Teknoloji

Kullanıcılar çevrimiçi arkadaşlık hizmetleri için ödeme yapmayı tercih ediyor

Tamamen ücretsiz olarak yapılabiliyorsa, internette tanışma fırsatı için neden ödeme yapılsın ki gibi görünebilir. Sonuçta, birçok farklı sosyal ağ, mesajlaşma programı, çeşitli ilgi alanlarına yönelik tematik forumlar ve benzerleri var. Bu kadar çeşitlilik varken, örneğin Tinder veya Bumble’da premium bir hesap için ödeme yapmanın kesinlikle bir anlamı yok…

Peki, bu durumda neden dünya çapında yüz binlerce insan ücretli çevrimiçi arkadaşlık hizmetlerini tercih ediyor?

Bugün bu sorunu çözmeye ve Web’de yeni insanlarla tanışma fırsatı için para ödeyenleri neyin yönlendirdiğini anlamaya çalışacağız. Düşünmek için bir şeyler bulacağınızdan eminiz.

Popüler arkadaşlık hizmetleri ücretsiz ve paralı olarak neler sunuyor?

Oldukça kapsamlı ücretsiz özellikler sunan ancak aynı zamanda para için çok daha fazla fırsat sağlayan dünyanın en ünlü arkadaşlık sitelerinden ve uygulamalarından bazılarına bir göz atalım:

 • Tinder

Ücretsiz özellikler: profil oluşturma, diğer kullanıcıların profillerini arama ve görüntüleme, beğenme, mesaj gönderme, yalnızca eşleştiğiniz katılımcılarla iletişim kurma imkanı — karşılıklı beğeni.

Ücretli özellikler: sınırsız kaydırma, mesajların diğer dillere çevrilmesi, reklamları devre dışı bırakma, diğer şehirlerdeki kullanıcıları aramanıza olanak tanıyan Pasaport işlevi ve diğer gelişmiş özellikler.

 • Bumble

Ücretsiz özellikler: profil oluşturma, diğer kullanıcıların profillerini arama ve görüntüleme, beğenme, mesaj gönderme, yalnızca eşleştiğiniz katılımcılarla iletişim kurma imkanı ve ayrıca mesajlara yanıt vermek için 24 saatlik bir zamanlayıcı.

Ücretli özellikler: yanıt için zamanlayıcıyı uzatma, “süresi dolmuş” kişilerle iletişim kurma imkanı, diğer şehirlerdeki kullanıcıları aramanıza olanak tanıyan Seyahat Modu işlevi vb.

 • OkCupid

Ücretsiz özellikler: profil oluşturma, diğer kullanıcıların profillerini arama ve görüntüleme, beğenme, mesaj gönderme, yalnızca eşleştiğiniz katılımcılarla iletişim kurma imkanı.

Ücretli özellikler: gelişmiş arama araçları, profilinizi kimlerin beğendiğini görebilme, sizi kişi listesine eklememiş olsa bile tüm kullanıcılara mesaj gönderebilme, profilinizi ilginizi çekmeyen kullanıcılardan gizleyebilme ve diğer özellikler.

Gördüğünüz gibi, popüler arkadaşlık hizmetlerindeki hem ücretsiz hem de ücretli işlevsellik neredeyse aynıdır. Elbette farklılıklar var ancak bunlar o kadar da önemli değil. Ancak objektif konuşmak gerekirse ücretsiz bir hesap kullanıcıyı ciddi şekilde sınırlandırır, böylece onları bir premium için ödeme yapmaya ve bu kısıtlamaları kaldırmaya iter.

Bununla birlikte, insanların genellikle ücretli arkadaşlık hizmetlerini tercih etmelerinin tek nedeni genişletilmiş işlevsellik değildir. Başka bazı özellikler de var:

 1. Ücretli uygulamalarda, kullanıcılar daha ciddi olma eğilimindedir

Bir kişi tanışma fırsatı için ödeme yaparsa, bu genellikle niyetlerinin ciddiyetini gösterir. Ve tam tersi, ücretsiz arkadaşlık uygulamalarında ne istediklerini tam olarak anlamayan birçok kişi var. Bazıları buraya yalnızca meraktan kaydolur, diğerleri “zaman öldürmek” ister ve diğerleri sadece eğlenir.

 1. Ücretli erişim çoğu durumda daha iyi denetim ve reklamların olmaması anlamına gelir

Çevrimiçi arkadaşlığın bir iş olduğu unutulmamalıdır. Bir işletme, hizmet kalitesini ilerletmek ve iyileştirmek için kazanmalıdır. Buna göre, ücretli işlevler bir kâr sağlar ve böylece daha kapsamlı bir şekilde denetime girmesine, işlevselliği genişletmesine ve alternatif bir gelir kaynağı olarak reklam çoğalmasını reddetmesine izin verir. Ücretli arkadaşlık hizmetlerini kullanmak genellikle daha rahat ve daha güvenlidir.

 1. Premium hesaplar arkadaşlık siteleri için bir önceliktir ve onları tavsiye etmeye daha isteklidirler

Bu konuda her şey oldukça açık — premium kullanıcılar her zaman TOP’dadır, algoritma tarafından daha sık tavsiye edilirler, umut verici bir tanışma için daha fazla şansları vardır. Tersine, “ücretsiz” hesaplar genellikle kötümserdir ve sahiplerinin potansiyel bir partner bulmasını zorlaştırır.

Herhangi bir nedenle ücretli arkadaşlık hizmetlerini kullanamıyorsanız veya kullanmak istemiyorsanız ne yapmalısınız?

Buradaki zorluk, modern arkadaşlık sitelerinin ve uygulamalarının büyük çoğunluğunun bir şekilde ücretli olmasıdır. Tek istisna çok popüler olmayan sitelerdir ancak burada aşkınızla tanışma şansınız son derece düşüktür.

İlginç insanlarla tanışma fırsatı için ödeme yapmaya hazır değilseniz, daha önce bahsedilen uygulamalardaki ve diğer bazılarındaki ücretsiz özellikleri denemenizi tavsiye edebiliriz:

 • Tinder
 • Bumble
 • Badoo
 • Hinge
 • OkCupid

Seçeneklerinizin yine de sınırlı olacağı gerçeğine hazırlıklı olun. Ancak her durumda, bu, belirli bir siteyi ücretsiz olarak denemek, nasıl çalıştığını ve size ne kadar uygun olduğunu anlamak için iyi bir yoldur. Seçeneklerden birini o kadar beğenebilirsiniz ki yine de premium erişim için ödeme yapmaya karar verebilirsiniz. Ancak bu tamamen kişisel bir karardır.

Geleneksel arkadaşlık siteleri herhangi bir nedenle size uymuyorsa, Omegle gibi rastgele görüntülü sohbetlere dikkat etmenizi öneririz. Bunlar, rastgele kullanıcıları video yoluyla birbirine bağlayan akıllı telefonlar için siteler veya uygulamalardır. Ve en iyi şey, çoğunun tamamen ücretsiz olmasıdır.

Kendi adımıza size birkaç popüler görüntülü sohbet önerebiliriz:

 • Omegle.chat — dünya çapında destek ve rahat iletişim ile yüksek kaliteli ücretsiz hizmet. Diğer şeylerin yanı sıra, bu omegle.chat/tr size seçilen dilde ücretsiz bir mesaj çevirmeni sunar ve bu da neredeyse tüm dil engellerini ortadan kaldırır.
 • OmeTV — cinsiyet ve coğrafi filtreleri kullanabileceğiniz oldukça popüler görüntülü sohbet. Bir mesaj çevirmeni de mevcuttur. İletişim kolaylığı için mobil uygulama indirip yükleyebilirsiniz.
 • Roulette.Chat — oldukça standart olmayan bir dizi filtre ile rastgele görüntülü sohbet. Erkek, Kadın, Çift M + F, Kız Arkadaşlar veya Grup arasında seçim yapabilirsiniz.
 • ChatRandom — cinsiyet ve coğrafi filtrelerle görüntülü sohbetin yanı sıra bir ilgi alanı listesine göre partner arama. ChatRandom’ın ilginç bir özelliği, bir çok kullanıcının aynı anda sohbet edebileceği tematik sohbet odalarıdır.
 • Omega — cinsiyet filtreli basit görüntülü sohbetin yanı sıra iletişim dili seçimi. Sohbet ruleti için oldukça standart bir fonksiyon seti.

Rastgele görüntülü sohbetler size dünyanın her yerinden insanlarla tanışma, çevrimiçi olarak rahatça iletişim kurma ve  iyi vakit geçirme fırsatı verir. Ve eğer hala bu iletişim formatını keşfetmediyseniz bunu değiştirmenin zamanı geldi!

Sonuç yerine

Peki internette tanışma fırsatı için ödeme yapmaya değip değmeyeceği sorusunun kesin bir cevabı var mı?

Hayır, böyle bir cevap yok ve sunulan özelliklerin istediğiniz paraya değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış. Pek çok insan Premium bir Tinder hesabı için ödeme yapmış ve aşkını çabucak bulmuştur. Ancak premium’un kesinlikle hiçbir şey vermediği kişilerden daha az değil. Ve arkadaşlık için rastgele görüntülü sohbetler kullanan ve aynı zamanda ücretsiz olarak başarılı bir şekilde tanıdıklar edinenler de vardır.

Seçim sizin. Ve doğru kararı vereceğinizden eminiz!

Ümit Uslu

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx