Magazin

Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?

Reklamlar

Başarılı ve güzel oyuncu Gözde Kansu 23 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Oyunculuğunun yanı sıra özel hayatı ile dikkat çeken başarılı ismin hakkında merak edilen bütün detayları sizler için yazımızda derledik.

Gözde Kansu Kimdir?

 Başarılı ve güzel oyuncu Gözde Kansu 23 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Kendi tabiriyle “kalabalık ve eğlenceli” bir ailede büyümüştür. İki kardeş olduklarını belirten Kansu bir kız kardeşinin olduğunu, yüksek sesle konuşan, herkese laf yetiştirebilen, taklitler yapan, dans eden birbirine düşkünlüğüyle bilinen bir ailede büyüdüğünü ifade etmektedir. Kendinden bahsederken ailesinden ve kız kardeşi hakkında kısaca bilgi veren Kansu kız kardeşinin İtalyanca sanat ve tasarım bölümünü okuduğunu ailesi için anne ve babasının gayrimenkul danışmanlığı yaptığını ifade etmiştir.

Çocukluğunda her zaman hareketli hoplayan zıplayan bir çocuk olduğunu ve bale ile erken yaşta tanışmasının asıl sebebinin de bu olduğunu belirten Kansu baleye gitme sebebinin ailesinin bakış açısına göre biraz daha durulmak ve sakin daha az hareketli bir çocukluk yaşaması üzerine olsa da Kansu bu fikrin işe yaramadığını belirtmiştir. Fakat balenin Kansu için sahne aşkının başladığı nokta olduğunu ve sahnede her zaman kendini çok iyi hissettiğini belirtmiştir.

Reklamlar
Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?
Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?

Çocukluk yıllarının sokakta mutlu ve özgür bir şekilde geçtiğini “Biz İzmir’in fırlama çocuklarıydık Karşıyaka Alsancak her yerde vardık” ifadeleriyle özetlemektedir. Bu durumun annesinin dikkatinden kaçmadığını ve çok hareketli yapısı nedeniyle doktora gittiklerini ve doktorun Kansu hakkında çok esnek bir yapısı var atletizmde başarılı olabilir şeklinde yorumlaması üzerine annesinin Gözde Kansu’yu baleye yazdırması üzerine farklı bir dönüm noktası yaşamıştır.

Fakat Kansu bunun bir gün bale hocasının annesine onun hayatı çok zor olacak her zaman dikkatli olması gerekiyor şeklinde yorumu ile bale hayatı son bulmuş ve Kansu o dönemlerde bilinç altım farklı bir yola saptı tiyatroya müziğe, hatta gazetecilik gibi uğraşlara yöneldim şeklinde belirtmiştir. Özellikle gazetecilik işinde henüz lise yıllarında olmasına rağmen çalışan Kansu Ege günlük gazetelerinin birinde “Gözdenin Gözünden” başlığıyla yazı yazmaya başladığını fotoğraf çekip yazı yazmayı haber yapmayı öğrendiğini ifade etmiştir.

Bununla birlikte henüz lise öğrencisi olduğu için zaman zaman stajyerler tarafından yöneltilen ne zaman mezun olduğunu ve gazetede ne zamandır çalıştığı gibi sorularla karşılaştığını bunun şaşkınlıkla karşılanmaması için yaşına göre büyük gösteren kıyafetler seçtiğini ve kahverengi ruj sürdüğünü ifade etmiştir. Haberci olunduğunda habere yorum katılamayacağını anladığı için oysaki ben yorum yapmayı hayal etmeyi çok severim diyerek oyunculuğu tercih ettim yorumuyla oyunculu kariyerini tercih etme sebebini bu şekilde aktarmıştır.

Ve bu durumun devamında lisede öğrenimine devam ederken Şehir Tiyatroları’nı izlemek için İstanbul’a seyahat ettiğini çokça kez aynı oyunu izlediğini bunun kendisini mest ettiğini ve sürekli kulislerde oyuncuların peşinden koşan küçük meraklı sevecen bir kız olduğunu ifade eden Kansu aynı zamanda Bertolt Brecht’in Kafkas Tebeşir Dairesi gibi oyunların oyuncuları ile tanışıp turne daveti aldığını ve bunun üzerine tiyatroya ve oyunculuğa tam anlamıyla aşık olduğunu anlamış olup hemen sonrasında 9 Eylül’ün konservatuvar sınavına girdiğini ve kazandığını sonrasında İstanbul’a yakın arkadaşı şarkıcı sılanın yanına yerleştiğini ifade etmiştir.

Reklamlar
Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?
Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?

Şarkıcı Sıla ile hep beraber okuduklarını hazırlık yıllarını ve liseyi birlikte okuduklarını daha sonra üniversitede yollarının ayrıldığını aktaran Kansu Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. İş hayatına bakış açısı oyunculuğun bir tık ötesinde olan Gözde Kansu rol almış olduğu projelerin her zaman mesaj içeriği ve ders verici nitelikler taşımasına özen gösterdiğini ve bunu önemli ölçüde dikkat ederek seçtiğini belirtmektedir.

Aynı zamanda bu bakış açısı ile Hayatta ne yapabilirim sorusuna bir karşılık aradığında bunu işim olarak cevaplamakta ve yaptığı işlerde yer aldığı dizilerde tecavüze uğrayan şiddet gören kadınların yaşadığı durumları göz önüne sererek onların buna sinirlenmek yerine bunun ötesine geçip ben ne yapıyorum şeklinde yorumladıklarında ve sorguladıklarında işimi en iyi şekilde yapıyorum düşüncelerine sahip olan Gözde Kansu işimi gerçekten severek yapıyorum ilkesini bu şekilde sağladığını ifade etmektedir.

 Oyunculuğa ilk adımını televizyon dizisi olan 1995 yılında yayınlanan “Çiçek Taksi” TV dizisi ile atmıştır, tanınırlığı ise “Dudaktan Kalbe” TV dizisinde canlandırmış olduğu “Nimet Başar” karakteriyle dikkatleri üzerine çekecek şekilde artmıştır.

Gözde Kansu kaç yaşında?

23 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Kansu, 2022 yılı itibariyle 42 yaşındadır

Gözde Kansu burç?

Kansu aslan burcu mensubudur.

Gözde Kansu boy kilo?

Başarılı oyunculuğu dışında güzelliği ve fiziği ile de dikkat çeken Kansu 1.71 boyunda 56 kilogram ağırlığındadır.

Gözde Kansu mesleği

Kansu Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır.

Yer aldığı yapımlar

 Oyunculuğa ilk adımını televizyon dizisi olan 1995 yılında yayınlanan “Çiçek Taksi” TV dizisi ile atmıştır, tanınırlığı ise “Dudaktan Kalbe” TV dizisinde canlandırmış olduğu “Nimet Başar” karakteriyle dikkatleri üzerine çekecek şekilde artmıştır.

Rol almış olduğu yapımlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • 1995 – Çiçek Taksi
 • 1999 – Ayrılsak da Beraberiz- Öğretmen
 • 2000 – Üzgünüm Leyla
 • 2002 – En Son Babalar Duyar- Defne’nin Arkadaşı
 • 2002 – Yeter Anne- Deniz
 • 2003 – Kurşun Yarası- Nefise
 • 2004 – Canım Benim
 • 2005 – Kısmet- Ebru
 • 2005 – Haylaz Babam- Sekreter Yasemin
 • 2006 – Cemile- Elvan
 • 2007/2009– Dudaktan Kalbe- Nimet Başar
 • 2009 – Bahar Dalları- Emine
 • 2010 /2011– Hanımın Çiftliği -Seher
 • 2011 – Al Yazmalım – Helin
 • 2014 – Ankara’nın Dikmeni- Tilbe
 • 2015 – Medcezir- Olcay
 • 2015- Ulan İstanbul- Jülide Sarı
 • 2016- Gecenin Kraliçesi- Zerrin
 • 2016/2017 – İçerde – Yeşim
 • 2018 – Sen Anlat Karadeniz- Eyşan Sayar
Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?
Güzelliği ile büyüleyen Gözde Kansu kimdir?

Sinema Filmleri:

 • 2000 – Abuzer Kadayıf- Plajdaki Kız
 • 2004 – Mürüvvetsiz Mürüvvet
 • 2008 – Issız Adam- Sinem
 • 2009 – Aşk Üçgeni -Zeynep-Tuana
 • 2009 – Neşeli Hayat
 • 2011 – Cast-ı Olan mı Var (Kısa Film)
 • 2013 – Kutsal Bir Gün- Burcu
 • 2016 – Yok, Sağ Ol (Kısa Film)

2017 – Geçmiş- Esin

Tiyatro Oyunları:

Kaçamak / Oyuncu

 • 2014- Enkaz / Ölüler Diyarı
 • 2016- Nereye Gitti Bütün Çiçekler? / Oyuncu

Gözde Kansu evli mi?

Güzel ve başarılı oyuncu bekardır.

Gözde Kansu İnstagram adresi

Kansu’nun i̇nstagram profilinde 385K takipçisi bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten hesabına erişebilirsiniz.

Gözde Kansu Instagram adresi https://www.instagram.com/gozdekansu/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx