Burçlar

Yengeç Burcu Özellikleri (22 Haziran-22 Temmuz)

Reklamlar

Yengeç burcu tarihi, 22 haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar Yengeç burcu doğar. Yengeç burcu özellikleri bakımından tüm Dünyadan görülen takımyıldızı ve burçlardandır. Buna istinaden; Başak, Aslan, İkizler, Kova takımyıldızları ile aynı yörüngede fakat farklı özelliktedir. Yengeç burcu olan insanlar aydan güç alırlar. Ay dolunay olduğunda bu burca sahip kişiler en güçlü hale gelir.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadınıçok özverilidir. Sevdiklerini desteklemek için her şeyi yaparlar.  Yengeç kadınları buna istinaden sevgiden başka bir şey beklemezler. Yengeç burcu kadınları yapısal olarak çok hassastır ve olaylardan kolayca etkilenebilir. Yengeç kadınları çok sezgiseldir. Sezgilerine güvenen Yengeç kadını, hissettiğinde genellikle haklıdır.  Kadınının en baskın özelliklerinden biri vicdanıdır. Vicdanıyla hareket eden Yengeç kadını kimseyi incitmekten, , haksızlık etmekten hoşlanmaz. Bir Yengeç kadını ile ilk tanışıldığında, yanda sempatik yapısını ve sevecen bakışlarını, diğer yanda soğuk tavrını görerek, onun neler hissettiği tam olarak anlaşılabilir.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri
Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Yengeç burcu erkeği aileleriyle vakit geçirmekten, onları korumaktan ve onlar için çalışmaktan keyif alırlar. Buna istinaden tam anlamıyla birer aile babasıdır. Aile hayatını seven ve evde ailesiyle vakit geçirmeyi seven Yengeç erkekleri aile hayatını daha da çok severler.  Yengeç erkekleri duygulara karşı çok hassastır. Özellikle sevecen, nazik, anlayışlı, ileri görüşlü ve naziktir.  Bununla birlikte, Yengeç erkekleri genellikle empati kurabilen ve diğerlerinin duygularını düşünebilen bir kişiliğe sahiptir.

Reklamlar

Sakin ve dengeli yapıları onları çevrelerinde en sevilen kişiler yapar. Duygusal olarak çok derin yaşadıkları için gizemli bir görüntü içinde yaşarlar. Sevilirler ve aranırlar. Çevrelerinin koşullarına çok çabuk uyum sağladıkları için asla şikayet etmezler ve şikayet eden insanları sevmezler. Duyarlılıklarından dolayı gücendiklerinde kapıyı hızla kapatırlar. Her zaman incinmek istedikleri için sıklıkla istismar edilirler.

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Yengeç burcu kişileri genellikle ilişkilerinde sevgi ve anlayış bekler ve gösterirler. Özellikle Yengeç burcu aşk hayatıkendilerine aşık olanlar dışında ilişkilerinde hiçbir şeyi umursamazlar.  Ayrıca bu burçlar ilişkilerinde çok sahiplenici ve sahiplenicidirler. Sevdikleri için kelimeleri seçici olarak kullanan yengeçler,  rahatsız etmekten korkarlar.

Bir ilişkinin başlangıcında, yengeç burçlarının ilk hareketi yapmasını veya sevdiğiniz birine duygularınızı göstermesini asla beklememelisiniz. Utangaç ve ulaşılmaz olan Yengeç, aşık olsa bile pasif olmayı tercih eder.  Romantik ve nostaljik bir Yengeç ile geçmiş hakkında konuşmak, kişilikleri ve yaşamları hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sağlayabilir. 

Çok aktif bir romantik hayatları yoktur, ancak biriyle uzun süreli bir ilişkisi olan ve genellikle evlilikle sonuçlanan kanserli insanlar çok duygusal insanlardır ve romantizm ve aşk onlar için çok önemlidir.    Aşk hayatlarında tutkularına değer veren bu insanlar, güçlü bir şekilde bağlı olduklarını hissedenlerle birliktedir. İkizler ve Yay ile anlaşamazlar. Çünkü kısa süreli ilişkileri olan insanlar değildirler.  Yengeç’in en iyi aşk yaşayacağı burçlar Balık, Aslan ve Oğlak’tır.

Reklamlar
Yengeç Burcu İş Hayatı
Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeç burcu insanlarının özellikle önsezisi güçlüdür. Cömert, güvenilir ve saygı duyulan insanlarla iş hayatını ve bilgilerini paylaşır. Çalışma ortamına güvenmek için zamana ihtiyacı vardır. Çevresindeki insanlarla ilgili tüm detayları bilmek ister. Özellikle aile yapılarını ve içinde yaşadıkları koşulları kesinlikle değerlendirin. Yeni koşullara uyum sağlamak kolay değildir.

Kendisine ait olan her şeyle ilgilenir, böylece herkesin arkadaşı ve işte bir arkadaşı olur. Zaman zaman bu özellik bir sorun olabilir, savunmaya geçer ve onları seven herkes için tartışmalara neden olur. Kendilerini sevgi çemberine kabul edenlere kimsenin karışmasını istemezler.

Yengeç burcu iş hayatı içindoğrudan hedefe gitmek yerine, Yengeç bundan kaçınmaya, durumu anlamaya ve güven kazanmaya çalışır. Bu özellik iş yaşamına dikkatli bir adım, sağlam bir girişim ve sonuç üretebilecek bir adım olarak yansımaktadır.  Yengeç burçları öncü olarak ve liderlik özelliklerine sahiptir. Duygusal yönü aynı zamanda insan ihtiyaçları ile empati kurmasını sağlar.

Bu nedenle özellikle yönetim düzeyinde başarılıdır. Yengeç burçları çalışma ortamının güvenli, uyumlu ve huzurlu olmasını sağlamak için elinden geleni yapar. Ayrıca iyi bir sezgici olan Yengeç, koruyucu ve şefkatli bir yapıya sahip sevilen bir meslektaş veya patrondur. Sadakat ve sorumluluk duygusu, başladığı tüm işleri bitirmesine ve başarılı olmasına yardımcı olur. 

Yengeç Burcu Eğlence Hayatı

Yengeç burçlarının eğlence hayatı diğer burçlardan biraz farklıdır. Yengeç’in çoğu zaman sevdiği, herkesin sevdiği şey değil, kendilerine özgü olanı benimser ve sever.   İyi bir parti insanı olmasa bile bundan nasıl zevk alacaklarını bilirler.  Yengeç bir partide eğlenmek yerine birlikte vakit geçirmek ve arkadaşlarıyla sohbet etmek ister. Bu nedenle Yengeç burcunun eğlence hayatı daha çok kişisel bir hayat gibidir. Tüm arkadaşlarıyla değil, çok yakın bir arkadaşıyla birlikte olmak ister. Ve arkadaş çevresiyle ne yapmaya çalışıyorsa onu yapmak ister. Bununla birlikte,  Herkesin beğendiği ya da gittiği yerlere gitmek yerine kendilerini yansıtan ve keyif aldıkları yerlere gitmeyi tercih ederler.

Yengeç Burcu Sağlık
Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç burcu hakimi ay olduğu için birçok duygu dalgalanması olan bir doğaya sahiptir. Kolayca hastalanır. Psikosomatik bozuklukların çoğundan mustarip olan bu burç ayın etkileşimi altındadır. Fiziksel olarak hiçbir şeyi m olmasa da sık sık doktora gitme ihtiyacı duyarlar.  Çünkü sıvı dengesine dikkat etmesi gereklidir.

Bu burç yeterince su içmezse hücre içi su dengesi bozulabilir ve üreme organlarında düzensizlikler meydana gelebilir. Kandaki maddelerin oksidasyonunu sağlamayarak kolayca hastalanabilir. Bu durumla karşı karşıya kaldığında kendi mutsuz ve depresif hisseder. Ay’ın düzensiz yönleri olan insanlar midelerinde problem yaşarlar.  Özellikle çok hareketli olmamaları bilinen bir özelliğidir. 

Yengeç Burcu Ünlüleri

Yengeç burcu ünlüleri, Müjde Ar, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Bedrettin Dalan, Türkan Şoray, Sezen Aksu, Julius Caesar (Sezar), Lady Diana, Kenan Evren, Louis Armstrong, Nelson Rockefeller, Yul Brynner; Ernest Hemingway’ dir.

Yengeç Burcu Yükseleni

Yengeç burcu yükseleniolan kişilerin en dikkat çekici özelliği sırrıdır.  Sürekli fikir değiştiren kişilerdir ve bu durum başkaları tarafından olumsuz olarak görülebilir. Sakin ve sakin görünürler ancak sabırsız ve katı bir tavırları vardır. Öfkelenebilir ve sert davranabilirler. Yükselen yengeç olan insanlar, başkalarının fikirlerini kullanmakta iyidir.

Bunu kullanırken kurnaz ve kaprisli davranışlar gösterebilirler. Rol yapma becerileri oldukça iyidir. Mutlu olduklarında üzgün, üzgün olduklarında mutlu görünüyorlar. Özelleştirme becerileri çok gelişmiştir. Kararsız, duygusal ve sinir bozucu ama uyum yeteneği çok iyidir. Yükselen yengeç insanlar bazı konularda inanılmaz ilerleme kaydedebilir. 

Yengeç Burcu Çocuğu

Yengeç burcu çocuğu genellikle hassas ve her zaman ağlayacak bir şeyler bulurlar. Kesinlikle aileleri ne yaparsan yapsın onları mutlu edemezler. Çok etkileyici ve duygusal bir yüzleri vardır. Annelerine çok bağlıdırlar. Sevdiklerinden ayrı kalmaya dayanamazlar. . Hayatlarında her zaman sevgiye ve şefkate ihtiyaç duyarlar. . Aile içi kavgalardan çok etkilenirler. 

 Yağmurlu ve karanlık gecelerden korkarlar. Genellikle sokaklarda hep ellerinde oyuncak bebeklerle dolaşırlar. Beyazın parlak renklerini severler. Çantasında her zaman küçük aynalar bulunur. Erkekler yeteneklerini geliştirecek alegorik oyunlara, kitaplara ve oyuncaklara bayılırlar. Özellikle denizi andıran nesnelere ilgi duyarlar.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcu özellikleri arasında Yengeç burçları aşırı hassas, duygusal ve hayatlarındaki her şey hakkında hayalperest olan kişilerdir Sorumluluk duyguları iyi gelişmiştir. Özellikle her işte detaylara dikkat ederek mükemmeliyetçiliği işlerine getirirler. Aynı sorumlulukları başkalarından da beklerler. Yengeç burçları duygusallığı ve duyarlılığı ile bilinir.

Çevrelerindeki herkesten eşit hassasiyet bekledikleri için birlikte yaşamaları kolay değildir. Uğurlu günlerde neşeli, cömert, yardımsever, sevecen ve anlayışlıdırlar. Anne babalarını ve arkadaşlarını çok sevseler de bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde incitenleri zar zor affederler ve yaptıklarını asla unutmazlar. Yengeçler müzik ve dini konularla ilgilenirler. Kanser hastaları tartışmaları hiç sevmezler. Duygularını gizlerler.

Yengeç Burcu Sevdikleri

Yengeç ailesi sevdikleri arasında ilk sıradadır. Yengeç burçlarının en değer verdiği ailesi için çok önemli bir burçtur. Bu nedenle Yengeç’e yakın insanlar genellikle aile kavramını birincil olarak görürler. Yengeç, sevdikleri arasındaki anıları da içerir. Bu hatıralar, aileleri veya yakın arkadaşları ile kazanılan hatıralar ise daha önemli hale gelir. Yengeç burcu sevdiklerigeçmişi çok ciddiye alır. Eski nesneler veya hatıraları olan küçük nesneler bile Yengeçlerin en sevdiği bir parçasıdır. Antikalarla çok ilgilenirler. Yengeç’e yakın olanlar arasında ahlaki ve maddi güvenlik çok önemlidir.

Yengeç Burcu Diyeti

Yengeç burçları özellikle sağlıklı beslenmeyi pek tercih etmezler. Genelde kalorisi yüksek ve lezzeti yüksek yiyecekleri tercih ederler. Kilo vermek için bazı alışkanlıklarını değiştirmesi gerekir. Sabahları beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketmelidir. Ayrıca yağsız omlet ve zeytin yemek isterlerse tuz oranını azaltmalıdır. Öğle yemeğinde beyaz et tavuk veya balık diyetlerinde olmalıdır. Gerekirse salatayı az yağlı yemelidir.  Tatlı ve tatlı yiyecekler yerine pirinç günlük enerji sağlayabilir.  Yengeç burcu diyeti akşamları hafif öğünler ve bazı meyveleri yiyebilir. Atıştırmalıklar yerine meyve, yoğurt, ayran ve şekersiz çay gibi yiyecekler yiyebilir.

İlginizi çekebilir: Yengeç Burcu Erkeğine Alınabilecek Hediyeler

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx