Saç Modelleri

Platin Röfle Kimlere Yakışır?

Reklamlar

Platin röfle kimlere yakışır? Sorusu sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Sarı saç yalnızca beyaz tenli insanlara yakışıyor diye düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Sarı saç beyaz tenli insanlara ne kadar yakışıyorsa, buğday ve esmer tenli kişilere de o kadar yakışır.

Özellikle de platin röfle saç renkleri hemen hemen bütün kadınların sıklıkla tercih ettiği renklerden bir tanesi olmuştur. Sarı saç renkleri arasında en sevilen tonlardan biri olan bu renk, diğer tonlara oranla daha genç ve daha bakımlı bir görünüm elde etmenize de katkı sağlayacaktır. Ancak saçınızın tonunu iyi belirlemeniz sizin için çok önemlidir. Sarı saç ne kadar güzel görünüm elde etmenize katkı sağlayan bir renk olsa da eğer kötü boyandıysa ve size uyum sağlayamadıysa kötü görünmenize de neden olacaktır. Özellikle de saçınızı yeni boyattıysanız, yeniden boyatmanız hiç doğru değildir. Çünkü saçınız yanabilir ve eskisinden de kötü bir görünüm elde etmenize neden olabilir.

Platin Röfle Kimlere Yakışır ?

Özellikle de platin saç tonları, beyaz tenli kadınlarla harika bir uyum içerisindedir. Eğer zaten açık bir saç rengi kullanıyorsanız, platine boyatmanız çok mantıklı olabilir. Çünkü platin renkler size daha rahat uyum sağlar ve açık saç renklerinin nasıl kullanıldığına dair bilgi sahibi olursunuz. Ancak platin saç rengi de kendi içerisinde farklı tonlara ayrılmaktadır. Bu tonlar ise; mavimsi beyaz platin sarı rengi, fildişi beyazı rengi, buz beyazı platin rengi, beyaz platin saç rengi gibi farklı tonlarda da karşımıza çıkabilmektedir.

Reklamlar
Platin Röfle Saç Nasıl Kullanılır?
Platin Röfle Saç Nasıl Kullanılır?

Platin Röfle Saç Nasıl Kullanılır?

Platin röfle saç kullanımı çok bakım istemektedir. Bu nedenle saçınıza iyi bakamayacağınızı ve gerekli özeni gösteremeyeceğinizi düşünüyorsanız, hiç boyatmamanızı tavsiye edebiliriz. Bu saç rengi beyaz tonlarına çok daha yakın olarak karşımıza çıktığı için; sık sık bakım yapmanız gerekecektir. Özellikle de 30-40 ya da üstü yaşlardaysanız platin renk kullanımı yaşınızı daha küçük gösterecektir. Ancak daha ufak yaşlardaysanız, platin saç sizin yaşınıza göre daha büyük bir görünüm elde etmenize neden olacaktır. Orta yaşlarda kadınların platin saç rengini tercih etmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi, saçlarda oluşan beyazların kapanmasını sağlamaktır. Bu saç rengi beyaza çok yakın olduğu için; saçlarınız erken beyazlasa bile durumu çok rahat bir şekilde örtbas edecektir.

Ancak kendi saç renginiz koyu tonlara daha yakınsa, dip boyanızı geciktirmemeniz çok önemlidir. Çünkü dibinizden çıkan siyah renkler, platin tonlarda çok kötü bir görünüm oluşmasına da neden olacaktır.

Saç Tonunuzu Bulmanız Çok Önemlidir
Saç Tonunuzu Bulmanız Çok Önemlidir

Saç Tonunuzu Bulmanız Çok Önemlidir

Platin saç renkleri kullanımına geçmeden önce sahip olduğunuz renk tonunuz hangi gruba dahil edildiğini öğrenmeniz her zaman size artı sağlayacaktır. Bunlar sıcak ve soğuk saç rengi tonlarıdır. Eğer kendi saç renginiz sıcak saç tonlarına dahil ediliyorsa, platin sarısına dönmek için saçınıza fazla bir işlem uygulamanıza da gerek yoktur. Fakat soğuk saç tonlarına sahipseniz, saçınız çok fazla işlem görebilir. Örneğin detaylı bir açma işlemi yaptırmanız gerekecektir. Eğer açıcılar saçınızda uzun süre tutulmazsa saçınızın çok açılması ve boyanmaya uygun bir hale getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle saçınızın hem bakımını yapabilecek hem de açıcıdan en az zararla etkilenmenizi sağlayabilecek bir kuaför seçimi yapmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede hem saçınıza zarar gelmez hem de istediğiniz rengi de daha kolay elde edebilirsiniz. Fakat saçınız boyanma sonucunda yanarsa, bu durumu düzeltmeniz pek de kolay olmayacaktır. Saçlarınız kopabilir ya da tekrar boyanmaya uygun bir hale gelmeyebilir.

Reklamlar

Platin Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılır

Platin Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılır

Platin röfle saç bakımı oldukça önemlidir. Bu renkler diğer tonlara göre daha fazla işlem gördüğü için; saçlarınıza ekstra bir özen göstermeniz gerekecektir. Eğer gerekli bakımları yapmaya özen göstermezseniz, saçlarınız parlak değil aksine mat bir görünüm elde edecektir. Bu görüntü de saçlarınızın bakımsız ve hacimsiz gözükmesine sebep olacaktır. Bu nedenle de saçlarınıza sık sık bakım maskeleri yapmanız ve doğal yağlar sürmeniz gerekecektir. Doğal yağları kullanmanız hem saçlarınızın hızlı uzamasına hem de daha güzel görünmesine neden olacaktır. Aynı zamanda saçlarınızı daha hacimli gösteren bakım yağları ve kozmetik sitelerinde satılan bakım maskeleri vardır.

Platin Röfle Kimlere Yakışır? adlı yazımızı beğendiyseniz, 3 Numara Saç Kimlere Yakışır? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx