Sağlık

Terminus Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Termi̇nus Krem Faydaları

Reklamlar

Terminus krem genel olarak maya, küf ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek için kullanılır. Peki Terminus krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Terminus Krem 30 G Nedir?

Bu krem, bir mantarın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Mantarı, mayayı ve enfeksiyonu öldürerek veya yeniden oluşmasını engelleyerek çalışır.

Bu krem, saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor (bazen “güneş mantarı” olarak da adlandırılır) ve derinin maya enfeksiyonları (kutanöz kandidiyazis) gibi dermatolojik rahatsızlıkları tedavi eder. Bu krem hem reçetesiz olarak satın alınabilir hem de doktorunuzun reçetesiyle mevcuttur.

Reklamlar

Terminus Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak Trichophyton, T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum, M. canis ve E. floccosum gibi dermatofitlerin neden olduğu deri ve tırnak mantar enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır.

Bu krem, saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor (bazen “güneş mantarı” olarak da adlandırılır) ve derinin maya enfeksiyonları (kutanöz kandidiyazis) gibi rahatsızlıkları giderir. 

Terminus Krem Faydaları

Bu ilaç, saçkıran, ayak mantarı ve kasık mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda boyun, göğüs, kollar veya bacakların cildinin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt durumunu iyileştirmek için kullanılır. Bu ilaç, mantarın yeniden oluşumunu engelleyerek çalışan bir antifungaldir.

Terminus Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Noktalar

 • Bu krem doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.
 • Bu krem ile ekstra bir hasta broşürü mevcuttur. Bu bilgilerle ilgili sorularınız varsa eczacınızla konuşun.
 • Bu krem, enfeksiyonunuzu tamamen temizlemek için, tüm tedavi süreci boyunca bu kremi kullanın. Birkaç gün içinde daha iyi hissetseniz bile almaya devam edin.
 • Bir doz bu kremi kullanmayı kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz almayınız.
 • Sağlık uzmanınıza veya doktorunuza bu kremi nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sorun.
 • İlacı gözler, burun veya ağız içinde veya vajinanın içinde kullanmayın. İlacı bu bölgelerde alırsanız bol su ile yıkayın.
 • Bu ilacı doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe saç derisi veya tırnaklarda kullanmayın.
 • Dozaj ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır.
 • Daha sık uygulamayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu, yan etki riskini artırabilir.
 • Ondan en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için, onu her gün aynı saatte kullanın.
 • Belirtiler birkaç gün sonra kaybolsa bile, bu ilacı tam tedavi süresi bitene kadar belirtilen şekilde kullanmaya devam edin. İlacın çok erken kesilmesi enfeksiyonun geri dönmesine neden olabilir.
 • İlacı belirtilen şekilde bıraktıktan sonra durumunuz iyileşmeye devam edebilir. Bir haftalık tedaviden sonra durumunuz kötüleşirse veya düzelmezse doktorunuzu bilgilendirin.

Terminus Krem Kullanım Şekli

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgedeki cildi ıslatmaya yetecek kadar ilacı, genellikle ürün paketinde belirtildiği gibi günde bir veya iki kez uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı size reçete etmişse, belirtilen şekilde kullanın. Tedavi edilen alan elleriniz değilse, kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından istenmedikçe alanı sarmayın, örtmeyin veya bandajlamayın.

Reklamlar

Terminus Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi bu ilacın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Kremi kullanırken nefes almada veya yutmada güçlük, ağızda, yüzde, dudaklarda, dilde veya boğazda şişme (şiddetli alerjik reaksiyon), kızarıklık veya kabarık topaklar, kurdeşen veya kabarcıklarla birlikte deride şiddetli kaşıntı, ciltte soyulma, cilt lezyonları, kabuklanma, cilt rengi değişiklikleri, kızarıklık, yanma, ağrı ve tahriş, göz tahrişi, kuru cilt, kontakt dermatit, egzama, semptomların kötüleşmesi gibi çok nadir alerjik reaksiyonlardan herhangi birine sahipseniz hemen tıbbi yardım alın.

Herhangi bir yan etki yaşarsanız, doktorunuzla, eczacınızla veya hemşirenizle konuşun. Bu, bu broşürde listelenmeyen olası yan etkileri içerir.

Terminus Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Hayır, bu krem vajinaya uygulanmaz.

Terminus Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki eczane satış fiyatı 16.72 liradır.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx