Reklamlar
Magazin

Rachel Araz Kimdir?

Reklamlar

Blog ve e- ticaret sitesi sahibi, instagramda çok sayıda takipçisi olan Rachel Araz hakkında merak ettikleriniz bu yazımızda.

Rachel Araz Hakkında Detaylı Bilgi

Rachel Araz Kiresepi Yönetim bilimleri bölümünden mezun olan Beymen’de kurumsal iletişim ve pazarlama, Balenciaga Türkiye Marka temsilciği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında çalışmıştır. Sonrasında blog hesabı açarak e-ticaret sitesine geçmiştir. Sonrasında instagram hesabını açarak blog adresindeki takipçileri instagram hesabına geçmiştir ve 600 bin kusur takipçisi vardır. Sami Kiresepi ile evlidir ve iki çocukları vardır. İlk çocukları Galia 2018 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları 2019 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocuklarının ismi Lionel’dir.

Rachel Araz
Rachel Araz

Rachel Araz Kaç Yaşında? Rachel Araz Doğum Günü Ne Zaman?

Rachel Araz 24 Mart 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2020 yılı itibari ile 32 yaşındadır.

Reklamlar

Rachel Araz Hangi Burçtur?

Rachel Araz 24 martta doğduğu için Koç burcudur.

Rachel Araz Ailesi Hakkında

Rachel Araz’ın annesi avukattır. Babası ise mühendistir. Rachel Araz Sami Kiresepi ile evlidir ve iki çocukları vardır. İlk çocukları Galia 2018 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları 2019 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocuklarının ismi Lionel’dir.

Rachel Araz Hangi Okuldan Mezun Oldu?

Rachel Araz Notre Dam de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur Sonrasında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünden mezun olmuştur.

Rachel Araz
Rachel Araz

Rachel Araz’ın Kariyeri Hakkında

Rachel Araz okuldan mezun olduktan sonra 5 yıl Beymen’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama bölümününde, sonrasında Balenciaga Türkiye Marka temsilciği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında çalışmıştır. Şimdilerde ise Sosyal Medya Danışmanlığı, İçerik Editörlüğü yapmakta ve çeşitli markalar ile iş birliği yapmaktadır.

Reklamlar

Rachel Araz öncelikle Sabancı Üniversitesi’nde okurken bir blog açmıştır. Bu blogta sevdiği kombinleri ve yaptığı tasarımları paylaşmıştır. Sonrasında bu siteyi e-ticaret sitesi haline getirmiştir. Sonrasında blog sayfası için bir de instagram hesabı açmıştır. İnstagram hesabından mikroblogging yapmıştır. Blog adresindeki takipçileri instagram hesabından takip etmeye başlamıştır. Ve instagram hesabını daha aktif kullanmıştır. 2020 itibari ile instagram hesabında 644 bin takipçisi vardır.

Rachel Araz’ın Eşi

Rachel Araz 2016 yılında Santa Farma İlaç Sanayi’nin patronu Sami Kiresepi evlenmiştir. Sami Kiresepi Fevziye Mektepleri Vakfı Ayazağa Işık Lisesi’nden mezun olmuştur. Sonrasından American University Kogod School of Business’tan mezun olmuştur. Brandeis University International’da İşletme dalında MBA derecesi ile bitirmiştir. Sonrasında 2001 senesinde kariyerine ABD’de Johnson & Johnson’da başlamıştır. Burada Ticari Pazarlama Asistanı, Pazarlama Müdür Yardımcısı ve Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006 senesinde Santa Farma’da göreve başladı. Santa Farma’da Ürün Müdürü, Bölge Tanıtım Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. Santa Farma İlaç Sanayi’ye geçmeden önce Stratejik Planlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Rachel Araz eşi ile tanışmasını kendisinin Beymen’de çalışırken iş çıkışı bir restorana gittiğini eşinin de o mekana sık sık gittiğini eşinin bir şekilde ismini öğrenerek ve tanıştıklarını söylüyor.

Rachel Araz ve Sami Kiresepi çiftinin evliliklerinden bir çocukları vardır.

Rachel Araz
Rachel Araz

Rachel Araz Hakkında

Rachel Araz Julie Sarinana ve Hailey Baldwin’i çok beğendiğini söylemiştir. Ayrıca en çok sevdiği ve alışveriş yapmaktan keyif aldığı şehrin New York olduğunu dile getirmiştir.

Rachel Araz kendi tarzını romantik ve eklektik olarak tanımlamıştır. En sevdiği tasarımcıların ise Demna Gvasalia, Riccardo Tisci ve Murat Türkili olduğunu söylemiştir.

Rachel Araz en çok neon ve renkli parçalarını sevdiğini renkli parçalar almaya dikkat ettiğini dile getirmiştir. Ayrıca kullanmadığını eşyaların bir kısmını verdiğini, bir kısmını bağışladığını, bir kısmını da sattığını söylemiştir. Dolabının çok dolup sıkışmaya başlaması ile kendisi verilecek ve bağışlanacak parçaları kendisinin seçtiğini belirtiyor.

Rachel Araz önceki evinden taşınma sebebi olarak giyinme odasının yetersiz gelmesi diyor ve eski evindeki giyinme odasını çok beğenen youtuber Danla Bilic o eve taşınmıştır.

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x