Cilt Bakımı

Bal ile Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Kimyasal içerikli ürünler kullanmadan cilt beyazlatmak için doğal içerikli ürünler tercih edebilirsiniz. Bal ile cilt beyazlatma nasıl yapılır, bal ile cilt beyazlatan maskeler nelerdir. Kadınlar cilt tonundaki renk eşitsizliklerinden çok şikayetçidir.

Cilt tonunu daha düzgün göstermek için kapatıcı kullanılmakta bu kapatıcılarda cilde zarar verip gözenekleri kapatmaktadır. Bu durumda en etkili çözüm cilt tonunun eşit olmasını için doğal çözüm yolları aramaktır. Bu maskeleri cildiniz için kullandığınızda cildinizdeki hasarları önlediğini ve cildinize ferahlık verirken aynı zamanda cilt tonunuzu eşitlediği göreceksiniz.

Cilt tonunu eşitleyen doğal maskeler şu şekildedir;

Reklamlar

Cilt Beyazlaştırıcı Süt, Bal ve Limon Maskesi

Evdeki malzemeler ile cilt beyazlaştırıcı maske yapabilirsiniz. Bal ile cilt beyazlatma konusunda bilgiler vereceğiz. Bu maske için gerekli malzemeler süt, bal ve limondur. Yapmanız gereken 1 çay bardağı süt, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyu gereklidir.

Cilt Beyazlaştırıcı Süt, Bal ve Limon Maskesi
Cilt Beyazlaştırıcı Süt, Bal ve Limon Maskesi

Maskenizi hazırlamak için süt, bal, limon suyu ve yoğurdu karıştırmalısınız. Maskeyi yüzünüze eliniz ile yavaşça yayarak sürmelisiniz. Maskeyi cildinizde yarım saat kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamalı ve cildinizi nemlendirmelisiniz. Cildinizi kurularken yumuşak bir havlu kullanmalısınız. Çünkü limon suyu gibi asit içeren maskeler cildi hassaslaştırmaktadır.

Maskenin cilt beyazlatıcı etkisinin az olduğunu düşüncesindeyseniz sütü azaltıp limon suyunu artırabilirsiniz. Ancak hassas cildi olanlar için limon cildinizi tahriş edebilir. Bu yüzden hassas cilde sahipseniz limonu cildiniz için çok az miktarda kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken her üründe olduğu gibi hazırladığınız maskeleri kullanmadan cildinizin küçük bir bölgesinde alerjik reaksiyona karşı denemelisiniz.

Limon ve Bal Maskesi

Cildinizin beyazlaşması için limon ve bal ile etkili bir maske yapabilirsiniz. Yapmanız gereken bir tatlı kaşığı limon ve balı güzelce karıştırmaktır. Maskeyi yüzünüze sürüp kuruması için beklemelisiniz. Maske kuruyunca 20 dakika sonra ılık bir su ile yıkayınız. Cildinizin yumuşak ve aydınlanmış olacaktır. Cildinizin rengi açılacaktır.

Reklamlar

Süt, Bal, Limon Suyu

Cildinizi beyazlatmak için yapımı kolay olan bu maske için süt, bal ve limon gereklidir. Bütün malzemelerden birer tatlı kaşığı alarak karıştırmalısınız. Sonrasında karışımı yüzünüze sürünüz. 25 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü su ile durulayınız.

Bal ve Badem Maskesi

Bal ve bademi karıştırarak cilt beyazlatmada etkili bir maske elde edebilirsiniz. Bu maskenin özelliği cildinizi nemlendirmesi ve beyazlatmasıdır. 1 tatlı kaşığı süt tozu ile yarım tatlı kaşığı badem tozu ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp maske elde edebilirsiniz. Maskeyi oluşturduktan sonra karışımı yüzünüze sürebilirsiniz. 15 – 20 dakika kadar cildinizde bekletip cildinizi ılık bir su ile yıkayabilirsiniz. Cildinizin parladığını ve aydınlandığını göreceksiniz.

Limon Suyu ile Cilt Tonunu Açan Maske

Limonun cilt beyazlatıcı etkisi vardır. Limonun içinde asit olduğu için cilt tonunu dengelemektedir. Ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlamaktadır. Limon aynı zamanda kaşıntı ve tahriş için de kullanılmaktadır.

Yapmanız gereken taze sıkılmış bir limonunun suyunu soğuk su ile karıştırmaktır. Karışımı yüz ve boyun bölgenize eşit oranda sürünüz. Cildinizde 10 dakika kadar bekletmelisiniz. Süre sonunda cildinizi yıkayabilirsiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz su oranının daha yüksek olması gerekmektedir aksi takdirde alerji yapabilir. Ve diğer bir ayrıntı da limon suyu uygulandıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmamak gerekmektedir. Cildiniz bronzlaşabilir.

Cilt Tonunu Açmak İçin Gül Suyu Maskesi

Gül suyu, cilt tonunu dengelemede son derece etkilidir. Cildin daha yumuşak ve canlı kalmasını sağlar. Cilt yapısını besler.

Gül suyu ile cilt tonunuzu dengeleyebilirsiniz. Gül suyu ile cildiniz yumuşacık ve pırıl pırıl olacaktır. Cildinizi besleyecektir. İlk yöntem olarak bir miktar gül suyunu pamuk ile cildinize sürebilirsiniz. Cildinizde gül suyunun kuruması beklemelisiniz. Durulamanıza gerek yoktur. Bu maskeyi istediğiniz sonucu alana kadar her gün iki kez düzenli olarak cilde uygulanması tavsiye edilir.

Gül suyu ile yapabileceğiniz bir diğer maske için 2 kaşık gül suyu, 1 kaşık limon suyu, 1 kaşık un, 2 kaşık süt gereklidir. Bütün malzemeleri karıştırmalısınız. Maskeyi cildinize sürebilirsiniz. Maskeyi cildinizde yarım saat kadar bekletmelisiniz. Sonrasında cildinizi ılık su ile durulamalısınız. Eğer düzenli olarak uygularsanız cildinizdeki renk dengesizliklerinin eşitlendiğini göreceksiniz.

Bal ile Cilt Beyazlatma İçin Yoğurt ve Bal Maskesi
Bal ile Cilt Beyazlatma İçin Yoğurt ve Bal Maskesi

Bal ile Cilt Beyazlatma İçin Yoğurt ve Bal Maskesi

Yoğurt ile bal kullanarak cildinizi beslenmesini sağlayıp cilt tonunuzu açabilirsiniz. Bu maske aynı zamanda cildinizi besleyerek ve güçlendirmektedir. 2 çay kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı balı karıştırmalısınız. Karışımı pürüzsüz bir hale getirmelisiniz. Sonrasında cildinize sürmelisiniz. Cildinizde maskeyi 15 dakika kadar bekletiniz. Sonrasında cildinizi soğuk su ile durulamasınız. Maskeyi her gün düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Yazımızda sizlere içinde balın da bulunduğu doğal ürünler ile cilt beyazlatma maske tariflerini verdik. Bu maskeler ile hem cilt tonunuzu eşitlerken hem de cildinize gerekli olan bakımı yapacaksınız. Bal ile cilt beyazlatma çok etkili olan doğal ve sağlıklı bir yöntemdir.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx