Magazin

Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?

Reklamlar

Begüm Birgören 1982 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardan beri tiyatroya ilgisi bulunmamaktadır. Annesi ekonomist ve babası ise öğretmendir. Annesinin ise Çerkes olduğu bilinmekle. 2008 yılında Sarp Levendoğlu ile aşk yaşamaya başlamıştır fakat bu ilişki 5 yıl sonra bitmiştir. Daha sonra Mehmet Celil ile ismi anılan Birgören 2020 yılında evlenmiştir. Fakat çift iki yıl sonra boşanma kararı almıştır. Begüm Birgören boşanma nedeninin şiddet olup olmadığı konusunda açıklama yapmıştır.

Birgören başarı dolu kariyeri ve yıllardır kaybetmediğini güzelliği ile dikkat çekmiştir. Geniş kitleler tarafından beğenilerek ve sevilerek takip edilen güzel oyuncunun hakkında bilinmeyen tüm soruların cevaplarını yazımızın devamını da bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.. 

Begüm Birgören kimdir?

Begüm Birgören 20 Eylül 1982 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Kendisi çok küçük yaşlardan beri tiyatro ile ilgilenmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezinin hafta sonu kurslarına katılarak oyunculuk hayatına başlamıştır. 1997 yılında ise Beşibiryerde isimli dizi ile televizyon ekranlarında boy göstermiştir ve kariyerine ilk adımı bu dizi ile atmıştır. Daha sonra ise Kırık Kanatlar isimli dizi ile ismini duyurmuştur.

Reklamlar

Üniversite eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında ise Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır.

Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?
Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?

2008 yılında Sarp Levendoğlu ile birlikteliği başlayan Birgören’in bu ilişkisi 5 yıl boyunca devam etmiştir fakat 5 yıl sonunda çift ayrılık kararı almıştır. 2019 yılında ise Mehmet Celil ile aşk yaşayan güzel oyuncu bir yıl sonunda evlilik yoluna girmiştir. Fakat iki yıl sonra çift boşanma kararı almış ve yollarını ayırmıştır. Birgören’in annesi Çerkes kökenli bir ekonomist babası ise öğretmendir. Birgören Fenerbahçe Lisesi mezunudur. Başarılı oyuncu 2013 yılında Lions Ödülleri; En başarılı yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır. Başarılı oyuncu hala aktif olarak oyunculuk kariyerine devam etmektedir. 

Begüm Birgören kaç yaşında?

20 Eylül 1982 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu 2022 yılının Eylül ayı itibariyle 40 yaşında olacaktır.

Begüm Birgören aslen nereli?

Eskişehir’de dünyaya gelen Begüm Birgören’in annesinin Çerkes olduğu bilinmekle beraber babasının nereli olduğu bilinmemektedir. Doğum yeri Eskişehir olan güzel oyuncunun aslen nereli olduğu ise bilinmemektedir.

Reklamlar

Begüm Birgören hangi burç?

20 Eylül doğumlu kişiler gibi Birgören hanım da Başak burcuna mensuptur.

Begüm Birgören boy kilo?

Oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ve fiziği ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu 1.66 boyunda ve 53 kilogram ağırlığındadır.

Begüm Birgören mesleği

Üniversite eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında ise Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır.

Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?
Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?

Begüm Birgören dizileri

Müjdat Gezen Sanat Merkezinin hafta sonu kurslarına katılarak oyunculuk hayatına başlamıştır. 1997 yılında ise Beşibiryerde isimli dizi ile televizyon ekranlarında boy göstermiştir ve kariyerine ilk adımı bu dizi ile atmıştır. Daha sonra ise Kırık Kanatlar isimli dizi ile ismini duyurmuştur. Begüm Birgören geçmişten günümüze kadar birçok dizi ve film projesinde yer almıştır kendisinin yer aldığı diziler şu şekildedir;

 • 1997 -Beşibiryerde
 • 2003 -Pilli Bebek
 • 2003 -Mavi kolye
 • 2004 -Arap saçı
 • 2005 -Seher vakti
 • 2006 -Kırık kanatlar
 • 2007 -Karayılan
 • 2008 -Mert ile gert
 • 2009 -Ömre bedel
 • 2012 -Ağır roman Yeni Dünya
 • 2013-Kaçak
 • 2015 -Bir deniz hikayesi
 • 2016 -Umuda kelepçe vurulmaz
 • 2019 -Vurgun
 • 2021 -Uzak şehrin masalı
 • 2022 -Son nefesime kadar

Begüm Birgören filmleri

Birgören’in yer aldığı filmler ise şu şekildedir;

 • 2005 -Sen ne dilersen
 • 2008 -Nokta
 • 2008 -Ali’nin 8 günü
 • 2011 -Türkan
 • 2013 -Göl zamanı
 • 2014 -Kendime iyi bak

Aynı zamanda 2012 yılında Sonbaharı Beklerken isimli tiyatro oyununda da yer almıştır.

Begüm Birgören evli mi?

2020 yılında Murat Celil ile dünya evine giren güzel oyuncu ne yazık ki geçtiğimiz aylarda boşanma kararı almıştır ve çift evliliklerine son vermiştir. Haklarında şiddet yüzünden ayrıldılar iddiaları çıkan çiftin boşanma sebeplerinin farklı olduğu anlaşıldı. Birgören bir röportajda böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve anlaşamadıkları için boşandıklarını dile getirmiştir.

Begüm Birgören boşandı mı?

2020 yılında Mehmet Celil ile dünya evine giren Birgören geçtiğimiz aylarda anlaşamadıkları gerekçesi ile boşanmıştır. Mehmet Celil’in Birgören’e şiddet uyguladığı iddialar dolaşsa da Birgören; ‘ Böyle bir şey söz konusu değil. Mehmet çok güzel çok naif bir insandı. Süreç içerisinde anlaşamayabiliyorsunuz, olabiliyor.’ ifadelerini kullandı.

Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?
Begüm Birgören sevgilisi? Begüm Birgören evli mi?

Begüm Birgören hamile mi?

İki yıllık evliliğini geçtiğimiz aylarda sonlandıran Begüm Birgören’in çocuğu bulunmamaktadır. Hakkında hamilelik haberleri çıksa da çiftin çocuğu olmamıştır.

Begüm Birgören Instagram adresi

Geniş kitlelerin severek ve beğenerek takip ettiği güzel oyuncunun Instagram hesabında 212K takipçisi bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Begüm Birgören Instagram adresi https://instagram.com/begumbirgoren?igshid=YmMyMTA2M2Y=

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx