Sağlık

Ferrum Şurup Ne İşe Yarar? Ferrum Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Ferrum şurup içinde demir bulunan ve demir eksikliğinin tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Bu yazımızda Ferrum Hausman Şurup nedir, Ferrum Şurup fiyatı ne kadar, Ferrum Demir Şurubu ne için kullanılır, Ferrum Şurup nasıl kullanılır, Ferrum Hausman Şurup bebeklerde kullanımı nasıldır ve Ferrum Şurup kullananlar yorumları nelerdir gibi sorulara cevap bulacaksınız.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Ferrum Hausman Şurup Nedir?

Bir ml (yirmi damla) Ferrum Hausman Şurup, Demir (III)-Hidroksit Polimaltoz Kompleksi (IPC), tatlandırıcı, sukroz, koruyucular (E 217, E 219) olarak elli mg demir içerir.

Beş mililitre Ferrum Hausmann şurubu, aktif madde olarak bir demir (III) hidroksit polimaltoz kompleksi, koruyucu (E218, E216), şeker, tatlandırıcılar, vanilin ve diğer bileşenler formunda elli miligram demir içerir.

Reklamlar
Ferrum Şurup Ne İşe Yarar?
Ferrum Şurup Ne İşe Yarar?

Ferrum Hausmann Şurup, gizli demir eksikliği ve demir eksikliği anemisinin tedavisi için bir demir preparatıdır. Demir, hemoglobin, miyoglobin ve demir içeren enzimlerin önemli bir bileşenidir. Genel olarak, demir eksikliği kronik yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, sinirlilik, sinirlilik, baş ağrısı, iştahsızlık, stres ve enfeksiyona yatkınlık, solgunluk, ağız köşelerinde çatlaklar (ragades), kuru cilt, kırılgan saç ve tırnaklara neden olabilir.

Ferrum Hausmann Şurubundaki demir, bireysel parçacıkların bir karbonhidrat polimeri (polimaltoz) içine gömüldüğü Demir (III)-Hidroksit Kompleksi olarak bulunur. Bu, demirin gastrointestinal sistemde herhangi bir zarara neden olmasını önler. Bu koruma, demirin gıda ile etkileşimini engeller. Ayrıca, demirin biyoyararlanımını sağlar.

IPC’nin yapısı, doğal olarak oluşan demir depolama proteini olan ferritine benzer. Bu benzerlik nedeniyle demir, doğal mekanizmalarla emilir. IPC, bivalent demir tuzlarında olduğu gibi pro-oksidatif özelliklere sahip değildir.

Gizli demir eksikliği ve demir eksikliği anemisinin tedavisi (açık demir eksikliği) tedavisinde bu ilaç kullanılır. Hamilelik sırasında demir eksikliğinin profilaktik tedavisinde de bu şurup kullanılabilir. Ayrıca çocuklar, ergenler, çocuk doğurabilecek kadınlar ve yetişkinler (örneğin vejetaryenler ve yaşlılar) için hamilelik ve emzirme döneminde önerilen günlük diyet ödeneklerini (RDA) karşılamak için demir eksikliğinin profilaktik tedavisinde de kullanılır.

Reklamlar

Ferrum Şurup Fiyatı

Bu şurubun şu anki eczane satış fiyatı 19.78 liradır.

Ferrum Şurup Ne İşe Yarar? Ferrum Şurup Nasıl Kullanılır? 2024 Ferrum Şurup
Ferrum Şurup Fiyatı

Ferrum Demir Şurubu Ne İçin Kullanılır?

İlaç demir eksikliği durumlarında kullanılır. Günde sadece birkaç damla yetişkinlerin ve çocukların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilir. Vücuda demir takviyesi yapabilir, normal eritropoezin ihtiyaçlarını karşılar, demir eksikliği anemisini iyileştirir ve vücut bağışıklığını güçlendirir.

Ferrum Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu şurup yetişkinlerde tek doz veya bölünmüş dozlar halinde günde yüz ila dört yüz miligram kullanılır. Çocuklarda ise günlük tek doz veya bölünmüş dozlar halinde elli ila üç yüz miligram şurup kullanılır.

Ferrum Hausman Şurup Bebeklerde Kullanımdır?

Prematüre bebekler için ilaç vücut ağırlığına göre doz ayarlanır. Tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ferrum Şurup Kullananlar

“Kalsiyum içeren” ve özellikle demiri bağlamayı engelleyecek gıdalarla *birlikte alınmaması gereken* tadı güzel ilaç. Midenizde hassasiyete sebebiyet vermişse, can yakıcı, iğrenç iğnesini yemeniz gerekmekte.”

“Kansızlık olarak tabir edilen halk hastalığının doktora gidilmesi halinde reçeteye yazılacak olan ilk ilaçtır. Hap olanları kullanılır da, şişede olanları vardır ki, uzak durulması gereken odur. Ağızda bıraktıgı demir tadı sayesinde yemeden içmeden kestirir.”

“her ne kadar normalde demir eksikliği yaşamayan bir insan da olsanız, hamileliğin 4. 5. ayından itibaren bebek sizdeki demiri sömürmeyi arttırır ve destek amaçlı bu ilacı almanızı isteyebilir doktor. panik olmaya gerek yoktur, rutin bir uygulamadır günümüzde.”

“Yan etkisi falan var mıydı hatırlamıyorum ama sanırım etkisi gerçek olan ilaçtır. çocukluğumda yıllarca anemi problemi yaşadım hatta doktorum “Düzelmezsen seni hastaneye yatırıp, kan nakli yaptıracağım” bile demişti, gerçi yemek yememi sağlamak için bir tehdit de olabilir o, şimdi bilemedim. Neyse, son çare olarak bu ilacı vermişti; minik minik şişelerdeydi, her sabah yarım şişe içiyordum, sanırım bir kaşığa denk geliyor, o gün bugündür bir daha kansızlık problemim olmadı, kan değerlerim turp gibi çok şükür. demek ki işe yarıyor diyebiliriz.”

“İki ay gynoferon kullandıktan sonra iki gündür kullandığım ilaç. İki aylık tedaviden sonra kan değerlerimde halen yükselme yok o ayrı. Ama gynoferon kabızlık sorunu bırakmıştı bende. 3 günde bir çıkar olmuştum,karnım manasızca şişmişti. Bu ilaçla henüz sorunum yok, başladığım gün bile çıkabildim tuvalete.

Bu yazımızda Ferrum Hausman Şurup nedir, Ferrum Şurup fiyatı ne kadar, Ferrum Demir Şurubu ne için kullanılır, Ferrum Şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır, Ferrum Hausman Şurup bebeklerde kullanımı nasıldır ve Ferrum Şurup kullananlar yorumları nelerdir gibi sorulara cevap verdik. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Aferin Şurup Kullanımı

Faydalı ve güncel içerikler için: Begonya Kadın Instagram

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx