Sağlık

Artril Jel Nasıl Kullanılır?

Artril Jel Faydaları

Reklamlar

Artril jel kas sistemi hastalıkları, omurga rahatsızlıkları, iskelet sistemi hastalıkları ve eklem bölgesi hastalıklarının tedavisi için etkilidir. Peki Artril jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Artril Jel Nedir?

Bu jel krem ağrı, şişlik ve ateşi hafifletmek için kullanılır. Ağrılı dönem (adet) döngülerini kolaylaştırmak için kullanılır. Üstelik bu jel krem artrit tedavisinde kullanılır. Başka nedenlerle doktorunuz bu jel kremi size verilebilir.

Reklamlar

Artril Jel Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi ibuprofen adlı bir bileşendir.

Artril Jel Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 23.83 liradır.

Artril Jel Muadili

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Dolgit jel, Artril  film tablet, Artril  Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu kremin muadilleridir.

Artril Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem birçok formülden çok daha hızlı ve daha güçlüdür. Bu jel krem genel olarak baş ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrıları, adet ağrısı, minör artrit ve diğer eklem ağrıları ve soğuk algınlığı ağrıları, kas kasılmaları, bel ve boyun ağrıları ve ağrılarda güçlü bir rahatlama sağlar.

Reklamlar

Artril Jel Neye İyi Gelir?

Bu jel krem hızlı bir ağrı kesici ve kas gevşeticidir. Bu jel krem genel olarak kas ağrıları, omurga ağrıları, küçük artrit ağrısı, sırt ağrısı ve soğuk algınlığı ile ilişkili ağrılar için mükemmeldir.

Ara sıra kas ağrılarınız, sırt ağrılarınız, küçük artrit ağrılarınız veya diğer ağrılarınız ve kasılmalarınız için bu jel kremi kullanabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan yerde rahatlama sağlayabilirsiniz.

Bu jel krem uzun süreli dayanıklılık ile hızlı etkili bir rahatlama sağlar. Baş ağrısı, bel ağrısı, eklem ağrısı ve artrit ağrı kesici dahil olmak üzere sert ağrı ve ağrıların hızlı ve etkili tedavisi için bu jel kremi uygulayabilirsiniz. Bu jel krem, on iki yaş ve üstü kişilerde kullanım içindir.

Artril Jel
Artril Jel

Artril Jel Nerelerde Kullanılır?

Bu jel krem baş ağrısı, diş ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, eklem ağrıları, sporcu yaralanmaları, menstrüel krampları, soğuk algınlığı, kas ağrıları, hafif artrit ağrısı ve kas gerginlikleri için etkilidir.

Artril Jel Eşdeğeri

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Dolgit jel, Artril  film tablet, Artril  Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu kremin eşdeğerleridir.

Artril Jel Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine veya diğer ilaçlar, yiyecekler veya maddelere karşı alerjiniz varsa hangi belirtileriniz olduğunu doktorunuza bildirin.
 • Aspirin veya NSAID’lere karşı alerjiniz varsa doktorunuza bildirin.
 • Aspirin gibi bir salisilat ilacı veya NSAID gibi bir ilacın neden olduğu astımınız varsa doktorunuza bildirin.
 • Gastrointestinal kanama veya böbrek problemleri gibi sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz doktorunuza bildirin.
 • Kalp yetmezliğiniz varsa doktorunuza bildirin.
 • Yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz doktorunuza bildirin.
 • Başka bir NSAID kullanıyorsanız, aspirin veya pemetrekset gibi bir salisilat ilacı kullanıyorsanız doktorunuza bildirin.
 • Hamile kalmakta zorlanıyorsanız veya doğurganlığınızı kontrol ettiriyorsanız doktorunuza bildirin.
 • Hamileyseniz veya hamile kalma ihtimaliniz varsa doktorunuza bildirin. Gebeliğin üçüncü üç aylık dönemindeyseniz bu ilacı almayın. Hamilelik sırasında bu ilacı başka zamanlarda da kullanmanız gerekebilir. Hamilelik sırasında bu ilacı kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini görmek için doktorunuzla konuşun.
 • Tüm ilaçlarınız (reçeteli veya reçetesiz ilaçlar, doğal ürünler, vitaminler) ve sağlık sorunları hakkında doktorunuza ve eczacınıza söyleyin. Bu ilacı tüm ilaçlarınız ve sağlık sorunlarınızla birlikte almanın güvenli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Herhangi bir ilacın dozunu doktorunuza danışmadan başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.
 • Tüm sağlık uzmanlarınıza bu ilacı kullandığınızı söyleyin. Buna doktorlar, hemşireler, eczacılar ve diş hekimleri de dahildir.
 • Bu ilacı uzun süre kullanıyorsanız kan tahlili yaptırın. Doktorunuzla konuşun.
 • Bunun gibi ilaçlarla yüksek tansiyona sebep olabilir. Doktorunuz tarafından söylendiği gibi tansiyonunuzu kontrol ettirin.
 • Alkol almadan önce doktorunuzla konuşun.
 • Sigara içiyorsanız, doktorunuzla konuşun.
 • Astımınız varsa doktorunuzla konuşun. Bu ilaca daha duyarlı olabilirsiniz.
 • Doktorun söylediği miktarda bu jel kremi uygulayın. Size söylenenden daha fazlasını uygulamak, yan etki olasılığını artırabilir.
 • Bu ilacı doktorunuz tarafından söylendiğinden daha uzun süre kullanmayın.
 • Son zamanlarda yaşanan bir kalp krizinden sonra böyle bir ilaç alan insanlarda kalp krizi ve kalple ilişkili ölüm riski artar. İlk kalp krizinden sonra böyle bir ilaç alan kişilerin, kalp krizinden sonraki yıl böyle bir ilaç almayanlara kıyasla ölme olasılığı daha yüksektir. Doktorunuzla konuşun.
 • Bu ilaç, aseptik menenjit adı verilen çok kötü bir beyin problemi olasılığını artırabilir. Baş ağrısı, ateş, titreme, çok üzgün mide veya kusma, boyun tutulması, döküntü, parlak ışıklar gözlerinizi rahatsız ediyorsa, uykulu hissediyorsanız veya şaşkın hissediyorsanız hemen doktorunuzu arayın.
 • Bunun gibi ilaçlarda karaciğer problemleri olabilir. Bazen bu ölümcül olabilir. Koyu renkli idrar, yorgun hissetme, aç değil, mide veya mide ağrısı, açık renkli dışkı, kusma veya cilt sararması veya gözler gibi karaciğer problemleri belirtileri varsa hemen doktorunuzu arayın.
Artril Jel
Artril Jel

Artril Jel Kullanımı Nasıldır?

Bu ilacı almadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun. Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, bu jel kremi kullanmaya başlamadan önce eczacınız tarafından sağlanan ilaç kılavuzunu okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilacı, doktorunuz sizi aksi yönde yönlendirmedikçe, genellikle her dört ila altı saatte etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe masaj yapın.

Dozaj, tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Dozunuzu artırmayın veya bu ilacı doktorunuz veya paket etiketi tarafından yönlendirilenden daha sık kullanmayın. Artrit gibi devam eden durumlar için, bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya devam edin.

Belirli durumlar için (artrit gibi), tam olarak faydalanana kadar bu ilacı düzenli olarak kullanmak iki hafta sürebilir.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın. Kendinizi veya çocuğunuzu kas gerginliği veya ağrı için tedavi etmek için reçetesiz ürünü kullanıyorsanız, ağrı kötüleşir veya on günden fazla sürerse hemen doktora danışın.

Artril Jel Yan Etkileri

Mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, ishal, kabızlık, baş dönmesi veya uyku hali bu jel kremi kullanırken oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Ciltte morarma veya kanama, işitme değişiklikleri (kulaklarda çınlama gibi), zihin veya ruh hali değişiklikleri, açıklanamayan boyun sertleşmesi, kalp yetmezliği belirtileri (şişmiş ayak bilekleri ve ayaklar, olağandışı yorgunluk, olağandışı ve ani kilo alımı gibi) gibi ciddi yan etkileriniz varsa hemen doktorunuza söyleyin.

Bu ilaç nadiren ciddi karaciğer hastalığına neden olabilir. Karaciğer hasarı belirtileri varsa, derhal tıbbi yardım alın. Bu yan etkiler arasında koyu idrar, sürekli bulantı, kusma, iştah kaybı, mide ağrısı, karın ağrısı, cildin ve gözlerin sararması vardır.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı yüz bölgesinde şişlik, dil, dudaklar ve boğazda şişlik, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx