz. Bırakın renk tekerleği rehberiniz olsun. Ne olursa olsun, kremsi bir saç rengi kullanıyorsanız eklemeniz gereken miktar yaklaşık bir bezelye büyüklüğünde olmalıdır. Şampuanın rengini güzel bir mora çevirmek için bu yeterli olmalıdır. Bu deneme yanılma yöntemidir bu nedenle istediğiniz sonuçları elde edene kadar daha fazla veya daha az damla eklemeniz gerekebilir.

Bu karışımı saklamak ve kolay kullanmak için boş bir şişeye dökmek için bir huni kullanabilirsiniz.

Mor Şampuan Faydaları Nelerdir?

Saçınız İçin Ekstra İpuçları

Platin saçlarınız ağartılmışsa, mor şampuan kullanırken dikkatli olun. Saç tellerinizde mor bir ton varken duştan çıkma olasılığını azaltmak için az miktarda kullanın ve hızla durulayın. Bunun nedeni, yoğun şekilde ağartılmış saçın daha gözenekli olması ve bir sünger gibi rengi emmesidir.

Açıkçası, mor şampuanın her kullanımından sonra iyi bir saç kremi veya mor saç kreminden önce iyi bir şampuanla takip etmelisiniz.

Mor şampuanı ilk kullanmaya başladığınızda, saçınızı her üç kez şampuanladığınızda kullanın ve ardından kullanımınızı oradan ayarlayın. Hala pirinç tonları olduğunu fark ederseniz, her şampuanlama yaptığınızda kullanmaya başlayın. Ayrıca, çok küllü bir dokunuş almaya başladığını görürseniz, kullanımınızı yavaşlatın.

Kazara fazla yaparsanız ve bir mor şampuanı çok fazla kullanırsanız endişelenmeyin. Duşa geri dönün ve mor olmayan bir şampuanla şampuanlayın ve bu renk kaybolacaktır.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx