Magazin

Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında?

Reklamlar

Burak Dakak, 8 Haziran 1998 tarihinde dünyaya gelmiştir. Başarıları ve yakışıklılığı ile kısa zamanda yükselen isimlerden birisi haline gelen ve sosyal medyanın da dikkatini çeken Burak Dakak, Çukur dizisinde Akın karakteri ile sevilmiştir. Burak Dakak kaç yaşında? Burak Dakak aslen nereli? Burak Dakak sevgilisi var mı? Bu ve bunun gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik.

Burak Dakak kimdir?

Burak Dakak, 8 Haziran 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Genç yaşında büyük bir şöhret yakalamış olan başarılı ismin iki erkek kardeşi vardır. Abisi Alican ve kardeşi Tolga ile çocukluk yıllarının çok güzel geçtiğini belirten başarılı isim küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ayrı bir sevgisi ve ilgisi olduğunu bu yüzden 10-11 yaşlarındayken Ankara Sanat Tiyatrosunda eğitim almaya başladığından söz etmiştir. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde eğitim olduktan sonra dizi ve film sektörüne adım atan başarılı oyuncunun ilk rol aldığı yapım ise 2008 yılında yayınlanan Doğruluk Ekseni dizisiyle olmuştur.

Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında çıktı?
Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında çıktı?

2009 yılında Ezel dizisinde Mert’in çocukluğu karakterine hayat veren Burak Dakak, aynı yıl içerisinde Geniş Aile ve Kendi Okulumuza Doğru yapımlarında da rol almıştır. 2011 yılında Kolej Günlüğü dizisinde Arda karakterini hayat veren Burak Dakak, 2013 yılında Ekip yapımında Mesut karakteri ile ekran karşısına çıkmıştır. 2013 ile 2014 yılları arasında Hıyanet Sarmalı yapımında Savaş Dağhan karakterini hayat veren başarılı oyuncu aynı yıl içerisinde Benim Adım Gültepe yapımında Fevzi karakterini canlandırmıştır.

Reklamlar

Dönemin ünlü yapımlarından birisi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde 2015 yılında Şehzade Mehmet karakterine hayat veren Burak Dakak, 2016 ile 2017 yılları arasında Umuda Kelepçe Vurulmaz yapımında Onur karakteri ile büyük beğeni toplamıştır. 2018 yılında Diriliş Ertuğrul yapımında I Gıyaseddin Keyhüsrev karakteri ile izleyicinin karşısına çıkan Burak Dakak, 2018 ile 2019 yılları arasında rol almış olduğu Gülperi dizisindeki Hasan Taşkın karakteri ile yıldızını parlatmıştır. Başarılı oyuncunun şüphesiz tanınmasında ve sosyal medyada da geniş kitleler tarafından takip edilmesinde rol oynayan dizi ise 2019 ile 2021 yılları arasında yayınlanan Çukur dizisinde Hayat vermiş olduğu Akın Koçovalı karakteriyle olmuştur.

Burak Dakak kaç yaşında?

8 Haziran 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiş olan Burak Dakak 24 yaşındadır.

Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında çıktı?
Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında çıktı?

Burak Dakak aslen nereli?

Yaşamına İstanbul’da devam ettiği bilgisine ulaştığımız başarılı oyuncunun aslen Ankaralı olduğu bilinmektedir. 

Burak Dakak hangi burç?

Yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken genç yaşında büyük başarı elde etmiş olan Burak Dakak, Başak burcudur.

Reklamlar

Burak Dakak boyu ve kilosu

Çukur dizisinde göstermiş olduğu büyük yeteneği ile genç kızların sevgilisi haline gelen başarılı oyuncu 1.67 boyunda 60 kilodur

Burak Dakak mesleği

Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde eğitim aldıktan sonra oyunculuğu aldım atmış olan Burak Dakak, 2008 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır.

Burak Dakak dizileri

2018 yılında Diriliş Ertuğrul yapımında I Gıyaseddin Keyhüsrev karakteri ile izleyicinin karşısına çıkan Burak Dakak, 2018 ile 2019 yılları arasında rol almış olduğu Gülperi dizisindeki Hasan Taşkın karakteri ile yıldızını parlatmıştır. Başarılı oyuncunun şüphesiz tanınmasında ve sosyal medyada da geniş kitleler tarafından takip edilmesinde rol oynayan dizi ise 2019 ile 2021 yılları arasında yayınlanan Çukur dizisinde hayat vermiş olduğu Akın Koçovalı karakteriyle olmuştur.

 • 2009 Doğruluk Ekseni
 • 2009 Ezel
 • 2009 Geniş Aile
 • 2009 Kendi Okulumuza Doğru
 • 2011 Kolej Günlüğü
 • 2013-2014 Hıyanet Sarmalı
 • 2014 Benim Adım Gültepe
 • 2015 Muhteşem Yüzyıl Kösem
 • 2016-2017 Umuda Kelepçe Vurulmaz
 • 2018 Diriliş Ertuğrul
 • 2018-2019 Gülperi
 • 2019-2021 Çukur

Burak Dakak Çukur

2019 ile 2021 yılları arasında Çukur dizisinde Akın Koçovalı karakterine hayat vermiş olan Burak Dakak, burada göstermiş olduğu eşsiz yeteneği ve yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çekmiş sosyal medyada da geniş kitleler tarafından takip edilmeye başlanmıştır.

Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında çıktı?
Burak Dakak bakın aslında kaç yaşında çıktı?

Burak Dakak yeni dizisi var mı?

Çukur ‘da Akın Koçovalı karakteri ile dikkatleri üzerine çeken başarılı ismin yeni bir yapımda rol alıp almayacağı da büyük merak konusu oldu. Çukur dizisinden sonra çeşitli yapımlardan daha teklif almaya başlayan Burak Dakak, Fox TV ekranlarında yayınlanacak olan yaz dizisinde oynaması mümkün gözüküyor. Tozlu Yaka isimli yaz dizisinde başrol olan Nilsu Berfin Aktaş’tan sonra erkek başrol oyuncusu için Burak Dakak ile görüşüldüğü bilinmektedir.

Burak Dakak sevgilisi kim?

Sosyal medyada geniş kitleler tarafından takip edilen ve büyük bir hayranlık ile sevilen Burak Dakak, özel hayatı ile de en çok konuşulan isimlerden birisi olmaktadır. Genç yaşına rağmen oyunculuğu ile adından söz ettiren başarılı ismin el ele tutuştuğu bir bayanla magazin muhabirleri tarafından fotoğrafları çekilmiş ancak başarılı isim arkadaş olduklarını sevgili olmadıklarını dile getirmiştir.

Burak Dakak İnstagram adresi

Sosyal medyayı sıklıkla kullanan oyuncular arasında yer alan Burak Dakak bu platformda paylaşmış olduğu fotoğrafları ve videoları ile sevenleri tarafından beğeni ve yorumlara boğulmuştur. Başarılı isminin Instagram ‘da 1.1M takipçisi bulunmaktadır.

Burak Dakak İnstagram adresi https://www.instagram.com/burakdakak__/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx