Pratik Bilgiler

Deri Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Reklamlar

Koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar bilhassa ev hanımlarının en çok dert ettikleri problemlerin başında gelmektedir. Hele bir de, koltuğun yüzey rengi açıksa, tükenmez kalemin etkisi daha fazla görülmektedir. Bununla birlikte, deri kalitesi de tükenmez kalem lekesinin çıkarılma durumunu değiştirebilmektedir.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez kalem günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olsa da, aynı zamanda bir silah gibi her an her yerde patlamaya hazır halde beklemektedir. Bu sebeple, özellikle lekelenebilecek bölgelerde tükenmez kalemi çok dikkatli kullanmak gerekir. Kullandıktan hemen sonra kapağını kapatmak ya da düğmesine basmak lazımdır. Tükenmez kalemi kullanırken ani hareket etmemek gereklidir. Keza, üstünüze de bulaşabilir. Eğer, herhangi bir bulaşma durumu olduysa, tükenmez kalem lekesini çıkarmak için şu yöntemlere başvurabilirsiniz:

  • Tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, en fazla önerilen yöntem mavi sabundur. Sabunu ilgili yere sürtmeniz yeterlidir.
  • Tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, yarım bardak sirkeyle yarım bardak sütü karıştırıp, ilgili yere sürebilirsiniz.
  • Tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, limon kolonyası kullanabilirsiniz.
Halıdan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıda kalem lekesi görüldüğünde, olaya ıslakken müdahale etmenin önemi büyüktür. Bunun için, kalem lekesi olduğu anda hemen harekete geçmelisiniz. Öncelikle, eğer akan bir mürekkep varsa, onun fazlalığını kağıt havluyla almanız gereklidir. Lekeyi kuruduğunda fark ederseniz, o zaman da çeşitli yöntemler vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Reklamlar
  • Halıdan tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, alkol kullanabilirsiniz. Alkolü ilgili bölgeye sürdükten sonra, ardından sirkeli suyla temizleyebilirsiniz.
  • Halıdan tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, deterjan, sirke ve amonyak kullanabilirsiniz. Bunları ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz.
  • Halıdan tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, tıraş kremi de kullanabilirsiniz. Kremi ilgili bölgeye bolca sürüp, köpürtünüz. Ardından, suyla siliniz.

Yataktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Genellikle, yatağa uzanarak kitap okurken veya yazı yazarken tükenmez kalemin leke yaptığı görülür. Özellikle, beyaz bir çarşaf varsa olay halinde daha fazla panik yapılması mümkündür. Bu koşulda aşağıdaki yöntemler lekeyi çıkarmak için uygulanabilir:

  • Yataktan tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, arap sabunu kullanabilirsiniz.
  • İzopropil alkolle de ilgili lekeyi silebilirsiniz. Bu alkolü tüm eczanelerden temin edebilirsiniz.

Kurumuş Tükenmez Kalem Lekeleri Nasıl Çıkar Kadınlar Kulübü?

Kurumuş tükenmez kalem lekeleri nasıl çıkar sorusu özellikle hanımların ya da ev dekorasyonu konusunda hassas olanların takıntı haline getirdikleri bir meseledir. Eğer, tükenmez kalem lekesi hemen fark edilmezse, zamanla mürekkep bulunduğu alanda kuruyabilmektedir. Bu yüzden de, çıkarmak daha fazla zorlaştırabilir. Kurumuş lekeyi, limon kolonyasıyla, alkolle, sirke ve süt karışımıyla çıkarabilirsiniz.

Islak Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?
Islak Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Islak Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Islak tükenmez kalem lekelerini çıkarmak için, öncelikle ilgili bölgedeki mürekkep fazlalığını etrafına dağılmadan bir peçete yardımıyla almanız gereklidir. Ardından, bölgeyi özellikle mavi sabunla silmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Çamaşır Suyu Tükenmez Kalem Lekelerini Çıkarır Mı?

Çamaşır suyu, tükenmez kalem lekelerine iyi gelmektedir. Özellikle, domestos çamaşır suyu bu konuda çok etkilidir.

Reklamlar

Kosla Tükenmez Kalem Lekesi

Vanish Kosla Oxi Action Kristal Beyaz leke çıkarıcıyla tükenmez kalem lekelerini kolayca çıkarabilirsiniz.

Araba Koltuğundan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Beyaz deri koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar sorusu bu konuda sıkıntı yaşayan insanların kafalarını meşgul etmektedir. Araba koltuğu için de yine tükenmez kalem lekesi kabus sayılabilmektedir. Bunun için, öncelikle yapmanız gereken şey, leke yeniyken üstüne tuz dökmenizdir. Ardından, çitilemeye girişebilirsiniz.

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca yazımızı beğendiyseniz  Çimen Lekesinin Nasıl Çıkartılacağı hakkındaki yazımızı da okumak isteyebilirsiniz. 

YouTube kanalımıza abone olup, bildirimleri açarak yeni yüklenen videolarımızdan anında haberdar olabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx