Magazin

Damla Sönmez kimdir? Çukur Efsun ölüyor mu?

Reklamlar

SHOW TV’nin başarılı yapımlarından olan Çukur dizisinin oyuncu kadrosunda olan Damla Sönmez, güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile ekran başındakileri büyülemeye devam ediyor. Son zamanların popüler dizisi olan Çukur, eşsiz bir oyuncu kadrosu ile yayınlanmaya başlanmıştı. O günden bu güne oyuncu kadrosu ile dikkatleri çeken dizinin en sevilen oyuncusu ise Damla Sönmez oldu. Kısa zamanda bir çok kişinin gönlünde yer edinen fenomen oyuncunun takipçileri arama motorlarında sık sık fenomen oyuncunun hayatını araştırır oldular.

Çukur dizisinin Efsun Kent’i Damla Sönmez kimdir? Kaç yaşında? Burcu ne? Sevgilisi var mı? Bu ve bunun gibi merak edilen ve takipçileri tarafından arama motorlarında sıkça aranan bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Damla Sönmez kimdir?
Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez kimdir?

Ekranların ve dijital platformları en beğenilen dizisi olan Çukur’a 2019 tarihinde Efsun Kent karakteriyle dahil olan sosyal medya fenomeni oyuncu hayat verdiği Efsun karakteri ile hem ekran başındakileri hem de dijital platform kullanıcılarının gönlünde yer edinmeyi başardı. Daha önce birçok başarılı yapıma imza atmış olan usta oyuncu güzelliği ile de birçok gencin idolü haline geldi.

Reklamlar

3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Çerkez kökenli. Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne Üniversitesi’ne başlayan sosyal medya fenomeni oyuncu daha sonrasında Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümüne geçiş yaparak burada tiyatro eğitimini tamamladı. Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında 2 yıl kadar keman bir yıl kadar da piyano dalında öğrenim aldı.

New York Black Nexus Akademi’de Stuart Burney ile çalıştı. 2009 yılında yapılan 46. Altın Portakal Film Festivali’nde ise “Bornova Bornova” filmi ile en iyi yardımcı kadın oyuncu seçildi. Birçok farklı dalda yer almış olduğu yapımlar ile birçok farklı ödüle layık görülen başarılı sosyal medya fenomeni güzel aynı zamanda tiyatro oyunlarına da hala devam etmektedir. Ekranlara ilk defa Camdan Pabuçlar dizisi ile merhaba diyen başarılı sosyal medya fenomeni burada göstermiş olduğu oyunculuk yeteneklerinin yanı sıra güzelliğiyle de birçok yapımcının ve senaristin dikkatini üzerine çekmiş ve ünlü olma yolunda sağlam adımlar ile bugünkü kariyerine ulaşmıştır.

Damla Sönmez kaç yaşında?

Show TV’nin en beğenilen dizisi Çukur’a 2019 yılında Efsun Kent karakteri ile dahil olan başarılı sosyal medya fenomeni oyuncunun takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise yaşı oldu. 3 Mayıs 1987 tarihinde dünyaya gelen başarılı güzel 33 yaşında.

Damla Sönmez aslen nereli?

Yaşamına İstanbul’da devam ettiğini bildiğimiz fenomenin takipçilerinin en merak ettiği bir diğer konu ise fenomen isimin nereli olduğu oldu. Bizler de takipçilerimizin istekleri doğrultusunda araştırmalarımızı yaptık ve bulduk. İstanbul’da yaşayan ünlü güzel aslen Çerkes kökenli.

Reklamlar

Damla Sönmez hangi burç?

3 Mayıs 1987 tarihinde dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni isim, yaptığı paylaşımlar ile konuşulmaya devam ediyor. Magazin dünyasının yakından takip ettiği başarılı isimi en çok takipçileri yakın kadraja aldılar. Takipçilerinin en merak ettiği konu ise Sönmez’in burcu oldu. 3 Mayıs 1987 tarihinde dünyaya gelen başarılı fenomen isim aynı zamanda bir Boğa burcudur.

Damla Sönmez’in boyu ve kilosu?

Başarısı ile büyüleyen sosyal medya fenomeni oyuncu, düzgün fiziği ile de akıllarda soru işareti bıraktı. Bir çok gencin idolü aline gelen Sönmez’in boyu ve kilosu merak konusu oldu. 1.62cm uzunluğunda olan başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu 53kg ağırlığında.

Damla Sönmez

Ekranların başarılı isimi Sönmez’in takipçilerinin merak ettiği bir kaç detaya siz değerli takipçilerimiz için değdik.

Damla Sönmez’in saç rengi?

Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncunun takipçileri sık sık arama motorlarında saç rengi ne? sorusunu arattılar. Bizler de siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bulduk. Yeşil ve buğulu bakışlara sahip olan başarılı güzelin saç rengi ise Açık Kahverengi.

Damla Sönmez kimdir?
Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez cilt bakımı

Güzelliği ve cildinin kusursuzluğu ile sık sık takipçileri tarafından merak konusu olan başarılı sosyal medya fenomeni güzelin cilt bakım rutini merak edilir oldu. Bizler de siz değerli takipçilerimizin istekleri doğrultusunda bu konuyu araştırdık ancak ne yazık ki bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşamadık.

Damla Sönmez’in göz rengi?

Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncunun takipçileri sık sık arama motorlarında göz rengi ne? sorusunu arattılar. Bizler de siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bulduk. Yeşil ve buğulu bakışlara sahip olan başarılı güzelin gözleri lens değildir.

Damla Sönmez ailesi

Muammer Sönmez ve Figen Sönmez’in biricik kızı Damla Sönmez tek çocuktur.

Damla Sönmez’in babası kim?

Muammer Sönmez

Damla Sönmez’in annesi kim?

Figen Sönmez

Damla Sönmez’in kardeşi var mı?

Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncunun takipçileri sık sık arama motorlarında kardeşi var mı? sorusunu arattılar. Bizler de siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bulduk. Çukur dizisinin Efsun’u Sönmez tek çocuk.

Damla Sönmez’in sevgilisi var mı?

Güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile büyüleyen usta isimin takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise özel hayatı oldu. Uzun süredir birlikte olan Damla Sönmez ve Ushan Çakır çifti aile arasındaki sade bir törenle nişanlandı. Başarılı oyuncu Ushan Çakır, sevgilisi Sönmez’i ailesinden istedi.

Damla Sönmez’in mesleği ne?

Güzelliğinin yanı sıra başarıları ile de dikkatleri üzerine çeken Sönmez, oyunculuk mesleğinde kayda değer bir noktaya ulaşmıştır.

Damla Sönmez Çukur dizisine ne zaman girdi?

Show TV’nin en beğenilen dizisi Çukur’a 2019 yılında Efsun Kent karakteri ile dahil olan başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu dijital platformların yanı sıra ekran başındakilerinden de tam not aldı.

Damla Sönmez Çukur dizisinde hayat verdiği Efsun Kent karakterine veda mı ediyor?

Çukur dizisinde hayat verdiği Efsun Kent karakteri ile de magazin gündeminde uzun bir dönem konuşulan ünlü sosyal medya fenomenin takipçilerinin bir diğer merak ettiği önemli konu ise ünlü sosyal medya fenomenin Show TV de yayınlanan dizide hayat verdiği Efsun karakterinin diziye veda edip etmeyeceği oldu. Finaline son 4 bölüm kalan dizide Sönmez’in diziye veda edip etmeyeceği konusunda ne yazık ki herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Damla Sönmez kimdir?
Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez’in yer aldığı dizi ve filmler

Ekranlara ilk defa Camdan Pabuçlar dizisi ile merhaba diyen başarılı sosyal medya fenomeni burada göstermiş olduğu oyunculuk yeteneklerinin yanı sıra güzelliğiyle de birçok yapımcının ve senaristin dikkatini üzerine çekmiş ve ünlü olma yolunda sağlam adımlar ile bugünkü kariyerine ulaşmıştır.

 • Kampüste Çıplak Ayaklar – Sinema Filmi
 • Bornova Bornova – Sinema Filmi
 • Çakal – Sinema Filmi
 • Mahpeyker: Kösem Sultan – Sinema Filmi
 • Kurtuluş Son Durak – Sinema Filmi
 • Uzun Hikâye – Sinema Filmi
 • Sen Aydınlatırsın Geceyi – Sinema Filmi
 • Deniz Seviyesi – Sinema Filmi
 • Taksim Hold’em – Sinema Filmi
 • Ayla – Sinema Filmi
 • Sibel- Sinema Filmi
 • Camdan Pabuçlar – TV Dizisi
 • Omuz Omuza – TV Dizisi
 • Kapıları Açmak – TV Dizisi
 • Şarkılar Susmasın – TV Dizisi
 • Sahte Prenses – TV Dizisi
 • Fırtınalı Aşk – TV Dizisi
 • Emret Komutanım – TV Dizisi
 • Gece Gündüz – TV Dizisi
 • Türkan – TV Dizisi
 • Şubat – TV Dizisi
 • Bir Aşk Hikayesi – TV Dizisi
 • Güllerin Savaşı – TV Dizisi
 • Aşk ve Gurur – TV Dizisi
 • Masum Değiliz – TV Dizisi
 • Çukur – TV Dizisi
 • Alev Alev – TV Dizisi

Damla Sönmez bölüm başına ne kadar kazanıyor?

Çukur dizisinde hayat verdiği Efsun Kent karakteri ile de magazin gündeminde uzun bir dönem konuşulan ünlü sosyal medya fenomenin takipçilerinin bir diğer merak ettiği önemli konu ise ünlü sosyal medya fenomenin ne kadar kazandığı oldu? Bizler de siz değerli takipçilerimiz için bu konuyu araştırdık ne yazık ki kayda değer bilgilere ulaşamadık.

Damla Sönmez kimdir?
Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez’in aldığı ödüller

Özellikle son dönemlerde hayat verdiği Çukur dizisinde Efsun Kent karakteri ile dikkatleri üzerine çeken başarılı isimin daha önce yer almış olduğu yapımlarda ki başarıları ile bir çok dalda en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Bu zamana kadar almış olduğu ödüllere biraz daha yakından bakacak olursak:

 • 15. Uluslararası Milano Film Festivali /En İyi Kadın Oyuncu
 • Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri/ Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
 • 21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali /En İyi Kadın Oyuncu
 • 15. Sadri Alışık Ödülleri /Umut Veren Oyuncu
 • 46. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali /En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
 • Siyad Ödülleri /En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
 • Yeşilçam Ödülleri / Genç Yetenek
 • 25. Uluslararası Adana Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Sibel)

Damla Sönmez estetik mi yaptırdı?

Güzelliği ile de magazin gündeminde uzun bir dönem konuşulan ünlü sosyal medya fenomenin takipçilerinin bir diğer merak ettiği önemli konu ise ünlü sosyal medya fenomenin estetik yaptırıp yaptırmadığı oldu. Bizler de siz değerli takipçilerimiz için bu konuyu araştırdık ne yazık ki kayda değer bilgilere ulaşamadık.

Sosyal medya hesapları

İnstagram hesabında tilyadamlasönmez hesabıyla paylaşımını yaptığı postlarla ve video içerikleri ile takipçilerinin dikkatlerini çeken Sönmez’in instagram da ise 1.6M takipçiye sahip.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Masumlar Apartmanı Ege ( Emir Özden) kimdir? hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx