Sağlık

Terramycin Krem Ne İşe Yarar?

Terramycin Krem Faydaları

Reklamlar

Terramycin krem genel olarak antibiyotik sınıfına dahil olan bir ilaçtır. Eğer Terramycin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri neler olabilir, bu krem ne işe yarar, muadili var mı, fiyatları ne kadar, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız, sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Terramycin Krem Nedir?

Bu krem güçlü antimikrobiyal aktiviteye sahip antibiyotik türünde ve parlak sarı renktedir. Geniş spektrumlu antibiyotiklerin en çok yönlü olan türlerinden biridir ve hem aerobik hem de anaerobik, spiroketler, rickettsiae ve bazı büyük virüslerin gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere bağlı enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.

Reklamlar

Polimiksin B sülfat, bacillus polimiksadan türetilen bir grup ilgili antibiyotikten biridir. Polimiksinler hızla bakteri öldürücüdür, bu etki sadece gram negatif bakterilere karşıdır.

Bu kremin hem gram-pozitif hem de gram-negatif organizmalara karşı geniş spektrumlu etkinliği, polimiksin B’nin, gram-negatif organizmalarla, özellikle polimoksin B’nin tercih edilen antibiyotik olduğu pseudomonas aeruginosa’ya bağlı enfeksiyonlara karşı özel etkinliği ile arttırılır. Ek olarak, polimiksin B sülfatın bazı antifungal aktiviteye sahip olduğunu gösteren kanıtlar vardır.

Bu krem artı polimiksin’in kombine antibakteriyel etkisi en az katkı maddesidir ve birçok durumda gerçek bir sinerjistik etki elde edilir.

Bu krem, özel bir vazelin bazında oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin B sülfatın bir merhemidir. 

Reklamlar

Terramycin Krem Hakkında

Teramisin krem, deri enfeksiyonları ve göz enfeksiyonları tedavisinde etkili bir üründür. Yanıklar, ciltte oluşan iltihaplı yaralar, açık yaralar ve aft gibi rahatsızlıklar için uygulanan bir ilaçtır. Ayrıca Terramycin krem sivilceler üzerinde de etkilidir.

Teramisin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 23.17 liradır.

Terramycin Krem
Terramycin Krem

Teramisin Krem Ne İşe Yarar?

Bu deri merhemi, bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için reçete edilen topikal bir ilaçtır. Bağışıklık sisteminin enfeksiyonu kontrol etmesini veya yok etmesini kolaylaştıran bakteri hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatarak veya önleyerek çalışan iki antibiyotik kombinasyonu içerir. Bu, şiddetli akne, dermatit, açık yaralar, iltihaplı cilt yaraları, yanıklar veya egzama gibi durumların tedavisinde faydalı kılar. Doktorunuz ayrıca listelenmemiş diğer durumların tedavisi için kullanılmasını önerebilir.

Terramycin Krem
Terramycin Krem

Terramycin (Teramisin) Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü kullanmadan önce, neomisin, bacitracin veya polimiksin alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Ayrıca aminoglikozit antibiyotiklere (örn., gentamisin, tobramisin) veya başka alerjiniz varsa mutlaka doktorunuza bildirin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan maddeler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşun.
  • Bu üründeki ilaçların anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirme döneminde bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
Terramycin Krem
Terramycin Krem

Teramisin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Ürün paketindeki tüm talimatları uygulayın veya doktorunuzun talimatına uygun şekilde kullanın. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Etkilenen cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın. Merhem kullanıyorsanız, önce ellerinizi yıkayın. Daha sonra cilt üzerinde ince bir tabaka halinde az miktarda ilaç uygulayın ve genellikle hafifçe ovalayın. Bu kremi günde bir ila üç kez uygulayın. Merhem uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. 

Bu ilacı çok fazla miktarlarda kullanmayın veya talimatlardan daha sık veya daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmez ve yan etki riski artabilir. Doktorunuz tarafından belirtilmediği müddetçe bu ürünü bir haftadan daha uzun süre kullanmayın. Doktor tarafından belirtilmediği müddetçe, bu ilacı bir çocuğun bez bölgesinde tahriş olmuş cilt üzerinde kullanmayın. İlacı bebek bezi bölgesine uyguladıktan sonra, bebeğinize sıkı oturan çocuk bezi veya plastik pantolon giydirmeyin.

Bu kremi gözler, burun veya ağız bölgesi ile temas ettirmekten kaçının. Böyle bir durumda ilacı silin ve suyla iyice durulayın. Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın. Durumunuz birkaç gün sonra düzelmezse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın ve doktorunuza başvurun.

Terramycin Krem
Terramycin Krem

Terramycin Krem Ne İçin Kullanılır?

Terramycin Krem, on dört gramlık kapalı kutularda saklanan reçeteli bir ilaçtır. Cilt üzerinde topikal olarak uygulanan bu krem, antibiyotik içerikli ilaçlar grubuna dahildir. Terramisin Krem’in etken maddeleri oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin B sülfattır.

Terramisin Merhem genel olarak ciltteki çeşitli yaraları, hafif dereceli yanıkları, akneleri, iltihaplı sivilceleri ve uçukları iyileştirmek için uygulanan bir ilaç türüdür. Ayrıca göz bölgesinde çıkan arpacıkların tedavisinde de etkilidir.

Terramycin Krem Prospektüs

Terramycin merheminin nerelerde ve ne için kullanıldığını bilmek ister misiniz? Terramycin Krem genel olarak büyük iltihaplı çıbanları, akne ve iltihaplı sivilceleri, dudaklarda kuruluk ve çatlakları, böcek ısırıkları, cilt yüzeyindeki yaralanmalar, çizikler ve yırtılmaları, iltihaplı ve enfekte yaraları ve yanıkları tedavi etmek için uygulanır.

Terramycin Krem Muadili

Heksa Deri Merhem, Polımısın Merhem, Terramycın Deri Merhemi ve Thiocilline Oft. Pomad bu ilacın eşdeğerleri olan ürünlerdir.

Teramisin Krem Yan Etkileri

Bu ilaç genellikle iyi tolere edilir. Nadiren, bu ilacın kullanımı diğer cilt enfeksiyonlarına (örneğin mantar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar) neden olabilir. Olağandışı yan etkiler ve cilt belirtileri fark ederseniz veya durumunuz düzelmezse doktorunuza danışın.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkiler oluşmaz.

Bu ürüne çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Fakat, yine de ciltte kızarıklık, yanma hissi, batma hissi, ciltte döküntü, yüz, boğaz, dil ve dudak bölgesinde şişlik, kaşıntı, aşırı baş dönmesi ve solunum güçlüğü de dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal doktorunuza başvurun. 

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda belirtilmeyen diğer yan etkileri fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Teramisin Krem nedir, Teramisin Krem Ne İşe Yarar, teramisin krem ​​fiyatı ve diğer sık sorulan sorulara yanıt verdik.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx