Sağlık

Butefin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Butefin Krem Faydaları

Reklamlar

Butefin krem genel olarak mantar enfeksiyonlarını ve mantar hastalıklarını iyileştiren bir ilaçtır. Eğer Butefin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Butefin Krem Nedir?

Bu ürün, mantarın neden olduğu enfeksiyonlarla ve çeşitli mantar hastalıklarını tedavi eden antifungal bir kremdir. Bu krem topikal yani cilt üzerinde kullanılır. Bu ilaç genel olarak ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran enfeksiyonu gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmeyen cilt rahatsızlıkları için de kullanılabilir.

Reklamlar

Butefin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için kullanılır. M. furfur (eski adıyla P. orbiculare), interdigital tinea pedis (ayak mantarı), tinea corporis nedeniyle tinea (pityriasis) versicolor, saçkıran ve E. floccosum, T. mentagrophytes, T. rubrum ve T. tonsurans’a bağlı tinea cruris (kasık mantarı) gibiçeşitli mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde bu krem çok etkilidir. 

Butefin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

Butefin Krem Faydaları

Bu krem, hidroklorür sentetik bir benzilamin antifungal ajandır. Bu kremin etki mekanizmasının sterollerin sentez inhibisyonunu içerdiğine inanılmaktadır. Özellikle, bu ilaç, mantar hücre zarları için gerekli sterollerin oluşumunda gerekli olan skualen epoksidaz enziminin aktivitesini inhibe etmek için etki eder.

M. furfur, interdigital tinea pedis yani ayak mantarı, tinea corporis yani saçkıran ve E. floccosum, T. mentagrophytes’e bağlı tinea cruris yani kasık mantarı nedeniyle tinea versicolor yani pityriasis, T. rubrum ve T. tonsurans gibi dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için bu krem uygulanır. 

Butefin Krem
Butefin Krem

Butefin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem, yalnızca harici yani ciltte kullanım içindir.
 • Bu kremi tırnaklarda veya saç derisinde kullanmayın.
 • Bu kremi ağızda veya gözlerde veya yakınında kullanmayın.
 • Bu kremi vajinal mantar enfeksiyonları için kullanmayın.
 • Bu ürünü kullanırken gözlerle temas etmesinden kaçının. Bu krem, gözlerle teması ederse, suyla iyice yıkayın.
 • Bu kremi kullanırken cildinizde tahriş olursa ya da cilt tahrişiniz daha kötü hale gelirse hemen bu kremin kullanımını durdurun ve doktorunuza danışın.
 • Bu kremi, çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu kremin yutulması halinde tıbbi yardım alın ve hemen bir doktora başvurun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce, bu kremin aktif maddelerine veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Alilamin antifungallere (örneğin, naftifin, terbinafin) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
 • Hamilelik sırasında, bu ilaç yalnızca çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
 • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Butefin Krem Kullanımı

Tam olarak etikette belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu kremi ağız yoluyla almayın. Bu krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Reklamlar

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. İlacı belirtilen şekilde uygulayın. Bu ilacı belirtilen süre boyunca kullanın. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden semptomlarınız düzelebilir. Belirtileriniz dört haftalık tedaviden sonra sağlık sorunlarınıza bağlı şikayetleriniz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu arayın. Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen cilt bölgesini sarmayın, kapatmayın veya bandajlamayın.

Bu kremi, oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız. Kullanmadığınız zaman krem tüpünü sıkıca kapalı tutun.

Kullanım detaylarını ilacın üretici firmasının talimatlarına uygun şekilde yapmanızda fayda var.

Butefin Krem Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın ve hemen doktorunuza başvurun. Tedavi edilen cildin şiddetli kabarması, kaşıntı, kızarıklık, soyulma, kuruluk veya tahriş gibi yan etkiler ve belirtiler varsa bu kremi kullanmayı bırakın ve varsa derhal doktorunuzu arayın.

Bu kremin yaygın yan etkileri arasında ilacın uygulandığı yerde hafif batma, yanma veya kaşıntı vardır. Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve bu kremin kullanımı sonucu burada belirtilmeyen başka yan etkiler de oluşabilir.

Butefin Krem Kortizonlu mu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.

Butefin Krem Ne Kadar?

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 83.50 liradır.

Butefin Krem Ayak Mantarı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı üzerinde etkilidir.

Butefin Krem Nerede Kullanılır?

Bu krem eller, ayaklar, kollar, bacaklar ve genital bölgedeki mantarların tedavisinde kullanılır.

Butefin Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Butafly krem, Butefin krem, Butefin sprey, Butegal sprey ve Butegal krem vardır.

Butefin Krem 15 Gr Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 78.11 TL’dir.

YouTube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx