Sağlık

Butafly Krem Ne İşe Yarar?

Butafly Krem Faydaları

Reklamlar

Butafly krem pek çok değişik dermatolojik hastalığı iyileştiren bir üründür. Peki Butafly krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Butafly Krem Nedir?

Butenafin mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Ciltteki mantarı öldürerek veya yeniden oluşmasını önleyerek çalışır. Bu krem, tinea pedis adı verilen ayak mantarı, tinea cruris adı verilen kasık mantarı, tinea corporis adı verilen saçkıran, tinea versicolor adı verilen göğüs, sırt ve omuz derisinde oluşan mantar enfeksiyonu gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için cilde uygulanır. Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Reklamlar

Butafly Krem Muadili

Butafly losyon, Butefin krem ve Butefin sprey bu kremin muadili ürünlerdir.

Butafly Krem Fiyatı

Bu kremin 2022 yılı güncel eczane satış fiyatı 23.92 liradır.

Butafly Krem Eşdeğeri

Butafly losyon, Butefin krem ve Butefin sprey bu kremin eşdeğeri ürünlerdir.

Butafly Krem
Butafly Krem

Butafly Krem Neye Yarar?

Bu ilaç saçkıran, ayak mantarı ve kasık mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için uygulanan bir kremdir. Bu ilaç aynı zamanda pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığının, boyun, göğüs, kollar veya bacakların aydınlanmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu tedavisinde de kullanılır. Bu krem, mantarın çoğalmasını ve yeniden oluşmasını önleyerek çalışan bir antifungaldir. Bu ilacı tırnak mantar enfeksiyonlarının tedavisi için kullanmayın.

Reklamlar

Butafly Krem Faydaları

Bu ilaç saçkıran, kasık mantarı ve ayak mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem ayrıca pityriasis (tinea versicolor) tedavisinde uygulanır. Tinea versicolor rahatsızlığı genellikle boyun, göğüs, kollar ve bacaklarda oluşan cilt beyazlığı ya da cilt kararmasına yol açan bir mantar enfeksiyonu hastalığıdır. Antifungal bir krem olan bu ürünü  tırnak enfeksiyonlarının tedavisi için kullanmayın.

Butafly Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacı alma risklerinin yapacağı faydaya karşı tartılmalıdır. Bu sizin ve doktorunuzun alacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler dikkate alınmalıdır.
 • Bu ilaca veya diğer ilaçlara herhangi bir olağandışı veya alerjik reaksiyon yaşadıysanız doktorunuza söyleyin. Ayrıca gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa doktorunuza söyleyin. Reçetesiz ürünler için etiketi veya ambalaj bileşenlerini dikkatlice okuyun.
 • Diğer yaş gruplarında kullanımı olan bu kremin, çocuklarda kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.
 • Birçok ilacın etkisi yaşlılar üzerinde araştırılmaz. Bu nedenle, genç yetişkinlerde olduğu gibi etki edip etmediği bilinmeyebilir. Diğer yaş gruplarında kullanımı olan bu kremin, yaşlılarda kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi olmamasına rağmen, klinik çalışmalar yaşlı hastaları içerir. Yaşlılarda, genç erişkinlere kıyasla, bu kremin etkilerinde hiçbir farka rastlanmamıştır.
 • Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamalıdır ancak diğer durumlarda bir etkileşim olsa bile iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda, doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza bildirin.
 • Etkileşimler meydana gelebileceği için, bazı ilaçlar yemek yeme veya belirli yemek türlerini yeme sırasında kullanmamalıdır. Alkol veya tütünün bazı ilaçlarla kullanılması da etkileşimlerin oluşmasına neden olabilir. Doktorunuz, ilacınızın gıda, alkol veya tütün ile kullanımını konuşun.
 • Cilt enfeksiyonunuz dört hafta içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.
 • Tinea versicolor, cildin daha koyu veya daha açık görünmesine veya her ikisinin lekelerine neden olabilir. Renkteki bu değişiklikler, mantar enfeksiyonu iyileştiğinde bile aylarca sürebilir. Tedavinin önerilenden daha uzun süre devam etmesi cilt renginin normale dönmesine neden olmaz. Mantar enfeksiyonunun tekrarladığına inanıyorsanız doktorunuza danışın.
 • Cilt enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesi ve tekrarlamamasına yardımcı olmak için, ayak mantarında bu kremi kullanan hastalar için, ayakların serin ve kuru kalması gerekir. Banyodan sonra ayakları, özellikle ayak parmakları arasındaki bölgeyi dikkatlice kurutun.
 • Yün veya sentetik malzemelerden yapılmış çoraplar giymekten kaçının. Örneğin suni ipek veya naylon çoraplar giymekten kaçının. Bunun yerine, temiz, pamuklu çorap giyin ve ayaklarınız çok terlerse günlük olarak veya daha sık değiştirin. İyi nefes alan ayakkabılar veya sandalet giyin.
 • Ayak parmakları arasında, ayaklarda ve günde bir veya iki kez çorap ve ayakkabılarda serbestçe yumuşak, emici bir toz (örneğin talk pudrası) veya antifungal bir toz kullanın. Bu kremi uyguladıktan sonra tozu kullandığınızdan emin olun. Tozu, mantar enfeksiyonunuz için tek tedavi olarak kullanmayın.
 • Kasık mantarı için bu kremi kullanan hastalar için, bu önlemler sürtünmeyi ve tahrişi azaltmaya yardımcı olacak ve ayrıca kasık bölgesini serin ve kuru tutacaktır. Banyodan sonra kasık bölgesini dikkatlice kurutun. Dar veya sentetik malzemelerden (örneğin suni ipek veya naylon) yapılmış iç çamaşırı giymekten kaçının. Bunun yerine gevşek, pamuklu iç çamaşırı giyin.
 • Günde bir veya iki kez serbestçe yumuşak, emici bir toz (örneğin talk pudrası) veya antifungal bir toz kullanın. Bu kremi uyguladıktan sonra tozu kullanmanız gerekir. Tozu, mantar enfeksiyonunuz için tek tedavi olarak kullanmayın.
 • Vücudun saçkıranı için bu kremi kullanan hastalar için, bu önlemler etkilenen bölgeyi serin ve kuru tutmaya yardımcı olacaktır. Banyodan sonra dikkatlice kurulayın. Mümkünse çok fazla ısı ve nemden kaçının. Nemin vücudun etkilenen bölgelerinde birikmesini önleyin. Bol kıyafetler giyin.
 • Günde bir veya iki kez serbestçe yumuşak, emici bir toz (örneğin talk pudrası) veya antifungal bir toz kullanın. Bu kremi uyguladıktan sonra tozu kullandığınızdan emin olun. Tozu, mantar enfeksiyonunuz için tek tedavi olarak kullanmayın.

Butafly Krem Kullanımı

Etkilenen cildi ve çevresindeki alanları kaplayacak kadar bu kremi uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu kremi uyguladıktan sonra, ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Bu ilacı gözlerden ve burun, ağız veya vajina gibi mukoza zarlarından uzak tutun.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece, bu ilacın üzerine tıkayıcı bir pansuman sarmayın veya uygulamayın. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın.

Cilt enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeye yardımcı olmak için, tedavi boyunca bu kremi kullanmaya devam edin. Mantar enfeksiyonunun iyileşmesi bazen biraz zaman alabilir. Bu ilacı çok erken kullanmayı bırakırsanız, hastalığınız tekrar eder.

Bu ilacın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun talimatlarını veya etiketteki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size söylemedikçe değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız doz sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı alma süresi, ilacı kullandığınız tıbbi soruna bağlıdır.

Topikal krem ve mantar enfeksiyonları için yetişkinler ve gençler, cildin etkilenen bölgelerine günde bir veya iki kez doktorunuz tarafından tarif edildiği şekilde uygulayın. On iki yaşından küçük çocuklar için kullanım ve doz doktorunuz tarafından belirlenmelidir.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün.

İlacı, oda sıcaklığında, ısı, nem ve doğrudan ışıktan uzakta saklayın. Buzdolabında saklamayın ve çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. 

Butafly Krem Yan Etkileri

Bir ilaç, gerekli etkileri ile birlikte, bazı istenmeyen etkilere neden olabilir. Bu yan etkilerin tümü meydana gelmese de, ortaya çıkarlarsa tıbbi yardım almanız gerekir. 

Bu ilacı kullanırken kabarcıklanma, yanma, kaşıntı, sızıntı, batma hissi, şişlik veya diğer cilt tahrişi belirtileri, döküntü ve kızarıklık gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa zamanda doktorunuza danışın. 

Burada belirtilmeyen diğer yan etkiler de bazı hastalarda ortaya çıkabilir. Başka bir etki fark ederseniz, doktorunuza danışın. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın.

Google News de bize abone olun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx