Sağlık

Zalain Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Zalain Krem Faydaları

Reklamlar

Zalain krem ciltteki mantar enfeksiyonlarını temizlemek için kullanılan bir üründür. Zalain krem pek çok farklı türdeki ve vücudun farklı bölgelerinde oluşan mantarı tedavi eder. Peki Zalain krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Zalain Krem Nedir?

Zalain krem, mantar cilt enfeksiyonları ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Etken bileşen olarak sertakonazol nitrat içerir. Bu merhem, mantarların büyümesini yavaşlatır böylece cildi tedavi eder.

Reklamlar

Zalain krem, bu ilaç kılavuzunda belirtilmemiş amaçlar için de uygulanabilir. Bu kremin kullanımları, kompozisyonu, dozajı, yan etkileri ve yorumları ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Bu krem, cildin mantar cilt enfeksiyonları, kasık mantarı, el mantarı, sakal mantarı, tırnak mantarı ve ayak mantarı gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılan bir üründür.

Zalain Krem Etken Maddesi

Bu ürün aktif madde olarak sertakonazol nitrat içerir.

Zalain Krem
Zalain Krem

Zalain Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, patojenik dimorfik mantarlara (candida albicans, candida tropicalis, pityrosporum orbiculare), dermatofitlere (trichophyton, streidermophyton ve diğerleri) karşı geniş bir etki alanına sahip güçlü bir antifungal etkiye sahip yeni bir topikal antifungal ajandır. Cilt veya mukoza zarında enfeksiyonları temizler.

Reklamlar

Bu krem genel olarak dermatofitoz, ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (rinea cruris), vücut mantarı (tinea corporis), sakal mantarı (tinea baris), el mantarı (tinea manus), kandidiyaz (monoliasis) ve pityriasis versicolor (malasecia furfur) gibi çeşitli cilt mantar hastalıklarının topikal tedavisi için kullanılır. 

Zalain Krem
Zalain Krem

Zalain Krem Faydaları

Bu krem, tinea corporis yani saçkıran (vücudun farklı bölgelerinde kırmızı pullu döküntülere neden olan mantar cilt enfeksiyonu), tinea cruris yani kasık mantarı (kasık veya kalçadaki cildin mantar enfeksiyonu), tinea versicolor (göğüste, sırtta, kollarda, bacaklarda veya boyunda kahverengi veya açık renkli lekelere neden olan mantar enfeksiyonu) ve tinea manuum (ellerde oluşan mantar enfeksiyonu) tedavisinde uygulanır. Sertakonazol kremi ayrıca cildin maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için de kullanılabilir. Hastalığınız için bu ilacı kullanmanın riskleri hakkında doktorunuzla konuşun. Bu ilaç diğer kullanımlar için reçete edilebilir. Daha fazla bilgi almak için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Zalain Krem
Zalain Krem

Zalain Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, kullandığınız ilaçlar, reçetesiz satılan ürünler, vitaminler, bitkisel çaylar ve bitkisel takviyeler hakkında doktorunuza bilgi verin. Varsa alerjileriniz, önceden var olan hastalıklarınız ve hamilelik ya da yakında olacağınız bir ameliyat gibi şu andaki sağlık koşullarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bazı durumlar, sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı ya da alerjik hale getirebilir. Bu kremi doktorunuz tarafından belirtilen şekilde sürün veya prospektüste yazılı olan talimatları uygulayın. Bu kremin dozajı hastalığınıza bağlıdır. Hastalığınız devam ederse veya daha da kötü hale gelirse hemen doktorunuza bildirin.
  • Hamile, hamile kalmayı veya emzirmeyi planlıyorsanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi kesinlikle ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış cilt bölgelerinde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi uyguladıktan sonra tedavi edilen alanı suyla temas ettirmeyin. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmediği sürece, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından kaçının.
  • Aşırı miktarda krem uygulama boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacı gözünüz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının.
Zalain Krem
Zalain Krem

Zalain Krem Kullanımı

Bu ilacı daima doktorunuzun size söylediği gibi kullanın. Emin değilseniz, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Krem genellikle günde iki kez, tercihen sabah ve akşam, ince bir tabaka halinde, etkilenen bölgeye yaklaşık 1 cm kalınlığında uygulanır ve hafifçe ovalanır. 

Tedavi süresi, iyileşme süresine bağlıdır ve hastadan hastaya değişir. Hastalığın etiyolojisine ve enfeksiyonun konumuna bağlıdır. Tedavinin etkisi, tedavinin ikinci ve dördüncü haftası arasında gözle görülür şekilde fark edilir. Fakat yine de mutlaka dört haftalık bir tedavi önerilir.

Bu kremi kullanmayı unutursanız, unutulan bir dozu telafi etmek için çift doz kremi uygulamayın. Bu ilacın kullanımı hakkında başka sorularınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

İlginizi Çekebilir: Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Zalain Krem Güncel Fiyatı

Bu kremin 2024 güncel eczane satış fiyatı 80.83 TL.dir.

Zalain Krem Yan Etkileri

Tüm tıbbi ürünler de olduğu gibi, bu ilaç da herkes de olmamasına rağmen bazı insanlarda yan etkilere neden olabilir.

Bu krem, topikal olarak uygulandığında mükemmel tolere edilebilirliğe sahiptir. Hiçbir toksik veya ışığa duyarlı reaksiyon gözlenmemiştir. Tedavinin ilk günlerinde ciltte hafif ve kısa süreli kızarıklık olabilir. Fakat bu ilacın bırakılmasını gerektirmez.

Herhangi bir yan etki yaşarsanız, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Bu krem, bu broşürde listelenmeyen olası yan etkileri içerir.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx