İsim Anlamları

Bartu İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Doğacak olan çocuklarına isim vermek için büyük bir arayış içerisinde olan ebeveynlerin tercih ettiği isimlerden birisi Bartu ismidir. Bartu isminin anlamı ve özellikleri oldukça zengindir. Son zamanlarda çokça duyduğumuz bu ismin anlamı genel olarak servet ve varlık olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Bartu ismi en eski Türk kağanlarının isimlerinden birisidir. Sadece anlam bakımından değil aynı zamanda telaffuzu bakımından da tercih edilen isim aynı mesafe anlamına da gelmektedir.

Bartu İsminin Kurandaki Anlamı

Bartu ismini çocuklarına vermek isteyen ailelerin merak ettiği en önemli hususlardan birisi Bartu isminin kurandaki anlamı olmuştur. Bartu isminin kuranda bir anlamı yoktur.

Bartu İsminin Özellikleri
Bartu İsminin Özellikleri

Bartu İsminin Özellikleri

Bartu ismini doğacak olan çocuklarına vermek isteyen aileler Bartu isminin özellikleri ile ilgili de merak içerisindedir. Bartu ismine sahip olan insanlar genellikle duygusallardır. Duygusallıklarından dolayı kimi zaman içine kapalı kişiler de olabilirler. Barışçıl ve dost canlısıdırlar. Oldukça sadık ve evcil olan isim sahipleri insanları mutlu etmekten mutlu olurlar. Doğuştan lider olan isim sahipleri kendine özgü düşünce ve görüşlere sahiptir. Bu isme sahip olan insanlar fazlasıyla enerjiye sahiptirler. Enerjileri bitmek tükenmek bilmez. İlişkilerinde fazla iddialı olan isim sahipleri yoğun duyguları olan insanlardır. Bu kişilerin sezgileri çok kuvvetlidir ve çevreleri de çok geniştir.

Reklamlar

Bartu isminin yanına yakışan isimler

Bartu isminin yanına yakışan isimler

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bartu İsminin Ebced Değeri

Bartu isminin anlamı ve özelliklerini araştıran aileler ebced değerini de arştırıyorlar. Doğacak bebeğinin ismini Bartu koymak isteyen ebeveynlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de Bartu isminin Ebced değeri olmaktadır. Bartu isminin Ebced değeri 218’dir.

Bartu İsminin Harf Analizi

Bartu ismi hakkında her şeyi merak eden aileler aynı zamanda Bartu isminin harf analizi konusunu da merak etmektedirler. Bartu ismi beş harften oluşur. “B” harfi önseziyi simgeler. Bu harfe sahip olan insanlar aynı zamanda fazlasıyla iyimserdirler. En kötü anlarda bile iyimserliğe devam ederler. “A” harfi atılgan ve dışa dönük olmayı temsil etmektedir. Bu harfe sahip kişiler olay analizi yetisini fazlasıyla geliştirmiştir. Aynı zamanda bu kişiler mantığa çok önem verirler, mantıklıdırlar. “R” harfi sertliği temsil eder. Bunun yanında, harf sahipleri kararsız insanlardır. “T” harfi ketum bir karakteri simgelemektedir. Bu kişiler hayatı hızlı yaşarlar. “U” harfi işlerini emin adımlarla yapan durağan insanları temsil etmektedir.

Bartu İsmi ile Akrostiş

Akrostiş yazımı her isime özeldir. Bartu ismi ile akrostiş şu şekilde olabilir;

"bak! şiirler var mektuplar var çocuklar var
 Avuntu olsaydı anılar
 Rıhtımdan suya bakardı
 Terk ettiğimiz her şehir yakıldı
 Uçurtma kuyruğu hayallerim vardı."

Bartu İsmi ile Uyumlu İsimler

Bartu İsmiyle Uyumlu İsimler
Bartu İsmiyle Uyumlu Olan İsimler

Bartu ismi yeni doğacak çocuklara verilmek üzere birçok aile tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’de son zamanlarda sık sık duyduğumuz bu isim popüler bir hale gelmiştir. Bartu ismi ile uyumlu isimler uzun bir liste ortaya çıkarılabilir. Bartu ismi ile uyumlu hem kız hem de erkek isimleri mevcuttur. Aynı zamanda yanına alternatif isim konulması da olağandır. Alternetif isimler; “ Ali Bartu, Bartu Can, Bartu Cem, Bartu Kağan” gibi listelenebilir. Bartu ismi ile uyumlu erkek isimleri; “ Berksu, Ali, Bora, Baran, Boran, Berkan, Barbaros, Batu ve Barkın” olarak sıralanabilir. Bartu ismi ile uyumlu kız isimleri ise “Baruh, Burcu, Banu, Balu, Bengisu, Berra, Bensu ve Bersu” olarak sıralanabilir.

Reklamlar

Bartu İsmi Kuran’da geçer mi?

Bartu ismi son zamanlarda çocuklarına isim vermek isteyen aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aileler bu isimle ilgili birçok soru sorarlar. Bunlardan birisi de şudur; Bartu ismi Kuran’da geçer mi? Yapılan araştırmalara göre, Bartu isminin Kuran’ın hiçbir ayet ve suresinde geçtiği görülmemiştir. Hiçbir sahabe de bu ismi kullanmamıştır.

Bartu İsmi Tek Başına Konulur Mu?

Bartu ismini kullanmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği sorulardan birisi Bartu ismi tek başına konulur mu sorusu olmuştur. Bartu ismi başka isimlerle beraber konulabileceği gibi tek başına da konulması uygun olan bir isimdir.

Bartu İsmi Caiz Midir?

Yapılan araştırmalarla beraber Bartu isminin Kuran’da geçmediği görülmüştür. Peki, Bartu ismi caiz midir? Bartu ismi hiçbir uygunsuzluk ve anlamsızlık içermez. Dolayısıyla Bartu ismi caizdir.

Bartu ismi kaç kişide var?

Türkiye’ de Bartu ismini taşıyan 4. 578 kişi var.

Bartu İsmi Kökeni

Bartu ismi kökeni bakımından da merak edilmektedir. Bartu ismi eski Türklerde de sıkla kullanılmış olup kökeni Türkçeye dayanmaktadır.

Bartu isminin anlamı konulu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Açelya İsminin Anlamı ve Özellikleri Nelerdir? adlı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

YouTube kanalımızı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx