Burçlar

Boğa Burcu Özellikleri (21 Nisan-21 Mayıs)

Reklamlar

Boğa burcu tarihi 21 Nisan ve 21 Mayıs arasıdır. Bu tarih aralığında doğan herkes Boğa burcudur. Boğa burcu özellikleri gereği, gezegeni Venüs’tür ve toprak grubu olan burçlar arasında yer alır. En sevdiği renkler açık mavi, eflatun ve ateş pembe şeklindedir. Bu burcun uğurlu taşı elmastır. Uğurlu günü Cuma ve uğurlu sayısı da 6’dır. Boğa burcunun karşıt burcu da Akreptir. Bu burcun şehirleri Dublin, Leipzig, Dublin, Rodos şeklindedir. En sevdiği çiçekler Pembe karanfil, pembe gül, menekşe, şebboy en sevdiği ağaçlar ise dişbudak, selvi, incir, asma, elma, armut, eğreltiotu, kayısı badem şeklindedir.

Boğalar her zaman hedefleri doğrultusunda hareket etmeyi severler. Maddecilik ve tüm yeteneklerini toplayabilme özellikleri bulunur. Bireysel ilişkiler ile ilgili oldukça güvenilir insanlardır. Bunun yanında diğer insanlara yardımcı olmaktan hoşlanırlar. Yaşamları boyunca her zaman kendilerini güvene alırlar. Bu sebeple hiçbir konuda kendilerini riske atmazlar. Amaçları doğrultusunda her zaman sabır gösterirler. Bazen bu sabır diğer insanları ile bıktırabilir.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri
Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Boğa burcu kadını güçlü fiziksel yapısı ile dikkat çeker. Bunun yanında aşk hayatlarında aşırılıkları ile dikkat çekebilirler. Gerçek sevgiyi ararken yanlış biriyle evlilik yapabilirler. Sakin ve sessiz bir yapıları vardır. Ancak duyguları son derece yoğun ve derindir. Oldukça etkileyici bir ses tonları bulunur. Sanata karşı eğilimleri vardır ve bunun engellenmesi mümkün değildir. Güzelliğe ve uyuma tutkuları vardır. Her zaman her şeyden şikayet eden bir yapıları yoktur. Bu nedenle çoğu zaman gereğinden fazla sorumluluk almaları gibi bir durum söz konusu olabilir. Anne ve eş olmak boğa burcu kadınlarına son derece yakışır. Sakin yapıları ile sevdiklerini ve çocuklarını çok güzel taşırlar ve hiçbir zaman şikayette bulunmazlar. Çocuklarına daha küçük yaşlarda disiplinli olmayı öğretirler. Mutfak malzemelerini çok severler. Bu nedenle günün büyük kısmını mutfakta geçirebilirler.

Reklamlar

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Boğa burcu özelliklerinde erkekleri sakin ve sessiz yapıları ile dikkat çekerler. İyi bir aile babası olma adayıdırlar. Sabırlı ve pratik bir yapıları vardır. Bunun yanında sorunlara karşı çözümcü bir yapıları vardır. Doğuştan babalık özellikleri bulunur. Çevrelerindeki çocuklara da şefkatli bir şekilde yaklaşırlar. Yüksek standartlarda yaşarlar. Bu nedenle her zaman konforlu bir hayat isterler. Her zaman sevdikleri ile birlikte duygu dolu anlar yaşamak isterler. Köklerine bağlı olan bu erkekler her zaman yaşlı ve yardıma muhtaç akrabalarının yardımlarına koşarlar. Başı sıkışan dostlarına her zaman yardımcı olurlar. Arkadaşlarına özel günlerde hediye almaktan hoşlanırlar.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Bu burç kadını için aşk her zaman gerçek bir duygudur. İnatçı ve bağnaz yönleri vardır. Bu nedenle bazı erkekleri pes ettirebilirler. Güzel ve özel bir yapıları olduğu için farklı karizmaları ile her erkeğin başını döndürebilirler. Küçük yaşlardan itibaren aşk sanatını çözmüş gibi bir havaya bürünürler. Bu nedenle çevrelerindeki pek çok kişi tarafından kısa sürede fark edilirler. Bu kişiler cinselliklerini de çok küçük yaşlarda keşfederler.

Boğa Burcu İş Hayatı
Boğa Burcu İş Hayatı

Boğa Burcu İş Hayatı

Boğa burcu özelliklerine bakacak olursak, iş yaşamında her zaman disipline önem verir. Bunun yanında her zaman her şeyi kendi sistemleri ile çözmeye çalışırlar. Bu durum iş yaşamında pek çok kişiye ters gelebilir. Pratik çalışmayı seven kişiler ile boğa burcu insanların anlaşması mümkün değildir. Sağlama yapmadan herhangi bir şeyden emin olamazlar. Bu nedenle hızlı bir şekilde hareket etmek isteyenler için boğa burcu insanları zor insanlardır. Yanlış yolda gittiklerini söylemeniz durumunda ters bir tavır ile karşılaşmanız mümkündür. Hedeflerine ulaşmak adına sürekli çalışırlar. Bu nedenle yanında çalışan kişilerin kişisel hedeflerini geri plana atması gerekebilir.

Boğa Burcu Eğlence Hayatı

Boğa burcu kızları küçük yaşlardan itibaren gelecek ile alakalı hayaller kurmaya başlarlar. Küçük yaşlardan itibaren kariyerlerini titiz bir şekilde seçmeye başlarlar. Boğa burcu insanı kolay bir şekilde ikna olmaz. Karşıdaki kişilerin kibar bir şekilde kendilerine yaklaşmalarını beklerler. Sessiz ve son derece sakin bir yapıları vardır. Para kavramları çok hızlı bir şekilde gelişir. Erken yaşlarda para biriktirme alışkanlıkları edinirler. Bunun yanında erken yaşlardan itibaren konforlu bir yaşam sürmek adına çalışmaya başlarlar. Aile boğa burcu insanı için son derece önemli bir konudur. Aileleri ile görüşürlerken sorunlarını her zaman asgariye indirirler.

Reklamlar

Boğa burcu insanları her zaman sevdikleri ile birlikte olmaktan hoşlanırlar. Sevgi ve şefkat çerçevesinde son derece başarılı ilişkiler kurarlar. Yıllar geçtikte akrabalık ilişkileri çok daha anlamlı bir hal alır. Ergenlik dönemindeki katı halleri ileri dönemlerde törpülenir. Boğa için aşk duygusu çok önemlidir ve bunu erken yaşlarda fark eder. Zor aşık olsalar da sevdiklerini benimsediklerinden kolay bir şekilde vazgeçemezler.

Boğa Burcu Sağlık
Boğa Burcu Sağlık

Boğa Burcu Sağlık

Boğa burçları sakin bir yapıya sahiptir. Ancak her zaman bitmek bilmez bir enerjileri vardır. Hiçbir zaman yorulmak bilmezler. Yeme, içme ve gezme konularında kimi zaman abartıya kaçtıkları durumlar söz konusu olabilir. Ense ve boğaz bölgesini yönettiklerinden soğuk algınlığı ve anjin gibi durumlarla sıklıkla karşılaşırlar. Tiroid salgıları çok fazladır bu nedenle kilo problemleri yaşayabilirler. Boğa burcu genelde sağlıklı ve iri yapıları ile dikkat çeker. Kışın dikkatli olmazlarsa boğaz ağrısı, bronşit, ses kısıklığı gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Ağır yemekleri sevdiklerinden çok kolay bir şekilde kilo alabilirler. Kilo ile alakalı tüm sorunlar genelde boğa burçlarını bulur. Kalp ve şeker hastalığı ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirler. Bunun yanında ileri yaşlarda tansiyon problemleri de meydana gelebilir.

Boğa Burcu Ünlüleri

Saddam Hüseyin, Esra Balamir, Ayhan Işık, Cem Yılmaz, Ferda Anıl Yarkın, Ece Erken, Şebnem Dönmez, Okan Bayülgen, Jülide Ateş, Özcan Deniz, Demet Akalın, Nehir Erdoğan, Serpil Çakmaklı, Salvadore Dali, Stevie Wonder, Karl Marks, Shakespeare, Sig Mund Freud, Bertrand Russell, Asil Nadir, Jehudi Menu Hin, Nükhet Duru, Henry Fonda, Kanuni Sultan Süleyman, Gary Cooper boğa burcu ünlüler arasında yer alır.

Boğa Burcu Yükseleni

Yükseleni boğa burcu olan insanlar sakin ve uyumlu insanlardır. Çok kolay sinirlenmezler. Ancak sinirlendiklerinde kin tutarlar. Bu nedenle yanlışa sürüklenen pek çok boğa burcu insanı bulunur. Yalnızca kendilerini düşünen bir yapıları vardır. Bunun yanında dış dünyada diplomat görünümleri bulunur. Kurallarının farkında olmalarının yanında buna uygun bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Yükseleni boğa olan insanların ısrarcı bir yapıları bulunur.

Boğa Burcu Çocuğu

Boğa burcu olan çocukların sessiz bir yapıları vardır. Bakımdan hoşlanmazlar. Bir şeyi sürekli olarak tembih etmeniz durumunda inat yapacaktır. Sevgiye fazla değer verdiğinden sürekli olarak ilgilenmeniz gerekebilir.

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burçları genelde kısa boyludur. Sağlam boyun yapıları ile dikkat çekerler. Mahmur bakışları vardır. Çoğunlukla esmer tenli olurlar. Bunun yanında sıcak bakışları ile de dikkat çekerler. Gür ve kıvırcık yapıda saçları vardır.

Boğa Burcu Sevdikleri

Boğa burcu sevgilisi olanlar sevgililerini kolay bir şekilde mutlu edebilirler. Bu kişiler değerli taşlardan hoşlandıkları için bu tarz hediyeler alınabilir. Parfüm, tektaş gibi sevecekleri hediyeler tercih edilebilir.

Boğa Burcu Diyeti

Boğa burcu insanı kilo almaya elverişli yapısı ile dikkat çeker. Bu nedenle şeker, yağ, tuz gibi gıdalardan uzak durmaları gerekir.

İlginizi çekebilir: Koç Burcu Özellikleri

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx