Magazin

Rachel Araz Kimdir? Nerelidir?

Rachel Araz Ailesi Hakkında Merak Edilenler

Reklamlar

Rachel Araz kimdir, Rachel Araz nerelidir, kaç yaşındadır, Rachel Araz eşi kimdir, Rachel Araz ailesi hakkında merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Blog ve e- ticaret sitesi sahibi, instagramda çok sayıda takipçisi olan Rachel Araz hakkında merak ettikleriniz bu yazımızda.

Rachel Araz Hakkında Detaylı Bilgi

Rachel Araz Kiresepi Yönetim bilimleri bölümünden mezun olan Beymen’de kurumsal iletişim ve pazarlama, Balenciaga Türkiye Marka temsilciği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında çalışmıştır. Sonrasında blog hesabı açarak e-ticaret sitesine geçmiştir. Sonrasında instagram hesabını açarak blog adresindeki takipçileri instagram hesabına geçmiştir ve 600 bin kusur takipçisi vardır. Sami Kiresepi ile evlidir ve iki çocukları vardır. İlk çocukları Galia 2018 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları 2019 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocuklarının ismi Lionel’dir.

Rachel Araz
Rachel Araz

Rachel Araz Kaç Yaşında? Rachel Araz Doğum Günü Ne Zaman?

Rachel Araz 24 Mart 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2022 yılı itibari ile 34 yaşındadır.

Reklamlar

Rachel Araz Hangi Burçtur?

Rachel Araz 24 martta doğduğu için Koç burcudur.

Rachel Araz Nereli?
Rachel Araz Nereli?

Rachel Araz Nereli?

Sosyal medya platformunun başarılı isimlerinden birisi olan Rachel Araz, dijital içerik üreticilerinin yanı sıra modacılık ve bloggerlık yapmaktadır. Başarılı sosyal medya fenomeni güzel Rachel Araz,  İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu sıklıkla merak edilmekle birlikte bu konu hakkında çok fazla detaylı bilgiler bulunmamaktadır. Başarılı fenomenin yabancı olduğu düşünülmüş olsa da yapılan bir diğer iddia ise Latin Katolik bir sülaleden geldiği Rachel isminin de büyük annesinin adı olduğudur.

Rachel Araz Ailesi
Rachel Araz Ailesi

Rachel Araz Ailesi Hakkında

Rachel Araz’ın annesi avukattır. Babası ise mühendistir. Rachel Araz Sami Kiresepi ile evlidir ve iki çocukları vardır. İlk çocukları Galia 2018 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları 2019 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocuklarının ismi Lionel’dir.

Rachel Araz Annesi

Sosyal medya dünyasının yanı sıra magazin gündeminin de sıklıkla anılan isimlerinden birisi olan Rachel Araz, hakkında en çok sorulan sorulardan birisi de annesi oldu. Başarılı fenomenin annesi avukattı. Rachel Araz, 17 yaşında annesini kaybetmiştir. Doğruluğu bilinmemekle birlikte yapılan iddialar doğrultusunda annesinin kan kanserinden öldüğü iddia edilmektedir.

Reklamlar

Rachel Araz Hangi Okuldan Mezun Oldu?

Rachel Araz Notre Dam de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur Sonrasında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünden mezun olmuştur.

Rachel Araz
Rachel Araz

Rachel Araz’ın Kariyeri Hakkında

Rachel Araz okuldan mezun olduktan sonra 5 yıl Beymen’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama bölümününde, sonrasında Balenciaga Türkiye Marka temsilciği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında çalışmıştır. Şimdilerde ise Sosyal Medya Danışmanlığı, İçerik Editörlüğü yapmakta ve çeşitli markalar ile iş birliği yapmaktadır.

Rachel Araz öncelikle Sabancı Üniversitesi’nde okurken bir blog açmıştır. Bu blogta sevdiği kombinleri ve yaptığı tasarımları paylaşmıştır. Sonrasında bu siteyi e-ticaret sitesi haline getirmiştir. Sonrasında blog sayfası için bir de instagram hesabı açmıştır. İnstagram hesabından mikroblogging yapmıştır. Blog adresindeki takipçileri instagram hesabından takip etmeye başlamıştır. Ve instagram hesabını daha aktif kullanmıştır. 2020 itibari ile instagram hesabında 644 bin takipçisi vardır.

Rachel Araz’ın Eşi
Rachel Araz’ın Eşi

Rachel Araz’ın Eşi

Rachel Araz 2016 yılında Santa Farma İlaç Sanayi’nin patronu Sami Kiresepi evlenmiştir. Sami Kiresepi Fevziye Mektepleri Vakfı Ayazağa Işık Lisesi’nden mezun olmuştur. Sonrasından American University Kogod School of Business’tan mezun olmuştur. Brandeis University International’da İşletme dalında MBA derecesi ile bitirmiştir. Sonrasında 2001 senesinde kariyerine ABD’de Johnson & Johnson’da başlamıştır. Burada Ticari Pazarlama Asistanı, Pazarlama Müdür Yardımcısı ve Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır. 2006 senesinde Santa Farma’da göreve başladı. Santa Farma’da Ürün Müdürü, Bölge Tanıtım Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. Santa Farma İlaç Sanayi’ye geçmeden önce Stratejik Planlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Rachel Araz eşi ile tanışmasını kendisinin Beymen’de çalışırken iş çıkışı bir restorana gittiğini eşinin de o mekana sık sık gittiğini eşinin bir şekilde ismini öğrenerek ve tanıştıklarını söylüyor.

Rachel Araz ve Sami Kiresepi çiftinin evliliklerinden bir çocukları vardır.

Rachel Araz Kiresepi

24 Mart 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Rachel Araz, günümüzde dijital içerik üreticilerinin yanı sıra moda ve çeşitli markalar ile çalışmalarını sürdürmektedir. 34 yaşında olan başarılı sosyal medya fenomeni güzel 2016 yılında Santa Farma ilaç sanayinin patronu Sami Kiresepi ile dünya evine girmiştir. 2016 yılında evlenen ve 5 yıldır mutlu evliliklerini sosyal medya aracılığı ile herkesle paylaşan çiftin bu evlilikten birde oğulları dünyaya gelmiştir.

Rachel Araz
Rachel Araz

Rachel Araz Hakkında

Rachel Araz Julie Sarinana ve Hailey Baldwin’i çok beğendiğini söylemiştir. Ayrıca en çok sevdiği ve alışveriş yapmaktan keyif aldığı şehrin New York olduğunu dile getirmiştir.

Rachel Araz kendi tarzını romantik ve eklektik olarak tanımlamıştır. En sevdiği tasarımcıların ise Demna Gvasalia, Riccardo Tisci ve Murat Türkili olduğunu söylemiştir.

Rachel Araz en çok neon ve renkli parçalarını sevdiğini renkli parçalar almaya dikkat ettiğini dile getirmiştir. Ayrıca kullanmadığını eşyaların bir kısmını verdiğini, bir kısmını bağışladığını, bir kısmını da sattığını söylemiştir. Dolabının çok dolup sıkışmaya başlaması ile kendisi verilecek ve bağışlanacak parçaları kendisinin seçtiğini belirtiyor.

Rachel Araz önceki evinden taşınma sebebi olarak giyinme odasının yetersiz gelmesi diyor ve eski evindeki giyinme odasını çok beğenen youtuber Danla Bilic o eve taşınmıştır.

Rachel Araz Instagram
Rachel Araz Instagram

Rachel Araz Instagram

Sosyal medya platformlarında üretmiş olduğu eşsiz içerikleri ile tanınan Rachel Araz, özellikle modacı kimliği ile bilinmektedir. Instagram platformunda da kombinlerini, gezip gördüğü yerleri ve moda hakkında birçok paylaşımda bulunan sosyal medya fenomeni Rachel Araz, Instagram platformda 901B takipçiye ulaşmıştır.

Rachel Araz Şu An Ne Yapıyor?

Sosyal medya platformunun başarılı isimlerinden birisi olan Rachel Araz şu an ne yapıyor sorusunun cevabı olarak, dijital içerik üreticilerinin yanı sıra modacılık ve bloggerlik yapmaktadır. Başarılı fenomen Rachel Araz aynı zamanda ünlü markalar ile çalışmalarda da bulunmaktadır.

Rachel Araz kimdir, Rachel Araz nerelidir, kaç yaşındadır, Rachel Araz eşi kimdir, Rachel Araz ailesi hakkında merak edilenleri bu yazımızda sizlere bahsettik. Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz…

İlginizi çekebilecek içerik: Azad Yılmaz Kimdir?

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx