Saç Bakımı

Evde Saça Nasıl Işıltı Atılır?

Saçlara Işıltı Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Saçlardaki ışıltı her zaman, yumuşak dokusu ve farklı havası ile pek çok kadın tercih ettiği bir tondur. Genellikle ışıltı olarak saçlara uygulanan açık karamel saç rengi, altın rengi ve tarçın rengi gibi tonlar harika görünür. Işıltılar, saçınıza çok fazla zarar vermeden boyut katmanın harika bir yoludur.

Zaten muhteşem saç kesiminizi zenginleştirirler. Ancak bir kuaförde düzenli olarak saçlara ışıltı ekleme işlemi çok paraya mal olabilir. Özellikle pandemi döneminde kuaförlere gitmek yerine bu işlemi evde yapmak isteyebilirsiniz.

Neden kendi saçlarınıza ışıltı eklemeyi ve saçlarınızı boyamayı denemiyorsunuz? Talimatları doğru bir şekilde uygulayarak herkes bu işlemi evde yapabilir. Söylemeye değer, saçlara ışıltı eklemek basit bir prosedür değildir.

Reklamlar

Evde yapılacak en kolay saç türü balyajdır. Doğal, güneşte öpülmüş bir etki yaratmak için ışıltılardan oluşan bir Fransız saç boyama tekniğidir. Neyse ki bizim için, bu vurgulama tekniği de şu anda inanılmaz derecede moda.

Bu ipuçları en iyi doğal olarak koyu saçlarda işe yarar bu nedenle daha önce saçınızı koyu kahverengiye boyadıysanız veya çok fazla gri saçınız varsa, kuaförde bu işlemi yaptırmanız gerekir.

Dalgalı koyu kahverengi saçları olan kişiler, bazı ince, açık kahverengi ışıltılarla her zamankinden çok daha fazla vurgulanmıştır. Bu telaşsız, sade görünümü seviyoruz. 

Evde Saça Nasıl Işıltı Atılır?

Hassas karamel vurguları, aynı renkte bir kutu boyayla evde yeniden yaratılması kolay olacaktır. Bu, görünüşünü değiştirmek isteyen ancak sert bir şey aramayanlar için harika bir görünüm olacaktır.

Reklamlar

Cesur davranmaktan korkmuyor musunuz? Biraz ağartıcıdan korkmayın ve altın rengi ışıltılarla dolu saçlar için gidin. Bu görünüm ten renginizi aydınlatacak ve görünümünüzü ısıtacaktır. Tek yapmanız gereken, vurgulanmasını istediğiniz bukleleri almak ve kesiminizin şeklini vurgulamak için tek tek boyamaktır. Doğal olarak kıvırcık saçlarda tüm altın rengi ışıltılar harika görünür. 

Evde Saça Işıltı Atmak İçin Gerekli Araçlar

Saçlarınıza ışıltı atmaya başlamaya hazır mısınız? Işıltılarınızın tam istediğiniz gibi ortaya çıkması için önce ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Tüm temel bilgilere sahip olup olmadığınızı görmek için okuyun.

Boya fırçası

Saçlarınızı boyamaya hazır mısınız? Işıltı atmak istediğiniz boyut ile aynı boyutta bir fırçaya sahip olmak önemlidir. Burada silikon fırçalar ya da plastik kıllı fırçalar da kullanabilirsiniz. İlk önce saç boyanızı uygulayabileceğiniz bir şeye ihtiyacınız olacak. Bu, istenen ışıltıların boyutuna karşılık gelen küçük, açılı bir fırça olmalıdır. Fırça ne kadar büyükse, ışıltılarınız o kadar kalın olacaktır. Kıllı veya silikonlu saçları boyamak için özel olarak üretilmiş fırçaları satın alabilirsiniz. Bunun yerine bir resim fırçası veya hatta bir diş fırçası yeterli olacaktır.

Saç boyası 

Evde ışıltı için kullanabileceğiniz iki farklı ürün kategorisi vardır. İstediğiniz görünüme göre dikkatlice seçim yapmanız gerekecek. Işıltılarınız orta kahverengi veya koyu kırmızıdan daha açık değilse, bunları saç boyası kullanarak tek adımda yapabilirsiniz.

Doğru seti seçmenin anahtarı, kutuda “koyu saçlar için” yazdığından emin olmaktır. Genellikle, kutuda çeşitli saç renkleri için bir dizi “öncesi” ve “sonrası” resimleri bulunur. Kutunun önündeki modelin saç renginden daha çok koyu renk renk örneğindeki sonraki resme dikkat edin. Son bir tavsiye, her şeyi yapmadan önce istediğiniz sonucu görmek için saç rengi değişikliği için bir uygulama kullanmaktır. Saç boyası önceden boyanmış saçlar üzerinde etkili olmaz ya da istenmeyen etkileri olabilir.

Koyu saçlı olanlara hitap eden bazı kutu boyası markaları arasında Schwarzkopf Live Color Xxl Hd Intense Color, L’Oreal Paris Superior Preference Ombre Touch, Garnier Nutrisse Nourishing Multi-Lights Highlighting Kit ve L’Oreal Paris Superior Preference Fade-Defying Color + Shine System vardır.

Evde Saça Işıltı Atmak İçin Gerekli Araçlar
Evde Saça Işıltı Atmak İçin Gerekli Araçlar

Işıltı kiti

Bu Manic Panic Flash Lightning Bleach Kit gibi bir saç aydınlatma kiti, saçınızı altın sarısına kadar hafif hale getirmek için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Koyu kahverengi saçlarınız varsa, rengi bırakmak için önce saçınızı açmanız gerekir. Neden? Saçınızı boyamanın ardındaki teori, bir kağıt parçasını renkli kalemlerle boyamaya benzer. Boya renkli bir kalemdir ve saçınız bir kağıt parçasıdır. Sarı bir kalem aldığınızı ve siyah veya koyu kahverengi bir kağıt parçasına çizim yaptığınızı hayal edin. Görünmüyor! Daha açık renkli bir kağıt üzerine çizim yapmanız gerekecek. Saçınızın rengini açmak, bu kahverengi veya siyah kağıdı alıp, sarı kaleminizin net bir şekilde ortaya çıkması için onu hafifletmek gibidir.

Burada saç açıcı devreye girer. Saçı hafiflettiğini iddia eden herhangi bir kutu boyası, saç açıcı içerir. Saç açıcı, tortu bırakan renk içeren bir kutu boyası kullanabilseniz de, sonuçlar oldukça tahmin edilemez olabilir. Bunun yerine, tam istediğiniz tonu elde etmek için bir saç ağartıcı ürün ve tonik adı verilen özel bir boya kullanın.

Saç açıcı, çeşitli güçlerde gelir. Saç ürünleri dünyasında “hacim”, saçınızı hafifletecek ürünün gücünü ifade eder. Bu, ışıltılarınızın ne kadar hafif olmasını istediğinize bağlı olarak değişecektir. Hacim ne kadar yüksek olursa saçınız o kadar açık olur.

İlginizi çekebilir: Kalın Kaş Modeli Kimlere Yakışır?

Tonik ve oksidan

Bir tonik, evde saç boyama felaketi ile kuaför salonu kalitesinde saç arasındaki farkı yaratabilir. Wella’nın saç tonikleri saçınızı olmasını istediğiniz yere götürür.

Bu, saçınızın bir kuaförden yeni çıkmış gibi görünmesini sağlayacak sihirli bileşendir. Işıltılarınız için aklınızda belirli bir saç rengi mi var? Tonik, tam olarak o rengi elde etmenize yardımcı olacaktır.

Genellikle bir tonik, saç renginizi büyük ölçüde değiştirmeyecek, ancak ışıltıların alt tonlarını değiştirecek ince bir renk yıkaması içerir. Örneğin, pirinç sarısı saçlara sıcak, altın tonu veya gümüşi, küllü bir ton verebilir.

Hangi renk ışıltı istediğinize karar verdiğinizde, doğru tonda bir tonik satın alabilirsiniz. Saçınızı kutu boyası yerine ağartıcı ile aydınlatıyorsanız, özellikle bir tonik tavsiye edilir. Wella tonikleri profesyonellerin salonlarda kullanmasını sağlayan popüler bir markadır. Neyse ki, oldukça uygun fiyatlı ve herhangi bir güzellik malzemeleri mağazasından veya internetten satın alınabilir. Toniğin düzgün çalışması için oksidan ile karıştırılması gerekir.

Karıştırma kabı

Boyanmasını önemsemediğiniz bu siyah plastik bir karıştırma kabına ihtiyacınız olacak. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, fırçanızı içine daldırabilmeniz için boyanızı tutacak bir kaba ihtiyacınız olacak.

Herhangi bir şey satın almanıza gerek yoktur. Örneğin eski bir plastik yoğurt kabı olabilir. Bu özel amaç için yeniden kullanabileceğiniz bir şey seçmek akıllıca olacaktır, çünkü muhtemelen içine saç açıcı koyduktan sonra, o karıştırma kabında yemek yememelisiniz. Ayrıca bir güzellik malzemeleri satan mağazadan sadece boyayı karıştırmak için yapılmış bir kase de satın alabilirsiniz.

Plastik eldivenler

Bu hiç akıllıca değil. Kimse ellerini saç açıcı ile yakmak ya da boyayla boyamak istemez! Çoğu kutu boya kitinin yanında plastik eldivenler bulunur ancak yoksa bunları yanınızda bulundurmanız gerekir.

Eski havlu ve eski giysiler

Saç renginizi değiştirirken, saç boyası kaçınılmaz olarak giysilerinize bulaşacaktır. Mükemmel şekilde güzel gömlekleri mahvetmeyin ve bunun yerine mahvetmeyi umursamadığınız eski bir tişörtü giyin. Aynı şey şortlar veya pantolonlar için de geçerlidir. Boyanın veya saç açıcının nereye damlayacağını asla bilemezsiniz.

Aynı nedenle eski bir havlu da kullanmak isteyeceksiniz. Her ihtimale karşı saçınızı ve vücudunuzu kurutmak için eski bir havlu kullanmak her zaman en iyisidir. El havlunuzu mahvetmekten kaçınmak için, vurgulama işleminin ortasında ellerinizi de yıkamanız gerekirse, bu da iyidir.

Alüminyum folyo veya streç film
Alüminyum folyo veya streç film

Alüminyum folyo veya streç film

Boyanın saçınızın geri kalan kısmına bulaşmasını önlemek için, vurgulanan bölümleri güvende tutmak için alüminyum folyo veya streç film kullanabilirsiniz. Streç filmin avantajı, her  on dakikada bir folyoları açmak zorunda kalmanın aksine saçınızın hangi renge döndüğünü görebilmenizdir.

Saç kremi

Pigment kalkacağı için saçlarınız zarar görecektir. Bu hasarın tam etkilerini hemen göremeyebilirsiniz, ancak en kısa sürede bununla ilgilenmeye başlamalısınız. Bu, düzenli derin bakım tedavileri de dahil olmak üzere ihtiyacınız olduğu kadar saç kremi kullanmanız anlamına gelir.

En sevdiğiniz bakım ürününü kullanın. Bazıları için, bırakılan saç kremi spreyi bir nimettir olabilir. Veya saç tipinize bağlı olarak saç yağları, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya argan yağı gibi doğal yağlar, geleneksel bir saç kremi yerine işe yarayabilir.

Bir arkadaş 

Kendiniz yapabilseniz de, size doğrudan yardımcı olmasa bile, bir arkadaşınızın veya aile üyenizin size ikinci bir görüş vermesi her zaman daha iyidir. İşlem sırasında ve sonrasında her şeyin eşit ve örtülü olduğundan emin olmak için birisinin başınızın arkasına bakmasını sağlayın.

Saçlarınıza Işıltı Atmak İçin Adım Adım Talimatlar

Işıltıları kendiniz yaparak yüzlerce lira tasarruf edin. Açık kahverengi balyajı gibi basit bir şeye gidin. Biraz sağduyu ve doğru aletlerle herkes saçını evde boyayabilir. Saç stilinizi seçtikten ve yukarıdaki tüm öğeleri topladıktan sonra başlamaya hazır olacaksınız. Kendinize bolca zaman bırakın, özellikle de ilk kez saçınızı boyuyorsanız.

Adım 1: Saçınızdan bir tutamı test edin

Bu ilk ve en önemli adımdır. Saçınıza her zaman küçük bir test şeridi yapın, böylece sonunda sürprizler ve salonda pahalı geziler olmaz. Rengi test etmenin yanı sıra, saçınızı istediğiniz renge kavuşturmak için geçen süreyi de test edeceksiniz.

Boya kitiniz bir toz ve bir sıvının karıştırılmasını içeriyorsa, yalnızca bir saç tutamını yapmak için ihtiyacınız olanı karıştırmaya çalışın. Aksi takdirde, kimyasal işlem tüm saçınıza daha sonra yetecek kadar uzun sürmeyecektir. Kutunun üzerindeki rengin saçınızın alacağı rengin garantili bir sonucu olmadığını unutmayın.

2. Adım: Saçınızı normalde yaptığınız gibi şekillendirin

Garip görünebilir, ancak saçınızı kıvırmak, düzleştirmek veya fön ile kurutmak gibi boyayı uygulamadan önce normalde yaptığınız gibi şekillendirin. Bu şekilde, hangi saç tellerini boyayacağınız konusunda daha iyi bir fikriniz olur.

3. Adım: Saç boyanızı talimatlara göre karıştırın

Genellikle bir saç boyama kiti, boyayı veya saç açıcıyı etkinleştirmek için karıştırmanız gereken birkaç tüp veya paket içerir. Kitte bulunan talimatları dikkatlice izleyin, uygun oranı karıştırın ve her şey iyice karışana kadar eşit şekilde karıştırın. Plastik eldivenlerinizi giymeyi unutmayın!

4. Adım: Saç boyanızı uygulayın

İster saç açıcı ister renk uygulayın, hızlı çalışmalısınız çünkü tüm saçlarınızın aynı süre içinde az ya da çok çıkmasını isteyeceksiniz. Boya fırçanıza biraz ürün alın ve vurgulamak istediğiniz saç tellerinde dökülmelerden kaçınarak dikkatlice boyayın. Bunu kolaylaştırmak için saçınızı klipslerle veya saç tokalarıyla ayırmak isteyebilirsiniz.

Işıltıların düz bir çizgi yerine ‘v’ ve ‘w’ şeklinde uygulanması gerekir. Doğal görünümlü vurguların amacı budur. 

Kalın kesitler halinde uygulamayın! Işıltılarınızı bir ayakkabı bağı genişliğinde tutmaya çalışın. Işıltıların genişliğini değiştirmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz, ancak en küçük ışıltılarınızın boyutunun iki katından daha kalın sürmeyin. Yüzünüze en yakın saçla başlayın, ardından başınızın arkasına doğru çalışın.

Yukarıdan aşağıya doğru çalışmanız gerekirken, sırf düzensiz renklerden kaçınmak için saç köklerini bitirdikten sonra uçları yapmalısınız. Işıltılarınızın tamamen simetrik veya aynı genişlikte olması konusunda endişelenmeyin, ancak uçlara daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Onları boyanız veya saç açıcılarla çok iyi kapladığınızdan emin olun.

Kökten başlamıyorsanız, saçınıza uyguladığınız saç açıcı veya boyayı alıp eldivenli fırçanızla bir karıştırma hareketiyle köklerinize doğru ovalayarak, parmaklar veya diş fırçası kullanarak ışıltıların başladığı yerde küçük bir gradyan oluşturmaya çalışabilirsiniz. Düz bir çizgi yerine “w” veya “v” şeklinde harmanlayın.

İstenilen saç tellerini saç açıcı veya boyayla tamamen kapladıktan sonra, isterseniz ışıltıların etrafına bir şerit alüminyum folyo veya streç film sararak ürünün her yere ulaşmasını önleyebilirsiniz (bunu yapmanıza bir arkadaşınızın yardım etmesi çok faydalıdır).

5. Adım: Bekleyin

Işıltı attığınız bölümleri, saçınızın geri kalanından dikkatlice sabitledikten sonra, işiniz arkanıza yaslanıp saçınızın gelişmesine izin vermektir. Biraz Netflix açın, e-postalarla uğraşın veya çamaşır yıkayın. Saçınızın oturmasına izin verdiğiniz süre, kitin talimatlarına ve saç tipinize bağlı olmalıdır, ancak her on dakikada bir rengi kontrol etmelisiniz. Balyaj, bu altın sarısı çizgiler gibi vurgular zahmetsiz ve az bakım gerektirir.

Ortalama bekleme süresi otuz dakikadır. Bununla birlikte, bir şey görünmüyorsa veya rengi gitmesini istediğiniz kadar açıksa, duşa atlayın ve boyayı veya saç açıcıyı hemen durulayın! Değilse, bir saat kadar oturmasına izin verin. Boyayı veya ağartıcıyı bir saatten fazla bekletmeyin.

Zaman dolduktan sonra, onu iyice yıkamanın zamanı gelmiştir. Giysilerinizi oksidan veya boya lekelerinden korumak için, folyoları veya streç filmi çıkarmadan önce giysilerinizi çıkarın. Şampuanla iyice yıkayın ve bir saç kremi kullanın.

6. Adım: Tonlama (isteğe bağlı)

İstediğiniz saç rengini sadece kutu boyasından veya saç açıcıdan aldıysanız, tebrikler! Bitirdiniz. Ancak çoğu zaman koyu saçların renginin açılmasıyla elde edeceğiniz pirinç sarısı veya turuncu renk, istediğiniz son renk olmayacaktır.

İstenilen tonu elde etmek için, ışıltıların alt tonlarını değiştirebiliriz. Örneğin, sarı, pirinç tonlarından kaçınmak istiyorsanız, renk çarkında zıt rengi kullanmalısınız. Sarı ve mor zıt renklerdir, bu nedenle sarı tonlarla savaşmak için moru kullanırız.

Toniği etkili bir şekilde bırakmak için, toniği 5 volüm oksidan ile karıştırın ve ışıltılarınıza uygulayın. On beş dakika sonra veya istenilen renge ulaşılana kadar uygulayıp beklettikten sonra saçınızı şampuanla su berraklaşana kadar durulayın. Mavi veya mor renkli suyunuz varsa durulamaya devam edin. Bu kadar! Yeni ve güzel görünümünüzün keyfini çıkarın.

2021'de Trend Olan Tonlar Nelerdir
2021’de Trend Olan Tonlar Nelerdir

Renkler Hakkında Bir Tartışma: 2021’de Trend Olan Tonlar Nelerdir?

Kalın ışıltılardan kül sarışına kadar, bu yıl birçok güzel ve tatlı rengi deneyebilirsiniz. Bu saç modeli, yalnızca yüzünüzün etrafındaki saç tellerini vurgularken doğal olarak koyu renkli saçlarınızın çoğunu korumanıza olanak tanır. Bu, büyük olacak az bakım gerektiren saç modeli.

Tarçın rengi ışıltılar, Prianka Chopra ve Negin Mirsalehi tarafından kullanılır. Kahverengi saçta zencefil veya tarçın rengi ışıltılar sevilir ve çok şıktır. Koyu doğal saçlarınızda hızlıca elde edebilirsiniz.

Koyu saçlara sahipseniz ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız, bal rengi ışıltılar denemekten çekinmeyin. Doğal çikolata rengi saçlarda muhteşem olacaklar.

Mocha latte hayranı mısınız? Artık saçınızda kahverengi, açık kahverengi ve bal sarısının meşhur karışımına sahip olabilirsiniz. Mocha latte ışıltılar, hacim ve çok fazla doku katacaktır.

Koyu kahverengi saçlar i̇çin hangi ışıltılar en i̇yisidir?

Koyu saçlar için önemli noktalar hakkında konuştuğumuzda, bunlar genellikle kadınların tercih ettiği tonlardan bazılarıdır.

Karamel ışıltılar ve koyu kahverengi saçlar, karamel şuruplu sıcak çikolata gibi bir araya gelir. Bu kombinasyon saçınızda zengin bir karışıma dönüşecektir.

İster inanın ister inanmayın, ancak iyi bir saç açıcı ve doğru renkle, koyu kahverengi saçlarınızda küllü sarı ışıltılar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, en iyi sonuçlar için, soğuk koyu kahverengi saç alt tonlarına sahip olmalısınız.

Bakır kızılı, birçok kadının deneyecek kadar cesur olmadığı cesur renklerden biridir. Ancak kesinlikle koyu kahverengi saç stilinizle eşleştirmelisiniz. Bakır kızılı sizin için çok fazlaysa, kırmızı ışıltılar da yapabilirsiniz.

Sıcak kestane, koyu kahverengi üzerinde kesinlikle harika görünüyor. Saçınızdaki geçiş, her şeyin güzel ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Altın rengi veya bal sarısı rengi, ışıltılar için en popüler olanı olabilir. Bunun nedeni, hem açık hem de koyu kahverengi saçlarda harika görünmesidir.

Kumral, kahverengi saçınızda harika görünecek beklenmedik saç rengidir. Koyu renkli köklerinizde ve saçlarınızın her tarafında eriyecektir.

Açık tonları elde etmenin doğal yollarının yanı sıra, ticari boyalarla bile güzel görünmesini ve pirinç tonlarında görünmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak başlamadan önce saç tipinizi iyi bildiğinizden emin olun.

Öncelikle saç renginiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Her insanın farklı miktarda pigmenti vardır. Kırmızı-sarı için feomelanin ve kahverengi-koyu renkler için eumelanin pigmenti vardır. Bu pigmentlerin konsantrasyonu, vurgulamalarınızın nihai sonucunu etkileyebilir.

Bir boya seçerken arkadaki tabloya baktığınızdan emin olun. Boyadan önce ve sonra olmalı. Saç renginize en uygun olanları bulun ve asla saçınızı çok hafif yapması gerekenleri seçmeyin. Yalnızca iki veya üç açık ton seçmelisiniz. Pirinç tonlardan bu şekilde kaçınabilirsiniz.

Özellikle sarı veya kırmızı tonları seçtiyseniz, boyanın saçınızda çok uzun süre kalmasına izin vermeyin. En kısa süreyi seçin ve boyayı her zaman iki veya üç dakika önce çıkarmayı düşünün.

Sirke, turuncu saçları düzeltir mi?

Sirke, saçımıza çok şey katan mucizevi ev ilaçlarından biridir. Şeylerden biri, pirinç rengi turuncu saçlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey sirke ve su karışımıdır.

Saç uzunluğuna göre bir ölçek sirke ve iki ölçek su karışımı yapmalısın. Saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi yıkadıktan sonra, sirke karışımını dökün ve saç derinize, köklerinize ve uzunluğunuza masaj yapın. Tekrar ılık suyla durulayın. Saçınızın ne kadar sert olduğuna bağlı olarak bu karışımı haftada birkaç kez kullanabilirsiniz.

Babyhighlight saçları nasıl yaparsınız?

Doğal görünümlü vurgular harikadır, ancak babyhighlight daha da iyidir. Muhtemelen onları, esmerlerden sarışınlara birçok ünlüde fark etmişsinizdir.

Babyhighlight, ışıltılı ve dokulu saç stilleri oluşturan beyaz-sarı ışıltılardır. Hafifletici bir formül ve kökleriniz için yaptığınız formülle yapılabilir. Koyu renk saçlarınızda harika olmayacağını düşünseniz bile, babyhighlight ışıltıları herkese uyar. Sadece süper sarı babyhighlight ışıltıları tercih etmeyeceksiniz, bunun yerine mevcut saç renginizden biraz daha açık olanları deneyin.

Evde Doğal Malzemeler ile Saçlara Nasıl Işıltı Atılır?

Koyu renk saçlarınızı ağartmak veya boyamak yerine vurgulamanın birkaç sağlıklı yolu vardır. Kına, peroksit ve kabartma tozu saçınızı daha hafif yapar ancak kuru bırakmaz. Biraz daha doğal bir yaklaşım tercih ediyorsanız, işte size bazı fikirler…

Limon, saç kremi veya hindistan cevizi yağı

Limonlardan bahsedelim. Limonata yapmak yerine, onları koyu saçlarınızda güzel ışıltılar yapmak için kullanalım. Limon, koyu renkli saçlarınızı vurgulamak için en popüler doğal ilaçlardan biridir.

Limon, saçınızı vurgulamak için mükemmeldir. Bununla birlikte, kolayca zarar da verebilir, bu nedenle diğer malzemelerle karıştırılması gerekir. En temel karışım damıtılmış sudur. Yarım yarım yapın ve saçınızın üzerine dökün. Limonata, saç kremi veya hindistan cevizi yağı ile de karışım yapabilirsiniz. Bu iki bileşen saçınızı nemlendirecektir.

Doğal olarak limon suyu kullanarak vurgulamanın birkaç yolu vardır. Limon, saçınıza saç açıcı gibi zarar vermez ama parlak noktalarda narin görünmesini sağlar. Limon, saç kremi ve hindistancevizi yağı karışımı yapabilirsiniz. Başka bir yol da limon suyunu bir sprey şişesine dökmek ve saçınızın her tarafına püskürtmektir. Yine de limonla saçınızı ıslatmayın. Yaz mevsimindeyse, güneşte oturabilirsiniz, bu da limonu harekete geçirecektir.

Tarçın, zeytinyağı ve bal maskesi

Tarçın ve balı karıştırdığınızda saçınızı iki renge kadar açabilen mucizevi bir karışım elde edersiniz. Ekstra hidrasyon için zeytinyağı ekleyebilirsiniz. İki yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı tarçın ve bir yemek kaşığı zeytinyağı karıştırarak maske yapın.

Elma sirkesi

Elma sirkesi genel olarak saçınız için mükemmeldir. Sadece saç renginize ışıltı vermekle kalmayacak, aynı zamanda çözülmeyi, yumuşatmayı ve tüm fazla yağları gidermeyi kolaylaştıracaktır. Elma sirkesini suyla karıştırın ve saçınızın üzerine dökün.

Kına 

Kına, yeni bir saç modeli isteyen ancak normal boya kullanmak istemeyen kadınlar için harikadır. Ürünün adı saç, tırnak, cilt, hatta deri ve yünü boyamak için kullanılan bitki kınasından gelmektedir.

Hafif bir kına seçmeli, üç yemek kaşığı kına yarım su bardağı kaynar su ile karıştırmalısınız. En iyi sonuçlar için bir gece bekletin. Ardından ertesi gün saçınıza uygulayın ve en az iki saat orada bekletin. Saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

Peroksit ve karbonat

Hidrojen peroksit, saç açıcı için harika bir ikamedir. Genellikle eczaneden aldığınız saç açıcı kadar güçlü değildir ancak saçınıza zarar vermeden rengini açacaktır. Üç yemek kaşığı peroksit ile bir fincan karbonat karıştırın ve bir macun yapın. En fazla altmış dakika saçınıza oturmasına izin verin.

Bu yazımızı beğendiyseniz Üzüm ile Saç Bakımı yazımız da sizler için faydalı bilgiler içeren bir yazı olarak önerebileceğimiz yazılarımızdandır. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx